Powrót Świętej Inkwizycji

Tutaj rozmawiamy o człowieku i o jego roli w społeczeństwie. Ogólna dyskusja, wymiana poglądów, opinie i wrażenia oraz kontrowersje

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
RYMARZ

Powrót Świętej Inkwizycji

Post autor: RYMARZ » czwartek, 28 czerwca 2007, 11:44

Oto wiadomość podana dzisiaj przez Megastację ROCK.
http://rock.megastacja.net/

"Gorgoroth: Wyrok skazujący"

"Zapadł wyrok w kontrowersyjnej sprawie występu blackmetalowej formacji Gorgoroth z lutego 2004 roku na krakowskich Krzemionkach, dotyczącej obrazy uczuć religijnych. Producent Tomasz Dz. jest winny.

Prezes firmy Metal Mind Productions, Tomasz Dz. został ukarany przez Sąd Rejonowy dla Krakowa Podgórza, grzywną w wysokości 10 tys. zł za zorganizowanie koncertu, na którym obrażono uczucia religijne. Dodatkowo będzie musiał pokryć koszty procesu sądowego w wysokości ponad 2 tys. zł.

Podczas nagrywanego w krakowskiej telewizji koncertu norweskiego zespołu Gorgoroth na scenie wisiały nagie osoby na krzyżach, w scenografii wykorzystano m.in. symbole satanistyczne, szczątki zwierząt i syntetyczną krew."

I tak dalej.
Całość można przeczytać pod linkiem:
http://www.rock.megastacja.net/muzyczne ... -cy-2.html

Okazuje się, że pan dyrektor TVP Kraków okazał się inkwizytorem i zadenuncjował zespół. Dlaczego więc podjął się zlecenia kręcenia tegoż szoł ?

Uważajcie wszelkiej maści antychrysci bo na koncertach pełno wtyczek, nie tylko tych do kontaktu. A jak macie koszulkę z krzyżem (tym normalnym) to nie stawajcie na rękach bo akurat może przechodzić policjant i... wpadka.

Niedługo jak będę chciał kupić płytę zespołu black metalowego to konieczna będzie wycieczka za granicę.

Niech będzie pochwalony... ktokolwiek sobie życzysz.

Marcin Rymarz

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 28 czerwca 2007, 14:06

Dodam jeszcze ze to nie pierwszy tego typu wystep tej kapeli. To jak z jezdzeniem do krajow perskich na wczasy...trzeba poznac kulture danego panstwa...(konserwatyzm) zanim wywiesi sie jadra na krzyzu, czy nagie kobiety w szczatkach zwierzat. Zastanawiajace jest to co napisal Marcin. Koncert to jedno - emisja w TV to rzecz calkiem inna, a to Polska w koncu.
Okazuje się, że pan dyrektor TVP Kraków okazał się inkwizytorem i zadenuncjował zespół. Dlaczego więc podjął się zlecenia kręcenia tegoż szoł ?
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
RYMARZ

Post autor: RYMARZ » czwartek, 28 czerwca 2007, 14:46

Ten materiał nie został wyemitowany. Został skonfiskowany !!!
Szczątki martwych zwierząt nabite na pale nie obrażają Chrześcijaństwa zaś nadzy ludzie na krzyżach nie obrażają krzyża, który istniał jako narzędzie tortur i męczeńskiej śmierci na długo przed Chrystusem. Obrazoburcza interpretacja jest na rękę kościelnym kacykom, do których w opozycji stoją wymienieni wyżej artyści. Kiedyś było ważne żeby był oskarżony to i paragraf się znalazł. Nasze Państwo zmierza znów w tym samym kierunku. Pierwszym krokiem jest cenzura sztuki.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 28 czerwca 2007, 15:06

Koncert ukazal sie w internecie, na portalach. Nie wiem czy w calosci widzialem jednak 15 minut - cos ala kipeski horror. Szczerze mowiac nie mam pojecia jak "tego" mozna sluchac dluzej w 100dB. Egzorcysta (Emily rose) zawieral sceny bezczeszczenia symboli religijnych ..doczekal sie swobodnej emisji.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
RYMARZ

