Palenie w LO

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Artur
Kontakt:

Palenie w LO

Post autor: Artur » sobota, 11 czerwca 2005, 15:04

Witam!
Prowadzę teraz z P. Barbarą Kołakowską negocjacje na temat kosza na śmieci z popielniczką dla palaczy. Muszę powiedzieć że tak jak na początku zapowiadało się fajnie, teraz już zaczynają nas przytłaczać argumenty "szefostwa" :) . Szczególnie trudno jest nam zagiąć aspekty prawne, przedstawione przez reprezentanta straży miejskiej (powiedzmy że jestem w stanie ominąć fakt, że był to człowiek niepalący, przedstawiający palenie niemal na równi z zabujstwem...). Starałem się wychwycić z tego co mówił najważniejsze rzeczy i ogólnie zbudowałem sobie teorię że można by było postawić śmietnik za halą obok śmietników (tych dużych :P ). Tutaj jednak przeszkadzają dwie rzeczy - pierwsza z nich to sprawa zaufania, musielibyśmy zapewnić że nie będzie głośno i wulgarnie i rozmowy będą utrzymywać się na poziomie. Ale wiadomo, że wśród najmądrzejszych ( :P ) nawet zdarzają się wyjątki które dużo mogą popsuć. Postawienie kosza poza terenem nie wchodzi w grę, z racji buntu mieszczkańców. Czy macie jakiś pomysł na rozwiązanie problemu? Od razu mówię, że nie popieram tymi ambicjami palenia w szkole, ale chcę po prostu zwalczyć palenie w szkolnych toaletach, bo bez wątpienia zatraciły już one swoją funkcję... Oczywiście pozwolenie na palenie miałyby tylko osoby pełnoletnie.

Awatar użytkownika
kulTOOLA

Post autor: kulTOOLA » sobota, 11 czerwca 2005, 15:25

Myślę, że nawet nie ma sensu szukać argumentów, bo jeśli dyrekcja upiera się przy swoim stanowisku i popiera to Strażą Miejską to nic się nie zmieni.

Tylko niech p. Kołakowska weźmie pod uwagę, że przez to, że ludzie nie mają gdzie normalnie palić (przez co ci, co palą nałogowo, zmuszeni są palić w toaletach), to ci, którzy papierosów nie tykają (znaczna większość licealistów) nie mogą się przez 6-7 godzin bycia w szkole załatwić. Chyba że chcą cały dzień śmierdzieć dymem.

Palenia w kiblach się nie usunie. Jedynym wyjściem jest stworzenie innego miejsca, jak sugeruje Artur.
"Po co mam czas tracić na mówienie do ściany, ściana i tak zawsze swoje wie..." Banach

papiesz

Post autor: papiesz » sobota, 11 czerwca 2005, 16:20

Ja też chodziłem do tej szkoły i pamiętam przeprawy z panią dyrektor. Swojego czasu ta osoba chciała wprowadzić zakaz noszenia dreadów, co uważam za równe dziadowatemu pieniactwu. Pamiętam też upierdliwośc tej osoby. Wszystko jednak rekompensowały jej teksty, które potrafiły powalić mnie na kolana.
Oddajmy wspólnie kup? na ?ep Giertycha!!!

Awatar użytkownika
Artur
Kontakt:

Post autor: Artur » sobota, 11 czerwca 2005, 22:07

Jak sami widzicie P.Kołakowska ma opinię osoby o twardych zasadach, dlatego niewielu nawet próbowało o takich rzeczach rozmawiać. Ale postanowiłem wyjść temu naprzeciew - wierzę że da się wybrać alternatywę, albo choćby argumentację, która uświadomi jej, że taki zabieg przyniesie mniej szkody, niż obecna sytuacja w tej szkole...

