Akwarystyka

Masz jakieś nietypowe zainteresowania, którymi chcesz się podzielić z innymi? Tutaj możesz dyskutować na temat swojego hobby.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
v

Re: Akwarystyka

Post autor: v » sobota, 24 listopada 2012, 19:31

na razie bez zdjęć, poradziłem sobie z okrzemkami, po nich przyszła kolej na glony.
Przy okazji dorzuciłem trochę azotów do akwarium i jakoś dziwnie zbiegło się to z wysypem pierwotniaków (poziom azotanów pozostał niski)-
Pomogło delikatne zasolenie - łyżeczka na 10 l - przejrzystość się poprawia, ale ciągle nie jest tak jakbym chciał.
Jak usunę całkowicie mleczność to na pewno coś podrzucę, pracuję obecnie nad koncepcją lewej strony - mam tam rośliny, które od początku źle sobie radzą.

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » środa, 5 grudnia 2012, 06:26

czy ktoś z forumowiczów ma w swojej obsadzie większą ławicę któregoś z poniższych drobniutkich gatunków? chciałem kilka sztuk dosłownie sobie odłowić. dogadałbym się co do ceny... w sklepach zdzierają, do słupska nie chce mi się specjalnie zasuwać, tym bardziej ciągnąć je z gdańska.

bystrzyk amandy
hyphessobrycon amandae
ObrazekObrazek

neon zielony
paracheirodon simulans
ObrazekObrazek
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Obrazek nie piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » środa, 5 grudnia 2012, 17:28

pochwaliłbym się wam jaki kotnik u mnie funkcjonuje od wiosny, ale zdjęcia wychodzą parszywe...

światło słabe, a tło żółtej ściany i szkło float z czarnym silicon'em nie pomaga :?

Obrazek

Obrazek

więc z kilkunastu zdjęć porobiłem HDRy :wink:

Obrazek

Obrazek
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » wtorek, 11 grudnia 2012, 15:24

Projekt: Wabi-Kusa
Data zasadzenia: 5 listopada 2012
dzień sadzenia nie został przeze mnie udokumentowany (złośliwość rzeczy martwych)
Roślinność: (w większości emersyjne lub zmuszone do wyjścia ponad taflę wody)
hemianthus callitrichoides 'cuba'
hemianthus micranthemoides
eleocharis parvula
lilaeopsis brasiliensis
cryptocoryne parva
hydrocotyle verticillata
Oświetlenie: LED 8W

Update
Stan na: 18 listopada 2012
Dni od zasadzenia: 13
jakość zdjęć na razie pozostawia sporo do życzenia

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Update
Stan na: 11 grudnia 2012
Dni od zasadzenia: 36

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

______________________________________________________________________________________________________________________

Projekt: Cube 14
Data zasadzenia: 6 grudnia 2012
Idea: Kosta ekspozycyjna o litrażu ok 2,5l (w obiegu łącznie ponad 3,5 litra wody), jest to ekspozycja mająca na celu tymczasową prezentację od jednej do dwóch sztuk (możliwie obu płci) krewetek Crystal Red o gradacji A, S lub S+.
Filtracja: filtr zewnętrzny mojej własnej produkcji na bazie filtra o mocy 4,4W i przepływie 200l/h (przepływ zmniejszył się proporcjonalnie do litrażu za sprawą zmniejszonych przekrojów wężyków.
Roślinność:
hemianthus callitrichoides 'cuba'
hemianthus micranthemoides
eleocharis parvula
(alternanthera rubra -opcjonalnie na tyle)
dzień sadzenia tego projektu również nie został przeze mnie udokumentowany, ale nie ma czego żałować. prawdopodobnie jeszcze się zmieni nasadzenie. zobaczymy, sam jeszcze nie jestem pewien do końca

Update
Stan na: 11 grudnia 2012
Dni od zasadzenia: 5

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ronald Reagan

Awatar użytkownika
zydel

Post autor: zydel » niedziela, 6 stycznia 2013, 22:40

czy ktos tutaj z obecnych hodowal juz cierniki? wbrew pozorom nie jest to takie latwe.
siema

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » czwartek, 10 stycznia 2013, 05:40

próbowałeś ruszyć któryś podgatunek? ja jeszcze nigdy u nikogo nie widziałem, choć może wina tego że nie szukałem specjalnie.
co w nich takiego nadzwyczajnego? ani one kolorowe ani kształt powabny, czyżby te trzy kolce na grzbiecie?

