Koncert Młodej Generacji - 17.IX.2005 - Kino Delfin

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
kulTOOLA

Koncert Młodej Generacji - 17.IX.2005 - Kino Delfin

Post autor: kulTOOLA » sobota, 10 września 2005, 15:48

No i stało się. Idea, zrodzona na forum, stała się faktem. Nie jako festiwal - bo w zamierzniu to miało powstać, ale jako duży koncert. W następną sobotę w kinie zagra pięć zespołów grających bardzo różne rodzaje muzyki. Śmiem twierdzić, że doczekaliśmy się w Ustce prawdziwego wydarzenia muzycznego, ale z tym lepiej się mimo wszystko wstrzymać aż do samego koncertu.

O 19, na początku imprezy, zagra młody słupski zespół Decoy grający hard rocka. Zaraz po nich swój występ będzie miała ustecka kapela metalowa o nazwie Granica. Warto poświęcić jej parę słów. Mało kto wie, że pod jego nosem rozwija się w naszym mieście zespół, który gra naprawdę dobrą i profesjonalną ciężką muzykę. Mając przyjemność być u nich na próbach, nie mogłem ukryć zdziwienia, jak wielkie robią postępy z próby na próbę. Na "Koncercie Młodej Generacji" Granica zamierza dać energetyzujący, półgodzinny show, który mam nadzieję zadowoli nawet tych, którzy fanami ostrego grania nie są.

Po prezentacji okolicznych młodych zespołów przyjdzie czas na gwiazdy. Na pierwszy ogień idzie Majestic z Gdańska. Zespół ten grał już kilka miesięcy temu w Ustce i bardzo polubił nasze miasto. Mimo zaledwie dwóch lat istnienia, Majestic ma bardzo duże koncertowe doświadczenie i potrafi świetnie rozbawić publiczność rytmami reggae i ska.

Gwiazdą wieczoru jest bydgoski zespół Dubska. Miarą jakości ich muzyki niech będzie to, że w tym roku grali dla kilkudziesięciu tysięcy ludzi na Przystanku Woodstock. Ich popularność rośnie z każdym dniem. Dźwięki Dubska są bardzo ciepłe i relaksujące. Mieszają wszystkie jamajskie gatunki - reggae, dub, ragga, ska. Zabawa przy nich jest naprawdę świetna i odprężająca.

Na sam koniec na scenie pojawi się ełcki zespół Sandaless. Przyjedzie dopiero późnym wieczorem, stąd ich występ odbędzie się jako ostatni. Jednak na pewno nie będą oni grali na dobranoc. Sandaless grają fenomenalne połączenie lekkich rytmów z ciężkim graniem, co daje fantastyczny efekt szczególnie na koncertach. W swoich okolicach są już legendą. Chciałbym, żeby zdobyli popularność również u nas.

Sama organizacja była i nadal jest dużym wyzwaniem. Imprezę robimy wraz z Mateuszem Sienkiewiczem (na forum "sie.ma"), Jakubem Jóźwiakiem, Przemkiem Nyczem i Dorotą Siwińską. Pracujemy nad nim od jakichś dwóch miesięcy i wiele razy już prawie porzucaliśmy projekt (np. gdy dotychczasowe miejsce imprezy nagle przestało być aktualne), ale w końcu doszliśmy do chwili, gdy na dniach plakaty zawisną w całej Ustce i Słupsku.

Finansowo wsparli nas sponsorzy (Bank Spółdzielczy w Ustce, Nautilus, Spółka "Promenada", Lokalna Organizacja Turystyczna, HydroNaval, Ust-RYB, Pierre Rene, Dag Mor, "Dolina Charlotty", Adam Brzóska, Stanisław Podlewski i restauracja "Siódme niebo"), transport ze Słupska zapewnia firma Nord Express, pomoc medyczną na miejscu firma Mad Med, plakaty drukuje Grawipol, a domki na nocleg dla zespołów BUT. "Słowiniec". Cieszymy się, że udało nam się znaleźć chętnych do pomocy. Sami nie dalibyśmy rady.

