FOTOGRAFIA ARTYSTYCZNA-USTKA I OKOLICE (krajobrazy i ludzie)

Kogo podziwiamy, lubimy, wybitni ustczanie, jak i również Ci którzy wzbudzają dużo kontrowersji

Moderator: rzecznik

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 10 marca 2008, 19:11

Sugeruję nie wklejanie tutaj zdjęć słabych jakościowo.

Postarajcie sie troszke .. jakosc to rowniez rozdzielczosc :D z tych zdjec poza walorami unikalnosci powinno dac sie zrobic przynajmniej tapete podstawy 800, a tu maluszki.... ladne
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał.http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » poniedziałek, 10 marca 2008, 19:31

[img:2288:1712]http://images29.fotosik.pl/173/b2e62bb744f31e2c.jpg[/img]

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 10 marca 2008, 19:53

Hehe Mirek ..czyzbys glupie prawo zlamal ???
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał.http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Platichthys_flesus

Post autor: Platichthys_flesus » środa, 12 marca 2008, 08:46

długo sie zastanawiałam, czy cos pisac czy nie pisac, bo z jednej strony jako nieartystka nie powinnam miec prawa krytykowac kogos, kto tworzy. Jednak... Czy nie ze zbytnim optymizmem nazywamy wszystko artyzmem? Widzi ktos jakąs szczególną róznice miedzy zdjeciami tutaj a zdjeciami z watku FOTY?

Wątek został utworzony w celu umieszczania zdjec wlasnych, czy rowniez artystycznych (dla kazdego oznacza co innego moze lepiej ciekawych, dobrych jakosciowo, niestandardowych - jednoczesnie) Ustki znaleznionych w sieci? Jezeli rowniez to drugie, to juz odpowiedni link znalazł sie własnie w wątku FOTY.

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » środa, 12 marca 2008, 10:41

No cóż. Też z przykrością muszę stwierdzić, że ludzie niewłaściwie interpretują pojęcie "artyzm".

Zakładając ten wątek liczyłem, że uda nam się zgromadzić w nim kolekcję zdjęć interesująco opisujących otaczającą nas - ustecką - rzeczywistość. Czyli ciekawie z zamysłem ujęte walory regionu, przemyślane portrety ludzi tu żyjących. Bądź opracowania zdjęć rzucające nowe światło na rzeczy mijane co dzień.

Akurat nie rozgraniczałbym tu zdjęć na własne i znalezione w internecie. Byleby tematyka odpowiadała tematowi wątku, a osoba wklejająca zdjęcie zaznaczała, czy jest jego autorem czy "znalazcą"

A tymczasem mamy powielenie wątku "Foty" :cry:

Może macie jakiś pomysł na system oceny zdjęć?

Mi przychodzi aktualnie jeden pomysł. Stworzenie nowego działu, na przykład "Fotografia z regionu", gdzie każdy "wklejacz" będzie zakładał nowy wątek na zasadzie punktowanej (w skali 0-5) ankiety. Plusem tego rozwiązania jest anonimowość ankiety. A dla na przykład eliminacji zdjęć słabych. Te, które po 3-ch miesiącach osiągną powiedzmy <50% ocen mniej niż dobrych byłyby kasowane.

Dla zilustrowania wypowiedzi:
www.digart.pl i zdjęcia z tej strony (nie moje)
http://digart.img.digart.pl/data/img/56 ... 621035.jpg
http://digart.img.digart.pl/data/img/24 ... 289334.jpg
http://digart.img.digart.pl/data/img/28 ... 197612.jpg
Ostatnio zmieniony środa, 12 marca 2008, 11:32 przez maj, łącznie zmieniany 1 raz.
“(...) wybrali hołotę więc mają hołotę przy władzy, bo na hołotę zasługują"

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 12 marca 2008, 10:42

Wlasnie o tym mowilem... co jest wyznacznikiem artystycznosci zdjec ? Nadal jestem zwolennikiem dzialu foty. Jakie by nie byly pasuja wlasnie tam, co nalezy juz do oceny forumowiczow. Uwazam podobnie jak fladerka, ni mniej ni wiecej dzial foty jest adresatem tych fot.