Winstrol

Post autor: Winstrol » sobota, 11 czerwca 2005, 22:45

Ja powiem tak... Lepiej chyba zrobić te kosze na papierosy niż mają być pozatykane pisuary i kible 8) Szkoła ładna z zewnątrz lecz jej "mózg" jest przestarzały :lol: Ja na miejscu p. dyrektor postawiłbym te kosze aby panie sprzątające miały spokój z odtykaniem kibli. Może jakby tak nasza szanowna pani dyrektor zaczęła sama tak odtykać te kible to może po jakimś czasie takie śmietniki by powstały :o

POZDRO 4 @LL

papiesz

Post autor: papiesz » sobota, 11 czerwca 2005, 23:11

Hehehe. Dobrze mówisz.

Awatar użytkownika
maciuś

Dajcie jeden kosz

Post autor: maciuś » sobota, 11 czerwca 2005, 23:13

ludzie czy tak trudno wystawić jeden kosz na śmieci w jakimś ustronnym miejscu żeby osoby palące mogły w spokoju pozatrówać się dymem nikotynowym????????

od dawna mamy problem petów rzucanych na ziemię, a to bardzo denerwuje okolicznych mieszkańców :evil: . rozwiązanie tego problemu jest nieziemsko proste!! postawić jeden malutki kosz na śmieci!!!

kolejnym problemem są ciągle zadymione toalety!! na przerwach nie da się wejść do kibla, chyba że w masce z tlenem i latarką . A przeciez kible WCty są do czego innego.

na koniec.
wiekszość z osób palących ma już skończone 18 lat i potrafi samodzielnie podejmować decyzje. jesli tak to mają prawo czy chcą palić czy nie, czy chcą się zatrówać czy nie.

Z pewnością te argumenty nie trafią do ludzi tak upartych jak nasza kochana p. B.K.
A co do straży miejskiej to oni nigdy się nie zgodzą na oficjalną palarnie bo kto by nam uczniom wlepiał mandaty za śmiecenie :P oni na tym zarabiają i nie pozwolą sobie na strate takiego dochodu. 1 mandat średnio 50 zł :evil:

pozdro dla wszystkich uczniów

NIE palący MaciuŚ

Awatar użytkownika
Artur
Kontakt:

Post autor: Artur » sobota, 11 czerwca 2005, 23:23

Wypowiedź reprezentanta straży miejskiej
Przed szkołą kosza nie wystawimy, bo mieszkańcy będą narzekać na hałas

To ok
Za szkołą nie wystawimy bo to przy ulicy i istnieje niebezpieczeństwo związane z ruchem ulicznym
To też ok
A na terenie szkoły jest to nielegalne
To już nie-ok - Nigdy nie słyszałem żeby uczniowie akademii w budynku naszego LO [ sorry - ZSO...] dostawali mandaty, a wpadnijcie w sobotę w południe i zobaczcie jakie tłumy palą przed szkołą. Nigdy też nie obiło mi się o uszy żeby uczniom w technikum źle się żyło z palarnią [a przecież aż o tyle nie prosimy...]. Jednak ciężko zagiąć człowieka, który pogada coś o artykułach x paragrafach x [chyba po to żeby mądrze brzmieć...] bo ma przed sobą tarczę naszej nie wiedzy o prawie...

Wodzu

Moje zdanko

Post autor: Wodzu » sobota, 11 czerwca 2005, 23:41

Nie jestem osobą palącą,ale opowiadam się za ustawieniem koszy nieopodal szkoły.Nie byłby może to najładniejszy widok,ale zawsze jest to jakieś udogodnienie.Wielu uczniów nie może znieść tego iż nie można skorzystać z toalety bez przesiąknięcia dymem w ciągu niesamowicie krótkiego czasu.Sam się o tym przekonałem wczorajszego dnia.Nie do końca mogę pojąć fakt iż straż miejska jest przeciwna temu przedsięwzięciu.Jest to niejakie udogodnienie również dla nich.Zmniejszyłaby się liczba zażaleń i skarg okolicznych mieszkańców o zaśmiecanie ich posesji.Oznaczałoby to oczywiście również mniej pracy dla osób dbających o porządek naszej szkoły.Czyszczenie zapchanych przez niedopałki i opakowania po papierosach pisuary i muszle klozetowe nie są z pewnością rzeczą którą chce się robić.Jednym słowem śmietniki dla palaczy z pewnością by się przydały.

hanse

Post autor: hanse » niedziela, 12 czerwca 2005, 07:22

Postawienie kosza dla palaczy równa się złamaniu USTAWY (specjalnie duza literą dla podkreslenia wagi tego aktu prawnego) o zakazie palenia w instytucjach i miejscach publicznych. Tak wiec nie jest mozliwe ustawienie kosza dla palaczy na terenie szkoły, która jest niewątpliwie miejscem publicznym.

