trudny temat - ABORCJA

Tutaj rozmawiamy o człowieku i o jego roli w społeczeństwie. Ogólna dyskusja, wymiana poglądów, opinie i wrażenia oraz kontrowersje

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
MYSZ

Post autor: MYSZ » piątek, 13 kwietnia 2007, 20:40

Jest tyle małżeństw,które nie mogą mieć dzieci...Myślę,że skoro ktoś nie myśli przed,powinien mieć odwagę zająć się po...Najłatwiej pozbyć się płodu przez aborcję,a może urodzić i oddać do adopcji,bardziej humanitarne.Może też zmienić system płacy tzw.kindergeld,które ledwo starcza na buty dla dziecka.Zwiększyć kwotę rodzinnego do takiej ilości,by rodzinę bylo stać na utrzymanie i godne wychowanie kolejnego dzieciaczka.Temat rzeka,wymagający wielu odgórnych zmian...

nikita

Post autor: nikita » piątek, 13 kwietnia 2007, 21:02

Myszko, to Twoje zdanie, Ty byś się nie poddała aborcji. Twoje święte prawo. A może lepiej byłoby każdemu pozwolić podejmować własne decyzje?

Awatar użytkownika
MYSZ

Post autor: MYSZ » piątek, 13 kwietnia 2007, 23:22

Są mimo wszysko sytuacje krytyczne,w których dokonanie aborcji może być dopuszczalne.Ale zasady wolnego wyboru nie można dawać wszystkim,bo niesie to za sobą ryzyko usuwania ciąży z powodu nie tej płci dziecka jakiej np.rodzice by oczekiwali lub innych paradoksalnych powodów.Warto by pomyśleć bardziej o zapobieganiu pewnym konsekwencjom,niż usuwać skutki...

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » sobota, 14 kwietnia 2007, 00:37

(głównie mężczyzn)
skad wiesz?

nikita

Post autor: nikita » poniedziałek, 16 kwietnia 2007, 14:36

Wiem, bo pytałam parę osób.
Myszko, o tym zapobieganiu wypowiada się właśnie Partia Kobiet.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 16 kwietnia 2007, 14:44

hehehe jak na wiekszosc - kilka osob to malo

pozatym gdzie jest napisane ze partia kobiet ma racje?

Pani Gretkowska pokazala juz jakie u niej w domu zasady obowiazuja - szkoda mi jej corki jak dorosnie - bedzie miala wypaczone zdanie na temat facetow. Szczerze mowiac to normalna Ona nie jest (kartonowe meble w domu)..mimo ze walczy w slusznym celu, co do Kazi Szczuki to zenska odmiana Jerzego Urbana.

nikita

Post autor: nikita » poniedziałek, 16 kwietnia 2007, 15:56

Elveez, zwróć uwagę, że nie użyłam w mojej wypowiedzi słowa "wszyscy", ale "wiele". A "większością" mogą być nawet dwie osoby z trzyosobowej grupy.

Nie twierdzę, że te osoby mają we wszystkim rację.
Chcę, żeby osoby, które je krytykują najpierw zapoznały się z ich postulatami.

Zacytuj proszę jakąś wypowiedź Gretkowskiej na temat facetów, na podstawie której wnioskujesz, że jej córka będzie miała wypaczone zdanie.

I co do tego mają jej meble? :roll:

Awatar użytkownika
HAP

Post autor: HAP » poniedziałek, 16 kwietnia 2007, 16:03

Elveez, bracie... Musisz się tłumaczyć i to ostro ;)
Inaczej mogą na Twoim policzku zawitać ślady feministycznych pazurów.

(żart, żart, żart)
uf
:)

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 16 kwietnia 2007, 17:07

Wiem, bo pytałam parę osób.
Wg mnie para to dwa i ani troszke wiecej - jesli wypowiadasz sie w tym kierunku to myslalem ze powolasz sie na konkretniejsze zrodlo ...to tyle

Przeczytalem kilkadziesiat felietonow tej Pani wlacznie z jej ksiazka, w ktorej kreuje zbyt frywolne wizje feministycznosci. (wiecej juz nie moglem czytac - uwierz to koszmar)

Nie powiesz mi chyba ze pisanie o oddawaniu moczu przed Grobem Nieznanego Żołnierza by sprawdzic reakcje wartownikow to niezbyt zdrowa wizja, nawet feministyczna czy sluzaca czemus co ma uczyc. Pelno takich przykladow w jej tworczosci. Wada tej Pani jest brak kultury w wydawaniu osadow co ma podkreslic jej zlosc.

Cytowac nie bede, bo nie mam tych publikacji przed soba - wazniejsze jest, by dobrze zinterpertowac iscie Freud'owskie wizje tej Pani niz umiejetnosc cytowania. Nie krytykuje tu jej pisarstwa - chociaz bardziej ja widze jako scenarzystke teatru.

Pamietaj, ze nie Ty jedyna masz dostep do prasy ksiazek i wiadomosci.

Co do corki to zadaj sobie trudu i dowiedz sie jakie zasady i dlaczego rzadza jej domem.(jedna z pierwszych ksiazek) Bedziesz wiedziala co maja meble i indoktrynacja corki od najmlodszych lat - sorry to nie Francja.

Chce to zaduzo powiedziane...nie krytykuje jej postulatow tylko jej zachowania.