A co do krytyki kazdy uzytkownik forum ma prawo wyrazic swoje zdanie pozytywne badz negatywne
Obrazek

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » środa, 12 marca 2008, 12:04

Potrzebna jest na pewno jakas selekcja zdjeć, aby były tu umieszczane zdjecia w jakimś sensie niezwykłe, orginalne, bardzo ciekawe

albo dajmy sobie luz ...
Zapraszam do polubienia nowego profilu Smerfa Marudy.

www.facebook.com/SmerfMarudaUstka

Awatar użytkownika
Platichthys_flesus

Post autor: Platichthys_flesus » środa, 12 marca 2008, 12:24

pomysl sam w sobie jest dobry, gorzej z wprowadzaniem w zycie.
Jest jeszcze kwestia tego,ze wiele robiacych dobre zdjecia nie publikuje ich, chowa do szuflady z mysla,ze nie sa na tyle dobre, by je pokazac.

z drugiej strony, jezeli bedziemy zachwycac sie wszystkim, co balansuje na granicy grafiki, to dajemy furtke do umieszczania juz nie fotografi, w ktore trzeba wlozyc cos serca, ale fotoszopowych tworow. Ja nie mowie,ze to jest zle, ale trzeba rozgraniczyc. Na digarcie chyba photoshop jest zakazany;-)

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » środa, 12 marca 2008, 12:32

Zakazany?
Eeeee. Chyba nie wierzysz, że spora grupa tam umieszczanych zdjęć nie była podrasowywana. Poza tym inna grupa zdjęciami już raczej nie jest....

P.S. Po lekturze regulaminów na digart.pl stwierdzam, że wspomnianego wyżej ograniczenia nie ma.

Kolejny pomysł na anonimową ocenę zdjęć:
Zdjęcie, które nam się nie podoba umownie zgłaszamy do moderacji (niebieski przycisk w poście zawierającym "brzydkie" :wink: zdjęcie). Trzy? Pięć takich "zgłoszeń" oznaczałoby kasację zdjęcia.
Celowo napisałem "umownie" i wyjątkowo w tym wątku zgłoszenia moderacji będą odczytywane jako głos na NIE dla zdjęć. W sumie system może zacząć już teraz i odnosić sie do wszystkich zdjęć już tu umieszczonych. Ale najpierw to ustalmy.

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » środa, 12 marca 2008, 13:04

ale fotoszopowych tworow

One maja cos w sobie ładnego,kwestia subiektywna.
Ja moge ogladac same takie twory jak mnie ,,ruszają".Pozdro

Awatar użytkownika
Platichthys_flesus

Post autor: Platichthys_flesus » środa, 12 marca 2008, 13:11

musialam pomylic z inna stronką, wiec zwracam honor, hdzies w kazdym razie jest "no photoshop" i nie tyle,ze zakazany, ale jest to wyszczegolnione.

Wiesz Maju, Ci,ktorzy chca byc oceniani wystawiaja juz swoje prace na digarcie wlasnie, na plfoto i roznych takich.

Narazie moze dac na luz, w koncu i tak co najlepsze wyladowało juz w fotach z prostej przyczyny-nie trzeba sie zastanawiac, czy jest wystarczajaco artystyczne.

Trzeba po prostu miec na oku autorow tych lepszych w razie W ;-)

@Mirek

Przeciez napisalam,ze nie uwazam podrasowywania za cos nagannego, ale nie wrzucajmy wszystkiego do jednego worka

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » środa, 12 marca 2008, 13:31

OK. Dla zakończenia tych rozważań, żeby już więcej nie komplikować i powrócić do starego ładu. Jutro zamknę ten wątek.

Zablokowany