Wejście na koncert - tylko 5zł za całą noc dobrej muzyki i wspaniałej zabawy. Zapraszam wszystkich serdecznie.
"Po co mam czas tracić na mówienie do ściany, ściana i tak zawsze swoje wie..." Banach

pieroog

Post autor: pieroog » poniedziałek, 12 września 2005, 19:20

Gratuluje zapalu i wytrwalosci:) Bo wiem ile to kosztuje:), a koncercik napewno bedzie spoko:)

Edward Kuciak

Post autor: Edward Kuciak » wtorek, 13 września 2005, 11:57

Pan Edward Kuciak, Zalozyciel i Prezes Polskiej Ligi Szlacheckiej w Kanadzie, od dawna w swoich blogach i na stronie Lewed`s Blog czyli Dziennik Polskiego Szalchcica, wysuwal postulat czynnego wlaczenia Mlodziezy Polskiej do Ruchow Patriotycznych w duchu wychowania jej w tradycji Ojcow. Dlatego ostatnia inicjatywa jest popierana przez Pana Kuciaka. Przy najblizszym przyjezdzie do Ustki sam wskocze na scene. Chcesz sie dowiedziec wiecej skocz na Lewed`s Blog. Pozdrawiam z Toronto.
......

Awatar użytkownika
kulTOOLA

Post autor: kulTOOLA » wtorek, 13 września 2005, 12:30

Skoro jesteśmy popierani przez Edwarda Kuciaka to na pewno będzie dobrze :P Szkoda że go nei wymieniliśmy jako patrona medialnego :P:P:P
"Po co mam czas tracić na mówienie do ściany, ściana i tak zawsze swoje wie..." Banach

Edward Kuciak

Post autor: Edward Kuciak » wtorek, 13 września 2005, 12:45

Pan Kuciak jest skromna osoba i nie szuka medialnego rozglosu. Pan Kuciak uwaza, ze impreza moglaby sie odbyc pod Patronatem Pana Stana Tyminskiego przyszlego Prezydenta Polski, jego notowania na Pomorzu wzrosly do 57 procent. Ustczany Festiwal nie tylko by swoja Osoba uswietnil sama impreze ale nadal by jej miedzynarodowy charakter. Z Kanady mogly by przyjechac tak znane zespoly jak Jizz Bizz, Marihuana Steady Boyz oraz Pocahontas Indian Ensemble z ciekawym folklorem eskimosko indianskim. Pan Kuciak bedzie na swoim Lewed`s Blogu czytanym na wszystkich kontynentach propagowal ta znakomita koncepcje. Z Australii mozna by zaprosic Aborigen Sound Whispers dla porownania go z folklorem ustczanym.
......

Awatar użytkownika
cerej

Post autor: cerej » niedziela, 18 września 2005, 17:36

Juz po koncercie, wiec napisze pare zdan o tej imprezie.

Bardzo fajnie, ze byl transport w obie strony co dawalo mozliowsc zostania do konca. Zdenerwowalo mnie jednak poniewaz po wystepach zespolow Decoy i Granica chcialem wracac do domu, a po godzinie 22 nie bylo zadnego autobusu, czy rozklad jazdy jest nieaktualny?

Teraz juz o samych zespolach i koncercie w kinie Delfin.
Na poczatek Decoy, kapela ze Slupska. Zespol ten uslyszalem pierwszy raz i uwazam go za dobry grali dosc ostro i agresywnie, a publice towarzyszyli w dobrej zabawie.
Nastepnie wystapila lokalna kapela Granica. Zespol wystapil z wokalista co dalo im wiecej mozliwosci. Oczywiscie w sytepie mnostwo wielbionych przez kapele solowek, trudno bylo uslyszec jakikolwiek chwytliwy riff (poza urywkiem kawalku ktory kiedys zwal sie Lord of Destruction - ma naprawde z..ajebisty i prosty riff) Za sukces chlopaki moga napewno uznac ludzi ktorzy bawili sie przy ich muzyce, takiego kotla jeszcze nie mieli i pewni dodal im checi do grania.

