Palenie w LO

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Ormo Policjant

Post autor: Ormo Policjant » wtorek, 14 czerwca 2005, 23:16

Artur pisze:Wypowiedź reprezentanta straży miejskiej
Przed szkołą kosza nie wystawimy, bo mieszkańcy będą narzekać na hałas

To ok
Za szkołą nie wystawimy bo to przy ulicy i istnieje niebezpieczeństwo związane z ruchem ulicznym
To też ok
A na terenie szkoły jest to nielegalne
Bardzo ciekawe wypowiedzi , mógłbyś podac nazwisko tego Strażaka Miejskiego ??:)

Awatar użytkownika
Artur
Kontakt:

Post autor: Artur » środa, 15 czerwca 2005, 16:36

Czemu ciekawe? Niestety prawdziwe... Chyba...

mika
Kontakt:

Mika

Post autor: mika » środa, 15 czerwca 2005, 18:37

Ehh trza sie chyba kiedys odezwac jak nie macie racji :P Palenie w szkole powinno zostac totalnie zakazane i powinno sie tego dopilnowac, tak samo palenie wokol szkoly. Uwazacie sie za tak doroslych a nie umiecie po sobie nawet posprzatac. Jezeli 90% z was nie umie sie przyznac przed rodzicami ze pali a zada jakichs wzgledow w tej sprawie nio to sorry ale o co wam chodzi. Rzeczywiscie odrazu widac braki w wychowaniu. To palenie naprawde jest na pokaz, gdyby tak nie bylo to nie chodziliby do toalety calymi wycieczkami tylko osobno bo akurat mu sie zachcialo zapalic. Postawienie smietnika nic nie da a jak chcecie sprobowac nio to powodzenia. A jak ktos wstaje z checia zapalenia papierosa to sie powinien nad soba pozadnie zastanowic 18 lat i takie mysli po przebudzeniu?? Czy to nie jest czasem jakas autosugestia wplyw otoczenia a nie nazwany przez was nalog?? Nic nigdy nie bierze sie z niczego :)

mika
Kontakt:

Mika

Post autor: mika » środa, 15 czerwca 2005, 18:42

Ps: Jezeli szkola to nasz drugi dom to zapalcie najpierw przy swoich rodzicach, a dopiero przyjdzcie z tym do szkoly. Moge sie zalozyc ze tylko nieliczni moze tylko 5% z was moze tak zrobic reszta sie boi. Kozaka najlatwiej grac przy kumplach nie przy rodzicach...

jaskuł

Post autor: jaskuł » środa, 15 czerwca 2005, 23:52

hmmm... chyba ktoś tu lekko nakłamał. Dziś rozmawiałem z kumpelą, która również uczestniczyła w spotkaniu przedstawicieli klas z dyrekcją i strażą miejską w sprawie palenia na terenia szkoły.
Dowiedziałem się, że przedstawiciel straży jednak zaproponował jakieś wyjście. Mianowicie: palić przed szkołą mogą osoby pełnoletnie bez żadnych konsekwencji, o ile nie przeginają pały w przeklinaniu, śmieceniu itd.
A małolaty palić nie mogą nigdzie... No ale to chyba normalne.
Drogi Arturze dlaczego nie powiedziałeś o tym?? Jak dla mnie to rozwiązuje sprawę. No chyba, że chcesz wywalczyć miejsce do palenia fajek również dla małolatów, tyle że to już jest przegięcie. W końcu nie można ustępować mniejszości co?? Chyba, że w LO większość pali papierosy...
Na przyszłość podawaj wszystkie fakty a nie tylko swój punkt widzenia! Pozdrawiam!!

Awatar użytkownika
Artur
Kontakt:

Post autor: Artur » czwartek, 16 czerwca 2005, 14:33

Potrafię przyjąć krytykę, ale nie wtedy kiedy jest zwykłym przemądrzaniem się. Zamiast zaświecić jakimś pomysłem, szukasz nieścisłości i luk w wypowiedziach innych. Wyobraź sobie że znam podejście P. Kołakowskiej do tego rozwiązania. Reprezentant straży miejskiej powiedział
Jeśli będzie zachowana kultura osobista, to nie będziemy zwracać uwagi na to że palą
Ale to dalej będzie łamanie prawa, czego P. Dyrektor nie ma zamiaru robić. I powiedz ów kumpeli, że to wcale nie było przedstawione jako wyjście, to była odpowiedź na jedno z pytań.

jaskuł

Post autor: jaskuł » czwartek, 16 czerwca 2005, 21:42

Artur nie bardzo rozumiem dlaczego potraktowałeś moją wypowiedź jako przemądrzanie. Przecież tam jest zawarte wyjście z sytuacji. Dorośli palą bo mogą i robią to oficjalnie przed szkoła - małolaci nie palą bo im nie wolno. I tyle. Koniec tematu.
Jeśli chodzi o moją kumpelę, to nie mam powodu żeby jej nie wierzyć bo ją znam a ciebie nie.

