Pizza, kebab i inne...

W tym dziale można zbadać jakiego zdania są inni użytkownicy forum za pomocą ankiety. Dział, w którym zakładamy tematy wraz z ankietami.

Moderator: DKS

Która pizzeria jest wg Ciebie najlepsza?

Jadło Chata
6
19%
Syrenka
3
9%
Gringos
6
19%
King Size
3
9%
Toscana
4
13%
Amber
1
3%
Diavollo
5
16%
Dom Rybaka
3
9%
pizza na promenadzie
1
3%
Pizzeria koło byłej SP2
0
Brak głosów

Liczba głosów: 32

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Re: Pizza, kebab i inne...

Post autor: elveez » wtorek, 29 lipca 2008, 10:59

Kebab ma jedna ceche ...w 99% przypadkow jest robiony przy Tobie ...
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Ustka2007

Post autor: Ustka2007 » wtorek, 29 lipca 2008, 11:25

@Elveez

Zgadza się. Zgodnie z turecką tradycją kebab jest robiony "na oczach" zamawiającego. Jednak nikt tak na prawdę nie wie co działo się wcześniej z mięsem do tej egzotycznej potrawy. Podobnie jak nikt nie wie co działo się z rybą i olejem, w którym "robią się" frytki.
Podejrzewam jednak, że moda na kebab w nadmorskich miejscowościach wzięła się nie z powodu, że robiony jest on przy Tobie, a z powodu taniości i szybkości jego przygotowania - podobnie jak w przypadku innych fast foodów. Jest jeszcze jedna możliwość - być może turyści, którzy przyjechali nad Bałtyk chcą poczuć się jak na wczasach w Turcji i dlatego go kupują...

ustczanin361

Post autor: ustczanin361 » poniedziałek, 25 stycznia 2010, 12:33

Jezeli chodzi o pizzerie, zraziłem sie co do Jadło Chaty...Barmanki są nie miłe, obsluguja jakby chcialy a nie mogly, słychac jak kucharze przeklinaja na kuchni, stoiki trzeba wycierac samemu, bo tam tego chyba nikt nie robi :( :? . pizza jako taka, kebab paskudny, odgrzewany chyba w mikrofalowce, smakuje jak spieczone skwarki ;/ zajrzalem ostatnio z dziewczyna do pizzer Amber obok netta, pizza naprawde smaczna , szczegolnie pozycja nr 19 i 14 . Pyszny sos czosnkowy. Obsługa mila. w pizzeri czysto i schludnie. a dodatkowym plusem jest telewizr na sali :o :lol: a Wy co myslicie ? POZDRAWIAM

Awatar użytkownika
Platichthys_flesus

Post autor: Platichthys_flesus » poniedziałek, 25 stycznia 2010, 12:41

a można palić w Amber?
http://www.pustamiska.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nic trudnego zrobić coś dobrego
Konsument głosuje portfelem

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 25 stycznia 2010, 12:45

Co do stolikow w chacie zgadza sie, dlatego tylko do domu.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » poniedziałek, 25 stycznia 2010, 20:37

Ja wam mówię że ci wszyscy usteccy pizzaros , kebabos i rybkos w ciastos + frytkos będą się smażyć w piekle a tam codziennie pod nos swoje własne zgwałcone żarcie.I tak na wieki wieków.
Tutaj to i polityk może być kucharzem.
amen
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

ustczanin361

Post autor: ustczanin361 » wtorek, 2 lutego 2010, 10:00

Niestety palic w Amber nie można... ;/ a jedliscie tam tradycyjna p[izze ? naprawdę godna polecenia !!! :D

Justyna789

Post autor: Justyna789 » poniedziałek, 27 września 2010, 23:40

Moderator by mógł wpisać do sondy Pizzerie Puerto..
Amber się zamknął z powodu remontu drogi.. Kucharz teraz Pracuje Puerto, z tego co mi wiadomo. zupy maja Przepyszne..a Pizza są guściki i guściki , trzeba spróbować.. Właściciel nie żałuje na produkty i sam pilnuje interesu....

Jest to nie mozliwe. Ankieta moze zawierac ( i juz zawiera ) tylko 10 punktow
Zachecam do tworzenia wlasnej ankiety. Sluze pomoca.

moderator elveez

Piotr A.

Post autor: Piotr A. » środa, 9 lutego 2011, 14:42

Dziś jest Międzynarodowy Dzień Pizzy!

http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /846322018

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » środa, 9 lutego 2011, 16:27

http://www.facebook.com/#!/event.php?ei ... 6054295728" onclick="window.open(this.href);return false;
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Obrazek nie piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » środa, 9 lutego 2011, 20:24

Sponsorem dzisiejszego międzynarodowego dnia pizzy są:
literka P oraz liczby 32 i 50

Obrazek :wink:
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Obrazek nie piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 12 sierpnia 2011, 07:55

P jak Puerto ? ( niezli sa przyznaje - ciasto jak nigdzie indziej)
Jesteś na wymarzonych wakacjach i jesz rodziny obiad w restauracji? Strzeż się! Pewnie dostałeś mikroskopijny kawałek mięsa zamiast schabowego, stare pierogi, a na deser wypijesz lurę, która w rachunku widnieje pod nazwą "prawdziwego włoskiego espresso"! Przesada? Najnowsze wyniki kontroli w lokalach gastronomicznych są zatrważające. Wynika z nich, że klienci są podle nabijani w butelkę. Najgorzej jest właśnie w restauracjach, a najlepiej, o dziwo, w dworcowych fast foodach!

