zmiany w zlym kierunku

Tutaj rozmawiamy o człowieku i o jego roli w społeczeństwie. Ogólna dyskusja, wymiana poglądów, opinie i wrażenia oraz kontrowersje

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » piątek, 16 marca 2007, 10:02

Włodzimierz Siudek pisze: formalizacja związków
Generalnie w całym tym zgiełku jedynie o to chodzi, bo jakby sie dobrze przyjrzeć każda homoseksualna para, każdy pojedyńczy człowiek (chociaż większe szanse naturalnie mają kobiety) może być opiekunem dziecka. I na to jest ciche przyzwolenie. Jak nagle okazuje się, że oboje opiekunowie chcą ponosić prawne i moralne konsekwencje wychowania dziecka, to robi się larum.

Dulszczyzna... W sumie zjawisko istnieje i nikt nie protestuje, ale jak zaczyna być o nim głośniej to nagle wielkie oburzenie sie podnosi...
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 16 marca 2007, 13:44

@ maj

heh wychowanie - w syt kiedy np brak ojca (ktory odszedl) ukierunkowuje dziecko -corke, w przekonaniu ze mezczyzni sa zli - i ma wpyw na wiazanie sie takiej dziewczyny z kims w przyszlosci - to jest dowiedzione naukowo.
Generalnie w całym tym zgiełku jedynie o to chodzi, bo jakby sie dobrze przyjrzeć każda homoseksualna para, każdy pojedyńczy człowiek (chociaż większe szanse naturalnie mają kobiety) może być opiekunem dziecka
mlode malzenstwo chce adoptowac dziecko -urzednik widzi to tak ze skoro nei moze miec dzieci - to jest tego jakas przyczyna - taka para musi przejsc kursy i udowodnic ze sa przygotowani do adopcji .
Ktos kto decyduje sie na dziecko - nie musi udowadniac ze jest godzien miec potomstwo i niestanowi zagrozenia dla zycia i rozwoju dzieci. Jak mozna porownac pare homoseksualna do pary ktora chce adoptowac i przewaznie ma problem ???

Milosc rodzicow - jest postrzegana na roznych etapach zycia dziecka w rozny sposob i to postrzeganie ma wplyw na pewne(wiekszosc) procesy poznawcze, w tym wlasnej plci - homoseksualizm w uproszczeniu dostarcza sprzecznych bodzcow, postrzeganie to nie tylko swiadomosc ..ale i podswiadomosc, ktorej nie zmienia sie wyjasnianiem czy obserwacja... Metoda Silvy

temat rzeka...
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » piątek, 16 marca 2007, 14:05

dostarcza sprzecznych bodzcow
Czy tylko związki jednopłciowe dostarczają sprzecznych bodźców? Właśnie rola rodziców/opiekunów jest takie wyjaśnienie dzieciom świata, żeby te sprzeczności nie powodowały jakchs nieokreślonych frustracji...
Faktycznie temat rzeka...
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 16 marca 2007, 14:26

takie wyjaśnienie dzieciom świata, żeby te sprzeczności nie powodowały jakchs nieokreślonych frustracji
- wyjasnij dziecku ze jest np psem ..zobaczymy czy mu siersc urosnie.... to nie o takie wplywanie na swiadomosc chodzi .... wyjasnic calemu spoleczenstwu ze to jest dobre ..bo to ono wywiera wplyw(presje) a nie "rodzice"
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » piątek, 16 marca 2007, 14:29

Wybacz, ale nijak nie mogę zrozumieć Twojej ostatniej wypowiedzi...

Myślę, że czas zakończyć tą dyskusje, bo żadno z nas nie chce ustąpić i takie przerzucanie sie argumentami mogłoby trwać w nieskończoność...