Post autor: RYMARZ » czwartek, 28 czerwca 2007, 16:17

Ja to widzę tak:
przyjeżdża zespół i zleca filmowanie koncertu profesjonalnej ekipie w ośrodku TV państwowej. Wcześniej dogadywane są szczegóły dot. m.in. scenografii i scenariusza. Wtedy zleceniobiorca jest zobowiązany do poinformowania zespołu, że elementy scenografii i scenariusza są lub mogą być w kolizji z obowiązującym prawem (można to zrobić w ostatniej chwili po ustawieniu scenografii, przed rozpoczęciem filmowania). Widać nikt zespołu o tym nie powiadomił a po robocie zadenuncjował (nie sądzę aby jakikolwiek manager świadomie łamał prawo). Dostało się Dziubińskiemu z Metal Mindu jako organizatorowi przedsięwzięcia. Trochę się dziwię, że nie przewidział takiego obrotu sprawy będąc obywatelem naszego kraju, kraju który przechodzi obyczajowy i kulturalny regres.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 28 czerwca 2007, 17:19

w Polsce to serio dziwnie ... w tym temacie nastepuje izolacja srodowisk poruszajacych w muzyce watki religii. Unity 2000 Crew jest tego przykladem. Frontside zostal "wygnany" z unii HXC tylko z powodu tego iz napisal piosenke "Bog stworzył szatana". I tak swiatowa ikona polskiego deathcore'u przezyla 2 lata izolacji scenicznej, w koncu doczekala sie przetasowan w skladzie, co kompletnie ja oslabilo. O ile dobrze Pamietam to szefowa rady byla Danuta Waniek, za swojej kadencji spuchla tylko i ustawila sie "za nasze" Bedzie jeszcze gorzej, LPR i PiS obstawiaja stacje radiowe ( komercyjne tez) swoimi ludzmi - cenzorami.

Na tym polu wyczuciem popisal sie Vader - zwinal interes do Stanow i ograniczyl sie do mozliwe jak najlepszego grania - efekt osiagnal w 100% Ich plyty z koncertu brzmia jak ze studio. Gorgoroth moze i przesadzil ze sceneria Wikingow troszke przypominaja z odglosow, ale nie wiem czemu miala słuzyc taka dekoracja.

Nowa reklama plusa - Kapela Jareczka wdeptujacego fuzza Panu przypomina do złudzenia zespoł Gorgoroth.
Obrazek

Awatar użytkownika
RYMARZ

Post autor: RYMARZ » piątek, 29 czerwca 2007, 13:32

Dobrze, że jest radio internetowe i satelitarne. Tam ich macki nie sięgną.
Wejdź na http://www.heavymetalradio.com/
Tam są czasem takie death'owe sety, że jakby Ojciec Dyrektor posłuchał to by egzorcyzmy odprawił.

Awatar użytkownika
inkwizytor

Powrót do średniowiecza

Post autor: inkwizytor » sobota, 30 czerwca 2007, 21:28

Giertych, Rydzyk, Zawisza, Babka od teletubisiów, Wierzejski ... To są "miecze" świętej inkwizycji, za nimi stoją armie otumanionych moherów i karierowiczyków (takich jak ten z TVP). Coraz gorzej dzieje się w kraju nad Wisłą. W widomościach TVP, połowę czasu przeznacza się na streszczanie i fragmenty kazań, bardzo czesto okraszonych politycznie (przecież otumanione masy muszą wiedzieć na kogo głosować).
Od kiedy nastała tzw. IV RP, ktoś tam w rządzie uznał, że Polska to 100% katolicy, nie chrześcijanie ale katolicy. Jest to taki specjalny polsko-patriotyczny katolicyzm, z polskimi flagami, godłami i innymi pierdołami młodzieżowo-wszechpolskimi. Ufff!
Ciekawe kiedy wezmą się za horrory?

Awatar użytkownika
RYMARZ

Post autor: RYMARZ » sobota, 30 czerwca 2007, 21:36

W opracowaniu jest czarna lista zespołów głoszących treści satanistyczne.

http://www.rumor.pl/news/projector.php?id=1182166010

Ewenement na skalę światową ... a przede wszystkim mistrzostwo świata w robieniu z siebie durnia.

Tutaj podają nazwy niektórych zespołów:

http://www.rumor.pl/news/projector.php?id=1181728303

Jedno ciśnie mi się na usta: CIEMNOGRÓD ATAKUJE !!!

Awatar użytkownika
RYMARZ

Post autor: RYMARZ » niedziela, 1 lipca 2007, 20:14

Polecam reportaż "Polska przeciw artystom"

http://program.tvp.pl/2,6057062,000000.html

Emisja na TVP Kultura 02-07-2007.

