trudny temat - ABORCJA

Tutaj rozmawiamy o człowieku i o jego roli w społeczeństwie. Ogólna dyskusja, wymiana poglądów, opinie i wrażenia oraz kontrowersje

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

trudny temat - ABORCJA

Post autor: elveez » czwartek, 15 marca 2007, 12:01

czy politycy maja prawo decydowania o czyms co dotyczy tylko kobiet ?

czy powinno byc ogolnopolskie refendum (tylko dla kobiet?) ?
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
HAP

Re: trudny temat - ABORCJA

Post autor: HAP » czwartek, 15 marca 2007, 12:27

elveez pisze:czy politycy maja prawo decydowania o czyms co dotyczy tylko kobiet ?

czy powinno byc ogolnopolskie refendum (tylko dla kobiet?) ?
@elveez

Wiesz co to jest sylogizm?
Popatrz, a będziesz miał odpowiedz na swoje pierwsze pytanie:
-poltycy decydują o sprawach ludzi (prawda)
-kobieta to człowiek (prawda)
-skoro dwa powyższe zdania są prawdzie, to logiczny wniosek brzmi=> politycy decydują o sprawach kobiet
(nie wspominając o tym, że kobiety też są politykami)

A co do referendum tylko dla kobiet, to chyba większość kobiet zachodzi w ciążę z udziałem mężczyzn ;), a także mężczyzn rodzi...

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 15 marca 2007, 12:58

Sylogizm to gra slow - i wnioskowanie na tej podstawie - wg mnie to uproszczony schemat. Troszke slusznosci jednak ma

w takim razie czym sie mialo roznic referendum w sprawie wyjazdu zolnierzy do Iraku(na pewna smierc) od referendum w sprawie aborcji ?

Mysle tu o kobietach ktore np sa zgwalcone

..nie tylko te z samoobrony
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
MYSZ

Post autor: MYSZ » czwartek, 15 marca 2007, 13:15

Nawet mi,jako kobiecie trudno jest wypowiadać się na te tematy.Osobiście jestem przeciwko,ale uważam,ze każdą kwestię podjęcia decyzji o aborcji powinno ustalać się indywidualnie.Tego nie da rady uogólnić.
Jednak myślę,że w każdej sytuacji lepiej jest zapobiegać,niż płakać potem nad skutkami. Ale wziąc odpowiedzialność za własne czyny mimo wszystko!

Awatar użytkownika
HAP

Post autor: HAP » czwartek, 15 marca 2007, 13:25

Bo trochę się elveez nie zrozumieliśmy. Twoje pytanie można dwojako zrozumieć. Czy politycy mają prawo do takich decyzji - w sensie władzy do ich stanowienia, czy też prawo moralne. Więc chodzi mi o to, że władzę mają, choć oczywiście w demokracji liczy się jeszcze zdanie narodu (choć nie zawsze tak prosto się to przekłąda). A czy mają moralne prawo, to już trudniejsza kwestia.
Obecnie np. zgwałcona kobieta może poddać się aborcji. I to jest ok moim zdaniem. Z kolei zupełna swoboda aborcji już mi się mniej podoba... Choć prawda jest taka, że jeak kaska jest, to można wyjechać i wyskrobać się za granicą. Taka prawda, że biedny zawsze ma gorzej.
To w ogóle jak dyskusja o karze śmierci. Spór nierozstrzygalny na gruncie racjonalnych argumentów.

Awatar użytkownika
HAP

Post autor: HAP » czwartek, 15 marca 2007, 13:28

elveez pisze:Sylogizm to gra slow - i wnioskowanie na tej podstawie - wg mnie to uproszczony schemat.
No i jeszcze muszę wystąpić w imieniu Arystotelesa, który przwraca się w grobie :)
Sylogizm to fundament logiki.
Spadam i się już nie wymądrzam :idea:

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 15 marca 2007, 13:34

Twoje pytanie można dwojako zrozumieć. Czy politycy mają prawo do takich decyzji - w sensie władzy do ich stanowienia, czy też prawo moralne.
Oni ustalaja przepisy do ostatecznej formy ustawy... i wcielaja je w zycie - czy zawsze to co wyplacza politycy jest sluszne? Wybieramy ich po to by reprezentowali nasze poglady (zdanie wiekszosci) - i tu powinni posluchac raczej rodzacej czesci spoleczenstwa - moim zdaniem

co do dzielenia na biednych i bogatych - to zgoda i tak sa to martwe przepisy - kto chce uzbiera kase lub pozyczy, wyjedzie, lub pojdzie do piwnicy - do lekarza...
Obrazek

Awatar użytkownika
MYSZ

Post autor: MYSZ » czwartek, 15 marca 2007, 13:39

No nie do końca większość ma rację,często większośc się myli!Znowu nawiązę do biblii,bo za ukrzyżowaniem Jezusa też była większość i wcale nie miała racji.
Większośc pracodawców wykorzystuje pracowników,więc tak na prawde większość czy tłum nie potwierdzają reguły słuszności.

Awatar użytkownika
HAP

Post autor: HAP » czwartek, 15 marca 2007, 13:41

Bardzo słuszna uwaga!

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 15 marca 2007, 13:47

Znowu nawiązę do biblii,bo za ukrzyżowaniem Jezusa też była większość i wcale nie miała racji.
Byla wiekszosc ?

