Czy kamerki jna promke i hot -spot działa?

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Mirek

Czy kamerki jna promke i hot -spot działa?

Post autor: Mirek » wtorek, 5 lipca 2005, 10:17

Wyczytałem w prasie ,ze działa hot-spot w promieniu 100 m wokół latarni!!
Czy może ktos to potwierdzic nie mam laptopa?
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Rzecznik Prasowy
Kontakt:

Post autor: Rzecznik Prasowy » wtorek, 5 lipca 2005, 11:03

Mogę potwierdzić, że hot spot działa na promenadzie
Ten laptop na zdjęciu z babkami w GS to moja maszyna i sam wysłałem wczoraj pierwszego maila
Nie ma tam oczywiście oszałamiających prędkosci
ale działa ( i jest to sprawdzone)
Natomiast jeśli chodzi o kamerki
to chłopaki własnie dopiszczeją i przelinkowują na www.ustka.pl
obraz można jednak zobaczyć już ze strony
http://www.ustka.pl/kamery

Pozdrawiam
Hubert Birndgarski

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » wtorek, 5 lipca 2005, 13:13

Jestem pod wrażeniem.Dziękuje.Niezłe!!!
Musiałem zainstalować ten progsik aby zobaczyć piekne widoki Ustki!
Jeszcze raz dzięki za te kamerki i hot-spot !!!
Ruch w dobrym kierunku! :D :D :D

Edward

Kamerki

Post autor: Edward » wtorek, 5 lipca 2005, 17:37

Od dwóch lat ględziłem o kamerce pokazującej widok portu i plaży - no i dałem się zaskoczyć - są nawet dwie kamerki. A więc w Ustce też można realizować sprawy służące promocji całego miasta. Sądzę, że te kamerki więcej znaczą, niż wyjazd na targi turystyczne. A gdyby tak założyć jeszcze licznik abyśmy wiedzieli, ile osób to ogląda? Szkoda, że Wydział Promocji wcześniej tym się nie pochwalił.
Edward Zając

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » wtorek, 5 lipca 2005, 18:27

Kod: Zaznacz cały

Sądzę, że te kamerki więcej znaczą, niż wyjazd na targi turystyczne.
Tu sie z Panem zgodze!Sam jak szukam miasta na wyjazd na narty -nie jade tam gdzie nie mam kamery.Pozdro

Ps.Co do licznika to jest bardzo prosta sprawa.Teraz większa impreza artystyczna- podać link do kamery-w tle-.

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » środa, 6 lipca 2005, 22:32

Edward... zamiast ględzić trzeba było coś zrobić ;-)
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » środa, 6 lipca 2005, 23:20

Edward... zamiast ględzić trzeba było coś zrobić
Nie znam Pana Edwarda osobiście ale czasami troche przeszdza z tym gledzeniem...Pozdro
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 lipca 2005, 10:12 przez Mirek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kulTOOLA

Post autor: kulTOOLA » czwartek, 7 lipca 2005, 01:30

Jako kompletny laik komputerowy mam pytanie a propos kamerek.

Mam Windows XP Service Pack 2, który blokuje mi wszelkie rzeczy związane z formantami ActiveX (antywirusy online czy tego typu kamerki). W jaki sposób mam usunąć te zabezpieczenia? Bo nie mogę nic zobaczyć z tych kamerek - tylko wyświetla mi się komunikat że ze względów bezpieczeństwa otwarcie tego pliku jest niemożliwe.

Czekam na odpowiedź.
"Po co mam czas tracić na mówienie do ściany, ściana i tak zawsze swoje wie..." Banach

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » czwartek, 7 lipca 2005, 09:18

z tego co wiem dziś będzie uruchomiona wersja kamerek, która potrzebuje tylko javy i bedzie Ci działało. Ale wystarczy że zainstalujesz kontrolke activex co jest na stronie i też ruszy.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » czwartek, 7 lipca 2005, 10:10

[W dalszych planach moze będzie mozna zrobic zbliżenie,przesunąc kamerką .Jest dobrze ale moze byc jeszce lepiej.Od razu widać po rzeczniku że czai baze!Pozdro :wink:

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » czwartek, 7 lipca 2005, 10:22

@kulTOOLA
panel sterowania-konfiguruj zapore systemu Windows-pyknij na wyłącz-zainstaluj programik ze stronki- włacz zapore systemu windows.