Wiąże się to chocby z taka sprawą:

ZAŁÓŻMY że szkoła utworzy takie miejsce gdzie legalnie można palic, po kilku czy kilkunastu latach u ucznia, który jest już dorosłym człowiekiem, wykryje się raka płuc - co jest bardzo mozliwe :) - i były uczeń wystepuje do sadu, iż nauczył się palić w szkole i to szkoła jest winna temu, że on teraz ma raka i chce od szkoły odszkodowanie. Między innymi dlatego w szkole nie wolno tworzyc takich miejsc do palenia, by uniknac ewentualnych spraw o odszkodowania. To tak na poczatek i koniec bo choćby ten przykład juz wyczerpuje całkowicie dyskusję w tym temacie.

Równie dobrze osoby biorace prochy i inne specyfiki PO HIPOTETYCZNYM utworzeniu miejsca dla palaczy na terenie szkoły mogłyby wystąpic do Pani Dyrektor o utworzenie miejsca gdzie w spokoju beda mogły zażywać środki odurzajace, a szkolna higenistka powinna im dostarczać wszelkie niezbedne instrumenty w tym celu łącznie z igłami . Beda to argumentowac np zwalczaniem AIDS :!: :?: :!: tak jak wy zatykaniem kibli.:) Pójdźmy dalej: Dalszym etapem wg Waszego mniemania powinno być rozszerzenie asortymentu sklepiku szkolnego o środki odurzajace - po cholerę macie gonic po miescie i szukać dealerów z prochami mozna wpaść pod samochód albo skręcić nogę na dziurawym i krzywym chodniku - chyba taka wizja szkoły wam sie śni :)

Jest to wizja szkoły bardzo naiwna i świadczaca o tym, że do dorosłości to macie jeszcze lata świetlne przed sobą :)

Poza tym skoro większość nie pali to mniejszosc musi się dostosować.

Nawet ustawienie koszy przez samych uczniów musi byc zwalczane, choćby z przyczyn takich jak napisałem wyżej.

Awatar użytkownika
koyot
Kontakt:

Kosze :]

Post autor: koyot » niedziela, 12 czerwca 2005, 10:00

jako osoba paląca uważam że kosze nie sa az tak bardzo potrzebne przecież "kiepy" można wrzucać np. do studzienki albo do okolicznych mieszkańców za płot :shock: :D a tak na powaznie to palenie jest ZŁE takze idea propagowania czy popierania ludzi którzy palą jest nie etyczna i zła!! ("niech radzą sobie sami bo przecież ludzi nie palących nikt na siłe nie uszczęśliwia") :wink: Pozdrawiam ;]
-Drugs Are Bad Mkkayy !! Feels Just Like It Should

