Obwodnica.

Kogo podziwiamy, lubimy, wybitni ustczanie, jak i również Ci którzy wzbudzają dużo kontrowersji

Moderator: DKS

MAR

Obwodnica.

Post autor: MAR » niedziela, 20 sierpnia 2006, 09:29

A może teraz parę słów na temat obwodnicy w Ustce.Słyszałem że ma iść przez miasto,przy samej szkole.Co to za obwodnica?Może by tak puścić ją ul.Sportową?

Edward

obwodnica

Post autor: Edward » środa, 23 sierpnia 2006, 20:15

Słyszałeś, że dzwonią, tylko nie wiesz w którym kościele ...
Obwodnica służy do wyprowadzenia ruchu tranzytowego poza obręb miasta. Z jakiego kierunku ruch mógłby przemieszczać się ul. Jagiellońską? Z Darłowa na Rowy jedzie się Grunwaldzką. Ze Słupska na Rowy skręca się już w Bydlinie. Gdyby ktoś z kierunku Darłowa chciał jechać do Słupska przez Ustkę, to skręci w ul. Słupską. Ulica Jagiellońska jest i pozostanie zwykłą ulicą miejską.
Natomiast przebieg planowanej obwodnicy z Darłłowa na Rowy omijającej miasto nie jest ostatecznie ustalony. Ja uważam, że powinna przecinać ul. Słupską w takim miejscu, aby ominąć stadion od strony południowej. Jeśli będzie poprowadzona ul. Sportową, to nie spełni celu, dla którego buduje się obwodnice - wyprowadzenie ruchu tranzytowego poza miasto. Ul. Sportowa i stadion też są częścią miasta.
Jest jeszcze nie zamknięta sprawa obwodnicy słupskiej, którą ostatnio zainteresowali się unijni urzędnicy od ekologii. Tutaj może okazać się, że usteckie argumenty są zgodne z unijnymi dyrektywami.
Edward Zając

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 23 listopada 2006, 14:57

Panie Edku ma Pan zupelna racje ..ale historia pokazuje jak takie sprawy sie w polsce koncza..w Koszalinie rozebrano zabytkowy kosciol kosztem obwodnicy a obwodnica leci przez sam srodek miasta..patrzac na nasza promenade i zakazy w Ustce mam wrazenie ze skonczy sie to podobnie i ulica jagielonska jako jedna z szerszych moze podzielic los ten z koszalina...oby nie:> tam rondo robia? czy to nei podejrzane?
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Edward

Post autor: Edward » piątek, 24 listopada 2006, 09:03

Nie widzę możliwości, aby Jagiellońska stała się jakąkolwiek obwodnicą. Rondo jest robione, aby usprawnić komunikację i spowolnić ruch w miejscu, gdzie często dochodzi do wypadków.
Edward Zając

Awatar użytkownika
HAP

Post autor: HAP » poniedziałek, 27 listopada 2006, 18:39

Edward pisze:Nie widzę możliwości, aby Jagiellońska stała się jakąkolwiek obwodnicą. Rondo jest robione, aby usprawnić komunikację i spowolnić ruch w miejscu, gdzie często dochodzi do wypadków.
Edward Zając
Generalnie jestem zwolennikiem rond, ale nic mi o tym nie wiadomo, aby na tym skrzyżowaniu miały miejsce jakieś wypadki.
Mogę się mylić... Ktoś wie o tego typu zdarzeniach tam?

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 27 listopada 2006, 20:42

ja wiem nauczyciel z ustki -maluchem i koles golfikiem dzwonek ze maluch dachowal .generalnei parking zgal sie z lukiem i to co nadjezdza widac z 3 sek opoznieniem :) smutne miejsce anwet znicze stoja ...chyba nei lookales dobrze:D .albo nie o tym mowisz:)
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

jaskuł

Post autor: jaskuł » poniedziałek, 27 listopada 2006, 23:04

znicze są od czasu jak syn pewnego znanego biznessmena śmiertelnie potrącił rowerzystę. poza tym nie przypominam sobie żadnych innych ciężkich zdarzeń

Edward

Post autor: Edward » wtorek, 28 listopada 2006, 09:02

Najważniejsze będzie chyba to, że samochody wjeżdżające od strony Przewłoki będą musiały ograniczyć szybkość. Dotychczas niektórzy udawali kierowców wyścigowych.
I przy okazji dróg: gdy mieszkałem w Olsztynie (dawno temu), to zastanawiały mnie dwie sprawy dotyczące tamtejszych dróg. Pierwsze to fakt, że przedwojenny asfalt zachowywał swoją twardość nawet w najbardziej upalne lato. Druga - te zupełnie niezłe drogi przy przejazdach przez wioski były wybrukowane "kocimi łbami". Dopiero po pewnym czasie jedna z przedwojennych mieszkanek wytłumaczyła mi powód tego: nie trzeba było stawiać znaków ograniczenia prędkości. Każdy kierowca automatycznie zwalniał ... Myślę, że teraz takim pomysłem na ograniczenie szybkości są ronda.
Edward Zając

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 28 listopada 2006, 17:35

kiedys to bylo kiedys poniemieckie drogi sa twarde bo czasy takie byly:D hehehe i bylo 100% asfaltu w asfalcie :) a dzis przetapia sie syf zerwany z drogi gdzies indziej ...
Obrazek

Zablokowany