Fotografia

Masz jakieś nietypowe zainteresowania, którymi chcesz się podzielić z innymi? Tutaj możesz dyskutować na temat swojego hobby.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Fotografia

Post autor: Smerf Maruda » sobota, 5 kwietnia 2008, 21:28

Mam dużo slajdów , jak najprościej przerzucić to na kompa.
słyszałem , że ze skanera wychodzi słaba jakość.
Zamierzałem zrobić cyfrówka zdjęcie z wyświetlanego slajdu na scianie ale z rzutnika dzieci zrobiły ciężarówkę / lokomotywę?
Ktoś próbował takiej techniki?
Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » poniedziałek, 14 kwietnia 2008, 10:36

Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz :twisted:

Czy ktoś ma pożyczyc sprawny rzutnik i ew. ekran?

nikita

Re: Fotografia

Post autor: nikita » wtorek, 22 kwietnia 2008, 23:32

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » niedziela, 27 kwietnia 2008, 05:21

Dobry skaner do filmów poprawi jakosc fotek.Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Adi

Post autor: Adi » środa, 30 kwietnia 2008, 13:44

Przed chwaleniem się ilością wody, zachęcam do przeczytania regulaminu konkursu. Zdjęcia powinny być z miasta Słupsk, gminy Słupsk lub gminy Kobylnica. Niestety
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

nikita

Post autor: nikita » środa, 30 kwietnia 2008, 13:56

Ale nie robione jedynie przez słupszczan. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Majsii

Post autor: Majsii » poniedziałek, 2 czerwca 2008, 19:48

Witam wszystkich fotografów. Powoli przymierzam sie do kupna aparatu z duzym zoomem, mogę na ten cel wydać 1100 - 1400 zł. Co byście mi polecali ? Osobiście najbardziej by mi pasował Sony H50.... http://www.e-cyfrowe.pl/aparaty/sony-cy ... 64f36d70d8" onclick="window.open(this.href);return false;
Jeśli polecacie inne sprzęty, to podzielcie się swoimi opiniami na temat innych firm.
Pozdrawiam :wink:
Moja galeria zdjęć --> http://majsii.fotosik.pl/zdjecia/1.html" onclick="window.open(this.href);return false; :)

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 2 czerwca 2008, 21:01

Kodak C875 polecam..ale i bony ma dobry aparat..polecam wizytke na priw u niego. :D
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
yacek

Post autor: yacek » poniedziałek, 2 czerwca 2008, 21:22

Wiesz co? Kiedyś chorowałem na zoom, ale mi przeszło :) jakoś bardziej zależy mi na jakości fotki. Może warto sie jeszcze raz zastanowić?
http://www.fanfoto.pl/yacek29.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Majsii

Post autor: Majsii » poniedziałek, 2 czerwca 2008, 22:46

Jeszcze nie podjołem decyzji, mam czas do połowy lipca, nie uparłem się na zoom, a jezeli chodzi o jakośc to chyba 9.1 mln pixeli jak dla mnie powinno wystarczyć, miałem na testy sony h9 i byłem bardzo zadowolony,a h50 to następca h9 więc powinno być podobnie z jakością, a nawet lepiej. Wiadomo, że jeżeli chodzi o jakośc to najlepsza będzie lustrzanka, ale obiektywy, filtry Uv i inne akcesorja to są koszty, a mi potrzebny jest zwykły cyfrowy aparat, którym ''przyzwoicie'' i dość dobrą jakością ściągne oddalone obiekty. Myślałem też na innych aparatach: Olympus SP-570, Panasonic DMC-FZ18 , Panasonic DMC-TZ4 , Sony Cyber-Shot DSC-H9. A jeżeli chodzi o jakość zdjęć to jaki aparat proponujecie ? tak kolo 1000 zl. :?: :D
Moja galeria zdjęć --> http://majsii.fotosik.pl/zdjecia/1.html" onclick="window.open(this.href);return false; :)

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » wtorek, 3 czerwca 2008, 12:58

OFF topicowo. W ramach niepoważnych rad dla poszukujących dobrego aparatu.
Obrazek
Ciekawe "nastawy". Bardzo przydatny w pracy studyjnej Obrazek OLYMPUS zdaje się
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

yacekk
Kontakt:

Post autor: yacekk » piątek, 6 czerwca 2008, 21:30

Majsii pisze:Jeszcze nie podjołem decyzji, mam czas do połowy lipca, nie uparłem się na zoom, a jezeli chodzi o jakośc to chyba 9.1 mln pixeli jak dla mnie powinno wystarczyć, miałem na testy sony h9 i byłem bardzo zadowolony,a h50 to następca h9 więc powinno być podobnie z jakością, a nawet lepiej. Wiadomo, że jeżeli chodzi o jakośc to najlepsza będzie lustrzanka, ale obiektywy, filtry Uv i inne akcesorja to są koszty, a mi potrzebny jest zwykły cyfrowy aparat, którym ''przyzwoicie'' i dość dobrą jakością ściągne oddalone obiekty. Myślałem też na innych aparatach: Olympus SP-570, Panasonic DMC-FZ18 , Panasonic DMC-TZ4 , Sony Cyber-Shot DSC-H9. A jeżeli chodzi o jakość zdjęć to jaki aparat proponujecie ? tak kolo 1000 zl. :?: :D
Zobacz i poczytaj sobie o NIKON P80 - jesli w tej cenie to moj wybor to NIKON. Pixele to dla mnie dalszy priorytet - watpie zebys chcial robic odbitki formatu A3 i wieksze.
Pozdrawiam
Artistic Photography
Fotografia Ślubna, Reklama, Portret - www.kargul.com.pl

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » wtorek, 2 września 2008, 11:31

Jaki proponujecie darmowy program do obróbki filmów?

