1 MAJA święto pracy

Tutaj rozmawiamy o człowieku i o jego roli w społeczeństwie. Ogólna dyskusja, wymiana poglądów, opinie i wrażenia oraz kontrowersje

Moderator: DKS

Urszula
Posty: 103
Rejestracja: piątek, 8 września 2006, 17:50

1 MAJA święto pracy

Post autor: Urszula » wtorek, 1 maja 2007, 11:17

wspomnienia ,przeżytek ?,Polska, Świat, MY .

Awatar użytkownika
Oleko
Posty: 485
Rejestracja: niedziela, 30 października 2005, 17:41

Post autor: Oleko » wtorek, 1 maja 2007, 20:00

teraz to jest Świeto wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Mam tylko takie małe spostrzeżenie: Otóż jutro przypada święto flagi naszego państwa więc dlaczego jest w mieście więcej flag UE? Przejeżdżając sobie darłowksą na lapmach wiszą dwie UE i jedna Polski. Na opakowaniach czy innych rzeczach jest mniej polskich znaków a jest logo lub flaga UE bo to jest klasy europejskiej. Jak tak będziemy postepować nasza flaga zniknie całkiem. Tak wielu ludzi dąży do pobudzenia w ludziach patriotyzmu ale jak ma do tego dojśc jak w naszej małej ojczyźniej którą jest Ustka jest mniej flag Polski niz UE??
Wypożyczalnia kajaków polietylenowych jedno i dwuosobowych, spływy z weryfikatorami oraz weryfikacje według Polskiego Systemu Kwalifikacji Kajakowych.

http://www.na-kajakach.pl" onclick="window.open(this.href);return false; - rzuć się z nami na wodę!!

Urszula
Posty: 103
Rejestracja: piątek, 8 września 2006, 17:50

Post autor: Urszula » wtorek, 1 maja 2007, 21:31

Oleko masz rację, niezbyt często manifestujemy swoją przynależność narodową lub regionalną.No chyba, że grają nasi ,choć muszę stwierdzić ,że nasi kibice nawet w tych gorszych momentach podtrzymują zawodników na duchu.Nie kultywujemy, często się wstydzimy, choć założeniem unii nie jest ujednolicenie tylko właśnie propagowanie regionów, ich odrębności w wielu kategoriach.Nasz mały patriotyzm lokalny winien objawiać się również np.w pamiątkach z Ustki.Zbliża się kolejny sezon letni, w czasie którego szmirowate pseudopamiątki bardzo czesto zalegają w sklepikach lub na straganach.Choć jak twierdzą specjaliści każdy towar znajdzie swego nabywcę.
A wracając do tematu głównego , sami siebie musimy szanować, czas się tego nauczyć .Może uczymy się patriotyzmu nie tu na miejscu, tylko właśnie za granicą,bo tam nie jesteśmy u siebie.Pozdrawiam.

Urszula
Posty: 103
Rejestracja: piątek, 8 września 2006, 17:50

Post autor: Urszula » wtorek, 1 maja 2007, 21:49


Awatar użytkownika
elveez
Posty: 12199
Rejestracja: poniedziałek, 30 czerwca 2003, 15:01
Lokalizacja: Magierowo / Trocinowo
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 8 maja 2007, 13:01

Może uczymy się patriotyzmu nie tu na miejscu, tylko właśnie za granicą,bo tam nie jesteśmy u siebie.Pozdrawiam.
tam jestemy u siebie :D koles wrocil wlasnie n-ty raz na wypoczynek i opowiedzial, wszyscy stronia od nas bo tylko POLAK POLAKA wydyma lyso, inne narodowosci trzymaja sie razem tylko nie nasza, a tam wychodzi ta glownie pilkarska natura - piwa do oporu i wytarcie brudnego pyskla Polska flaga po meczu

Juz raz budowal nam sie rzad na emigracji i partiotyzm ... dzis zbieramy zniwo... moze poprostu zaakceptowac nurt globalizmu - oklepane hasla powtarzane przy kazdej wiekszej okazji sa juz poprostu nudne.

Swieto pracy podobnie jak dzien kobiet jest ok i nie kojarzy mi sie raczej z komuna, od kamienia lupanego trzeba pracowac ...swieto jak kazde inne. Nie powinnismy patrzec na inne kraje (swiat) to inny region inna historia inne obyczaje (ich brak)

Zablokowany