Do usłyszenia Obrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 16 marca 2007, 14:40

homoseksualizm dlatego sie gryzie z ogolem ustalonych norm spolecznych poniewaz czesc uwaza ze to choroba - a to jest zmiana biologiczna (bez ustalonej przyczyny) - 2 typ homoseksualizmu - kiedy czlowiek majacy zone od 20 lat i dzieci staje sie gejem - jak chcesz dziecku wpoic w "mlodym wieku" co to jest homoseksualizm? chyba nie na zasadzie ze dzieci przynosi bocian.... a mikolaj spuszcza sie przez komin bo to skutkuje w pozniejszym wieku owym niezrozumieniem o ktorym piszemy. Ja nie kumam jak chcesz to wykonac... zeby dziecko skumalo ze mama to nie mama - ze to jest dobre mimo ze kazdy w okolo mowi ze nie jest

...nie mam zamiaru Cie przekonac...ale zrozumiec :D
Obrazek

Awatar użytkownika
masasza

Post autor: masasza » piątek, 16 marca 2007, 16:29

A czy ktoś wytłumaczy dlaczego homoseksualizm nie jest karany a bi lub poligamia już tak i to karą dwóch lat pozbawienia wolności.

Art. 206 kodeksu karnego
Kto zawiera małżeństwo, pomimo że pozostaje w związku małżeńskim, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.

Przyczym zauważyć należy że prawo zabrania wstępowania w związek małżeński osób tej samej płci i moze to jest wytłumaczeniem.
Obrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » sobota, 17 marca 2007, 00:07

Kto zawiera małżeństwo, pomimo że pozostaje w związku małżeńskim, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
MYSZ

Post autor: MYSZ » sobota, 17 marca 2007, 07:54

Jedno w temacie homoseksualizmu trzeba powiedzieć sobie jasno:nie jest to zgodne z naturą ludzką.Obawiam się,że jeśli świat zacznie akceptować tego typu wynaturzenia,to wkrotce dojdzie do tego,że będzie oficjalne zezwolenie na pedofilię i zoofilię.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » sobota, 17 marca 2007, 09:08

oby nie :D - zwroccie uwage na mmnogosc i odmiennosc (radykalizm) wypowiedzi
Obrazek

mika
Kontakt:

Post autor: mika » niedziela, 18 marca 2007, 01:05

HAP powiedzialam co o nich mysle ludzie z nadwaga lub niedowaga, leworeczni, rudzi i inni ktorych wymieniles w odroznieniu od gei i lesbijek sa normalni. Co do leczenia tak slyszalam i nie moja wina ze to sie da wyleczyc... no ale skoro chcesz zeby mniejszosc wmawiala ci ze wszystko jest ok to twoj problem. Jezeli chcecie uznania ich i ich praw to moze niech sie wypowie wiekszosc a nie mala grupka robiaca pochody i krzyczaca o swoich prawach, zawsze ci co jest ich najmniej duzo krzycza az uzyskaja co chca.
Najpierw uznanie ze to jest normalne potem legalizacja zwiazkow, teraz adopcja co bedzie nastepne ... ????

A pisac o nich moge jak mi sie podoba nic ci do mojej o nich opini, ja dla nich szacunku nie mam, mialam okazje poznac lesbijke i dziekuje bardzo nigdy wiecej z tego typu ludzmi niechce miec nic do czynienia i koniec. W tej sprawie jestem nietolerancyjna trudno nikt mi nie wmowi ze to jest normalne. I jak dla mnie to jest koniec tematu, nic i nikt mnie nie przekona i to jest moj problem preferuje normalne rodziny i normalne pary czy. kobieta + mezczyzna + dzieci.

A wlasnie HAP a pedofilia jest normalna? to tez jest ich zainteresowanie seksualne ... to tez jest normalne?

Niech oni sobie robia w domach co im sie podoba ale na ulice z tym wychodzic nie musza.

Nawet dzieci wychowywane przez jednego rodzica odczuwaja ze cos jest nietak a co dopiero idac na spacerek z mamusiami widzac normalne rodziny ...

Awatar użytkownika
HAP

Post autor: HAP » niedziela, 18 marca 2007, 12:30

Powiedziałaś, co myślisz, a powiedziałem, co myślę o Twoich poglądach. Nie zgadzam się z nimi. Nie podoba mi się ich treść i forma.

Wbrew temu, co piszesz nikt mi nic nie wmawia, a na pewno żadna mniejszość. Mam luksus posiadania własnych poglądów.

Dyskusja na temat tego, co jest normalne, jest dyskusją trudną. Myślę, że homoseksualiści byli, są i będą. Może nawet niektórzy mogą się jakoś zmieniać, ale większość z nich na pewno nie. Tacy są. Tacy się urodzili... Są jednak ludźmi i dlatego mają prawa i godność. Jak każdy!

