Wybitni ustczanie -Jacek Graczyk

Kogo podziwiamy, lubimy, wybitni ustczanie, jak i również Ci którzy wzbudzają dużo kontrowersji

Moderator: DKS

Dorota

Post autor: Dorota » środa, 12 października 2005, 18:29

Aby okimś lub o czymś dyskutowac trzeba miec o sprawie dostateczną wiedzę.Tej z pewnościa Pan nie posiada sadząc po uszczypliwym tonie komentarza. Jesli zrobi Pan tyle dla innych ludzi , ile zrobił ten człowiek to będzie pan miał prawo gadac takie brednie.Jak sądzę wiedzę swoą czerpie Pan z brukowaej prasy i plotek, jesli tak to zyczę Panu powodzenia w trudnej drodze dociekania prawdy. Prasa juz zrobila swoje i zniszczyła tego czlowieka ale u madrzejszej części spoleczeństwa pozostal szacunek dla jego pracy i dokonań i tego nikt mu nie odbierze.Pomyśl czlowieko co i okim piszesz.

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » środa, 12 października 2005, 18:46

sprawie dostateczną wiedzę
Akurat z tatusiem tego Pana miałem sposobnosc.Człowiek który mówi nieprawde i nic więcej.Zobaczymy po sprawie w sądach.Pewno radny Lipczyński nie wie co robi.Kosmoludek jakiś.Dobrze że wahadło wychyla się w prawą strone.....POzdro

Ps.Jaruzelski do tej pory mysli, że dobrze robił i jest niewinny.

Dorota

Post autor: Dorota » środa, 12 października 2005, 20:43

Aczego się spodziewasz przy skręcie na prawo rzetelnej oceny 30 lat pracy tego czlowieka Kazdy chciałby sie wykazac, szczególnie może wymiar sprawiedliwosci.Z naiwiekszej afery samorzadowej na pomorzu środkowym z okrzykami korupcji na czele została kupa gowna połączona w jedna sprawe z którą nie wiadomo co zrobic.
Co do wymienionego w Twoim komentarzu lipczyńskiego to zapytaj się co zrobił jako radny dla ludzi. odpowiedzi nie bedzie.Bo cóz może zrobic największ zakała samorządu III Rzeczypospolitej, która przyjmuje z gorzałką redaktorów z polsatu z interwencji i macza palce w tendencyjnych reportażach
Spójrz kolego na sprawę obiektywnie i zostaw ją czasowi. Po czasie przyjdzie refleksja. Nie sadż a Ty nie będziesz sadzony.Zatroszczmy sie raczej o siebie i oto co sami robimy a nie zagladajmy komuś w zyciorys.Jesteś kolego jednym z wiekszych dyskutantów na tym forum. spozytkuj raczej swoja energię na pomysly i ich realizację a w Ustce będzie lepiej i piękniej. ponoc po czynach poznaje sie prawdziwe oblicze człowieka. Kiepsko,stary byś wyglądał stojąc przy Wójcie Wszółkowskim.
Bo czym Ty się możesz pochwalic, chyba prawicowym oszołomastwem i brakiem wyrobienia spolecznego.Myślę jednak ,że odeszliśmy trochę od tematu bo rozmowa byc miała o milościwie nam panującym Jacku I autokracie.,Nie sądzisz.

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » czwartek, 13 października 2005, 06:52

Kiepsko,stary byś wyglądał stojąc przy Wójcie Wszółkowskim.
Zwłaszcza stojąc przy nim 30 lat !Zawsze lepiej budowac niz ruinować.
Żyje dostatecznie długo aby miec wyrobine zdanie o wójcie gminy Ustka.
Z nim związane jest ok.200-300 osób które pójdą z nim w ogień.Nie dziwię się Tobie.Pewnie jesteś jedną z wymienionych.Co do wójta -to pamietam co mówił w latch 80 i co teraz.Musze Ci przyznać że wójt duzo wie na temat okolicznych władz,ludzi.Ale to samo zdanie mam o tow.Rupie .Jak Ty sie czujesz jak Cie ktos oszuka?Dobrze.Ja nie.Pozdro

Kazdy chciałby sie wykazac, szczególnie może wymiar sprawiedliwosci
Nie potrafie tego udowodnić ale wspomne tylko o Poddebiu(działki) jeżeli
chodzi o ten wymiar.Nie wiesz przypadkiem dlaczego sprawę przeniesiono chyba do Bydgoszczy?
Zatroszczmy sie raczej o siebie
- przyjemnoscią donosze-licze tylko i wyłacznie na siebie!Nie jestem w żadnej parti ani organizacji (poza wędkarstwem). :D

Ps.Nie byłem nigdy we władzach gminnych ale zapewniam Cię-że coś przez 30 lat bym zbudował-nawet układy.Wiesz czemu nie lubie lewicy?Bo zawsze kłamią,mamią,oszukują -miałem sposobnośc poznać to towarzystwo.Człowiek się nie liczy .Klasa tylko ale rządząca!
Ostatnio zmieniony czwartek, 13 października 2005, 11:58 przez Mirek, łącznie zmieniany 1 raz.

