...zycie

Tutaj rozmawiamy o człowieku i o jego roli w społeczeństwie. Ogólna dyskusja, wymiana poglądów, opinie i wrażenia oraz kontrowersje

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

...zycie

Post autor: elveez » środa, 18 kwietnia 2007, 07:46

W poniedziałek popołudniu, usteccy policjanci wspólnie ze strażą miejską, zatrzymali grupkę nieletnich amatorów złomu. Do zdarzenia doszło w Ustce, na terenie jednej z firm.

- Młodzi chłopcy postanowili ukraść metalowe elementy, żeby potem sprzedać je na złom - mówi Jolanta Jurczak z biura prasowego KMP w Słupsku. - W dniu 15 kwietnia włamali się do hali i ukradli płaskowniki aluminiowe, które wynieśli na dach. Następnego dnia wrócili aby wynieść ukradzione elementy ma złomu. Około godz. 10 wynieśli część zrabowanego mienia, które sprzedali na pobliskim złomie. Kolejne partie wynosili w późniejszych godzinach.

Mieli jednak pecha. Zostali zauważeni przez strażników miejskich, którzy natychmiast wezwali policję. Ci zatrzymali 4 sprawców tej kradzieży. Dwóch 14-latków Mateusz B. i Maciej D. oraz dwóch 15-latków Łukasz J. i Tomasz S., odpowiedzą za ten czyn przed Sądem Rodzinnym.
Niedawno znajomi ze slupska komentowali coraz czestrze wypady mlodych Ustczan do innych miejscowosci w celach sprzecznego z prawem pozyskiwania czesci i akcesoriow samochodowych. Jedna z takich spraw byla opisywana na lamach GP24 (grupa wiekowa 14-17)

Ostatnio udalo mi sie namowic 2 mlodszych gosci aby wybrali sie do MDK i tam porozmawiali o sali i mozliwosci grania na instrumentach za przyslowiowe 5 zł od proby. Caly zapal runal poniewaz MDK nie jest w stanie zapewnic mlodym ustczanom solidnieszych warunkowdo rozwoju np talentu muzycznego. (tłumaczono brakiem miejsca i zapisami na wakacje lub dopiero po nich)

Kiedys sam gralem w MDK i wiem z jakimi problemami boryka sie ta placowka

MDK jest miejscem gdzie wielu mlodych ludzi znalazlo alternatywe w zyciu - szczegolnie w czasie, kiedy ma sie ochote na roznego rodzaju głupoty (blisko pelnoletnosci)

Uwazam, ze w interesie zarowno mieszkancow, jak i miasta Ustki jest by tego typu inicjatywa MDK byla wspierana. Nic tak nie szkodzi mlodym jak nadmiar wolnego czasu, ktory nie jest zagospodarowany. Problem ciagnie odkad pamietam ... Mogłby byc to ciekawy wstep do obietnicy Pana Burmistrza w kierunku poprawy sytuacji mlodych ludzi w Ustce.

mika
Kontakt:

Post autor: mika » środa, 18 kwietnia 2007, 20:45

Wydaje mi sie ze to nie tylko z powodu nudy kradli...

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 18 kwietnia 2007, 20:48

jesli wystepuje nuda to z nia ..albo brak pracy i pieniedzy wiec ...glupie pomysly i czesto wstep do klopotow...albo praca i brak czasu na takie cos...

mika
Kontakt:

Post autor: mika » środa, 18 kwietnia 2007, 20:55

Jezeli kazdy kto by sie nudzil kradl to juz nie bylo co krasc, heh a co do pracy oni mieli po 14 i 15 lat a pracowac mozna chyba od 16. Pozatym gdzie sa ich rodzice ...