Nasza budka działa od dwudziestu lat i robimy, co możemy, by utrzymać wysoką jakość mimo wzrostu cen surowców. A po tym, że jest zawsze do nas długa kolejka, wnosimy, że nam się to udaje - mówi Marzena Grochowska, sprzedająca zapiekanki w budce obok dworca PKP w Olsztynie.

Budka jest czynna od godz. 5 do odjazdu ostatniego pociągu. Ten lokal znają nie tylko miejscowi, ale także rzesze turystów. Nic dziwnego ? właśnie dworcowe fast foody sprzedają dobre jedzenie ? wynika z kontroli, jaką przeprowadziła Inspekcja Handlowa na zlecenie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Na przeciwnym biegunie są restauracje ? nieprawidłowości stwierdzono w 8 na 10 lokali! Od tego, co wykryła kontrola, włos jeży się na głowie. Nie tylko w co drugim lokalu brakuje cenników, ale podawane jedzenie jest przeterminowane! W jednym z lokali pierogi leżały w zamrażarce... dwa lata! Podawane porcje były za małe, a drinki za słabe.

W jednej z restauracji klienci płacili za drogą kawę, a w rzeczywistości dostawali o wiele tańszą. W kilku lokalach kelnerzy doliczali samowolnie napiwki do rachunków i nie informowali o tym klientów.

Najlepiej było w fast foodach, a najgorzej tam, gdzie spędzamy wakacje i ferie ? mówi rzecznik UOKiK Małgorzata Cieloch.
Posypały się mandaty i doniesienia na policję, do sanepidu i urzędów skarbowych. Miejmy nadzieję, że to coś da.

Na czym nas oszukują

? Na dodatkach ? zamiast oscypka niekiedy podawany jest nawet zwykły wędzony ser
? Na alkoholu ? w drinkach jest mniej alkoholu, a więcej soku czy toniku niż określa menu
? Na napojach ? zamiast soku owocowego serwowany jest tańszy i mniej wartościowy napój owocowy
? Na kawie ? klient płaci za drogą kawę (z tzw. wyższej półki), choć w rzeczywistości dostaje tańszą
? Na rybie ? zamiast dorsza podawana jest inna, tańsza ryba (np. czerniak)
? Na rachunkach ? konsumenci otrzymują rachunki z doliczanym napiwkiem, o czym wcześniej nie są informowani.
Na kilku pkp'ach w Polsce jadlem, za granica tez, cos w tym jest zarelko sprzed Słupskiego pekapu jest w pytke Zbysia. - polecam
Obrazek

chlopak_z_ustki

Post autor: chlopak_z_ustki » wtorek, 20 września 2011, 17:45

Ostatnio kilka razy brałem pizze z Boston Baru i trzeba przyznać, że jest naprawdę bardzo smaczna. Kolejny duży plus - cena ! Ponadto dowoz i karton gratis. Wiem, że troche brzmi jak reklama, ale naprawdę uczciwie polecam pizze stamtąd. :) Za to przejechalem sie juz pare razy na diavollo i predko ponownie pizzy stamtad nie zjem...
Kusi mnie tez Puerto, bo slyszalem kilka pozytywnych opinii, wiec trzeba bedzie w koncu skosztować ;)

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » czwartek, 20 października 2011, 11:19

Ja preferuje diavollo
Chyba Diabolo.
Czy to ta pizzeria na osiedlu Koscielniaka?

Co do rybki jedzonej na promce-chyba ostatnio w latach 70 konsumowałem...
Sam dostarczałem swieża rybke do smażalni kiedys....
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 9 grudnia 2011, 21:18

Obrazek

Pizza 90 fakteM w USTCE !!! NA ZADANIE ! 75 ZŁ - 5 osob lezy po zjedzeniu !
Obrazek

chlopak_z_ustki

Post autor: chlopak_z_ustki » piątek, 9 grudnia 2011, 23:21

Skąd ?! :D

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 9 grudnia 2011, 23:30

z pizerri :) secret - wyjdzie wg zasad niewidzialnej reki handlu !!
Obrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 7 czerwca 2012, 19:18

Nowe jadelko w miescie
Załączniki
_DSC1262.JPG
Obrazek

chlopak_z_ustki

Post autor: chlopak_z_ustki » czwartek, 7 czerwca 2012, 20:05

Ostatnio brałem kebaba z Al Dente. Naprawdę polecam! Prawdziwe mięsko nie żadne tam ścierwo, świeże warzywka i pyszna buła :D Co najważniejsze wszystko bardzo smaczne i zaspokaja apetyt :D

Pykens

Post autor: Pykens » piątek, 8 czerwca 2012, 13:42

a co za mięso? dalej robią w bułce od pizzy?

Zablokowany