Sens istnienia MRM

W tym dziale można zbadać jakiego zdania są inni użytkownicy forum za pomocą ankiety. Dział, w którym zakładamy tematy wraz z ankietami.

Moderator: DKS

Czy widzisz sens istnienia Młodzieżowej Rady Miasta w takiej formie pracy jakiej jest teraz?

Tak
9
53%
Nie
5
29%
Nic o ich pracy nie słyszałem
2
12%
Czy coś takiego istnieje?
1
6%

Liczba głosów: 17

Adam Marczak

Sens istnienia MRM

Post autor: Adam Marczak » środa, 10 marca 2010, 19:17

Zakładam ten temat ponieważ chciał bym poznać zdanie szerszej grupy osób. Osobiście zagłosuje jako pierwszy oddając głos za NIE. Do puki ktoś nie ustali dokładnej ilości stosownych opiekunów, nie wytyczy za pomocą zapisu w statucie praw i zadań opiekuna - Rada nie będzie stosownie pracować. Więcej uwag napisze w dziale o MRM, zaraz po zmianie wniosku o złożenie urzędu Przewodniczącego.

Awatar użytkownika
Topilzin

Re: Sens istnienia MRM

Post autor: Topilzin » środa, 10 marca 2010, 19:28

Adam Marczak pisze:Zakładam ten temat ponieważ chciał bym poznać zdanie szerszej grupy osób. Osobiście zagłosuje jako pierwszy oddając głos za NIE. Do puki ktoś nie ustali dokładnej ilości stosownych opiekunów, nie wytyczy za pomocą zapisu w statucie praw i zadań opiekuna - Rada nie będzie stosownie pracować. Więcej uwag napisze w dziale o MRM, zaraz po zmianie wniosku o złożenie urzędu Przewodniczącego.

do puki , do puki ale jajca :lol:Wszystko w temacie MRM.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » środa, 10 marca 2010, 19:36

A to podobno jest moja wina , że swoją relacją ze sesji młodych,
"podciąłem" im skrzydła,

nawet dzisiaj rzecznik mi to wytykał i "straszył " mnie , że pokaże ....

Jeden z radnych tez "poprosił" mnie , abym nie relacjonował dzisiejszego spotkania , bo młodzież musi dojrzeć itp. bzdety.

Nie znam wieku wszystkich radnych , ale wyglądają na dorosłych ludzi,
po 18-stce , czyli trochę dorosła młodzież , a wiadomo , że najtrudniejszy wiek to gimnazjum i taka rada bez ich przedstawicieli jest niepełna niereprezentatywna, mówiąc bardzo delikatnie.

Ale każdą fasadową organizacja władzę mogą się pochwalic.

Skoro Adamie zabierasz głos to pochwal się co ta rada do tej pory zrobiła lub nie zrobiła i dlaczego?

Nikt nic nie wie , była jakaś lutowa sesja , co na niej się działo?
Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Adam Marczak

Post autor: Adam Marczak » środa, 10 marca 2010, 19:44

Smerfie. To nie twoja wina, owszem ciut namieszałeś, ale namieszałeś mi nie wszystkim. Bardzo dobrze, że żądałeś relacji z sesji naszej radny, NIE MOŻEMY DZIAŁAĆ ZA PLECAMI MIESZKAŃCÓW, jest jeden szkopuł - męczyłeś o nią nie tego gościa co trzeba, To rzeczniczka, której "prace" pozwolę sobie nie oceniać tu i teraz, ma za zadanie coś takiego wykonać. Prosiłem ja kilkakrotnie o to, jednak brak odzewu. Jedyny sukces jest taki, że się zarejestrowała - lecz od tamtej pory się nie zalogowała ani razu.

Bardzo co cię proszę abyś dokonał relacji z spotkania, zrobił bym to ja ale jak wiesz musiałem wyjść z powodu złego stanu zdrowia. Widzisz niestety Smerfie z wiekiem nie idzie w parze co u niektórych odpowiedzialność o której mówiła pani Kora.
Tak więc jeśli będziesz miły dokonaj relacji z spotkania.

Awatar użytkownika
Platichthys_flesus

Post autor: Platichthys_flesus » środa, 10 marca 2010, 19:47

podpisuje się pod tymi zdaniami:
Smerf Maruda pisze:Skoro Adamie zabierasz głos to pochwal się co ta rada do tej pory zrobiła lub nie zrobiła i dlaczego?Nikt nic nie wie , była jakaś lutowa sesja , co na niej się działo?
skoro już poprosiłes o głos, to przybliż nam trochę problem

swoją drogą jak zauważyłes zapewne, na tym forum beneficjentów działań MRM jak na lekarstwo. Moze ta sonda powinna znalezc sie w innym miejscu.
http://www.pustamiska.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nic trudnego zrobić coś dobrego
Konsument głosuje portfelem

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » środa, 10 marca 2010, 20:13

Czy odbyła się lutowa sesja i co na niej się ew. działo ?