Awatar użytkownika
kulTOOLA

Post autor: kulTOOLA » niedziela, 12 czerwca 2005, 12:10

hanse pisze:Równie dobrze osoby biorace prochy i inne specyfiki PO HIPOTETYCZNYM utworzeniu miejsca dla palaczy na terenie szkoły mogłyby wystąpic do Pani Dyrektor o utworzenie miejsca gdzie w spokoju beda mogły zażywać środki odurzajace, a szkolna higenistka powinna im dostarczać wszelkie niezbedne instrumenty w tym celu łącznie z igłami . Beda to argumentowac np zwalczaniem AIDS :!: :?: :!: tak jak wy zatykaniem kibli.:) Pójdźmy dalej: Dalszym etapem wg Waszego mniemania powinno być rozszerzenie asortymentu sklepiku szkolnego o środki odurzajace - po cholerę macie gonic po miescie i szukać dealerów z prochami mozna wpaść pod samochód albo skręcić nogę na dziurawym i krzywym chodniku - chyba taka wizja szkoły wam sie śni :).
Strasznie absurdalna argumentacja. Jedyną wyraźną i niezaprzeczalną różnicą między papierosami a środkami odurzającymi jest to, że papierosy są legalne, a te drugie nie. Nie wiem po co wysnuwasz takie hipotezy... Spróbuj sobie kiedyś wejść na przerwie do męskiej toalety, a potem życzę powodzenia w obwąchiwaniu siebie :/
"Po co mam czas tracić na mówienie do ściany, ściana i tak zawsze swoje wie..." Banach

hanse

Post autor: hanse » niedziela, 12 czerwca 2005, 12:55

absurdalna??? są kraje i to wcale nie tak odległe od nas, gdzie te środki odurzajace sa legalne i można je kupić "legalnie" :) i legalnie sobie żazywać.

Jest tez kraj za woda, w którym przychodząc do szkoły przy wejściu ochroniarz sprawdza czy nie wnosisz prochów, broni palnej i białej i jakos tam nie pala po kiblach.

Skoro brak ci wyobrazni na dostrzeżenie takiego aspektu sprawy to najlepiej powiedziec że to abstrakcyje stawianie sprawy. Brak argumentów wynika chyba z młodego wieku i małego doswiadczenia zyciowego :) a takze dośc infaltylnego, beztroskiego podejscia do życia.

Skoro wg ciebie "Palenia w kiblach się nie usunie. Jedynym wyjściem jest stworzenie innego miejsca, jak sugeruje Artur"
Wierz mi - mozna to załatwić.

Edward

Palenie

Post autor: Edward » niedziela, 12 czerwca 2005, 12:58

Czytam te wypowiedzi i myślę, że przydała by się dyskusja, również w szkole, na temat: czym jest a czym powinno być LICEUM?
Czy wypowiadając się na temat pani BK pomyśleliście, że parę osób w tej szkole próbuje nie tylko wtłoczyć wam do głowy trochę wiedzy, ale i zrobić z was elitę? A wy, z podziwu godną wytrwałością, ciągniecie do dołu, do poziomu towarzysza Szmaciaka: wypić, zapalić i idąc przez miasto czy siedząc w parku pluć i rzucać podwórkową łaciną. Porównajcie to z rygorami, jakie obowiązują w elitarnych szkołach w innych krajach. Dlaczego usteckie liceum nie ma być taką właśnie, elitarną szkołą? Jaki porządek by był w szkolnych WC-tach, gdybyście sami musieli tam sprzątać? Nie można wytrzymać kilku godzin bez papierosa? Rozpieszczone dzieciaki, którym wszyscy ulegają, już od przedszkola. Najlepiej wpadnijcie w histerię, tupcie nogami i poskarżcie się babci, że nauczyciele nie spełniają wszystkich waszych zachcianek.
Edward Zając

Awatar użytkownika
maciuś

Post autor: maciuś » niedziela, 12 czerwca 2005, 14:05

skoro szkola ma takiego stracha przed odszkodowaniami to niech na miejscu ewentualnej palarni postawi zwykłą tabliczkę z tekstem: ,,Palenie szkodzi zdrowiu, Palisz na wlasną odpowiedzialność" .