Ps.Moze ci też blokować -prawy myszy zezwalaj.Pozdro

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » czwartek, 7 lipca 2005, 12:50

no tej zapory to ja bym nie wyłączał ... w explorerze masz ustawione za duże restrykcje... ale to nie ważne... już jest wersja java z tego co widze
ObrazekObrazek

Edward

kamerki

Post autor: Edward » czwartek, 7 lipca 2005, 14:34

Do Dumb i Mirek.
Może trochę ględzę, ale jedynie to mogę robić. Gdyby mnie było na to stać, to kamerki by działały dwa lata temu. Może ktoś miał już dość tego ględzenia i zainstalował te kamerki? Teraz muszę wymyślić następny temat do ględzenia - może ktoś podpowie o co powalczymy? Może porządny amfiteatr do większych imprez - już parę razy o tym pisałem.
Edward Zając

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » czwartek, 7 lipca 2005, 15:04

Tak.W tym bedę Pana wspierał na pewno!
Muszla na promenadzie nie zdaje egzaminu,moze do recytowania wierszy by się nadawała albo urodziny burmistrza.
Zacznijmy od warunków:ile osób,miejsce,kameralnośc czy puste pole.
Pozdro

Edward

Post autor: Edward » piątek, 8 lipca 2005, 09:35

Obok "drewnianej" ścieżki łączącej ul. Wczasową z plażą (ma to być piękny "Trakt Solidarności), przy jej dojściu do morza, jest teren naturalnie przypominający amfiteatr. Potrzebne tylko uzgodnienia, bo to teren w obszarze uzdrowiska. Gdyby sprzedać pod gastronomię obecną muszlę na promenadzie, to można uzyskać kwotę wystarczającą nie tylko na zbudowanie amfiteatru, ale i zagospodarowanie otoczenia.
Pisałem o tym, pisał również p. Bartuś, zamieściłem nawet zdjęcie. Jednak na oficjalnych planach amfiteatr jest po stronie zachodniej - co zupełnie mija się z rozsądkiem, przynajmniej do czasu zbudowania kładki przez Słupię, łączącej obie części miasta. Przypomnę: był już burmistrz, który na spotkaniu z mieszkańcami powiedział: pójdę siedzieć, ale kładka musi powstać! Był ze Słupska, więc wykopano go, zanim zasłużył na "odsiadkę".Ustka ma wyraźnego pecha: sprzedana za parę butów przez parę stuleci wzbogacała Słupsk, nie mogąc rozwinąć się jako miasto. Gdyby Hitler zaczął wojnę rok później, mielibyśmy wspaniały, olbrzymi port, a nie szczątkowe trzecie molo. Gierkowskie pomysły rozwoju Ustki też okazały się mrzonkami... Obecne plany rewitalizacji też rodzą się w bólach i nie brak Ustczan, którzy bardzo starają się, aby i to się nie udało. To taka specyficzna satysfakcja: podstawia się nogę i później mówi - a nie mówiłem, że się przewróci!
Edward Zając

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » piątek, 8 lipca 2005, 10:55

Tez tak uważam ,ze amfiteatr powinien być po wschodniej stronie.Pisze pan o tzw.patelni.Miejsce jest idealne!Problem byłby z hałasem ale to jest do przeskoczenia .Amfiteatr musi być osłonięty od wiatru(moim zdaniem-kameralność).Na parkingi są miejsca na całej Wczasowej takze problem by sie sam rozawiązał.Trzeba by sie tam przejśc i dobrze rozpoznać teren.Nizej często grałem tam w lesie w piłke nozna-od strony Wczasowej-jest tam dosyc równy teren.Zobacze z ciekawości dokładnie.iPozdro

Edward

Post autor: Edward » piątek, 8 lipca 2005, 15:42

Amfiteatr nie na "patelni", ale od strony morza. Scena przed zejściem a widownia na stokach schodzących w stronę morza. Widzowie (słuchacze) mieliby za sceną morze, a niektórzy nawet widok na zachodzące słońce. "Amfiteatr Zachodzącego Słońca" - nawet tak mógłby się nazywać.
Edward Zając

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » piątek, 8 lipca 2005, 15:48

Ja w kwestii formalnej... panie Edwardzie ... w Ustce są DWA MOLA ... jakie 3 molo??? .. Molo to jest całość ... falochron po zachodniej stronie i po wschodniej... tamto po zachodniej stronie jest molem DRUGIM.
ObrazekObrazek

Edward

Post autor: Edward » piątek, 8 lipca 2005, 16:33

W kwestii formalnej: gdy mamy trzymać się ścisłych określeń a nie zwyczajowych nazw, to w Ustce wcale nie ma molo. Mamy falochrony: wschodni i zachodni, które tworzą wejście do portu. Na miano molo najbardziej zasługuje trzeci falochron, najbardziej wysunięty na zachód. Ponieważ nie został dokończony, więc nie pełni tych funkcji, dla których pierwotnie był przeznaczony. Oczywiście, stan techniczny obiektu nie bardzo kojarzy się z tym, co molo powinno przedstawiać. Ale może kiedyś zjawi się inwestor, który wykorzysta ten obiekt i zrobi na tym sporą kasę.
Edward Zając

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » piątek, 8 lipca 2005, 20:55

@dumb
Nie wiem jak za Niemca ale po wojne zawsze fukcjonowało określenie ,,trzecie molo,,

@Edward Zając

- co do tego amfiteatru po stronie morza to jest marnotrawstwo terenu a poza tym wiatr moze zepsuć kazdy koncert.
Co do wykorzystania trzeciego mola-zapomnij-chyba że powrócą Japończycy(koncepcja Gierkowska) nie daj Boze-niemiecka. :shock:

Zablokowany