Oba zespoly graly agresywnie i ostro i dlatego rzuca mi sie na mysl dlaczego wlasnie my (Pumex) bylismy niechciani na tej imprezie - bo tlum aczenie, ze gramy ostro i naszej muzyce robi sie pod scena pogo sa smieszne - wiec trzymam za slowo KulTOOLa i do zobaczenia za rok (teraz gdy gramy w SOKu, mamy swietny sprzet oraz tolerancyjnych i pomocnych ludzi napewno bedziemy gotowi :wink: )

Jezeli chodzi o kolejne zespoly to nie wypowiem sie poniewaz regge nie slucham, jednak reakcja publicznosci pokazala, ze byl to dobry wybor. Ludzie dobrze sie bawili i o to wlasnie chodzi, szkoda jedynie mandatow, ale coz tak to juz jest co roku :)

POZDRO
Ride The Lightning

Awatar użytkownika
kulTOOLA

Post autor: kulTOOLA » niedziela, 18 września 2005, 22:36

Dzięki Cerej za opinię. Jeśli chodzi o Pumex, to mogę tylko przytoczyć jeszcze jeden, myślę, że racjonalniejszy, argument :) Zauważ, że każdy z zespołów które grały nie był rozpoznawany w Ustce. Granica to czwarta nazwa kapeli, która początkowo zwała się Necromisie ;) - grali dwa koncerty. Decoy grają dopiero od roku i zdarzają im się sporadyczne występy w słupskim Rondzie. Majestic przyciągnął w maju niewielu ludzi, a że to zespół klasowy, postanowiliśmy ponowić próbę (udało się :) ). Dubska znany jest tylko woodstockowiczom i ludziom, którzy trochę głębiej siedzą w klimatach reggae. A Sandaless? Rewelacyjna kapela o której nikt nie mógł słyszeć, bo trudno im wybić się w Polskę. Ale chciałem dać im szansę (tak wogle słyszałeś ich? po paru kawałkach zaczęli grać rzeźnię - jak się podobało?). Pumex za to grał do tej pory wiele koncertów w Ustce z podobnym repertuarem (nie mówię że to źle, przecież to same przeboje :) ). Jako Koncert Młodej Generacji postawiliśmy sobie za cel pokazanie czegoś nowego - nieznanego ludziom.

Mam nadzieję że rozumiesz :)

Szersza relacja z koncertu w następnym poście.

Awatar użytkownika
kulTOOLA

Post autor: kulTOOLA » niedziela, 18 września 2005, 23:35

Teraz skromna relacja z koncertu:

Imprezę uważam za bardzo udaną. Na koncert, na którym nie ma muzyki dla mas, tylko alternatywa - hardcore, metal, reggae,dub - przyszło prawie 250 osób. Jak na Ustkę to moim zdaniem bardzo dobry wynik. Zabawa pod sceną trwała od początku do końca. Ludzie złapali klimat już przy pierwszym zespole - słupskim Decoy, co od razu rozkręciło widownię. Po 20 zagrała ustecka Granica. Zrobili naprawdę bardzo dobry show, wokalista fantastycznie nakręcał publikę, instrumentalnie również wypadli świetnie. Myślę, że pokazali, że w Ustce też można śmiało zakładać zespoły i to nie jakieś weselne, tylko grające muzykę dość niszową.