Awatar użytkownika
Artur
Kontakt:

Post autor: Artur » sobota, 18 czerwca 2005, 14:36

Odebrałem to jako przemądrzanie, ponieważ nie było Cię tam, a mimo to zarzuciłeś mi kłamstwo. Nie twierdzę, że Twoja kumpela kłamie, po prostu nie słuchała zbyt uważnie. Nawiasem mówiąc, dorośli również nie mogą palić w szkole...

jaskuł

Post autor: jaskuł » niedziela, 19 czerwca 2005, 21:14

a ty dalej swoje! skoro dorośli mogą palić poza szkoła to co ty jeszcze chcesz wywalczyć? Myślę, że już chyba sam zagubiłeś się w tym co mówisz. Walczysz tylko, że nie bardzo jest już o co walczyć. No chyba, że chcesz się przypodobać koleżankom (albo kolegom). Ja ze swojej strony uważam temat za zamknięty.. i tyle. koniec!!! bo nie mam sensu już tracić czasu na bezsensowną gadaninę. Cześć.

Awatar użytkownika
Artur
Kontakt:

Post autor: Artur » poniedziałek, 20 czerwca 2005, 02:24

Skoro nie masz już zamiaru się wypowiadać to dobrze, bo z Twoich słów wynika, że masz braki w czytaniu. Pozdrawiam.

jaskuł

Post autor: jaskuł » poniedziałek, 20 czerwca 2005, 20:49

"Braki w czytaniu..." hmm ciekawe stwierdzenie:) Widzę, że kształcenie w LO podupadło na dobre... I zrozum człowieku, że twoje myślenie jest chore. Żądasz od użytkowników forum aby znaleźli spośób na omijanie prawa i umożliwienie grupie rozwydrzonych gówniarzy palenie sobie papierosków w najlepsze, bo im się należy. Jak tak będziesz podchodzić w życiu do różnych problemów to marnie Cię widzę. To, że ktoś ma na coś ochotę to nie znaczy, że należy mu to za wszelką cenę umożliwić, rozumiesz!!! Do czego ten świat by doszedł gdyby każda najmniejsza grupka terrorem zmuszała większość do ustępstw. Widać, że Twoje myślenie jest jeszcze bardzo niedojrzałe, i że jesteś jeszcze bardzo młodym człowiekim. Uwierz mi, że z czasem zmienisz swoje nastawienie do życia i rozwiązywania problemów. Czasami trzeba walczyć a nie tylko ustępować! Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Artur
Kontakt:

Post autor: Artur » wtorek, 21 czerwca 2005, 23:01

A czy to nie Ty w innym temacie podniecałeś się, że kiedyś nasi kibice gonili kibiców ze Słupska? Czy to że nie potępiasz takich sytuacji jest dojrzałe? To była taka mała dygresja, a wracając do tematu to zapomniałeś o co w tym wszystkim chodzi. Przez zaistniałą kłótnię podchodzisz do sprawy tak, jakbyśmy chcieli urządzić w szkole palarnię. Szkoda, że nie chodzisz do LO, zobaczyłbyś jak fajnie jest zaciskać pęcherz przez 8 godzin lekcyjnych. Chyba że zapach papierosów całkowicie odpowiada Tobie i Twojemu otoczeniu...

PS: Podobno nie popełniasz błędów... A nie uczono Cię nigdy że kiedy się do kogoś pisemnie zwracasz, to wyrazy takie jak "twoje czy ci" pisze się z wielkiej litery?

jaskuł

Post autor: jaskuł » środa, 22 czerwca 2005, 21:22

Z tego co widzę w poprzedniej wypowiedzi to wszelkie zasady pisowni zachowałem, a przedostatni pisałem w na prawdę w dużym pośpiechu. Tylko, że nie zachowanie form grzecznościowych to w necie norma, w przeciwieństwie do błędu typu "zabujstwo"...
Jeśli chodzi o mecze to wtedy miałe 20 parę lat, też byłem młody i na wszystko patrzyłem zupełnie inaczej. Teraz jestem starszy i wielu już rzeczy, które robiłem wtedy teraz bym nie zrobił.
Ja kończę ten temat bo coś mi się zdaje, że przerodził się on jedynie w nasze przekomarzanie a to nie ma już najmniejszego sensu. Walcz jak sobie chcesz, ale chyba sam zauważasz, że niewilu już ludzi to obchodzi. Pozdrawiam po raz ostatni w tym temacie!

Edward Kuciak

Post autor: Edward Kuciak » piątek, 24 czerwca 2005, 23:53

Ciekawa dyskusja o paleniu w szkole. W ogole o paleniu. Pamietam jak bylem studentem na ottawskim uniwersytecie, na przerwie miedzy kursami widzialem profesorow palacych wspolnie ze studentami na korytarzu. Samo palenie mnie moze tak nie dziwilo, co rzucanie niedopalkow na podloge i gaszenie je butami.
Ale to bylo dawno, teraz tu w Ameryce trend jest raczej na niepalenie. Szczegolnie ustanawia sie prawa, ze palenie jest zakazane w miejscach publicznych. Do ktorych niewatpliwie naleza i uczelnie.
Interesujaca tez jest dyskusja na "E-politicusie" o paleniu legalnych i nieleglanych narkotykow pt. "Zalegalizowac trawke" (http://www.e-politicus.net/viewforum.php?f=3). Udzielam sie tam troszke pod nickiem "Lewed". Zapraszam.
Sprawami palenia przez nieletnich, powinny zajmowac sie rodzice, a nie sluzby miejskie. Inni dorosli niech pala na ulicy. Jeszcze tu w Ottawie prawo na to pozwala. Dlatego przed biurowcami na ulicach widzi sie nalogowcow trzesacych sie z zimna przy - 30 mrozie i wdychajacych trucizne.