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 18 kwietnia 2007, 21:25

gdzie sa? to wie tylko Czak Noris i Kaczory

hehe poczytaj nawet post o kostce brukowej kolo zgk...masz male pojecie o tym zjawisku tak mi sie wydaje...po tym co piszesz..

mika
Kontakt:

Post autor: mika » środa, 18 kwietnia 2007, 21:59

Tak nie mam o tym pojecia bo nie pojawiam sie na terenach zgk ... tak samo nie wiem nic o kradziezy bo nie kradne i nigdy tego robic nie bede ... a to o czym pisze to tylko moje odczucia, ja jak sie nudze to nie ide krasc jakichs drutow tylko biore aparat, rower i jade, albo tylko aparat i ide robic zdjecia. Do kradziezy trzeba czegos wiecej niz nudy, nie kazdy tez kto nie ma pieniedzy odrazu idzie krasc, co za tym idzie nie kazdy kto sie i nudzi i nie ma kasy kradnie. Wszystko zalezy od czlowieka i jego mentalnosci, a dzieciaki zazwyczaj biora przyklad z rodzicow.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 19 kwietnia 2007, 07:43

tak :D hehehe tu masz poparcie swoich tez :D

http://ustka.naszemiasto.pl/wydarzenia/721225.html

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » czwartek, 19 kwietnia 2007, 09:27

Ostatnio udalo mi sie namowic 2 mlodszych gosci aby wybrali sie do MDK i tam porozmawiali o sali i mozliwosci grania na instrumentach za przyslowiowe 5 zł od proby. Caly zapal runal poniewaz MDK nie jest w stanie zapewnic mlodym ustczanom solidnieszych warunkowdo rozwoju np talentu muzycznego. (tłumaczono brakiem miejsca i zapisami na wakacje lub dopiero po nich)
Szanowny elveezie,

Dziękuję za podjęcie tego tematu. Burmistrzowi Ustki Janowi Olechowi los usteckiej młodzieży leży szczególnie na sercu. Dlatego jeszcze w tym roku dla naszych młodych muzyków zostanie wyodrębnione jedno pomieszczenie w budynku, gdzie do jeszcze do niedawna mieściła się siedziba Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Mamy nadzieję, że to rozwiązanie zadowoli młodych ustczan, którzy już niebawem będą mieli swoje lokum do prób.

Poza burmistrzem sprawę pilotuje również wiceprzewodniczący Rady Miasta Przemysław Nycz.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 19 kwietnia 2007, 09:58

fajnie :D bardzo dziekuje za zainteresowanie tematem :D Miejmy nadzieje ze zmiany umozliwia wiekszej ilosci ludzi mlodych zasiadanie za instrumentami :D mlodziaki sie uciesza :D ja z reszta tez ..sam mam ochote pograc znow po 4 latach przerwy

[/b]

zi@ba

Post autor: zi@ba » piątek, 20 kwietnia 2007, 08:15

to rozwiązanie zadowoli młodych ustczan, którzy już niebawem będą mieli swoje lokum do prób
:twisted: punkrockowy zespół zgłasza chęć przystąpienia do jakże zacnego projektu: " ku młodym ustczanom", jaki zaproponował Pan Burmistrz :)

mika
Kontakt:

Post autor: mika » sobota, 21 kwietnia 2007, 10:49

elveez pisze:tak :D hehehe tu masz poparcie swoich tez :D

http://ustka.naszemiasto.pl/wydarzenia/721225.html
No nie wiem co cie w tym tak cieszy ... smieszny ten artykul raczej nie jest.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » sobota, 21 kwietnia 2007, 10:55

dorosly a głupi..

mika
Kontakt:

Post autor: mika » sobota, 21 kwietnia 2007, 11:04

Uwazasz ze jest glupi a moze poprostu nie mial pieniedzy dla dziecka na prezent ... nadal uwazam to za malo smieszne

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » sobota, 21 kwietnia 2007, 14:41

ja tez nie mialem wiele razy pieniedzy.. co to za usprawiedliwienie ..gdyby dzieciak byl starszy to inaczej moglo by sie potoczyc. zrobil prezent sobie i dziecku ..bo co teraz o nim mysli? i to na tyle

24 h rules

mika
Kontakt:

Post autor: mika » wtorek, 24 kwietnia 2007, 21:22

najlepiej wszystko i wszystkich potepiac a nie probowac zrozumiec sa rozni ludzie i rozne reakcje w roznych sytuacjach. Zle zrobil i zasluguje na kare ale smiech jest tu nie na miejscu jak przy kazdej takiej sytuacji

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 25 kwietnia 2007, 06:44

zrozumiec ? Mika boj sie Boga mieszkasz na takim osiedlu gdzie wasnie kazdy rozumie, do czasu az jemu zginie ..to obciach

Zablokowany