budowa bloku przy ul. Fornalskiej

Moderator: DKS

Edward

Post autor: Edward » poniedziałek, 26 września 2005, 20:50

Wspominałem już, że ustecką ofertę przesłano do zainteresowanych firm. O ile się orientuję, najbliżej możliwości realizacyjnych był ten "Oktan", który w końcu zdecydował się na Słupsk. Widocznie wskaźniki ekonomiczne przemówiły za taką lokalizacją. Oczywiście, nie można poprzestać na jednorazowej wysyłce ofert.
Edward Zając

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » poniedziałek, 26 września 2005, 21:02

Ci, którzy opuszczą swoje stare mieszkania nie wrócą już spowrotem, bo po remoncie ( lub odtworzeniu) budynki te zostaną wystawione do sprzedaży, zresztą może będą chętni kupić je przed rewitalizacją, budynki te bedą pełnić nowe funkcje - usługowo- mieszkalne, tak czy inaczej, lokatorzy, którzy zamieszakają w nowym bloku nie bedą mogli wrócić. Jakiś czas "miasto" będzie nowym lokatorom w bloku pomagać w płaceniu czynszu, bo zwykle w nowowybudowanym bloku są one wyższe, będą na to przeznaczone środki w budżecie. Tyle mi wiadomo.
Natomiast szata architektoniczna budynków znacznie sie poprawi, zostaną wyposażone w część mieszkalną i usługową, wiele bydynków po rozburzeniu zostanie odbudowanych jako większe, z pełną wysokością mieszkalną, alę nawiązującą do dotychczasowego wyglądu. W środę zbiera sie komisja ds rewitalizacji, której jestem członkiem- to ta właśnie komisja wprowadzała wiele uwag do projektów ulic i budynków uwzględniających historyczny charakter naszej miejscowości.

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » poniedziałek, 26 września 2005, 22:04

To dobrze że jestes Włodzimierzu w komisji.Cos będzie wiadomo u żródła.Pozdro

Zablokowany