zresztą ciernik to ryba naszego klimatu, do zimnych, niegrzanych akwariów, a właściwie chyba lepiej czułby się w oczku wodnym lub stawie

skontaktuj się z autorem drugiego filmiku przez YT. może ci coś podpowie , bo podstawy na wiki pewnie opanowałeś

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ciernik
Ronald Reagan

usteckabryza

Post autor: usteckabryza » czwartek, 24 stycznia 2013, 20:53

Ojjj.widzę , że stary temat nabiera POWERA!!!! i bardzo dobrze... :)...,a...co do hodowli cierników to miałem kiedyś okazje trzymania tych ryb na zbiorniku 120l(ponad 4 lata)...bar?dzo ciekawe ryby jednak na efekty trzeba długo czekać(choć nie jest to regułą)... nie wystarczy wrzucić parki cierników by poszły w tarło...sam?e muszą się dobrać-sami?ec sam musi wybrać sobie MU odpowiednia partnerkę..?.przynajmniej?j Ja tak miałem u siebie...by doprowadzić do tarła zalecane jest obniżenie temp.do 15C-18c...p?o czym strzelić z podmianka na wyższa temp.21C-23?C...DUŻO roślin,korz?eni ,kryjówek na pewno wpłynie pozytywnie na rybcie :)...no i jak wyżej pisałem DUŻO CiERPLiWOSC?i trzeba przy hodowli tych ryb.

p.s...pozdr?awiam wszystkich i liczę , że temat będzie dalej sie rozwijał, a nasze grono będzie się dalej powiększało :)

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » piątek, 25 stycznia 2013, 06:33

Projekt: Wabi-Kusa
Data zasadzenia: 5 listopada 2012

Update
Stan na: 17 stycznia 2013
Dni od zasadzenia: 73
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ronald Reagan

usteckabryza

Post autor: usteckabryza » sobota, 26 stycznia 2013, 19:46

Witam iXie ...Rewelka klimacik ze zbiorniczkiem...w Ustce mieszkasz???
...dało by radę jakieś szczepki wyrwać od Ciebie :wink: z tych dwóch gat. ???
-hemianthus callitrichoides 'cuba'
-hemianthus micranthemoides

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » niedziela, 27 stycznia 2013, 12:14

a dużo ci tego małego i dużego heńka potrzeba? bo ta wnęka w której stoi wabi kusta jest zlokalizowana akurat w gańsku a ja mieszkam trochę tam trochę tu. :P
w dodatku wnęka ma wymiary 32x34x35,5cm więc tego dużo nie ma, jest dość gęste więc mogę nieco przerzedzić, ale będzie tego niewiele.
Ronald Reagan

usteckabryza

Post autor: usteckabryza » piątek, 1 lutego 2013, 11:09

Hej...w sumie nie dużo...bo chce założyć takie małe 30litrowe akwa z microrasbora galaxy...

Awatar użytkownika
zydel

Post autor: zydel » niedziela, 10 lutego 2013, 02:21

usteckabryza pisze:Ojjj.widzę , że stary temat nabiera POWERA!!!! i bardzo dobrze... :)...,a...co do hodowli cierników to miałem kiedyś okazje trzymania tych ryb na zbiorniku 120l(ponad 4 lata)...bar?dzo ciekawe ryby jednak na efekty trzeba długo czekać(choć nie jest to regułą)... nie wystarczy wrzucić parki cierników by poszły w tarło...sam?e muszą się dobrać-sami?ec sam musi wybrać sobie MU odpowiednia partnerkę..?.przynajmniej?j Ja tak miałem u siebie...by doprowadzić do tarła zalecane jest obniżenie temp.do 15C-18c...p?o czym strzelić z podmianka na wyższa temp.21C-23?C...DUŻO roślin,korz?eni ,kryjówek na pewno wpłynie pozytywnie na rybcie :)...no i jak wyżej pisałem DUŻO CiERPLiWOSC?i trzeba przy hodowli tych ryb.

