Czy radni powinni podac maile do kontaktu z mieszkancami

W tym dziale można zbadać jakiego zdania są inni użytkownicy forum za pomocą ankiety. Dział, w którym zakładamy tematy wraz z ankietami.

Moderator: DKS

Czy radni powinni obowiazkowo posiadac publiczny mail

Czas głosowania minął poniedziałek, 9 maja 2011, 10:38

1 tak
12
75%
2 nie
1
6%
3 bez znaczenia
3
19%

Liczba głosów: 16

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Czy radni powinni podac maile do kontaktu z mieszkancami

Post autor: elveez » czwartek, 21 października 2010, 10:38

Pytanie padlo niedawno kilka razy , chodzilo o zamiar.

Ankieta trwa 2 miesiace, 3 odopowiedzi - 1 wybor. Mile widziane komentarze.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Re: Czy radni powinni podac maile do kontaktu z mieszkancami

Post autor: elveez » czwartek, 21 października 2010, 19:52

Dosc ciekawy wynik ;) hehehehe. Nasi radni jak chca to potrafia ;) :mrgreen:
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » czwartek, 21 października 2010, 22:34

Oczywiście, że powinni być osiągalni mailowo. Radny jest przedstawicielem wyborców i jest winien nadstawiać im ucha, skoro oni przychylili mu czoła. Wiele mógłby zyskać, gdyby sprzedawał na sesjach czyjeś dobre pomysły jako swoje własne. I dobrze, by od czasu do czasu usłyszał słowa krytyki, by nie zapomniał, przed kim odpowiada.

Tyle, że to utopia. Filtry antyspamowe są obecnie za skuteczne, by ten pomysł miał sens. I tak czytaliby i odpowiadali jedynie na parę miesięcy przed kolejnymi wyborami.
"Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem."
Gottfried Wilhelm Leibniz

Awatar użytkownika
Oleko

Post autor: Oleko » poniedziałek, 25 października 2010, 21:27

W jednym z wątków już napisałem, że powinni mieć służbowe e-maile, aby ludzie ciężko pracujący i późno wracający z pracy mogli swoje sprawy i spostrzeżenia przekazać nie wychodząc z domu
Wypożyczalnia kajaków polietylenowych jedno i dwuosobowych, spływy z weryfikatorami oraz weryfikacje według Polskiego Systemu Kwalifikacji Kajakowych.

http://www.na-kajakach.pl" onclick="window.open(this.href);return false; - rzuć się z nami na wodę!!

Piotr A.

Post autor: Piotr A. » wtorek, 26 października 2010, 08:15

Taaa.... Zaczna odpowiadac przed wyborami. Tak jak z forum. Tak jak zawsze.

Awatar użytkownika
Henryk Mościbrodzki
Kontakt:

Post autor: Henryk Mościbrodzki » czwartek, 6 stycznia 2011, 15:48

Myślę że adres służbowy e-mail do radnego powinien być standardem, zresztą jak i numer służbowy telefonu. :idea:

Awatar użytkownika
wiking

Post autor: wiking » piątek, 25 lutego 2011, 20:27

Nie i jeszce raz nie ! Jeżeli ktoś chce zadać jakiekolwiek pytanie do radnego , to niech z łaski swojej przyjdzie na sesję ,lub jakieś inne spotkania.Trochę zaangażowania osobistego raczej poprawi działanie radnych.
ostatni wiking w Rzeczpospolitej

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 25 lutego 2011, 20:33

A na sesji uslyszy ze radny odpowie oficjalnie prze formularz BIP chyba w 2albo 3 tygodnie. To przyjeta forma komunikacji, no i skrawek forum. Radny wybierany jest na podobnej zasadzie, glos kosztuje"spolecznie" wiec powinien miec. Niektorzy maja skrzynki, ale nie odpisuja. hehehe
Obrazek

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » piątek, 25 lutego 2011, 20:53

Zdecydowanie nie! Będzie trzeba do zestawu zrobić szkolenie z obsługi komputera i zakupić laptoki; po co taki wydatek, gdy korzyści mizerne? Jeszcze się nauczom i będom wzorem posłów układać pasjanse lub grać w Ogame w czasie posiedzeń.
"Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem."