Dorota

Post autor: Dorota » czwartek, 13 października 2005, 08:50

A tak włąściwie co z ciebie za czlowiek
Graczyk Ci się nie podoba bo jedna uluca po nim pozostanie
Wszółkowski Ci sie nie podoba bo niby zostałeś oszukany.
Moja dobra rada : pokachaj i zaakceptuj samego siebie a zyczliwościa będziesz odnosił sie do innych a tak oceniam Cie jako zakompleksionego i zgryżliwego człowieka .Popracuj nad soba zamin wypowiesz kolejne slowo pogardy po adresem drugiego człowieka.

Edward

Post autor: Edward » czwartek, 13 października 2005, 08:50

Przepraszam, może założycie osobny temat o wójcie? Mnie i Siudkowi grożono wycięciem, gdy zjechaliśmy na temat stosunków między Butmistrzem a Radą - tymczasem Wójt to zupełnie odrębny temat.
Mieszkańców Osiedla Dunina mogę zapytać, gdzie byli, gdy przez ćwierć wieku nie robiono nie tylko ich ulic? Wystarczały im obietnice uśmiechniętego burmistrza, że już za rok, za dwa, że brak pieniędzy?
Jestem daleki od sympatii do lewicy, ale w sprawie ulic na Dunina mieszkańcy osiedla nie powinni mieć pretensji do radnego Wszółkowskiego. Oni widzieli tylko swoją ulicę - tymczasem będzie robione całe osiedle, od kanalizacji zaczynając. Robienie tylko Brzozowej, bo o to szła największa awantura, oznaczało wyrzucenie w błoto kilkuset tysięcy złotych.
Edward Zając

Dorota

Post autor: Dorota » czwartek, 13 października 2005, 10:00

Wszystkiego najlepszego Panie Edwardzie z okazji dzisiejszych imienin, jeśli dzisiaj właśnie obchodzi Pan swoje imieniny.Przy okazji podziękowania za obiektywne spojrzenie na pracę Radnych w naszym mieście bez względu na kolor ich skóry .Tak trzymać.

Edward

Post autor: Edward » czwartek, 13 października 2005, 10:46

Dziękuję za przypomnienie o imieninach - nawet nie pamiętałem, chociaż to wła

Edward

Post autor: Edward » czwartek, 13 października 2005, 11:11

Uciekł mi tekst - kontynuje: chociaż to właśnie ta data. Ale jest tyle innych spraw...
W ciągu ostatnich 6 lat opuściłem tylko jedną sesję - takim wynikiem może się pochwalić mało który radny, gdy ja przecież nie muszę. Myślę, że może to stanowić podstawę do oceny pracy radnych czy burmistrza. Chociaż więc z postawą niektórych radnych nie mogę się zgodzić i zdarza się, że niektóre uchwały uważam wręcz za szkodliwe dla miasta, to ogólnie władze tej kadencji oceniam dużo wyżej niż poprzednie. Chociaż, obiektywnie patrząc, dopiero władze następnej kadencji będą zbierać owoce tych działań, które podjęto obecnie.
Ale tutaj znowu nie ten temat - może warto puścić nowy o Radzie?
Edward Zając

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » czwartek, 13 października 2005, 11:50

Moja dobra rada : pokachaj i zaakceptuj samego siebie a zyczliwościa będziesz odnosił sie do innych a tak oceniam Cie jako zakompleksionego i zgryżliwego człowieka
He.he -zapewniam Ciebie że nie mam kompleksów na swój Temat a wręcz przeciwnie.Nie napisałem ,że Graczyk mi się nie podoba.Mam pare zastrzezen do gościa-normalne.Na pewno jest lepszy od Lewandowskiego!
Nie masz argumentów to sie czepiasz adwersarza?Fakty.
Jak nie skażą wójta przez niezależne sądy to Ciebie przeprosze i wójta też.Pasuje?
Nasz wójt to jak
Jean Bedel Bokassa !He,he Pozdro

@Edward
Wszystkiego najlepszego z okazji imienin.Oby starczyło Ci sił na odpisywanie postów.Pozdro

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » czwartek, 13 października 2005, 21:10

Niezwykle trudne zadanie musiał podjąć Radny Wszółkowski, mieszka przy ulicy najgorszej w Jego dzielnicy i naprawdę chciał remontu tej ulicy i innych, natychmiast prasa wychwyciła to i zaczęła się " nagonka". Rozumiem kolegę, tym bardziej , że pierwszym pytaniem skierowanym do mnie przez prasę po ustaleniu harmonogramu ulic, było " przy jakiej ulicy mieszka radny Siudek". Jakież było zdziwienie redaktora, ze radny mieszka na innym osiedlu niż Kwiatowe, którego drogi dotyczą. Niezwykle niezręczna zatem jest realizacja dla radnego zadania - remontu ulicy przy której mieszka. Na szczęście moja Wilcza była zrobiona dwie kadencje wcześniej.

