Kasa przyznana

Moderator: DKS

henio

Kasa przyznana

Post autor: henio » piątek, 16 września 2005, 12:33

No to mamy kasiore. 3,8 mln zł piechotą nie chodzi :-)

A jak władza się uśmiecha szczególnie ten w środku tyko Pana Jacka brak, ale za to MareK Biernacki wręcza Markowi Biernackiemu uchwałe dotyczącą dotacji.
Obrazek
Piotr Grzegorczyk

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » piątek, 16 września 2005, 12:40

Czyzby na rewitalizację?Czy na cos innego?Pozdro

To fajnie.Mozna będzie się przejsc ulicą ze znajomymi z zagranicy bez wstydu.Oby tak dalej ! :D
Ostatnio zmieniony piątek, 16 września 2005, 13:47 przez Mirek, łącznie zmieniany 1 raz.

henio

Post autor: henio » piątek, 16 września 2005, 12:45

Dokładnie na ulice chopena i cześc beniowskiego i zaruskiego.
Taki sukces a przechodzi tak bez echa.
Piotr Grzegorczyk

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » piątek, 16 września 2005, 21:00

Czekaliśmy wspólnie na te pieniądze, a przeciez nie są one jedynymi, bowiem mamy przydzielone jeszcze 500.000 zl na promenadę z funduszu wojewódzkiego. Oby tak dalej, trzymam kciuki.

jaskuł

Post autor: jaskuł » piątek, 16 września 2005, 22:39

Czy nie czas wreszcie, żeby zacząć mówić ile jest w tym zasługi obecnego burmistrza?? Większość wiesza tylko na nim psy, zupełnie nie zwracając uwagi ile robi dobrego dla tego miasta. Wiem, że to może zabrzmieć wazeliniarsko ale kiedy porównuję jak zmienia się obecnie wygląd miasta z tym co pozostawili po sobie poprzedni burmistrzowie, to muszę w końcu powiedzieć co myślę. A myślę, że Graczyk jest najlepszym ojcem tego miasta od co najmniej 90 roku. Tylko nie potrafi się sprzedać i czasami zamiast kręcić wali między oczy co myśli, ale to prawdomówność to też jest przecież zaleta ale niestety nie w polityce...

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » sobota, 17 września 2005, 06:40

@jaskuł

Poczekaj z tym wazeliniarstwem do wyborów.Ja miałem już poznać czas pana Jacka w Stoczni Ustka i pamietam takze z tymi ocenami ostrożnie.
Ulica Chopina jest jego zasługą ale rozlicza się za cały okres.Vide-SLD.Pozdro

Edward

Post autor: Edward » sobota, 17 września 2005, 09:40

Jaskuł, każdego, kto chwali władzę, lub tylko to, co robi aktualna władza, uważa się za wazeliniarza. Ja też swoje obrywam, chociaż zwykle opisuję różnice między stanem obecnym a poprzednimi kadencjami.
Kasy dostaliśmy trochę mniej, niż podała prasa - ponad 3,6 mln. Dziwne, mimo zawiadomień nie zjawił się nikt z prasy - byłem tylko ja i dlatego mamy pamiątkowe zdjęcie z tego wydarzenia (czyżby bojkot?). Zresztą - później zawieziono v-marszałka, aby zobaczył ul. Chopina.
W przyznaniu tej kasy jest też jakaś zasługa "zwykłych" mieszkańców. Niektóre stowarzyszenia włączyły się czynnie do promowania naszego projektu - każdy z decydentów dostał parę listów i pakiet reklamowy z albumem Brzóski. Niektórzy pojechali nawet na decydujące obrady.
Ale, gdy tak często odwiedzaliśmy UM, pojawiły się zaraz domysły, co to sobie załatwiamy. Fakt, staraliśmy się pomóc w załatwianiu ...
Edward Zając

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » sobota, 17 września 2005, 10:08

pakiet reklamowy z albumem Brzóski
- to dobrze ,że urząd zakupił.

Dobre rzeczy nalezy chwalić-i nie wiem czy zauważyliście -je chwale.Nie zapominajmy że Pan Graczyk dostaje pieniądze za swą prace.Wszyscy sie przyglądamy jego pracy -raz ganimy innym razem chwalimy.Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził!Ale objektywnie- jest nieżle.Kamerki,Chopina ,to forum,internet na promce,-troche dobrych rzeczy sie uzbierało.Złych na razie nie wymieniam.Pozdro

Koper

Post autor: Koper » sobota, 17 września 2005, 15:29

PO-dziękujmy Markom Biernackim 25 września!