Co do strazy miejskiej to jak juz wczesniej powiedzialem, oni nigdy sie nie zgodzą na to zeby stracic miejsce gdzie codziennie mogą troche zarobić!!! oni zawsze znajdą jakiś nawet najdurniejszy powód zeby nie dopuścić do założenia palarni!!!!!

aha kochany edwardzie jesli chodzi o ta propozycje szkoly elitarnej to raczej (tak mi sie wydaje) nierealne!!!!!!! ustka jest za malym miastem zeby szkola mogla wybierać sobie uczniów. tak sie składa ze przez ostatnie lata do LO dostawał sie praktycznie każdy kto tylko chciał. z pewnoscia wiekszosc z osob ktore dostaly sie do liceum nie uważa sie za ELITE.

i prosze nie mówić ze nie jesteśmy dorośli bo rozmawialem na ten temat z moimi rodzicami i oni popierają pomysł stworzenia takiego miejsca, a oni nie maja 18, 19 czy chocby 20 lat. Są już doświadczeni i potrafią trzeźwo patrzeć na świat(w przeciwieństwie do niektórych). wiedzą oni że nie da sie pozbyć problemu palenia.

po co sie okłamywać. uczniowie palili, palą i bedą palić!!!!!! bez względu na to czy stworzy się palarnie czy nie!!!!!!

Awatar użytkownika
kulTOOLA

Post autor: kulTOOLA » niedziela, 12 czerwca 2005, 15:45

hanse pisze:Skoro brak ci wyobrazni na dostrzeżenie takiego aspektu sprawy to najlepiej powiedziec że to abstrakcyje stawianie sprawy. Brak argumentów wynika chyba z młodego wieku i małego doswiadczenia zyciowego :) a takze dośc infaltylnego, beztroskiego podejscia do życia.
Infantylnego? Ja w tym roku skończyłem wspominane liceum i to ono odpowiada za moje wychowanie! Grasz wspaniałą rolę Genialnego Dorosłego, który tylko z racji swojego wieku jest w stanie przekreślić wszystko, o czym myślą młodsi tylko dlatego, że masz większe doświadczenie wiekowe...

W uważanym za jedne z najlepszych w dawnym woj. słupskim liceum im. Mickiewicza jest właśnie taka palarnia i jakoś nie wpływa na degenerację uczniów. A dostać się do tej szkoły o wiele trudniej.

Nie wiem czy przedstawiciele obu pokoleń w tym temacie się rozumieją. Artur założył ten temat jako osoba sfrustrowana niedostępnością toalet w szkole, a nie po to, żeby mieć gdzie kopcić! Tak trudno to zrozumieć?

Rozumiem poprzeć argument jak zrobił to Hanse. Wiadomo, że na prawie nie znamy się jeszcze zbyt dobrze. Ale czemu służy to, jak określa ustecką młodzież Edward? I jak tu znaleźć wspólny język... Wstyd.

papiesz

Post autor: papiesz » niedziela, 12 czerwca 2005, 16:07

Drogi Edwardzie - zapraszam do szkoły.
Tak się składa, że jakiś czas temu skończyłem ją (za pewne w przeciwieństwie do Pana) i mogę powiedzieć coś na temat "obecnych nauczycieli elitarnego liceum". Jak już ją konczyłem to zaczynało się tam robić coś w rodzaju jądra dresiarstwa, teraz z tego co wiem jest jeszcze gorzej. Czego oczekiwać od szkoły, do której żeby się dostać, trzeba mieć tyle punktów za testy, co do lepszego technikum w Słupsku? Co do nauczycieli, a konkretniej a propos p. dyrektor, to uważam, że daleko jej do idealnej postawy, którą Pan prezentuje. I to nie są jakieś tam osobiste animozje.
A ze szkołą na mickiewicza i palarnią - to wszystko prawda. Chodząc natomiast do usteckiego liceum specjalnie zwalniałem się podczas lekcji u nauczycieli, żeby móc się załatwić, bo podczas przerwy nie było to możliwe. Co śmieszniejsze - nauczyciele doskonale to rozumieli i pozwalali bez przeszkód. Proszę powiedzieć, czy to nie jest właśnie patologia?