p.s...pozdr?awiam wszystkich i liczę , że temat będzie dalej sie rozwijał, a nasze grono będzie się dalej powiększało :)
no wlasnie cierpliwosc to ja mam. chce zrobic sam akwarium dla ciernikow. skladaloby sie ono z dwoch polaczonych zbiornikow: jeden gleboki na jakis metr, drugi plytki ze skosnym dnem. do tego specjanie zrobiona szafka na ktorej by bylo postawione. Czy cierniki da sie trzymac z jakimis innymi rybami? Z tego co wyczytalem, to jest szkodnik, ktory eliminuje wszystko w swoim otoczeniu. Co do bezbarwnosci, to sie nie zgodze. Samce maja bardzo ciekawe barwy w trakcie godow a juz misterne przygotowywania do tarla sa dla mnie rewelacja. Mysle,ze warto sprobowac.
siema

Awatar użytkownika
zydel

Post autor: zydel » niedziela, 10 lutego 2013, 02:23

iXik pisze:próbowałeś ruszyć któryś podgatunek? ja jeszcze nigdy u nikogo nie widziałem, choć może wina tego że nie szukałem specjalnie.
co w nich takiego nadzwyczajnego? ani one kolorowe ani kształt powabny, czyżby te trzy kolce na grzbiecie?

zresztą ciernik to ryba naszego klimatu, do zimnych, niegrzanych akwariów, a właściwie chyba lepiej czułby się w oczku wodnym lub stawie

skontaktuj się z autorem drugiego filmiku przez YT. może ci coś podpowie , bo podstawy na wiki pewnie opanowałeś

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ciernik
dzieki, na pewno sie skontaktuje. jezeli moj plan uda mi sie zrealizowac, to na pewno zdam relacje, byc moze rowniez przez YT.
siema

Awatar użytkownika
v

Post autor: v » sobota, 23 lutego 2013, 12:53

Obrazek
Obrazek
Przed dzisiejsza przycinką, kolejną choć długo odkładaną.
Dotychczasowe porażki:
glony w zacienionych brzegach
żółknący micranthemum umbrosum
brak 3 krewetek

osiągnięcia:
brak glonów na piasku,
pozbycie sie kilku pierwotniakow - zmetnienie wody
wyklucie sie kilku neonkow i kontynuowanie rozwoju

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » sobota, 23 lutego 2013, 22:54

3 krewetki ci brakują? w tym? jak ty się doliczyłeś? :P
a ile było i jakie. mam sporo heteropodek kundelków na wydaniu... ze 20, moze 30 bym nawet nazbierał. od dzieci do młodziezy
albo wymienił na kilka jakichś cantonensis w dużym (małym?) stosunku do heterek :P 5 heteropod za 1 cristala przykładowo
Ronald Reagan

Awatar użytkownika
v

Post autor: v » poniedziałek, 11 marca 2013, 21:54

Założenie jest takie, że są jeszcze dwie krewetki. Jedną z nich na pewno widuję.
Wstyd się przyznać, ale przycinki jeszcze nie zrobiłem.
Niektóre neonki dostały na razie poważne wypryski, prawdopodobnie typowo neonowa przypadłość lub dziurawica? Stawiam na to, że nabyłem wraz z sklepowymi okazami, brak uwagi przy pierwszym zakupie. Zastosowana kuracja solna i wyższa temperatura.
Gupiki mnożą się oczywiście na potęgę.

Na red cherry się piszę zawsze, daj znać tylko jaka cena, na razie muszę ogarnąć same neonki.

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » środa, 13 marca 2013, 12:00

czy ktoś ma samo szczelne akwarium na zbyciu i ewentualnie jakich wymiarów?
Ronald Reagan

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 20 marca 2013, 11:53

Obrazek
Basen z rybami ;) Plotka głosi że to u Usteckiej bryzy na chacie ! i nawet TV zasłania...
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
v

Post autor: v » czwartek, 21 marca 2013, 00:41

Obrazek

na razie tylko po drobnej przycince; do opanowania prawa strona.

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » czwartek, 21 marca 2013, 11:42

wygrzebałem stare zdjęcie już nie istniejącego akwenu :P
od niego zaczynałem swą przygodę, wszystko wyrosło mi spod tafli wody
żabienica była przecudna. musiałem zlikwidować niestety całość, zaniedbałem i pleśń zaczęła dopadać dolne łodygi oraz nie mogłem już dłużej gdzie trzymać.
tam na dole w tych kilkunastu litrach miałem swoje pierwsze krewetki
white pearl, red cherry, sakura...
do dziś mam ich potomstwo, kilka pokoleń później cała masa kundelków :)

Obrazek

Obrazek
Ronald Reagan

Zablokowany