Dodam może, że idealistyczne spojrzenie Doroty nie pasuje do rzeczywistości samorządowej, w której ocena nie jest i nie będzie obiektywna. " Łaska pańska na pstrym koniu jeździ" - tak kiedyś powiedziałem na sesji, gdy pokusiłem sie ocenę wyboru radnych przez mieszkańców. Nie należy, moim zdaniem czekać na nagrody, jedynie w miarę posiadanych możliwości pracować w najlepszej wierze i wiedzy, by w pełni zużytkować cztery lata kadencji.

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » poniedziałek, 17 października 2005, 09:01

@Włodek

Myślałem że na zdjęciu nizej to brat Włodzimierz przy burmistrzu.

http://www.ustka.pl/ustka.html?section=169#noclegownia

Tak wygląda! :D :D :D

Edward Kuciak

Post autor: Edward Kuciak » wtorek, 18 października 2005, 01:40

Ostro tu idzie. Dobrze. Ulica imieniem pana Graczyka? Nie wiem. Nie znam tego pana. Oprocz obiegowej opinii: byly dyrektor stoczni "Ustka", ktory zostal burmistrzem miasta w powszechnych wyborach.
Ja tylko raz wyslalem do niego imeleke. Ale nigdy nie otrzymalem odpowiedzi. Czyli w tej kwestii niczym sie nie rozni od poprzednich, szczegolnie Wojcieszyka, ktory w ogole nie odpowiadal na moja korespondencje. Nie wspominajac o korespondencji Izdebskiego.
Do pana Wszolkowskiego raz napisalem. Odpisal, ze nic nie pamieta. I tyle mialem wspolnego z wladzami Ustki.
Jesli chodzi o ulice. To ja zaproponowalbym ulice imienia Ryszarda Kozdruja. Mlodego ustczanina zamordowanego przez milicje. Pan Wszolkowski juz w tamtych czasach dzialal to moglby dac swiadectwo martyrologii dla Ryszarda.
Pozdrawiam z nocnego Toronto, Lewed.
......

Edward

Post autor: Edward » wtorek, 18 października 2005, 08:18

Ulica Graczyka? To raczej żart! Nie jestem zwolennikiem nadawania nazw czegokolwiek od osób żyjących.
Natomiast p. Kuciak już poprzednio wspominał o wypadku Ryszarda Kozdruja, zdaje się przy opisie grupy niezależnych artystów. Ponieważ ten temat to nie tutaj, więc proponuję założyć osobny, dotyczący historii Uetki od strony niezależnych działań artystycznych.
Jest Pan jednym z niewielu, a praktycznie jedynym, który porusza ten rozdział historii naszego miasta. Przypuszczam, że wiele osób woli , aby o tym zapomniano - a więc tym bardziej trzeba to w jakiś sposób utrwalić. Jeśli nie na tym forum, to proponuję parę chronologicznie łączących się odcinków. Nie tylko takie białe plamy odkrywano.
Edward Zając

Edward Kuciak

Post autor: Edward Kuciak » wtorek, 18 października 2005, 22:03

Panie Edwardzie, widze, ze Pan jest takze jedyna osoba, ktora interesuje sie alternatywna historia Ustki. Byla Ustka, ktora opisywala partia i ich prasa (Ustka naziemna) i byla Ustka rzadzaca sie swoimi wlasnymi prawami wspolzycia spoleczenstwa. O niej sie nie pisalo, ja sie zwalczalo. Byla to Ustka podziemna.
Oczywiscie o historii "Ustki podziemnej" nalezy nie zapominac, a raczej ja zglebiac i opisywac, aby mniec prawdziwy CALY obraz Ustki.
Pozdrawiam serdecznie z dosc chlodnego Toronto, Lewed + liscie zolkna w oczach.
......

Awatar użytkownika
alien
Kontakt:

Post autor: alien » sobota, 25 marca 2006, 16:12

co Graczyk wybitnym ustczaninem buhahahha :D

nie rozsmieszajcie mnie ...............

z tego co ja wiem to do tej pory on nic dla ustki nie zrobil ...... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Wiekszosc ustczan napewno by sie cieszyla gdyby graczyk odszedl :twisted: i ja razem z nimi :twisted:

kaczorek

Post autor: kaczorek » wtorek, 28 marca 2006, 19:02

Alen , to jest dział ludzi zasłuzonych dla Ustki a nie takich , których nie lubisz .

chlopak_z_ustki

Post autor: chlopak_z_ustki » wtorek, 28 marca 2006, 22:40

toć on pisał, że umieszczenie Graczyka w dziale wybitni ustczanie to pomyłka :!: nie pisał nic o sympatii

Leszczyna

Post autor: Leszczyna » środa, 16 sierpnia 2006, 18:42

Pan Redaktor w dziwny sposob jest przyp. Burmistrzowi może przydało by sie więcej obiektywizmu !!!!!

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 14 lutego 2007, 16:04

kolejny wychowanek jantara w gazetach :)) - USTCZANIN

Obrazek

http://www.ruch.chorzow.pl/news.php?id=3232
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Zablokowany