zmiany w zlym kierunku

Tutaj rozmawiamy o człowieku i o jego roli w społeczeństwie. Ogólna dyskusja, wymiana poglądów, opinie i wrażenia oraz kontrowersje

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

zmiany w zlym kierunku

Post autor: elveez » czwartek, 15 marca 2007, 13:04

w Belgii - homoseksualistom przyznano prawo do adopcji :shock:
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » czwartek, 15 marca 2007, 13:18

No i takiej postawy zrozumieć nie mogę.
Para dwóch kobiet, czy facetów nie może wychowywać dzieci? Czy z definicji słowa lesbijka lub gej z góry wynika, ze są to osoby o wypaczonej moralności, psychice etc. Czy ta specyficzna więź jest tak niebezpieczna, że adoptowane dzieci mogą również chcieć trwać w tego typu związkach? A jeśli nawet, to co nam do tego. Przecież na homoseksualizm się nie umiera.

A w naszym 'normalnym" życiu nie ma rodzin, w których dzieci są wychowywane przez opiekunów tej samej płci. na przykład samotna mama córeczki i jej babcia, czy analogiczny układ w męskim wydaniu. I co od razu w takim domu wychowujemy homoseksualistę... Albo córka + mama + babcia + panie w przedszkolu i szkole - ojciec wiecznie na saksach. takich przykładów parę sie znajdzie jeszcze.

Trochę rozsądku tej dyskusji się należy...
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)

Awatar użytkownika
MYSZ

Post autor: MYSZ » czwartek, 15 marca 2007, 13:20

Straszne!I dla mnie z tolerancją nie ma to nic wspólnego!Sa to wynaturzenia,które obecnie świat akceptuje.
Wierzącym katolikom piszę,że kiedyś za podobne wynaturzenia Bóg zniszczył Sodomę i Gomorę!

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 15 marca 2007, 13:20

a w Polsce ...
Nauczyciele, którzy ujawnią, że są homoseksualistami będą zwalniani z pracy - zapowiedział wiceminister Edukacji Narodowej Mirosław Orzechowski w rozmowie z Radiem Tok FM.
http://wiadomosci.onet.pl/1503245,11,item.html
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » czwartek, 15 marca 2007, 13:22

Wynaturzeniem jest też celibat... Może dlatego teraz Kościołowi ta trudno o nowe "Kadry". :?
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 15 marca 2007, 13:24

@ Maj

pomysl o dzieciach ktore nie maja wplywu na to kto je bedzie wychowywal - i o tym co bedzie jesli taka opcja zalozy partie i zacznie sie domagac tego czego domagaja sie w Holandii - wspolzycia juz z 14 latkami - obłed
Obrazek

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » czwartek, 15 marca 2007, 13:30

@MYSZ
A co Ty jesteś w stanie podpiąć pod tolerancję?
Słownik języka polskiego: tolerancja «poszanowanie czyichś poglądów, wierzeń, upodobań, różniących się od własnych»

@elveez
ale ty mówisz teraz o patologiach... a te trafiają sie w każdej społeczności (i świetnie się sprzedają w mediach :? )

Awatar użytkownika
MYSZ

Post autor: MYSZ » czwartek, 15 marca 2007, 13:32

maj pisze:Wynaturzeniem jest też celibat... Może dlatego teraz Kościołowi ta trudno o nowe "Kadry". :?
Pewnie,że wynaturzenia!Biblia wyrażnie mówi,że biskup POWINIEN być męzem jednej żony,nienagannie wychowywać SWOJE dzieci,nie upijać się...Powtarzam to nakaz biblijny.Warto więc Boga słuchać a nie ludzi,nawet tych,którzy"mienią" nam się mądrymi!

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 15 marca 2007, 13:39

takie przepisy - daja okazje do powstawania patologii - sluza raczej mniejszosci - top moje zdanie / pomijajac patologie mam na mysli nasze przyglupie spoleczenstwo - to co najbardziej negatywne w osadzie i czynie i tak dotknie dzieci a nie tych, ktorzy je adoptuja...
Obrazek

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » czwartek, 15 marca 2007, 13:39

biskup POWINIEN być męzem jednej żony,nienagannie wychowywać SWOJE dzieci,nie upijać się...
Ciekawe, ze Kościół o tym zapomina...
Obiektywnie jednak zauważ, że nawet Biblia jest dziełem ludzi i jako takie jest pełna niedoskonałości.