Awatar użytkownika
Artur
Kontakt:

Post autor: Artur » niedziela, 12 czerwca 2005, 16:12

Co do argumentacji - hanse chyba uważasz się za nie-wiadomo-kogo ... Twoja argumentacja nie jest tak wartościowa jak Ci się wydaje, choćby z tego względu iż po wypaleniu papierosa uczniowie mogą iść normalnie na lekcji, jakby zapalili skręta już nie nadawaliby się do nauki - dalej uważasz że takie porównanie w ogóle powinno mieć miejsce?
O wiele mądrzejsza jest argumentacja Pana Edwarda - zgadzam się że LO powinno być szkołą elitarną. Tak też chciałbym się czuć i proszę mi wierzyć, że nie staram się o to żeby ściągnąć wszystko w dół - w szkole elitarnej toalety powinny wyglądać tak, że aż żal się załatwiać, a wyglądają tak, że szkoda tam w ogóle wchodzić... A nawet w elitarnych szkołach znajdą się ludzie palący. Palenie nie czyni z nikogo człowieka mniej inteligentnego.

Awatar użytkownika
sie.ma
Kontakt:

Post autor: sie.ma » niedziela, 12 czerwca 2005, 19:04

witam!
wiadomo, każdy pomysł ma swoje dobre i złe strony. ja ten jednak popieram, mimo, iż nie chodzę juz do tej szkoły, a i palić nie palę.
to prawda, straszliwym jest przesmierdnięcie dymem papierosowym kiedy tylko chce zrobić się *** lub *** :lol: te smietniki mogłyby pomóc wyplenic ten incydent z kibelków. samo zakazywanie nic nie zrobi. co z tego, ze ktosik zostanie złapany na paleniu w toalecie. pójdzie za szkołę. tam go ochrzanią, zmieni mioejsce. napewno nie rzuci palenia.
zresztą większość uczniów lo to osoby pełnoletnie, a więc p. dyrektor nie może zabronic im palenia.
ale znając tą kobietę, to ona do tego zmierza.
fakt, ze szkoła jest instytucją publiczną, co utrudnia sprawę. jednakże może zakażmy palenia na terenie całego miasta- jako że jest to m-ce publiczne.
oj. dyskutować, to sobie możemy. p. kołakowska i tak zawsze wie swoje. choć czasami nie do końca ma rację...

hanse

Post autor: hanse » niedziela, 12 czerwca 2005, 20:19

[quote="Artur"]Co do argumentacji - hanse chyba uważasz się za nie-wiadomo-kogo ... Twoja argumentacja nie jest tak wartościowa jak Ci się wydaje, choćby z tego względu iż po wypaleniu papierosa uczniowie mogą iść normalnie na lekcji, jakby zapalili skręta już nie nadawaliby się do nauki - dalej uważasz że takie porównanie w ogóle powinno mieć miejsce?

Artur wiem kim jestem na 100% :)
Tak takie porównanie powinno mieć tu miejsce bo to wszystko sa tzw używki.

Nikt tu nie mówi ze palący jest mniej inteligentny :)

Ja bym poszedł dalej :wink: bo jak w poście napisał kulTOOLA papierosy sa legalne, a prochy nie. Podpowiadam kulTOOLA, że wódka, piwo i wino jest legalna w Polsce - to wystąpiłbym na waszym miejscu do Pani Kołakowskiej o otwarcie w szkole pubu lub baru z pełnym wyszynkiem, bo przecież jedno piwko to jest nic, pestka, tak samo 50 ml. Co to na wasze głowy, podobnie jak papieros. W przerwie pomiedzy geografią a matmą wpadasz na 50 ml i szluga i juz masz jasny umysł.

Specjalnie przejaskrawiam by było widac, że wszelkie ruchy w kierunku utworzenia palarni na terenie szkoły to nie najlepszy pomysł. Ustawienie kosza nic nie da bo jestem pewny, ze i tak smieci leżałby koło kosza i częsciowo w koszu - nie mówie juz o pluciu gdzie popadnie co panie sprzataczki moga potwierdzic :). /Nikotyna powoduje wzmozone wydzielanie śliny/

Informacja o legalnej palarni w Mickewiczu jest niewiarygodna, ze aż warta sprawdzenia i jesli sie potwierdzi to jestem w stanie zapytac kuratorium co oni na to :)
Jeśli to prawda to będa mieć nowego dyrektora od wrzesnia na 100% :lol:

Zablokowany