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » środa, 3 września 2008, 19:07

W sumie mam podobne pytanie co kolega,tylko,że mi chodzi raczej o lustrzanke amatorską.Podobny zakres cenowy,ale nastawienie raczej na jakość fotek.Sam rozważam Nikona D40 lub Canona EOS 350D.
Co sądzicie o tych modelach?Ewentualnie co byście polecali?
" (...) możliwość, by miastem rządzili wybierani szacowni członkowie społeczności, którzy obiecają, że nie będą się wywyższać ani przy każdej okazji zdradzać publicznego zaufania, natychmiast stała się tematem żartów w całym mieście"
T.Pratchett

yacekk
Kontakt:

Post autor: yacekk » środa, 3 września 2008, 20:35

Ban.an pisze:W sumie mam podobne pytanie co kolega,tylko,że mi chodzi raczej o lustrzanke amatorską.Podobny zakres cenowy,ale nastawienie raczej na jakość fotek.Sam rozważam Nikona D40 lub Canona EOS 350D.
Jesli to Twoje pierwsze kroki z lustrzanka to D40 czy 350D to bedzie super zabawa. Nie mialem w reku 40 a ni 350 ale pamietaj o dosc dobrym szkle bo sama puszka nic nie da.
Pozdrawiam
Artistic Photography
Fotografia Ślubna, Reklama, Portret - www.kargul.com.pl

Awatar użytkownika
yacek

Post autor: yacek » środa, 3 września 2008, 21:29

Ban.an pisze:W sumie mam podobne pytanie co kolega,tylko,że mi chodzi raczej o lustrzanke amatorską.Podobny zakres cenowy,ale nastawienie raczej na jakość fotek.Sam rozważam Nikona D40 lub Canona EOS 350D.
Ja mam EOS 400D i jeszcze długo nie zmienię. Jak najbardziej polecam. Różnica w cenie nie jest duża, a i też w osiągach niewiele się różnią. Poczytaj na różnych forach o tych aparatach. Wtedy zdecydujesz :)
Pozdrowienia
http://www.fanfoto.pl/yacek29.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 29 października 2008, 13:08

Pewnie bardzo spóźniona odpowiedź ale ja bym polecał canona 400d lub 450d a no chyba że ktoś ma nastawienie na pełną klatkę a nie niepełnoklatkową matrycę APS-C. Jeśli chodzi o wybór zaawansowany kompakt czy lustrzanka SLR to trzeba sobie uświadomić i rozważyć jedną rzecz - komplet dobrych obiektywów bo jeden to zazwyczaj za mało kosztuje więcej niż sama lustrzanka, no i lustrzanki w przeciwieństwie do kompaktów nie mają możliwości kręcenia filmików. No ale jak już lustrzanka z dobrym szkłem w dodatku świadomie ustawiona i wykorzystana to jakość mocno przerasta wszystko co można osiągnąć na najlepszych kompaktach. Zwłaszcza jeśli chodzi o zdjęcia większego formatu.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » środa, 29 października 2008, 18:34

@Celestyn
Kompakt mam i jak na razie spisuje się świetnie.A aparat ma robic zdjęcia a nie kręcić filmiki :D ALe u mnie decyduje kwestia kasy.
" (...) możliwość, by miastem rządzili wybierani szacowni członkowie społeczności, którzy obiecają, że nie będą się wywyższać ani przy każdej okazji zdradzać publicznego zaufania, natychmiast stała się tematem żartów w całym mieście"
T.Pratchett

Awatar użytkownika
yacek

Post autor: yacek » środa, 29 października 2008, 22:20

Ban.an pisze:A aparat ma robic zdjęcia a nie kręcić filmiki
To po pierwsze, a po drugie to jeżeli zdecydujesz jakie zdjęcia będziesz chciał robić to jeden obiektyw starczy Ci na baaaardzo długo. A po trzecie to Ty robisz zdjęcie a nie aparat. Fota nie musi być rewelacyjna technicznie żeby wygrać konkurs albo pozostać na długo w pamięci odbiorcy :)
Pozdrowienia

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 29 października 2008, 22:58

Macie rację ja też zakładam że aparat fotograficzny jest do robienia zdjęć a od kręcenia filmów jest kamera video. Wiadomo też, że nawet najlepszy sprzęt nie pomoże jeśli się nie ma pomysłu na zdjęcie i nie potrafi sprzętu wykorzystać albo nie zna się choćby najprostszych zasad kompozycji fotografii. Co do obiektywów to bym się nie zgodził że jeden wystarczy no chyba, że ktoś robi jeden rodzaj zdjęć np. wyłącznie portretowe, albo kupuje obiektyw o bardzo szerokim zakresie ogniskowych co siłą rzeczy wpływa ujemnie na jakość. Niepełnoklaktowa matryca APS-C powoduje że nominale ogniskowe obiektywów trzeba mnożyć na Nikonach x 1,5 na Canonach x 1,6 w innych markach jest jeszcze gorzej. Nie wyobrażam sobie np. prawdziwego miłośnika fotografii krajobrazowej który przy matrycy APS-C nie posiada obiektywu którego nominalny zakres ogniskowych zaczyna się ok. 10mm (w przeliczeniu 16mm na canonach) standardowe zoomy zaczynające się nominalnie od 16-18 mm to już za wąsko. I tak można by długo pisać. :)
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Zablokowany