Edward

Post autor: Edward » sobota, 17 września 2005, 20:15

O ile się orientuję - tylko jeden Marek Biernacki startuje w wyborach. Z tego co słyszałem o przebiegu ostatniego etapu walki o dotację, to z osób decydujących bardzo ostro w obronie naszego projektu stawał Kazimierz Kleina. Zaprosiłem go na poniedziałkowe spotkanie do Domu Kultury - zobaczymy, co powie o szansach powstania w Ustce mariny. Jak już napisałem - jeśli sami nie będziemy się dopominać o należne nam miejsce, to nikt z własnej łaskawości dotacji nam nie przyzna.
Następna pula unijnych dotacji będzie rozdzielana w 2007 roku. Tak więc w przyszłym roku musimy mieć gotowe projekty tych inwestycji, które miasto zamierza wykonać do 2013 roku. Niewielu Ustczan tym się interesuje, ale chyba jednym z błędów obecnych władz jest to, że nie potrafią przekazywać tych wiadomości, pobudzić większej ilości mieszkańców do czynnej pomocy w realizacji swoich zamierzeń.
Edward Zając

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » sobota, 17 września 2005, 21:28

Na 99% jezeli ktos moze pomóc w budowie mariny to tylko Kleina.Po prostu wie jak to ugrysć .W Łebie pomógł.Pozdro

Edward

Post autor: Edward » sobota, 17 września 2005, 22:09

Właśnie liczę na to doświadczenie. Zresztą, zapowiadają się inni eksperci. Podobno Kwiatkowski, obecny vice ze Słupska, gdy był w Urzędzie Morskim, też pracował nad projektem usteckiej mariny. Po prostu trzeba wszędzie szukać sojuszników dla usteckich projektów. No i warto pokazać, że w Ustce interesuje się tym wiele osób. Dlatego zapraszam w poniedziałek o 18.30 do Domu Kultury. Prawdę mówiąc mam tremę, bo nie lubię i nie potrafię publicznie występować - wolę pisać. Ale ktoś musi się tym zająć. Może zdołam kogoś namówić, aby mnie zastąpil w prowadzeniu spotkania...
Edward Zając

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » niedziela, 18 września 2005, 08:06

@Edward
Nie ty jeden nie potrafisz przemawiac.Najlepszy sposób:Punkty na kartce i jechac po punktach i mówić wolno(co ciekawsze mozna przeczytać-nikt cię nie rozstrzela).
Kleina chyba startuje bo widziałem plakat wyborczy.

Dla mnie najwazniejsze w takiej dyskusji:
1.Projekt wniosku o dofinasowanie(jaki program i jakie warunki muszą byc spełnione aby projekt się załapał -jakie proporcje w finansowaniu)
2.Miejsce na marinę(wschód czy zachód Ustki)
3.Ile kosztuje projekt na taka marine(konkurs?)
4.Czy mamy poparcie w Słupsku w ramach programu ,,dwumiasto",stanowisko prezydenta Słupska i radnych?
5.Jakie poglądy maja usteccy radni jak trzeba będzie cos dołozyć z budżetu Ustki?
6.Zdanie burmistrza.

Edward

Post autor: Edward » niedziela, 18 września 2005, 09:33

Wczoraj były "Żagle Polonii" już XIV edycja tej imprezy, od paru lat wspólnej dla Ustki i Słupska. Kobyliński płynął z naszym vice Biernackim na Gryficie - wygrali regaty jachtów kilowych. Regaty w klasie Omega wygrał vice ze Słupska - Kwiatkowski. Płynął Omegą też Cyranowicz, poprzedni burmistrz Łeby. Był też Gierzyński, prezes Słupskiej Izby Przemysłowo - Handlowej (jego firma buduje w Ustce osiedle "Na wydmie"), też żeglarz. Był też kpt. Baranowski. Rozmawiałem - wszyscy deklarują poparcie dla usteckiej mariny.
Praktycznie - łatwiej dla usteckiej mariny uzyskać poparcie w Słupsku, niż w Ustce. Tymczasem prasa pisze, że spichlerz ma być przebudowany na hotel. To oznacza koniec funkcji handlowych portu. Wydaje mi się, że działalność Stoczni po wschodniej stronie też będzie ograniczana. Zostanie szczątkowe rybołówstwo i żeglarstwo. Normalnie - jak w miejscowości będącej uzdrowiskiem - w kurorcie.
Edward Zając

Koper

Post autor: Koper » niedziela, 18 września 2005, 12:01

1. Kandyduje tylko jeden Marek Biernacki, ale drugi się ucieszy, jeśli PO będzie mieć dobry wynik-:) Dlatego możemy obu podziękować na raz...

