zmiany w zlym kierunku

Tutaj rozmawiamy o człowieku i o jego roli w społeczeństwie. Ogólna dyskusja, wymiana poglądów, opinie i wrażenia oraz kontrowersje

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
masasza

Post autor: masasza » czwartek, 15 marca 2007, 14:58

MYSZ pisze:Miłosierdzie i sprawiedliwośc w jednym.Nigdy nie odbywała się kara bez ostrzeżenia,więc jeśli ktoś byl nie posłuszny,czemu sie dziwić,że coś go dosięgnęło,skoro sam to wybrał?
A Hiob ?? Raczej sam nie wybierał.

A swoją drogą to chyba bardziej obowiązuje katolików nowy testament niż stary. Zmiana podejścia do kary z "oko za oko, ząb za ząb" przeszło na miłosierdzie i wybaczanie.
Obrazek

Awatar użytkownika
MYSZ

Post autor: MYSZ » czwartek, 15 marca 2007, 15:20

Chyba trzeba założyć odrębny dział na te rozważania.
Widzisz masasza,nikt nie mówi,że droga pójścia za Bogiem będzie usłana różami,będą i ciernie,ale z NIM cięzaru nie dżwiga się samemu.Jest dużo lżej.Droga do Boga jest wąska i niewielu decyduje się nią iść.Wszystkie cierpienia,które spadły na Hioba były od szatana-poczytaj jak nie wierzysz-a BÓG-ponieważ Hiob przeszedł pomyślnie to-wynagrodził go tak,że dostał od Boga jeszcze w doczesnym życiu więcej wszystkiego i lepsze niz kiedys posiadał!
Widzisz dla mnie Bóg to KOCHANY TATUŚ- A NIE STARY SĘDZIA,który tylko czyha na upadek człowieka.Uważaj,nie myl dzieł diabła z Bożymi! :evil: :arrow: :lol:

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » czwartek, 15 marca 2007, 15:28

@ Mysz

Biblia jest napisana przez człowieka a nie Boga i biblia to żaden argument.
Podstawą wiary chrześcijańskiej jest 10 przykazań danych od Boga.
Biblia to tylko książka religijna, ale wielmożny kOŚCIÓŁ z niej stara się uczynić coś więcej.

Tylko i wyłącznie 10 przykazań (a propos gdzie w nich jest mowa o instytucji kościoła ??)
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
MYSZ

Post autor: MYSZ » czwartek, 15 marca 2007, 15:33

A czytałeś przykazania biblijne?Wiesz jak bardzo różnią sie od tych co naucza kościół?Dla ułatwienia podam:KSIĘGA WYJŚCIA 22,2.
Umiesz mi powiedzieć co oznacza 10-te przykazanie kościoła katolickiego-przypomnę-ANI ŻADNEJ RZECZY KTÓRA JEGO JEST?Bóg musiałby byc analfabetą by dać tak bezsensowne przykazanie.Porównaj z biblią..

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » czwartek, 15 marca 2007, 16:11

a Ty swoje... Biblia to tylko książka napisana przez człowieka, ja nie jestem od wyjaśniania przykazań. Napiszę po raz kolejny.. podstawą wiary chrześcijańskiej jest 10 przykazań a nie biblia. Nie trzeba czytać biblii, chodzić do kościoła i inne takie żeby być dobrym chrześcijaninem. Przestrzegasz 10 przykazań danych od Boga i jest good. Nawet jak nieświadomie zinterpretujesz przykazanie źle to Bóg się nie obrazi z tego powodu tylko będzie wyrozumiały (chociaż to byłoby chyba ciężko zrobić). Także w rozważaniach na jakiś temat powoływanie się na biblię moim zdaniem świadczy o nieznajomości podstaw wiary chrześcijańskiej.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
MYSZ

Post autor: MYSZ » czwartek, 15 marca 2007, 16:21

Skoro nie chcesz przeczytać biblii to skąd chcesz wziąc przykazania?Widzisz chrześcijaństwo to nie bycie dobrym człowiekiem,ale bycie chrystusowym-stąd pochodzi te słowo. Chrześcijanin to ten który należy do Chrystusa.A więc ten,który żyje JEGO SŁOWEM,to daje wiarę,nadzieję i siłę.POMYLIŁEŚ CHRZEŚCIJAŃSTWO Z BUDDUIZMEM!