Czy w ogóle się coś działo od sesji styczniowej?

Adam podejmij dyskusje ,
albo nie rób zadymy :roll:

Adam Marczak

Post autor: Adam Marczak » środa, 10 marca 2010, 20:22

Widocznie Smerf edytował wpis.

Sesji w Lutym zwołać nie mogłem. Konkretnie przyczyną był fakt iż w LO odbywały się próbne matury i pani opiekun nie mogła przyjść, później były ferie. Jak pisałem w liście otwartym, byłem inicjatorem uchwały o zmienieniu zasad udzielania stypendium burmistrza. Ma to na celu pokazanie problemu, anie zmuszenie do zmiany. Następnym moim wnioskiem była próba naprawy Rady po przez przystąpienie do Federacji Samorządów Młodzieżowych, wniosek odrzucono. Inne wnioski, ani uchwały nie wpłynęły. Dyskusja na sesji styczniowej wyglądały tak,że ja mówiłem reszta nawet nie słuchała. Wnioskuje to z tego, że maja teraz pretensje o rzeczach jakich mówiłem i które były wysłane w propozycjach uchwał. Kontakt z prasą - żaden. Jak sami widzicie nikt nie wie co się dzieje. Nikt z radych nie podejmuje inicjatyw, po prostu brak zainteresowania radą.

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » środa, 10 marca 2010, 20:55

To ty myślałeś,
że to ma nie być fasadowy twór,
wykorzystany najwyżej przed wyborami :mrgreen:

Załóż ten sam wątek na GP24,
tam nie trzeba się logować i ludziska szczerzej się wypowiadają.

Powodzenia

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » środa, 10 marca 2010, 20:56

Czy w innych miastach tez opiekunowie przychodzą na sesję i są konieczni, wymagalni :roll:

Adam Marczak

Post autor: Adam Marczak » środa, 10 marca 2010, 21:00

Z tego co ja wiem Smerfie, nie są wymagani. Muszą wiedzieć jedynie, że w takim terminie będzie sesja. Natomiast opiekunowie ze szkół szczególnie są po to aby nadzorować, czy nie nadużywane są prawa radnych. Dokładniej chodzi tu o zwalnianie się z zajęć na sesje. Podajże Ełk albo Elbląg się tak nie zabezpieczył. Radni mówiąc, że idą na sesje tak naprawdę szli na wagary.

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » środa, 10 marca 2010, 21:14

Trudno oceniać, głosować na coś,
co jeszcze w praktyce nie zaczęło działać. :roll:

Adam Marczak

Post autor: Adam Marczak » środa, 10 marca 2010, 21:17

Dlatego, dałem możliwość zmiany decyzji. Jeśli się coś w radzie zmieni, będzie można zmienić swoją decyzje.

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » środa, 10 marca 2010, 21:30

Sorry , że posłużę się plotami,
ale podobno rezygnujesz całkowicie w uczestnictwie, członkowstwie w MRM,
czy to prawda?

Adam Marczak

Post autor: Adam Marczak » środa, 10 marca 2010, 21:33

Smerfie, zalecenia zdrowotne. Zastanawiam się poważnie nad tym. Na moją decyzje będzie miała wpływ właśnie ta ankieta.

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » czwartek, 11 marca 2010, 12:44

MRM byłaby dynamicznym i wartościowym "głosem młodzieży" gdyby inicjatywa jej powołania wyszła od samej młodzieży.

Sposób, w jaki MRM została powołana, czy wybory, które w moim odczuciu, były wskazywaniem ochotników na siłę (czysto poszlakowym odczuciu - wynikającym z (nie)aktywności młodzieżowych Radnych na sesjach) . Tudzież brak jakiegokolwiek sensownego planu działania...

Twór w postaci MRM był tworem sztucznym. Jedynym wyjściem z tego impasu będzie rozwiązanie tej rady i zaczęcie wszystkiego od początku - ale w sensownej kolejności... najpierw zasady i zadania, a potem ew. wybory i działalność... A może zamiast "sztandarowej' MRM Radni, czy Burmistrz "wpadaliby" na zebrania samorządów uczniowskich... A może po prostu Rada Miasta, Ratusz powinny zadbać, aby do młodzieży również docierały w przystępnej formie i ich dotyczące wieści z ratusza (np. taki powiedzmy "Kurier Ustecki - Junior")?

Jak młodzież ma z entuzjazmem podjąć rękawicę w postaci Samorządu skoro jest ona dla nich pojęciem obcym?

Młodzież ma jedną ciekawą właściwość znaną z reologii (zresztą nie tylko ona) - naciskana zbytnio lub za szybko stawia opór - delikatne przyłożenie siły pozwala wniknąć do środka.
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Zablokowany