Poznałaś jedną lesbijkę i masz zdanie o wszystkich. Ten pogląd pokazuje Twoją niedojrzałość i sposób patrzenia na świat.
Jak się poczujesz jak jakiś cudzoziemiec powie Ci, że jesteś złodziejką, bo znał Polaka złodzieja i na tej podstawie wyrobił sobie ostateczne zdanie o całym narodzie?

Jesteś nietolerancyjna i żadne argumenty Cię nie zmienią. Świetnie. Gratulacje. Młoda osoba z otwartą głową.
Choć zapewniam Cię droga miko, że tak jak możliwy jest obóz "reedukacyjny" dla homoseksualistów (ten z Twoich marzeń), tak samo byłyby sposoby, żeby i Ciebie zmienić. Całkowiecie i skutecznie. Wiele nie potrzeba. Nóż. Kombinerki. A może 3 nieprzespane noce? Tylko że mi się nie podoba świat, gdzie ktoś kogoś na siłę zmienia...

Nigdy nie mówiłem, że pedofilia jest normalna. Nie wiem skąd takie pytanie wobec mnie. Taką retorykę podchwyciłaś chyba od naszych polityków. Kto wie, z takimi poglądami kariera w IV RP stoi przed Tobą otworem.

A tak na koniec, to jeszcze coś o normalnej rodzinie. Takiej gdzie jest tatuś i mamusia. Pamiętasz w jakiej rodzinie mama z dzieci weki zrobiła i trzymała w szafie? Najwyraźniej zresztą za wiedzą ojca.
Definicja normalności, to nie taka prosta sprawa.

Na koniec - oprócz czerni i bieli są jeszcze miliony odcieni szarości. Jeśli ich nie widzisz, Twój świat jest bardzo ubogi... Chyba jest...

Awatar użytkownika
mroofka

Post autor: mroofka » niedziela, 18 marca 2007, 15:48

Mówiac o adopcji dzieci przez homoseksualne pary,
nakreslamy raczej egoizm dwojga ludzi,
których odpowiedzialność jest ich wyborem ...ich własnym życiem.

Dziecko do prawidłowego rozwoju potrzebuje ojca i matki
(odwieczne prawo natury-równowaga ,udowodnione naukowo)
Prawdą jest także niekorzystne oddziaływanie niektórych rodzin,wskutek dysfunkcji (patologizacja społeczeństwa czy jego niewydolność).
Niczym odkrywvczym nie są nieprawidłowości rozwoju dzieci z rodzin niepełnych(społeczne, emocjonalne..), z rodzin z zaburzeniami więzi rodzinnych czy z rodzin niewydolnych wychowawczo ( zakładając że oboje rodzice są orientacji heteroseksualnej ;) )
...moze pary homoseksualne sprawdziłyby sie lepiej...nie powątpiewam
ale to tylko dywagacje...

Jestem za uniemożliwieniem parom homoseksualnym adopcji dzieci, biorac pod uwagę konsekwencje takiego wychowania,
dla samego dziecka i jego autonomicznego funkcjonowania w społeczeństwie.

Należy formalizować związki homoseksualne,
rejestrując je i nazywajac związkiem partnerskim
( co rozwiąże niedogodności prawno-formalne; kredyty,fiskus, dziedziczenie...) nie zaś zawarciem związku"małżeńskiego"
(bo w myśl konstytucji takie małżenstwo raczej nie jest możliwe;) )
Pragnienie posiadania dziecka, to za mało by je mieć.
Potrzeba pragnienia dobra tego dziecka jest nadrzędna.

mika
Kontakt:

Post autor: mika » niedziela, 18 marca 2007, 15:59

Jestem nietolerancyjna w tym jednym wypadku a taka opinie o nich mialam juz przed poznaniem tej dziewczyny i ta na szczescie krotka znajomosc utwierdzila mnie tylko w moich pogladach. Noz kombinerki 3 nieprzespane noce .... masz bujna wyobraznie.
To pytanie sie wzielo stad ze skoro homoseksualizm jest dla ciebie normalny to czemu pedofilia nie, ci ludzie tez to poprostu czuja i tacy sie urodzili nie widze roznicy w pochodzeniu tych dwoch hmm wynaturzen tylko konsekwencje sa inne jedne gorsze.
Co do ludzi ktorzy zle traktuja swoje dzieci myslisz ze w rodzinach typu mama i mama lub tata i tata niebylo by takich sytuacji? To zalezy od ludzi a nie modelu rodziny.
Co do innych odcieniach od bieli i czerni wiem ze istnieja i tez nie jestem za twardymi podzialami ale od wszystkiego jest wyjatek i to jest moj wyjatek.
Nie oceniaj mnie po moim pogladzie na jedna sprawe, swiat jest zbyt zlozony zeby kogos oceniac po jednym pogladzie.

