Maciej Dlouhy

Kogo podziwiamy, lubimy, wybitni ustczanie, jak i również Ci którzy wzbudzają dużo kontrowersji

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » wtorek, 25 października 2005, 12:13

Chyba nie byłes w europie na aukcji ja co prawda pierwszy raz byłem w 92 roku na aukcji w Ijmuiden

Nie byłem ale wiem jak funkcjonują.Kupują przeważnie 100-do 300 kg-restauracje.Większe firmy kupują z doskoku jak im brakuje surowca.Dlatego jak kolega hurtownik np. z Polski zrobił wysyłke 20 t łososia co cena spadła dramatycznie nisko o 40 % to pózniej opłacało sie wysyłac po 5-7 t.Ceny wysokie -mało ryby-ceny niskie-dużo ryby.Sprzedawałem ryby na Borholmie i tam jest najwiękasza giełda.Pozdro

hanse

Post autor: hanse » czwartek, 27 października 2005, 19:43

no to nic nie wiesz, marginesem sa zakupy o których mowisz - dla restauracji czy małych sklepów. Z Ustki np na giełdę w Paryzu i Holandii wysyłano czesto po 15 ton łososia, w cenie 2x wyższej niż skupował posrednik z Ustki był tylko wymóg :numer IW, styroboxy i lód by ryba była swieża, na ten transport to skupowało się rybe z Ustki, Darłowa i czasem Jastarni i można było zarobic na tym ok 30 tys złotych więcej niż płacił za tę sama ilośc ryby hurtownik w Ustce. Giełda ma numer IW i jak jakis rybak ma głowe na karku to sobie zarobi, a taki Padewski bedzie mógł się tylko patrzec jak pieniądze które zawsze on zarabiał ida do kieszeni rybaka. Byłem nawet świadkiem w Holandi na giełdzie gdzie kupowalismy statek fladry w Japoni i jak on szedł do Europy, konkretnie do Włoch to sprzedalismy cały towar. Jak wszedł do Genui to odbył sie załadunek na tiry i było po rybie - wszystko odbywało się droga elektroniczną i nie ma tu miejsca na posredników którzy żeruja na rybakach i podburzaja ich przeciwko aukcjom rybnym.

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » poniedziałek, 31 października 2005, 19:59

Z Ustki np na giełdę w Paryzu i Holandii wysyłano czesto po 15 ton łososia,
Jacek tez wysyłał.Setki ton łososia i co?......długi i nic więcej.
Padewski handel łososiem traktował jako dodatek do dorsza.
Słuchaj jak wiesz tyle o rybie to sie weż za to-to takie proste przecież!
Przeciez mozna duzo zarobić.Czemu ludzie tak się nie pchaja do handlu rybą?Pozdro

hanse

Post autor: hanse » środa, 2 listopada 2005, 10:25

nawet kiedys kilka razy obróciłem rybą ale dałem sobie na luz, mafia handlarzy nie dopusci kogos kto ma dobry i tani towar i płaci regularnie rybakom. Na giełdzie w poznaniu to mi powiedziano wprost ze może mi się coś stac, albo mojej rodzinie bo miałem na pace sałatke śledziowa o 50 groszy taniej niz konkurent z Ustki. A co do handlu za granica to jest tak, z handlarzami jak obrócą 2 razy ryba to juz mysla że maja stałe miejsce i potem zamiast lodu ładuja ryby po dach i jak to otwieraja na aukcji to nadaje się to do jazdy na smietnik a nie na stoły. Są zbyt pazerni i bezwzgledni.

Powiedz mi dlaczego Padewski na swojej ulotce wyborczej nie pisał ze jest z samoobrony? Czyzby się wstydził?:) Takiego poparcia?

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » środa, 2 listopada 2005, 18:57

Powiedz mi dlaczego Padewski na swojej ulotce wyborczej nie pisał ze jest z samoobrony
Tuś mnie zaskoczył!
To komuszek czystej wody-tu zaszła zmiana w scenach mojego widzenia-he,he,he.
Rety co sie dzieje!Szczury uciekaja z okrętu!
:oops: :oops: :oops:

hanse

Post autor: hanse » czwartek, 3 listopada 2005, 12:12

Hubert Bierndgarski
Kontakt:

Post autor: Hubert Bierndgarski » czwartek, 3 listopada 2005, 20:34

hanse jezt juz strona ustka.naszemiasto.pl
tutaj tez znajduja sie info z aukcji rybnej
ktore z reszta sam pisze (BIR) to moj pseudo

Hubert Bierndgarski
Pozdrawiam
Hubert
http://ustka.naszemiasto.pl

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » niedziela, 6 listopada 2005, 21:00

"Padewski na swojej ulotce wyborczej nie pisał ze jest z samoobrony?" Czy czasem nie ma tu pomyłki pomiędzy P. Padewskim a St. Podlewskim, bo dwie rózne postaci.

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » czwartek, 10 listopada 2005, 20:00

Mirek pisze:
Powiedz mi dlaczego Padewski na swojej ulotce wyborczej nie pisał ze jest z samoobrony
Toś mnie zaskoczył!

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » czwartek, 10 listopada 2005, 20:02

Mirek pisze:
Mirek pisze:
Toś mnie zaskoczył!

@Włodek pewnie masz racje.Tylko Podlewski nigdy nie handlował rybą a Padewski do tej pory jedzie z tym koksem.Pozdro

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » poniedziałek, 13 marca 2006, 15:29

I wychodzi na moje z giełda rybną.Malutkimi kroczkami posuwamy sie w kierunku giełdy owocowej w Ustce zamiast rybnej.Nie mogłem zrozumieć dlaczego Kleine nie chciał zrezygnowac z funkcji handlowej portu.

@Edward
Pamietasz to spotkanie?He,he.

http://ustka.naszemiasto.pl/wydarzenia/578607.html

Zablokowany