Kiedy przyjdzie wojsko, bedzie wam dane co macie mowic i co macie robic, brat wyda brata, dzieci przywia swoich rodzicow o smierc... jakos tak jest w Biblii - wiec raczej nie do konca chciala tego wiekszosc

Gdyby nie nastapilo ukrzyzowanie, swiat by zniknal(czeluscie piekiel) - nikt by nie umarl za nasze grzechy - w tajemnicach fatimskich jest watek co , jak i dlaczego
Obrazek

Awatar użytkownika
HAP

Post autor: HAP » czwartek, 15 marca 2007, 13:49

elveez pisze: Byla wiekszosc ?
Z tego co wiem, jerozolimski tłum nie wskazał na Barabasza, jako na tego, który ma zawisnąć na krzyżu...

Awatar użytkownika
MYSZ

Post autor: MYSZ » czwartek, 15 marca 2007, 13:55

Jak uważnie przeczytacie,to dowiecie się ,ze przekupiono ludzi by świadczyli za ukrzyzowaniem Jezusa.
Nie trzeba w tajemnicach fatimskich doszukiwac się wyjaśnień.Są w Biblii.Po co szukać ciastek na śmietniku? :lol:

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 15 marca 2007, 13:58

Bog za nas nie zdecyduje - mnogosc interpretacji ma miejsce takze w sejmie... co dolewa tylko oliwy do ognia - obecne ustawodawsto jest ok ? czesc partii mowi ze ciezko wypracowany w przeszlosci kompromis powinien sie utrzymac ... zgadzacie sie z tym ?
Obrazek

Awatar użytkownika
MYSZ

Post autor: MYSZ » czwartek, 15 marca 2007, 14:04

No nie zdecyduje,ale u NIEGO są najlepsze rozwiązania na każdą dziedzinę życia.Szkoda tylko,że tak mało siega się po "mądrość do Mądrości!"

nikita

Post autor: nikita » piątek, 16 marca 2007, 18:29

Myślę, że wiele w tej kwestii zmieniłaby cena środków antykoncepcyjnych.
To po pierwsze.
A po drugie... zresztą co tu będę się rozpisywać:

We Francji i w Szwecji ważni są pojedynczy ludzie i ich prawo do swobodnego istnienia. Szczególnie chroni się słabszych - kobiety, małe dzieci. Wróciłam do kraju i zewsząd odbieram policzki naszego mentalnego zacofania. Nie życzę sobie, żeby jakiś patriarchalny ******** z parlamentu próbował mi narzucać swoją barbarzyńską ideologię, tokując z pianą na ryju, do czego są stworzone kobiety i gdzie jest ich właściwe miejsce, kiedy mam rodzić i w jakim duchu powinnam wychowywać dzieci. Porównać Szwecję i Polskę socjalnie to porównywać Ritza do gułagu. I nie jest to tylko kwestia lepszych warunków materialnych, ale lepszej organizacji postępowej filozofii pragmatycznego humanizmu. U nas są pełne Kościoły i różne obłudne i kłamliwe ćwoki powołują się bez przerwy na chrześcijańskie wartości. Tam są puste Kościoły, ale tymi wartościami: szacunku dla drugiego, troski, tolerancji, równości, są przesiąknięte relacje międzyludzkie. Najprostszy przykład: Szwedka przed aborcją spotyka się z psychologiem, Polka po aborcji w prokuratorem. MANUELA GRETKOWSKA

Awatar użytkownika
MYSZ

Post autor: MYSZ » sobota, 17 marca 2007, 07:35

Dla mnie paradoksem jest uczenie 12-latków w szkole o zabezpieczaniu przed niechcianą ciążą.Przecież tym zachęca się maluchów do próbowania tego w tak młodym wieku. Ba,zetknęłam sie nawet z tym ,że 11-letni chłopcy próbowali jak to jest jak chłopiec z chłopcem figlują.Obrzydliwe,a przecież dzisiejszy świat dązy do tolerancji w tym zakresie i już nie nazywa tego patologią,ALE NADANO TEMU PIĘKNĄ NAZWĘ-ODMIENNA ORIENTACJA...

mika
Kontakt:

Post autor: mika » niedziela, 18 marca 2007, 00:35

Zgadzam sie z Mysza ale co do nauki o antykoncepcji to jest trudny temat z jednej strony racja ze to rozbudza wyobraznie mlodych i moze zachecac ale nie musi zalezy kto i jak przekazuje ta wiedze.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 20 marca 2007, 14:03

a wiec drogie Panie - za, czy przeciw ?
Obrazek

mika
Kontakt:

Post autor: mika » wtorek, 20 marca 2007, 14:38

Aborcja hmm ciezko powiedziec, ja jestem przeciw bo zabawa w Boga nie jest najlepszym pomyslem zreszta tu chodzi o nowe zycie, ktore sie tworzy a jak kazda kobieta bedzie mogla usunac ciaze bo jej to przeszkadza w karierze albo niechce sobie zniszczyc figury itp to niebedzie dobrze pozatym skoro niechce sie miec dziecka zawsze mozna urodzic i zostawic je w szpitalu jest tyle malzenstw ktore niemoga miec dzieci zawsze to jakies wyjscie. Jest tez inna strona tego problemu gdy wiadomo ze dziecko urodzi sie z jakas powazna wada genetyczna, gdy jest efektem gwaltu i jezeli moze zagrazac zdrowiu matki w tym wypadku powinno sie zezwalac na aborcje. Jezeli nie chodzi o wygode tylko o zdrowie to jestem za aborcja.

Awatar użytkownika
MYSZ

Post autor: MYSZ » czwartek, 22 marca 2007, 09:20

Ogólnie przeciw!
Zadam pytanie:Czy doknalibyście aborcji,gdybyście wiedzieli,że kobieta cięzarna ma syfilis,kilkoro dzieci upośledzonych i jest z patologicznej rodziny?Dla tych którzy odpowiedzą TAK,oświadczam,że w ten sposób uśmiercilibyście Bethowena.

Zablokowany