wędakrstwo

Masz jakieś nietypowe zainteresowania, którymi chcesz się podzielić z innymi? Tutaj możesz dyskutować na temat swojego hobby.

Moderator: DKS

szczerbol

wędakrstwo

Post autor: szczerbol » sobota, 6 października 2007, 09:03

siema lubi ktos z waz wędkarstwo jak tak to jaki typ spławiki spining bat itp :D :D

Awatar użytkownika
onyx
Kontakt:

Re: wędakrstwo

Post autor: onyx » sobota, 6 października 2007, 16:26

szczerbol pisze:siema lubi ktos z waz wędkarstwo jak tak to jaki typ spławiki spining bat itp :D :D
Ja lubię, mam to po tatusiu :) ale tylko z laickiej perspektywy obserwatora - pamiętam jak ojciec mnie zabierał na 2 molo na fląderki... Kiedy juz zjadłam wszystko, co było do zjedzenia i wyczytałam wszystkie literki w książkach - marudziłam, żeby wracać do domu... Potem jakoś mnie juz nie zabierał ;) A spławiki robił sobie sam, sieci też. No i topił ołów w garnku po mleku, fajnie śmierdziało w domu ;)
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)
http://www.youtube.com/user/OuttaBathroom" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Ustka2007

Post autor: Ustka2007 » sobota, 6 października 2007, 17:24

onyx pisze:(..)sieci też(...)
A miał uprawnienia i do łowienia na sieć? Czy kłusował?

Bo za tego co wiem to osoba pozyskująca ryby zastawiając sieci to już nie jest wędkarz. Szczerbol mam rację?

Awatar użytkownika
onyx
Kontakt:

Post autor: onyx » sobota, 6 października 2007, 17:43

Ustka2007 pisze:

Bo za tego co wiem to osoba pozyskująca ryby zastawiając sieci to już nie jest wędkarz. Szczerbol mam rację?
Mój ojciec najpierw był rybakiem, potem dopiero wędkarzem. Zatem, skoro już spełniłeś swój "obywatelski" obowiązek węszenia przestępstwa tam, gdzie go nie było - mam nadzieję, że Twoja ciekawość została zaspokojona.
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)
http://www.youtube.com/user/OuttaBathroom" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Ustka2007

Post autor: Ustka2007 » sobota, 6 października 2007, 18:03

onyx pisze:
Ustka2007 pisze:

Mój ojciec najpierw był rybakiem, potem dopiero wędkarzem. Zatem, skoro już spełniłeś swój "obywatelski" obowiązek węszenia przestępstwa tam, gdzie go nie było - mam nadzieję, że Twoja ciekawość została zaspokojona.
To jest temat o wędkarstwie, więc nie dziw mi się, że zadałem takie pytanie widząc jak wypisujesz o sieciach.

Pozdrawiam Cię serdecznie

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » sobota, 6 października 2007, 22:41

Ostatnie trzy posty zostały usunięte z wiadomych powodów. Przypominam Ci "szczerbol", że wątek, który sam założyłeś, traktuje o wędkarstwie. "Onyx" wyjaśniła Ci w prosty sposób nękające Cię wątpliwości i uważam, że prywatne wycieczki w jej stronę są tu nie na miejscu. Kłaniają sie punkty 5 i 6 Regulaminu Forum. "onyx" i "wajpera" również proszę o wyjaśnianie takich spraw na prywatnych kanałach.

Awatar użytkownika
onyx
Kontakt:

Post autor: onyx » sobota, 6 października 2007, 23:02

Maj, dziękuję i przepraszam, także użytkowników, którzy poczuli się zdegustowani moją wypowiedzią.

Awatar użytkownika
Ofilka
Kontakt:

Post autor: Ofilka » poniedziałek, 29 października 2007, 16:32

dla mnie łowienie ryb to sadyzm. co to za radość trzymania kija z hakiem, po to, by przebić gardło / policzek, a w efekcie zabić bezbronnego zwierzaka?

Bjacek

Post autor: Bjacek » środa, 31 października 2007, 18:51

Kto ci Ofilka powiedział, że złapana ryba ginie.
Są owszem ryby, które szybką umierają poza wodą (np. okoń), ale znaczna większość świetnie radzi sobie "bez wody" (np. lin).
Ja sam złowiłem niedawno kilka szczupaków, ale bez śmiertelnych dla nich konsekwencji.

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » środa, 31 października 2007, 19:02

iema lubi ktos z waz wędkarstwo jak tak to jaki typ spławiki spining bat
Tylko bat i tylko na zawodach ale coraz rzadziej.......Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
Ofilka
Kontakt:

Post autor: Ofilka » środa, 31 października 2007, 20:11

@ Bjacek skoro nie ginie to po co ją w ogóle wyjmować z wody :?:

szczerbol

Post autor: szczerbol » środa, 31 października 2007, 20:19

o na zawodach a w jakim kole miejskim czy wojskowym sam na zawody jeżdżę ale w tym sezonie na tyczke zaczynam łapac

szczerbol

Post autor: szczerbol » środa, 31 października 2007, 20:23

a jest tez zasada na zawodach i nie tylko ja taką używam "NO KILL" czyli nie zabjaj ja tą używam i są jeszcze chaczyki bezadziorowe czyli nie kaleczą ryb

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » wtorek, 23 grudnia 2008, 14:24

Dziś prawdziwych wędkarzy już nie ma.

Nawet kusole porzucili sprzęt.
Zdjęcia z 17 grudnia, za oczyszczalnią.

Obrazek

Obrazek
Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » środa, 24 grudnia 2008, 12:59

Mozna tez tak lowic.
http://www.dziennik.pl/zycienaluzie/hit ... tanie.html" onclick="window.open(this.href);return false;
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 9 czerwca 2009, 20:19

Ustka ma mistrza Polski w wetkarstwie ktos wie jak sie zwie ?
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » wtorek, 9 czerwca 2009, 20:44

Zauważyłem niedawno niemjaszków (tych od Steinbach) łowili na wędkę z węglowego.Jak to wygląda czy oba państwa uznają pozwolenia.
Jakieś EU doświadczenia w tym temacie?Słynne bylo wędkowanie naszych w Londynie.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Zablokowany