Awatar użytkownika
Yon

Post autor: Yon » niedziela, 1 lipca 2007, 22:34

RYMARZ pisze:(...)
Jedno ciśnie mi się na usta: CIEMNOGRÓD ATAKUJE !!!
Ty uważaj, bo wygląda na to, że Szatan przez ciebie przemawia!
Może już po ciebie idą...

:-D
Najlepszym czworonożnym przyjacielem człowieka jest łóżko

Awatar użytkownika
RYMARZ

Post autor: RYMARZ » poniedziałek, 2 lipca 2007, 08:34

Zapraszam.

A może jesteś jednym z nich ?

Awatar użytkownika
Yon

Post autor: Yon » poniedziałek, 2 lipca 2007, 09:14

RYMARZ pisze:Zapraszam.

A może jesteś jednym z nich ?
nieee - raczej nie... :-)
a przyjdę w niedzielę, ale najpierw zadzwonię :-)

Awatar użytkownika
RYMARZ

Post autor: RYMARZ » poniedziałek, 2 lipca 2007, 18:23

A wcześniej nie dasz rady ?
We środę gram koncert z Parafrazą na promenadzie. Postaram się przemycić trochę treści satanistycznych :twisted:
Żona już haftuje mi trzy szóstki :evil: na katanie.

Awatar użytkownika
Yon

Post autor: Yon » poniedziałek, 2 lipca 2007, 20:35

RYMARZ pisze:A wcześniej nie dasz rady ?
We środę gram koncert z Parafrazą na promenadzie. Postaram się przemycić trochę treści satanistycznych :twisted:
Kurde - nie dam rady - do piątku muszę jeszcze śledzić różne szatanistyczne występki nad Wisłą... :cry:
RYMARZ pisze:Żona już haftuje mi trzy szóstki...
...a dzieciom robi makijaż a'la King Diamond :twisted:

Awatar użytkownika
RYMARZ

Post autor: RYMARZ » poniedziałek, 2 lipca 2007, 21:03

Szkoda.

Więc postaram się za dwóch żeby było death'owo.

King ostatnio nie mógł przyjechać do Poland. Bałem się, że chodzi o jakiś zakaz Inkwizycji ale po prostu zaniemógł. Cóż, stary już jest i potrzebuje pewnie transfuzji krwi "pobranej" z młodych dziewic.

Dobrze, że będziesz w niedzielę. Odprawimy Black Mass. Możesz przywieźć ze sobą jakiegoś kota do rozprucia bo w Ustce nic nie mogę złapać ? Wszystkie zaciukali fani Morbid Angel.

:twisted:

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » poniedziałek, 2 lipca 2007, 21:44

Możesz przywieźć ze sobą jakiegoś kota do rozprucia bo w Ustce nic nie mogę złapać ?
Przypominam punkt 4 regulaminu: Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum treści sprzecznych z prawem, propagujących przemoc, rasizm, komunizm i faszyzm, naruszających ludzką godność.

Co będzie, szanowny Marcinie, gdy ktoryś z forumowiczów odbierze twój wpis zupełnie na serio? :twisted:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Yon

Post autor: Yon » poniedziałek, 2 lipca 2007, 21:54

rzecznik pisze:
Możesz przywieźć ze sobą jakiegoś kota do rozprucia bo w Ustce nic nie mogę złapać ?
Co będzie, szanowny Marcinie, gdy ktoryś z forumowiczów odbierze twój wpis zupełnie na serio? :twisted:

Pozdrawiam
...to będzie znaczyło, że jest niezłym (...) - sam się ocenzurowałem :-)

Awatar użytkownika
Yon

Post autor: Yon » poniedziałek, 2 lipca 2007, 21:58

RYMARZ pisze:Szkoda.

Dobrze, że będziesz w niedzielę. Odprawimy Black Mass. Możesz przywieźć ze sobą jakiegoś kota do rozprucia bo w Ustce nic nie mogę złapać ? Wszystkie zaciukali fani Morbid Angel.

:twisted:
ale żeś pojechał! :twisted: nie lubię kotów, ale nie aż tak :shock:
wystarczy, jak zrobimy coś koguta
.
.
.
.
np. zrobimy rosół - oczywiście nie mam zamiaru łapać koguta - wystarczy taki ze sklepu :-)

Awatar użytkownika
Yon

Post autor: Yon » poniedziałek, 2 lipca 2007, 22:04

sam sobie odpowiem :-)
Yon pisze: Kurde - nie dam rady - do piątku muszę jeszcze śledzić różne szatanistyczne występki nad Wisłą... :cry:
ktoś mi pomaga ich szukać:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... 82790.html

Zablokowany