Zastanawiam sie kto byl tak krysztalowy zeby zmajstrowac Jej corcie :D

Fakt, faktem niezaleznie od tego co powie P.Gretkowska i jej postulaty nie rozwiazuje to sprawy do konca. Nie przecze ze babka nie jest madra - ale przy prezydencie i premierze to jest Ikona prezencjii wiedzy.

Ona podobnie jak prezydent zapomina o jednym - jej program kierowany jest głownie do kobiet, ale nie kazda kobieta musi sie zgodzic z tymi postulatami. A na tym by jej glownie zalezalo.

nikita

Post autor: nikita » poniedziałek, 16 kwietnia 2007, 18:24

Poprosiłam o konkrety - nie podałeś ich. Poza tym odszedłeś od tematu, więc odpiszę Ci na priv...

Awatar użytkownika
HAP

Post autor: HAP » poniedziałek, 16 kwietnia 2007, 18:37

nikita pisze:więc odpiszę Ci na priv...
A ja myślałem, że forum jest po to, aby prowadzić dyskusję w nieco większym gronie...

PS. Nie wydaje mi się, aby Partia Kobiet miała szanse odegrać istotną rolę na scenie politycznej (około 5% poparcia) - przynajmniej nie z Gretkowską...

nikita

Post autor: nikita » poniedziałek, 16 kwietnia 2007, 18:46

Nie podałeś całego zdania, wcześniej było: "odszedłeś od tematu" :D
Jeśli chcemy gadać o zachowaniach Gretkowskiej to załóżmy nowy temat.

Awatar użytkownika
HAP

Post autor: HAP » poniedziałek, 16 kwietnia 2007, 18:48

A niby po co?
W końcu Gretkowska pojawiła się w tej dyskusji w związku z aborcją. Ta pani ma dość konkretne poglądy na ten temat. Dlatego to dobre wyjście do dalszej dyskusji.
Choć przyznam, że wolałbym częściej słyszeć dyskusję o podatku liniowym niż o aborcji... Na razie się nie zanosi...

nikita

Post autor: nikita » poniedziałek, 16 kwietnia 2007, 18:51

No i właśnie o jej poglądach na aborcję powinniśmy dyskutować, a nie o sikaniu pod Grobem Nieznanego Żołnierza i o ojcu jej dziecka :D

Mi też się zdaje, że ta partia nie odniesie sukcesu. Sama nie wiem czy to dobrze czy to źle.

mika
Kontakt:

Post autor: mika » poniedziałek, 16 kwietnia 2007, 21:10

nikita pisze:No i właśnie o jej poglądach na aborcję powinniśmy dyskutować, a nie o sikaniu pod Grobem Nieznanego Żołnierza i o ojcu jej dziecka :D
Ale czasem zachowanie pewnej osoby moze ja calkiem pograzyc ... jak mozna traktowac powaznie i z szacunkiem taka osobe to sie wyklucza zreszta feministki i ich poglady ... zostawie to bez komentarza jestem totalna antyfeministka :D

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 16 kwietnia 2007, 21:27

rozumiem HAP ze z podobnych pobudek nie odpisales mi n-ty raz na prv ?

Awatar użytkownika
HAP

Post autor: HAP » poniedziałek, 16 kwietnia 2007, 21:47

elveez pisze:rozumiem HAP ze z podobnych pobudek nie odpisales mi n-ty raz na prv ?
???
Z podobnych do czego?
Szczerze mówiąc nie zrozumialem o co Ci, elveez, chodzi... i nie odpisałem - bez urazy.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 16 kwietnia 2007, 22:02

więc odpiszę Ci na priv...
A ja myślałem, że forum jest po to, aby prowadzić dyskusję w nieco większym gronie...
zadalem Ci HAP 2 pytania na prv nie dostalem odpowiedzi na zadne..to wina tego ze nie odpisujesz na prv co do watkow z forum ? czy poprostu nie dostales wiadomosci?(wylaczony prv..etc)

Twoja wypowiedz ad. czesania wlascicieli dzialek, mozna zrozumeic dwojako....stad moje pytanie co ma czuc wg Ciebie kontrolowany mieszkaniec dzialki?

Awatar użytkownika
HAP

Post autor: HAP » poniedziałek, 16 kwietnia 2007, 22:19

zadalem Ci HAP 2 pytania na prv nie dostalem odpowiedzi na zadne..to wina tego ze nie odpisujesz na prv co do watkow z forum ?
Nic mi nie wiadomo o tym, abym musiał udzielać Ci odpowiedzi na wszelkie Twoje pytania zadane w prywatnej wiadomości... Chyba coś Ci się pomyliło z tymi pretensjami... Może mi się nie chciało, może nie miałem czasu, a może jednak - cokolwiek to było - nie muszę się Tobie tłumaczyć. Stawiam sprawę jasno, bo nie uważam, żebyś mógł mieć pod moim adresem tego typu wymagania. Tu nie urząd publiczny, tylko prywatna osoba - HAP forumowicz.
Pozdrawiam serdecznie - bez sarkazmu.
Nie żywię urazy.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 17 kwietnia 2007, 06:53

HAP

Takie samo wrazenie kierowania sie wolnoscia forum miala nikita piszac do mnie na prv, nie sadzisz ?
A ja myslalem ze mozna uderzyc do Ciebie na prv bez narazania sie na zbedne moraly. Jak widac mozna sie pomylic - dyskusja w szerszym gronie jest wykluczona Twoimi dyrektywami.

Jesli wyszukales gdzies pretensje to jestes w bledzie.

Zablokowany