Awatar użytkownika
mroofka

Post autor: mroofka » niedziela, 18 marca 2007, 16:25

w wirtuozerii złozoności swiata, to niesamowita złozoność kompozycji słów....

świat zbyt złożony dla naszego pojmowania?
świat jest zbyt złożony by można go studiować w całości...
sesnu szukam ;D

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » niedziela, 18 marca 2007, 17:08

Mika napisała "homoseksualizm jest dla ciebie normalny to czemu pedofilia nie" - właśnie ta różnica, której nie dostrzegłaś w swojej wypowiedzi powoduje, że inaczej rozpatrujemy homoseksualistów, a inaczej pedofilów. Pedofile po prostu krzywdzą dzieci, a homoseksualni poza pewną predyspozycja seksualną, nikomu krzywdy nie czynią.

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » niedziela, 18 marca 2007, 17:26

Tolerancja - jak najbardziej
Legalizacja związków homoseksualnych - owszem, ale pod pewnymi warunkami
Prawo adopcji dzieci przez osoby tej samej płci - nigdy w życiu!

Popieram w tym zakresie pogląd mroofki :D

Do Włodka: niestety, ale coraz więcej osób przyjmuje jako pewnik lansowany przez niektore środowiska pogląd, że pedofil=pederasta. Nic bardziej mylnego.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » niedziela, 18 marca 2007, 17:37

Obrazek

mika
Kontakt:

Post autor: mika » niedziela, 18 marca 2007, 18:53

Włodzimierz Siudek pisze:Mika napisała "homoseksualizm jest dla ciebie normalny to czemu pedofilia nie" - właśnie ta różnica, której nie dostrzegłaś w swojej wypowiedzi powoduje, że inaczej rozpatrujemy homoseksualistów, a inaczej pedofilów. Pedofile po prostu krzywdzą dzieci, a homoseksualni poza pewną predyspozycja seksualną, nikomu krzywdy nie czynią.
Napisalam ze wszystko wychodzi od predyspozycji tylko skutki sa inne jedne sa dla kogos krzywda drugie nie ale jakby niepatrzyc wychodza one z tego samego punktu czyli od czlowieka i jego predyspozycji, dlaczego jedna anomalia jest przez was uznawana za normalna a druga nie.
Ja nie mam przeciwko nim nic dopoki nie wychodza na ulice i nie zadaja coraz to wiekszych przywilejow. Niech sobie w domach robia co chca.
Skoro oni byli sa i beda to czemu wczesniej nie uznano ich i nie dano im mozliwosci legalizacji zwiazkow i adopcji dzieci? tlumaczyc to mozna zacofaniem ale moze kiedys ludzie byli poprostu madrzejsi.

Awatar użytkownika
HAP

Post autor: HAP » niedziela, 18 marca 2007, 19:51

mika pisze:skoro homoseksualizm jest dla ciebie normalny
Co to znaczy normalny w tym kontekście?
To złożone, bo:
- z jednej strony na pewno normą (pożądaną i taką, która powinna mieć szczególne preferencje) jest związek dwojga ludzi odmiennej płci;
- z drugiej strony w każdym społeczeństwie ludzkim są osoby o skłonnościach homoseksualnych i to jest też swego rodzaju norma.

Nie jestem za piętnowaniem homoseksualistów, tak jak nie jestem za uprzywilejowywaniem ich.
Ale jestem daleki od określaniem jako osób "nienormalnych", tylko dlatego, że urodzili się czując pociąg do swojej płci. To upokarzające.
W sumie każdą odmienność można tak zaszufladkować. I właśnie takie łatwe szufladkowanie mi nie pasuje.

Zablokowany