Awatar użytkownika
MYSZ

Post autor: MYSZ » czwartek, 15 marca 2007, 13:44

A coś ty! Żadnych błedów w biblii,jedynie mogą być błędy w jej interpretacji.Wielu dobiera sobie tylko to,co im wygodne...

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » czwartek, 15 marca 2007, 13:45

@elveez
Ale nawet w Polsce jest gros przepisów (lub brak ich egzekwowania), które pomagają tworzyć patologie. Weź chociażby pierwszą z brzegu płacę minimalną, czy zasiłek na dziecko i spróbuj wyżyć za te marne 400-600 złotych. A poszanowanie pracownika, dostęp do alkoholu...
a gdzie pomoc dla rodzin zagrożonych patologią? gdzie ochrona rodziny przed ojcem pijakiem, gdzie wywiad środowiskowy w takich społecznościach?
Tak, wszystko to istnieje... ale jedynie w minimalnym wymiarze... bo brak pieniędzy na tego typu akcje...

@MYSZ
zamieniam "niedoskonałości" na "sprzeczności"

Awatar użytkownika
MYSZ

Post autor: MYSZ » czwartek, 15 marca 2007, 13:51

@MYSZ
zamieniam "niedoskonałości" na "sprzeczności"[/quote]
POZORNE!
Wydają się one tylko tym,którzy nie mają pojęcia o Biblii.
Ci,którzy czytają ,wiedzą,że nie ma niczego tak wzajemnie uzupełniającego się i logicznego!

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » czwartek, 15 marca 2007, 13:53

"Nie zabijaj" kontra "(...)zwięrzęta niech wam służą za pokarm" + wiele innych krwawych scen z udziałem Najwyższego w tle...

Miłosierdzie kontra np. Sodoma i Gomorra

Awatar użytkownika
MYSZ

Post autor: MYSZ » czwartek, 15 marca 2007, 13:59

Miłosierdzie i sprawiedliwośc w jednym.Nigdy nie odbywała się kara bez ostrzeżenia,więc jeśli ktoś byl nie posłuszny,czemu sie dziwić,że coś go dosięgnęło,skoro sam to wybrał?

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » czwartek, 15 marca 2007, 14:05

No to jeszcze pozostaje "nie zabijaj"...

Awatar użytkownika
MYSZ

Post autor: MYSZ » czwartek, 15 marca 2007, 14:07

Nie dasz za wygraną,co?
Bardziej - nie morduj - jest różnica... :?

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » czwartek, 15 marca 2007, 14:13

Nie dasz za wygraną,co?
Jak mi dasz logiczną odpowiedź przyznam Ci rację.
Opieranie sie na Biblii jedynie nie jest najlepszą forma dialogu. Trzeba też korzystać z własnego umysłu, a nie interpretacji innych "wyżej wtajemniczonych".

Nie pamietam, który to ksiadz (jakiś Włoch) stwierdził, że dosłowne traktowanie Biblii prowadzi do ateizmu...

Trochę odeszliśmy od zasadniczego tematu. Może przenieśmy ta dyskusje na GG... Chyba, ze remisem 1:1 zakończymy ta wymianę zdań

Awatar użytkownika
MYSZ

Post autor: MYSZ » czwartek, 15 marca 2007, 14:24

To niech się ów ksiądz nawróci to pogadamy!
Chętnie porozmawiam z tobą maj czy maju-nie wiem czy ty to on czy ona -ale uwierz mi,że nie będę nikogo na siłę przekonywać.
Zacznij czytać Biblię to chociaż będziesz orientował się w czym rzecz by dyskutowac.Poza tym,weż pod uwagę,że jeśli sam Bóg zszedł na ziemię przekonać ludzi,a byli tacy,którzy Go nie usłuchali,tylko wyśmiali,ukrzyżowali,więc czemu myślisz,że mogę ja czymś cię przekonać?Jeśli osobiście Bóg cię nie dotknie,to choćbym zsiniała próbując cie przekonac-nic z tego nie będzie!

Awatar użytkownika
MYSZ

Post autor: MYSZ » czwartek, 15 marca 2007, 14:27

No i super,upaprałam sie pizzą,spadła mi i teraz będe głodna w pracy... :x

Zablokowany