Awatar użytkownika
Lacan

Post autor: Lacan » sobota, 2 lipca 2005, 00:14

spravva jest prosta ^^
uczniovvie palili, pala i beda palic ;-) i nic tego niezmieni jedyne co mozna zrobic to nievvprovvadzac glupich zakazovv tylko pozvvolic im palic bo oni tak i tak albo pujda za szkole, albo za jakis smietnik albo (to vv najgorszym vvypadku) uciekna z leckji zeby sobie zapalic
to ze straz, ani dyrekcja niepozvvala palic uczniom jest vvyrazem ich glupoty ;D tyle mam do povviedzenia na ten temat i choc jestem mlody i niepale, uvvazam ze palic jezeli ktos chce to povvinin miec pravvo gdzie kolvviek chce ;/
Wierze w poezje, mi?o??, ?mier?, dlatego w?a?nie wierze w nie?miertelno??. Yannis Ritsos

Awatar użytkownika
marianmarianowicz

:D

Post autor: marianmarianowicz » sobota, 2 lipca 2005, 10:36

Niezgadzam się z Tobą Lacan, ponieważ palenie w Polsce jest zabronione do 18 laty... Powiedzcie prosze mi jakie korzysci z tego ida, ze sie pali... Przeciez jak patrze na takich kolesi z gim. czy lo. to nie moge... Zaczeli palic tylko dlatego, ze inni palili... Albo, ze to fajnie wyglada i dziewczyny na to leca... Dla mnie DNO!!!!!!! Palenie powinno byc tepione... GLupota i tyle... :[
A mo?e ja jestem opowie??.... :(

Awatar użytkownika
Lacan

Post autor: Lacan » sobota, 2 lipca 2005, 10:51

ale tu chodzi oto ze jezeli zaczniemy tepic paleniebedziemy musieli tepic vvłasne dzieci one tak szybko nieoducza sie palic :P
a pozatym dlamnie to povvinni moc palic navve4t z tego povvodu zeby kible byly vvolne bo co vvchodze to albo nadymione na maxa albo siedzi tak 10 kolesi ;/
Wierze w poezje, mi?o??, ?mier?, dlatego w?a?nie wierze w nie?miertelno??. Yannis Ritsos

Awatar użytkownika
marianmarianowicz

:D

Post autor: marianmarianowicz » sobota, 2 lipca 2005, 13:54

Trzeba cos zrobic z tymi palaczami! Ale gadanie nie wystarcza... Powiesz kolesiowi co pali, ze ma przestac i przestanie? Heh... Na pewno nie! Trzeba cos z tym zrobic... W szkole nie mozna palic, bo to nie jest dobre dla innych uczniow, ktorzy nie pala i jest taki przypal... Powinno sie zrobic jakies miejsce do palenia... I tak przeciez wiadomo kto pali papierochy... :/
A mo?e ja jestem opowie??.... :(

Edward Kuciak

Post autor: Edward Kuciak » sobota, 2 lipca 2005, 14:45

Widze, ze macie problem. Moge podpowiedziec, ale ze swoim skrzywieniem zawodowym, jak go rozwiazac. Zatrodnic prywatna policje. Czyli uslugi ochroniarskie. Polecam nnajlepszych na swiecie obecnie SECURITAS (http://www.securitas.pl/).
Niech dyrekcja szkoly skontaktuje sie z nimi. Doradza, a sa rzeczywiscie najlepsi w tej dziedzinie na kuli ziemskiej. Moze za bardzo ich zachwalam, ale sprobujcie.
Tu u nas to juz norma - sa kamery w szkolach i ochroniarze w budynku.
Pozdr, Ed.

Obserwator
Kontakt:

Post autor: Obserwator » sobota, 2 lipca 2005, 15:46

W szkole są na przerwach dyżury nauczycieli, którzy zamiast plotkować powinni się ruszyć i pilnować co się dzieje. Swego czasu nawet próbowano wprowadzić kary pieniężne. Nic to jednak nie dało. Fakt, za mojej "kadencji" też był problem z palaczami i nauczyciele nie mogli sobie z tym radzić. Więc ani kamery ani ochroniaże nie pomogą skoro dyrekcja ma sprawe w nosie. A może by tak wzywać Straż Miejską lub Policje i niech oni walą wysokie mandaty, wtedy i rodzice poczują się do odpowiedzialności. Jak pare razy zapłacą za dziecko wysoką kare to przetrzepią dziecku skóre i zabiorą kieszonkowe. Wtedy każdy się zastanowi co robi.

pozdrawiam Krzysztof

Zablokowany