Reggowe rytmy rozpoczął Majestic, który swoimi lekkimi rytmami poderwał ostatnich leniwych z krzeseł. Bardzo się cieszę, że zgodzili się przyjechać po raz drugi, bo tym razem o wiele więcej osób miało okazję ich zobaczyć w akcji. Po nich zagrałą gwiazda wieczoru - zespół Dubska. Jak na gwóźdź programu przystało, miejsca pod sceną nie było, publika skakała przy dubowo-reggaeowych rytmach kapeli z Bydgoszczy. Na sam koniec Sandaless - już dla mniejszej widowni, ale mimo późnej pory pokazali klasę. Przejechali ponad 500km, żeby przyjechać do Ustki i zaprezentowali naprawdę świetną muzykę. Jak dla mnie to najlepszy koncert sobotniej nocy, ale to tylko zdanie obiektywne. Moim zdaniem wszystkie zespoły pokazały się z dobrej strony.

Impreza przeszła bez zgrzytów. Ochrona miała mało roboty. Kino nie zniszczone. Publiczność zadowolona.

Czego chcieć więcej? :) .....mam nadzieję, że drugiej edycji 8)

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » poniedziałek, 19 września 2005, 06:31

Co ja moge powiedzięć:

Muzyka łagodzi obyczaje .Oby tak dalej.Pozdro

Awatar użytkownika
cerej

Post autor: cerej » poniedziałek, 19 września 2005, 19:15

Zgadzam sie z Toba w zupelnosci kulTOOLa, ze zespol Sandaless zagral zajebisci*e, regge nie podobalo mi sie, zas sieczka w ich wykinaniu - pierwsza klasa - super skoczna muza. Najgorsze bylo jednak to, ze bylem chory i nawet nie moglem poszalec.
Jestem za kolejna edycja imprezy (takze sie bedziesz tym zajmowal? z tego co wiem wyjezdzasz) bo mowiles o przegladzie mlodych kapel - wiec moze mamy szanse :D

POZDRO
Ride The Lightning

Awatar użytkownika
kulTOOLA

Post autor: kulTOOLA » poniedziałek, 19 września 2005, 20:51

Wyjeżdżam, ale na szczęście tylko do Gdańska, więc będę miał możliwość w miarę często przyjeżdżać do Ustki (poza tym dużą część spraw załatwia się przez internet lub telefonicznie). Na pewno zrobimy to w nast. roku. Wszyscy z organizatorów - przypomnę: ja, Mateusz Sienkiewicz (sie.ma na forum), Kuba Jóźwiak, Dorota Siwińska i Przemek Nycz - są bardzo chętni na następna edycję i już ją zapowiadam, że będzie i to w o wiele większym formacie i chyba w lato.

Usteckie zespoły wchodzą od razu w przegląd. Bez żadne selekcji itp. Trzeba wspierać i promować gospodarzy :)

Awatar użytkownika
kulTOOLA

Post autor: kulTOOLA » wtorek, 20 września 2005, 15:08

Ciekawe po kiego grzyba istnieje ta strona, skoro nawet impreza, która powstała dzięki temu forum, nie została opisana ani słowem na www.ustka.pl :/

Edward

Post autor: Edward » wtorek, 20 września 2005, 17:59

Mam pytanie: czy ktoś opisał imprezę i wysłał to do admina? Zapominacie, że nie wszyscy są fanami takich koncertów - może nie zainteresowała ona osób odpowiedzialnych za stronę www?
Ja nie widzę żadnej przyjemności w byciu na takiej imprezie - więc też zamieszczam informację tylko wtedy, gdy ktoś mi ją przyśle. A tym razem takiej wiadomości nie otrzymałem.
Pozdrowienia i gratulacje dla organizatorów.
Edward Zając

Awatar użytkownika
kulTOOLA

Post autor: kulTOOLA » wtorek, 20 września 2005, 21:13

Edward: z tego, co napisałem w tym temacie można śmiało sklecić taką notkę. Pisałem obiektywnie :) Dla weryfikacji można się spytać każdego gościa koncertu :)

Kiedy wychodzi nast. "ziemia ustecka"? To może coś zredaguję i podeślę..

Zablokowany