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » czwartek, 15 marca 2007, 16:27

a Ty wiarę z naukami Kościoła :-)
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
MYSZ

Post autor: MYSZ » czwartek, 15 marca 2007, 16:44

Bo to są 2 różne sprawy!Sam Jezus podważał nauki kościoła,bo poszły całkiem nie w tą stronę co powinny i skupiły sie na wykonywaniu martwych uczynków,a nie zbawieniu z łaski!Ale twoje poglądy niewiele z chrześcijjanstwem mają wspolnego.Mi to zajeżdża budduizmem,ale to już pisałam.

mika
Kontakt:

Post autor: mika » czwartek, 15 marca 2007, 18:01

Hmm co do Hioba to ta historia mi sie osobiscie bardzo nie podoba Bog dal wolna reke diablu a potem jak Hiob sie niedal zwiesc odzyskal wszystko w nadmiarze ... Bog go opuscil tyle ze pozniej wszystko co materialne mu zwrocil gdzie tu jest ta milosc Boza? to ze sobie Bog zakpil z biednego czlowieka i pozwolil diablu zabawic sie jego losem?

Co do tematu od ktorego odbiegliscie w spory religijne na tym forum chyba nie na miejcu ... to posiadanie dzieci przez takie "pary" uwazam za jedna wielka glupote. Ci ludzie powinni sie leczyc a nie udawac ze sa normalni... bo to sie da wyleczyc przynajmniej kiedys widzialam o tym program [to sa podobno zaburzenia hormonalne czy cos] tylko ze ci ludzie musza zrozumiec ze sa chorzy a nie jak coraz czesciej to wszedzie slychac ze oni maja prawa, sa normalni itp wrr nic mnie bardziej nie wkurza niz jakis pe... i les... opowiadajacy o braku tolerancji. Czemu oni zawsze zaczynaja od normalnych zwiazkow i jak im cos nie idzie to dostaja olsnienia ze jednak sa homo...

Awatar użytkownika
HAP

Post autor: HAP » czwartek, 15 marca 2007, 18:19

mika pisze:wrr nic mnie bardziej nie wkurza niz jakis pe... i les... opowiadajacy o braku tolerancji.
Panie Moderatorze.
Panie Administratorze.
Robota jest...

mika
Kontakt:

Post autor: mika » czwartek, 15 marca 2007, 18:28

hmm za co? czy ja kogos obrazilam albo co?

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 15 marca 2007, 19:51

nie sadzilem ze ten temat wzbudzi takie kontrowersje...
Ci ludzie powinni sie leczyc a nie udawac ze sa normalni... bo to sie da wyleczyc przynajmniej kiedys widzialam o tym program [to sa podobno zaburzenia hormonalne czy cos] tylko ze ci ludzie musza zrozumiec ze sa chorzy a nie jak coraz czesciej to wszedzie slychac ze oni maja prawa, sa normalni itp wrr nic mnie bardziej nie wkurza niz jakis pe... i les... opowiadajacy o braku tolerancji.
homoseksualizm jest znany w kazdej rasie wystepujacej na ziemi zarowno ludzkiej jak i zwierzecej to nie choroba tylko brak pewnych genow.... same pary sa ok..nic mi nie wadza do widoku gejow i lesbijek idzie sie przyzwyczaic mimo odmiennosci ..ale dzieci to przesada - u dzieci nastepuja zaburzenia postrzegania rozwoju plciowego...to juz inna spraw - do leczenia
Nie trzeba czytać biblii, chodzić do kościoła i inne takie żeby być dobrym chrześcijaninem.

- dumb Matka Boska powiedziala podczas 1 objawienia kto nie czyta pisma i nie odmawia rozanca, nie przyjmuje komunii sw. idzie do piekla...
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
HAP

Post autor: HAP » czwartek, 15 marca 2007, 20:37

mika pisze:hmm za co? czy ja kogos obrazilam albo co?
Ty? Skąd...
Proponuję jeszcze "leczyć" leworęcznych, liberałów, socjalistów, ateistów, rudym przemalowywać włosy, grubych odchudzać, chudych dokaramiać. Wyjdzie Ci świat jak z marzenia dyktatorów. Wszyscy według matrycy. Bez Oscara Wilde'a, Eltona Johna, Freddiego Mercury'ego, Georga Michaela i wielu wielu innych, którzy boją się być sobą.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 15 marca 2007, 20:42

Freddiego Mercury'ego
On akurat wciagnal tyle koksu ze mu sie pomieszac moglo - ale spiewal jak nikt ....
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
HAP

Post autor: HAP » czwartek, 15 marca 2007, 20:47

I żeby było jasne - nie jestem za umożliwieniem parom homoseksualnym adopcji dzieci.
Co nie zmienia faktu, że głęboko nie zgadzam się z wypowiedzią miki.
Nie sądzę, żeby homoseksualizm był chorobą. Uważam, że mówienie o osobach homoseksualnych per "nienormalni" jest przesadą. Również używanie określenia "pedał" - nawet po jego zakropkowaniu - to jednak moim zdaniem przegięcie.
Mika, może od razu pisz: "ciota"...

