bunkry na swiecie i w Ustce

Masz jakieś nietypowe zainteresowania, którymi chcesz się podzielić z innymi? Tutaj możesz dyskutować na temat swojego hobby.

Moderator: DKS

Adi

Re: bunkry na swiecie i w Ustce

Post autor: Adi » czwartek, 12 sierpnia 2010, 18:20

Cieszy, że temat idzie jak należy. A czy będzie biletowany wjazd dla zwiedzających a kasa do urzędu miejskiego albo na dalsze prace albo pół na pół? Warto zarabiać na kolejnej atrakcji...
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
71bruner

Post autor: 71bruner » niedziela, 15 sierpnia 2010, 20:17

Celem SMF nie jest zarobek, tylko rewitalizacja obiektu militarnego. Istota finanów to sprawa księgowego.
www.smf.ustka.pl i www.9bas.ustka.pl

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 27 września 2010, 13:37

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zaczyna niezle wygladac.

Obrazek Obrazek
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

chlopak_z_ustki

Post autor: chlopak_z_ustki » czwartek, 7 października 2010, 19:24

Tez bylem ostatnio zobaczyc jak to wyglada :) na sezon sie szykuje jakies udostepnienie do zwiedzania czy to bedzie jakis bardziej odlegly termin? No i ten czarny kolor... tak bylo w oryginale? Jakos mnie to nie przekonuje, wyglada jak pochlapane smołą :P

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 7 października 2010, 22:06

To bitumina izolazcyjna zeby beton odparowal jednostronnie, efekt sluszny..ale od lawy, mimo to jest respect, mokry piasek wazy.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

chlopak_z_ustki

Post autor: chlopak_z_ustki » czwartek, 7 października 2010, 22:23

aaa no chyba ze :P a jeszcze jedno ta kosteczka brukowa wokol stanowisk dzial to tez oryginalna?smiesznie to wyglada troche :) no i fajnie by bylo w przyszlosci ujrzec jakies repliki dział ktore tu byly

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » czwartek, 7 października 2010, 22:28

trzeba by było z ruskimi pogadać bo oni demontowali.Może gdzie stoją pod Kaliningradem i można tanio łyknąć.Pewnie mają swoje fora militarne.Trza tylko znać ruski.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
71bruner

Post autor: 71bruner » niedziela, 10 października 2010, 22:04

dobre! dobre! stal z dział flak 108 z pod ustki pojechały do wilshenchafen a potem do huty w nowosybirsku jako trofeum wojenne!!! chyba już ich nie ściągniemy, chyba że mentalnie! he! he!

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 5 listopada 2010, 13:40

http://englishrussia.com/index.php/2010 ... -and-look/" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

robi wrazenie
Obrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 17 listopada 2010, 12:01

BATERIA BLUCHERA W PIGUŁCE

Bateria Bluchera, budowana była przez Niemców na przełomie 1938 i 1939 roku. Złożoną z czterech dział kalibru 105 mm baterię zaczeto budować na wydmie tuż przy porcie. Żelbetonowe działobitnie, w tym dwie połączone poddziemnymi korytarzami ze schronem dalmierza, stanowiskiem dowodzenia, sypialniami dla około 40 ? osobowej załogi, ubikacją oraz 3 samodzielne stanowiska ogniowe dla dział o wadze 7,5 tony, dobrze zachowały się do dziś. Baterię nazwano imieniem feldmarszałka Bluchera, związanego ze Słupskiem patrona miejscowego pułku kawalerii. Powstał także unikatowy bunkier amunicyjny ustytuowany 300 metrów na południe od działobitni, który prawdopodobnie polączony był z Baterią Bluchera kolejką wąskotorową. Cztery działa mogły wystrzeliwać pociski o wadze 20 kilogramów, na wysokość 12 kilometrów do okrętów oddalonych o 17 kilometrów od Ustki.
Ustecka bateria należała do Marine ? Flak Division 243 z siedzibą w Kołobrzegu. Sformowana w sile 4 a później 5 baterii, rozwiązana we wrześniu 1939r. Całość podlegała dowództwu w Swinoujściu (III Marine Artillere Abteilung). Jej dowódcą był porucznik MA Haueisen. W 1945 roku działa zostały wysadzone w powietrze, a przez dwa lata teren znajdował się pod kontrolą Armii Czerwonej.
Bateria Bluchera ma też unikalne walory turystyczne. Najważnieszy, to związek z hitlerowską inwestycją portową ? III molo (na które Goering przeznaczył aż 60 milionów marek) i Wałem Pomorskim, którego była najabrdziej na północ wysuniętym bastionem.

Zrodło : Kiko :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » środa, 17 listopada 2010, 17:37

Był taki niski podziemny bunkier o półokrągłym sklepieniu zalany wodą gdzieś na wysokości bloków na Wydmie ,zaraz za murem.Szukaliśmy tam karabinów. :oops:
Może to właśnie ten amunicyjny lub gospodarczy.Miał dosyć duże rozmiary jak na bunkier.Szyn nie pamiętam ale takich rzeczy to ruski nie pozostawiał.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
71bruner

Post autor: 71bruner » poniedziałek, 28 lutego 2011, 17:38

Daję spokój , wycofuję się z for usteckich i eksploracja, mam za wiele roboty w stowarzyszeniu i na obiektach. Za pewne z niektórymi spotkamy się! pozdrawiam!

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 30 marca 2011, 19:55

Obrazek

bateria kolo 2 molo

zrodlo panoramio waldek@aquila.net.pl
Obrazek

chlopak_z_ustki

Post autor: chlopak_z_ustki » czwartek, 31 marca 2011, 19:40

super te fotki z lotu ptaka, sa takze basu i inne
http://www.panoramio.com/photo/49867816" onclick="window.open(this.href);return false;

Sa to dokladnie te ;) CHłoPPPcze
mod elvi
:mrgreen:

chlopak_z_ustki

Post autor: chlopak_z_ustki » sobota, 9 kwietnia 2011, 22:15

Obrazek
widzieli? :) wejscie do bunkra... obok jest tez wyryta data 1937 ale nie mam dobrej foty

Awatar użytkownika
71bruner

Post autor: 71bruner » sobota, 9 kwietnia 2011, 22:46

Zgadza się! jest! przypatrz się dobrze to dostrzeżesz więcej!!!

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » sobota, 9 kwietnia 2011, 23:01

No kurde Panie Tajemniczy, zapodaj no foty ;) Ja nie moge ;)
Obrazek

chlopak_z_ustki

Post autor: chlopak_z_ustki » sobota, 9 kwietnia 2011, 23:10

Hehe no wiecej juz moje oczy nie dojrzaly... chyba ze te "krzaczki" cos symbolizuja :D

Awatar użytkownika
71bruner

Post autor: 71bruner » sobota, 16 kwietnia 2011, 22:20

W związku z nieporozumieniem i błędnie zinterpretowanymi przeze mnie wpisami na forum Ustka, dokonanymi przez Pana Przemysława Nycza w temacie bunkry, przepraszam za posądzenie, iż przebywał on na terenie Wojskowym 9 Baterii Artylerii Stałej.
Proszę przyjąć przeprosiny.
Piotr Bruner
Prezes SMF w Ustce

chlopak_z_ustki

Post autor: chlopak_z_ustki » środa, 20 kwietnia 2011, 02:06

http://kurierustecki.pl/wydarzenia/artykul.php?id=7326" onclick="window.open(this.href);return false;

Zablokowany