Awatar użytkownika
wiking

Post autor: wiking » piątek, 25 lutego 2011, 22:32

Wajper pisze:Zdecydowanie nie! Będzie trzeba do zestawu zrobić szkolenie z obsługi komputera i zakupić laptoki; po co taki wydatek, gdy korzyści mizerne? Jeszcze się nauczom i będom wzorem posłów układać pasjanse lub grać w Ogame w czasie posiedzeń.
:shock: Wajper proszę :roll:
ostatni wiking w Rzeczpospolitej

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » piątek, 25 lutego 2011, 23:14

Wajper zmień tampon :wink:
te twoje trudne dni trwają już grubo ponad tydzień ;] wszystko masz na nie
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Obrazek nie piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » niedziela, 27 lutego 2011, 20:13

Pomyśl sam.
1. Na kij skrzynki mailowe ludziom, którzy nie korzystają na co dzień w pracy z komputerów?
2. Po co wysyłać do nich maile, skoro i tak nie odpowiedzą, bo:
a) na ważne pytania można uzyskać odpowiedź tylko osobiście i w towarzystwie dowodu osobistego
b) na głupie pytania nie ma obowiązku odpowiadać nikt, a już na pewno nie poważny urzędnik
3. Jak wskazuje analiza zachowań radnych obecnej kadencji, po wyborach tracą zainteresowanie rzeczowym kontaktem z wyborcami.

Z wyżej podanych powodów uważam ideę udostępniania adresów mailowych radnych za równie zasadne, jak dziobanie nosorożca widelcem.

P.S.: Nie, młody człowieku, zmiana tamponu nie łagodzi PMSa. :)

Awatar użytkownika
Platichthys_flesus

Post autor: Platichthys_flesus » niedziela, 27 lutego 2011, 20:18

chociażby po to, by uporczywie dawać o sobie znać ;]

wysłać 10 maili, a później zadzwonić.

O czym tu dyskutować. W interesie radnych jest, by znali problemy mieszkańców swojego okręgu.

off top
podczas pms nie używa się tamponów.
Jak się nie wie, to się nie mówi.
http://www.pustamiska.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nic trudnego zrobić coś dobrego
Konsument głosuje portfelem

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » niedziela, 27 lutego 2011, 20:59

Wajper pisze:b) na głupie pytania nie ma obowiązku odpowiadać nikt, a już na pewno nie poważny urzędnik
radny to nie urzędnik, tym bardziej poważny. to przedstawiciel mieszkańców. na co dzień w urzędzie nie pracuje, więc jakby każdy chciał się z nim spotkać osobiście to prywatnego życia by nie miał. poza tym gdyby radni mieli służbowe skrzynki pocztowe to wystarczyłoby aby sprawdzili je przed komisją, lub sesją rady czy czasem mieszkańcy nie podpowiadają im jakichś ważnych spraw do poruszenia. w końcu to oni nas na radach reprezentują!

a koszt założenia każdemu radnemu oficjalnej skrzynki mailowej i wypisanie ich listy na stronie miasta jest śmiesznie niski w porównaniu do korzyści jakie niosą. więc przestań wajper jęczeć jak ci to wisi i powiewa, nie chcesz to nie będziesz do nich mailował, tylko chodził porozmawiać. nikt cię nie zmusi. tylko przestań innym utrudniać życie i negować jakiekolwiek ułatwienia.
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Obrazek nie piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » niedziela, 27 lutego 2011, 22:44

iXik pisze:
Wajper pisze:b) na głupie pytania nie ma obowiązku odpowiadać nikt, a już na pewno nie poważny urzędnik
radny to nie urzędnik, tym bardziej poważny. to przedstawiciel mieszkańców. na co dzień w urzędzie nie pracuje, więc jakby każdy chciał się z nim spotkać osobiście to prywatnego życia by nie miał. poza tym gdyby radni mieli służbowe skrzynki pocztowe to wystarczyłoby aby sprawdzili je przed komisją, lub sesją rady czy czasem mieszkańcy nie podpowiadają im jakichś ważnych spraw do poruszenia. w końcu to oni nas na radach reprezentują!
10% poważne sprawy. 90% "jarząbki" oraz bluzgi. Nie wiem, czy mieliby czas na przefiltrowanie.
"oni nas reprezentują"... Przyjacielu, oni mają nas tak głęboko w poważaniu i nasze maile też, że Twoja wypowiedź, podyktowana ewidentnie wolterowskim postrzeganiem świata jako "najlepszego świata ze wszystkich światów" jest nieco śmieszna. Wolter użył tu sarkazmu, rozumiesz. W idealnym świecie radny przejmuje się głosami wyborców. W naszym - tak nie jest, choćbyś słyszał tysiąc innych deklaracji. I pewnie zaraz poniżej je zobaczysz, jak radny Siudek wpisze, że Wajper się myli i że radni o niczym innym tak nie marzą, jak o tym, by być w stałym kontakcie z obywatelami i że będą czytać każdy przychodzący mail.