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 15 marca 2007, 20:59

to srodowisko sie dzieli

pedal, ciota to okreslenie czesto osoby-homoseksualisty przyjmujacego role zenska w zwiazku ..... uzywane miedzy nimi nie stanowi obrazy jesli powie tak hetero to czuc niesmak w powietrzu....
Obrazek

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » piątek, 16 marca 2007, 07:32

dumb pisze:Biblia to tylko książka napisana przez człowieka
I to jest sedno całego tego sporu o wiarę.
Nieco inne zdanie mam nt. 10 przykazań, bo osobiście sądzę, że i one są również tworem człowieka/ludzi modyfikowanym do potrzeb chwili przez wieki. Niemniej 10 przykazań, jakby nie patrzeć - z punktu widzenia chrześcijanina czy ateisty - jest spisem podstawowych norm funkcjonowania cywilizowanego społeczeństwa i każdej jednostki z osobna.

Ale już skończmy tą dyskusję...
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » piątek, 16 marca 2007, 07:45

Umozliwienie parom homoseksualnym na adopcje dzieci niesie za soba zagrożenia nie tylko w postrzeganiu płci, ale w tworzeniu sie osobowości człowieka. Miłość ojca i matki róznia się od siebie dość znacznie, a w mojej ocenie tylko taki zestaw wychowawczy może zapewnić całość i kompletność wychowania. Niestety, wskutek częstej dysfunkcji tradycyjnej rodziny, (alkoholizm, przemoc i inne dewiacje, patologie) - rodzina ta w mniejszym stopniu może przygotowac do zycia człowieka niż w rodzinie homoseksualnej. Reszta będzie tylko walka na argumenty i cos trzeba wybrać. Mnie jest nieco bliżej do stanowiska, że nie należy formalizować związków homoseksualnych, jak również za tym, by nie przeprowadzać formalnych adopcji na ich rzecz. Nastomiast nie wolno próbować wykluczać ich ze społeczeństwa. Mozna i nalezy tworzyć warunki do wykorzystania i samorealizacji Im poprzez uczestnictwo w np. domach rodzinnych dziecka i wielu innych placówkach, stowarzyszeniach wyższej użyteczności itp.

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » piątek, 16 marca 2007, 07:58

zagrożenia nie tylko w postrzeganiu płci
Ale o co chodzi z tym postrzeganiem płci? Przecież takie rodziny(?) funkcjonują w normalnym społeczeństwie wsród osób obojga płci. To, że związek jest monopłciowy (ale słowo :roll: ) nie oznacza, że dziecko zostanie odizolowane od poznania płci przeciwnej....
Zresztą, jak już na początku dyskusji napisałem, w życiu, nazwijmy to normalnym, mnóstwo jest rodzin w których osoby wyłącznie tej samej płci wychowują dzieci. Czy te dzieci mają wypaczone z góry postrzeganie płci?

Słowo "homoseksualizm" wpisało sie do takiej medialnej dulszczyzny. Co, wg. mnie, skutkuje po pierwsze wzrostem sprzedaży/oglądalności medium operującego wokół tegoż zwrotu, po drugie wyzwala nieobiektywne emocje czy ukrywane fobie przed czymś niezrozumiałym...
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » piątek, 16 marca 2007, 09:53

Dziecko w trakcie wychowania czy to intencjonalnego, czy nie - widzi rodziców ( w tym przypadków wychowawców - homoseksulnych), obserwuje i uczy sie ról matki, ojca. Obawiam się, że w rodzinie homoseksualnej role takie zostaja zaburzone, tu wchodzi w istote cała róznica w pełnieniu ról i cech matki i ojca. Nie przesądzam, może zdarzyc się, w co wierzę, bardziej w rodzinie dwóch wychowujących kobiet lepszy sukces wychowawczy, niż u dwóch ojców, co do tego nie mam wątpliwości. Jednak narazie pozostane przy swoim. Społeczeństwo powinno przygotować dla homoseksualnych całą game ról, któreby mogli pełnić dla dobra społecznego, natomiast formalizacja związków jest nieuzasadniona.

Zablokowany