2. Kazimierz Kleina kandyduje z 3. miejsca listy PO w wyborach do Sejmu, również za namową usteckiego koła PO i wielu zaprzyjaźnionych osób. Bywa w Ustce regularnie - będzie dzisiaj i ma dotrzeć również na jutrzejsze spotkanie.

Kleina nie tylko przyczynił sie do powstania mariny w Łebie, ale był również szefem słupskiego Urzędu Morskiego.

3. Na pewno sobie Pan, Panie Edwardzie, poradzi!

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » niedziela, 18 września 2005, 16:48

@Edward
Tymczasem prasa pisze, że spichlerz ma być przebudowany na hotel.
-jeżeli chodzi o splichlerz po zachodniej stronie to pochłonie mase pieniędzy -lepiej zbudowac od nowa niz przerabiać.Spoko .
Marina w Łebie kosztowała chyba 30 mln złotych(moge sie mylić- jade z pamieci)i pozyskanie takich środków będzie niezmiernie trudne(nie pisze że niemozliwe).Dlatego wazne sa stanowiska poszczególnych person.Pozdro

Edward

Post autor: Edward » niedziela, 18 września 2005, 19:50

Spichlerz kupiony i niech właściciel się martwi jak robić, aby mu się to opłaciło. Muszę się dowiedzieć, czy kupił razem z nabrzeżem. W każdym razie, obserwując wydarzenia ostatnich miesięcy, można snuć bardzo ciekawe przypuszczenia co do rozwoju sytuacji na tym terenie.
Nie sądzę, aby łebska marina kosztowała aż tyle - kwota jest wielokrotnie mniejsza. Najważniejsze to znaleźć program, pod który można się podczepić. Wkład własny (25%) też może być problemem, bo jednak rewitalizacja już się zaczęła. Ale jeśli działki na Wczasowej pójdą za dobrą cenę ...
Edward Zając

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » poniedziałek, 19 września 2005, 06:35

Muszę się dowiedzieć, czy kupił razem z nabrzeżem
Stałem tam kutrem i mnie chciał wygonic z tego terenu bo mówił że to jego własnosc.Ale byłem w kapitanacie i powiedzieli ze on tylko dzierżawi teren takze opłaty przystaniowe płaciłem w urzedzie -z tego wynika że nabrzeże jest urzędu morskiego.Pozdro

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » poniedziałek, 19 września 2005, 07:34

Myślę, że radni wiedzą jak ważną rzeczą w rozwoju miasta jest marina, wiem , że wielu wypowiadało się pozytywnie na temat jej budowy, były kontrowersje odnośnie jej ulokowania, ja akurat upierałem sie, że można przebudowac basen węglowy i stworzyć po zachodniej stronie, przecież zachód też musi się rozwijać, ale zaakceptowane zostały koncepcje lokalizacji na wschodniej stronie, przeważyły racje merytoryczne, wiem , ze inwestycja z odpowiednim poparciem politycznym ma szanse realizacji. Budżet nasz jest mocno obciążony, ale mamy tereny do sprzedania i tu trzeba poszukiwać pieniędzy na ewentualne dofinansowanie. Myśle, że nie zdarzy się królewicz z bajki i nie zafunduje nam mariny bez naszego wkładu.

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » poniedziałek, 19 września 2005, 08:58

Włodek też jestem za zachodnia stronę(Padewski sie ucieszy-a moze nie jak by na jego dzierżawionym terenie to miało być) -z wielu względów.Za płotem jest duzo terenu po spółce wolnocłowej(czy to już nie teren miasta?).W planach niemieckich był przewidziany basen-moim zdaniem nie ma lepszego miejsca.Nalezy wziąśź pod uwage także osłonę od wiatru-naturalna górka-wiekszośc wiatrów jest z zachodu i północy.Ta naturalna górka by stworzyła marine >>paluszki lizać>>.Pozdro

Zablokowany