Muehehe.
a koszt założenia każdemu radnemu oficjalnej skrzynki mailowej i wypisanie ich listy na stronie miasta jest śmiesznie niski w porównaniu do korzyści jakie niosą.
Wymień JEDNĄ REALNĄ korzyść.
więc przestań wajper jęczeć jak ci to wisi i powiewa, nie chcesz to nie będziesz do nich mailował, tylko chodził porozmawiać. nikt cię nie zmusi. tylko przestań innym utrudniać życie i negować jakiekolwiek ułatwienia.
Bij na drzewo banany prostować, a nie Wajpera. Nikomu w niczym nie przeszkadzam, mówię tylko, co myślę, zwróć uwagę. Nikomu nic nie dyktuję i nikomu nie utrudniam życia. A co do tych "ułatwień" - daję Ci szansę na przedstawienie argumentów za tym, że to rzeczywiście ułatwienia, a nie puste gesty. Wykorzystaj.
off top
podczas pms nie używa się tamponów.
Jak się nie wie, to się nie mówi.
Kobieto, jak raz zrozumiesz, co napisałem (w sensie semantyki, a nie Twoich konotacyjnych elaboracji) to daj znać, trzeba będzie zapisać to w annałach miasta.

Awatar użytkownika
Platichthys_flesus

Post autor: Platichthys_flesus » poniedziałek, 28 lutego 2011, 08:51

Wajper pisze:Kobieto, jak raz zrozumiesz, co napisałem (w sensie semantyki, a nie Twoich konotacyjnych elaboracji) to daj znać, trzeba będzie zapisać to w annałach miasta.
Twój geniusz jest nie do objęcia przez umysł przeciętnego ustczanina czy ustczanki ;]

Po prostu zwórciłam Ci uwagę, że pouczasz "młodego człowieka", podczas, gdy sam masz pojęcie najwyżej blade.
Zwyczajnie może niewłasciwego porównania użyłes?

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » poniedziałek, 28 lutego 2011, 17:50

Płastugo, Flądro, czy jak Ci tam... Spróbuj ogarnąć: napisałem, że "tampon ma się nijak do PMS". Ty napisałaś, że "Wajper, mylisz się, tampon ma się nijak do PMS".

Jarzysz już? Po raz kolejny próbując mi bez sensu przywalić robisz z siebie... Sama widzisz kogo, mam nadzieję. Buziaki i prośba, gorąca: zechciej łaskawie nie pisać do mnie, bo zawsze kończy się tak samo. Ewidentnie w mojej obecności wyłączasz myślenie, a zwoje mózgowe zalewa zrodzona z poczucia niższości agresja. Cóż, nie pomogę Ci, jestem koniem. Sugeruję dowartościowywanie się kosztem kogoś innego, mnie takie przedszkolne zabawy nie kręcą. Jestem egocentrykiem, szowinistą, megalomanem, mądralą, etc. I nie zmienisz tego. Sugeruję olanie mojej skromnej osoby, bo złość szkodzi na piękność, a Ty nie masz za bardzo czym szastać.

Pozdrawiam serdecznie.

Wajper zlap prosze troszke dystansu do forum i ogolnie gorzkiej codziennosci. Na prawde takie sprawy idzie omowic w 2 zdaniach, mozna sie przy tym posmiac. Ja rowniez miewam z Fles polemiki, (i nie tylko z Fles) ale nie posuwam sie do pewnego rodzaju komentarzy.
Jestem egocentrykiem, szowinistą, megalomanem, mądralą, etc. I nie zmienisz tego.

Wlasnie dlatego napisalem.

moderator elveez

Awatar użytkownika
Platichthys_flesus

Post autor: Platichthys_flesus » poniedziałek, 28 lutego 2011, 18:08

ależ mi chodzi tylko o to, skąd Ty wytrzasnąłes PMS ;]
poczytasz troche, albo zapytasz kogo trzeba, to może dojdziesz do clu offtopowej sprawy

moj post odbnosi sie tylko do tego. Gdyby napisał go ktoś inny odpowiedziałabym tak samo. Faktycznie jesteś egocentrykiem. Twoja osoba moich myśli nie zaprząta.

i o moją urodę się nie martw :)
raczej nie mam powodów, by swoją twarz ukrywać za np mocnym rastrem :)

PS.
Chyba jednak nie ja próbuje się tu dowartościować :)

pozdrawiam równie serdecznie

Zablokowany