opozycjoniści

Kogo podziwiamy, lubimy, wybitni ustczanie, jak i również Ci którzy wzbudzają dużo kontrowersji

Moderator: DKS

Marcin

opozycjoniści

Post autor: Marcin » czwartek, 27 października 2005, 10:34

Specjalnie zarejestrowałem się na tym forum, bo przeczytałem tu o ustcznaninie zabitym w latach 70. przez MO. Chętnie dowiedziałbym się o tym czegoś więcej. Napiszcie coś o tym. A także o kontestatorach z lat 70. i 80. Sam pamietam Jerzego Borzyszkowskiego i Rafała Opuchlika, a także ciemnoskórego solidarnościowca ze Stoczni - ale jak pzez mgłę. Odświeżmy sobie pamięć

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » wtorek, 15 listopada 2005, 20:05

Rafała Opuchlika
Chyba Ireneusza?Więcej o tym tragicznym wypadku z przed Bałtyckiej wie Edek Kuciak.Ciemnoskóry ustczanin mieszka chyba w Chicago -widziałem reportaż z nim w TV .Pozdro

Edward Kuciak

Post autor: Edward Kuciak » środa, 16 listopada 2005, 03:08

Lublin O bezprawne uwiezienie i pobicie dzialacza opozycyjnego w 1978 r. oskarzyl lubelski Instytut Pamieci Narodowej bylego funkcjonariusza SB Zdzislawa H. oraz bylego milicjanta Jozefa R. W srode ich proces rozpoczal sie przed Sadem Rejonowym w Lublinie. Wedlug IPN, jesienia 1978 r. w Milejowie (Lubelskie) kapitan SB Zdzislaw H. oraz komendant miejscowego posterunku milicji sierz. Jozef R. bezprawnie uwiezili na posterunku, a nastepnie pobili zalozyciela organizacji opozycyjnej na Lubelszczyznie Janusza Rozka. Przetrzymywali go kilka godzin, bili piesciami po twarzy i glowie. W ocenie IPN, byla to reakcja na dzialalnosc opozycyjna Rozka, przesladowanie go z powodow politycznych ("Przeglad Tygodnia", GONIEC, 4-10 listopada 2005).
......

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » czwartek, 17 listopada 2005, 06:41

@Edek
Specjalnie zarejestrowałem się na tym forum, bo przeczytałem tu o ustcznaninie zabitym w latach 70. przez MO.
Pewnie chodzi o tego człowieka co dostał pobity przed Bałtycka i wpadł do kanału.Pozdro

Edward Kuciak

Post autor: Edward Kuciak » czwartek, 17 listopada 2005, 12:02

Tak, to chodzi o Ryszarda Kozdruja, ktorego nazywalismy "Kostkiem". Ja juz napisalem o tej historii w czwartek 27 pazdziernika 2005 o 12:16 pm w temacie pt. "Ustczanin :)-> Zygmunt Jan Anatol Prusinski".
Pozdrawiam z zimnego + mrocznego Toronto, Lewed + wczoraj w kilku godzinach z 16 spadlo do 5 + sluchy chodza ze snieg w drodze + japonski klon przed domem juz olysial calkowicie z czerwonych lisci.
......

Edward Kuciak

Post autor: Edward Kuciak » sobota, 19 listopada 2005, 03:06

Ustka dn. 08-04-1980r.
Prokuratura Wojewodzka w Slupsku z siedziba w Slawnie
OSWIADCZENIE
Dnia 29 marca 1980 roku dokonano grupowego przesluchiwania obywateli miasta w Komisariacie MO w Ustce.
Powodem tych przesluchan byly rzekome podejrzenia o narkomanie i dzialalnosc antypanstwowa.
Bylo to kolejne pogwalcenie naszych praw obywatelskich.
Zenujace jest to, ze wszystkie dotychczasowe proby zrobienia z nas przestepcow nie daly pozytywnych rezultatow.
Na domiar tego za kazdym razem nie zostalo wydane postanowienie o przedstawieniu zarzutow /art.61 par. 1 kpk/, oraz nie istnialo uzasadnione przypuszczenie popelnienia przez nas przestepstwa /art. 206 par. 1 kpk/.
Przy przesluchiwaniu dano nam do zrozumienia, iz bedziemy ciaglymi obiektami zainteresowan milicyjnych.
Wobec powyzszego OSWIADCZAMY, ze do chwili otrzymania od Prokuratury Wojewodzkiej w Slupsku:
- zarzutow i dowodow popelnionych przez nas przestepstw;
- uzasadnionych przypuszczen popelnionych przez nas przestepstw, ktore to upowaznilyby do: inwigilacji, zatrzymywan, oraz przesluchiwan nas przez funkcjonariuszy MO i SB;
- podstaw prawnych upowazniajacych organa MO do zakladania kartotek osobom podejrzanym o potencjalne popelnienie przestepstwa, nie bedziemy reagowac na wszystkiego typu zawiadomienia i wezwania do w/w komisariatu przysylane poczta, oraz bedziemy stosowac bierny opor wobec prob zatrzymania nas przez funkcjonariuszy MO w domu, w pracy i na ulicy.
Nadmieniamy rowniez, ze wobec zatrzymanych i przesluchiwanych osob niejednokrotnie funkcjonariusze odnosza sie wulgarnie, probuja w roznoraki sposob zastraszyc, a nawet sa wypadki bicia.
......

Edward Kuciak

Post autor: Edward Kuciak » sobota, 19 listopada 2005, 03:24

Bardziej razace poczynania funkcjonariuszy MO co do niektorych osob byly juz sygnalizowane do Prokuratury Wojewodzkiej w Slupsku, sa to:
skarga i zazalenie Edwarda Kuciaka z dn. 13-I-1980 r., oraz skarga Wojciecha Strahla z dn. 6-II-1980 r., wobec ktorych to prokuratura nie zajela dotychczas konkretnego stanowiska.
Nie chcemy byc bezwolnymi zabawkami w rekach przerosnietego i zbiurokratyzowanego aparatu milicyjnego. Ludzie ci z nudow, lub dla "wykazania sie" wyimaginowuja sobie przestepcow. Zastraszaja nasze domy, w szczegolnosci zas juz niemlodych i czesto chorych rodzicow. Psuja nam opinie w oczach spoleczenstwa. Jak inaczej moga zareagowac rodzice, wspollokatorzy, pracodawcy i wspolpracownicy na ciagle wezwania i zatrzymywania nas przez organa MO, jak przypuszczeniem, ze rzeczywiscie maja do czynienia z przestepcami?
Prokuratura powinna polozyc kres tym bezprawnym poczynaniom ludzi, ktorych status prawny okresla - obroncami prawa.
Nie mozemy byc ofiarami arbitralnych decyzji kierownictwa Komisariatu MO w Ustce, a niekiedy i samodzielnych poczynan funkcjonariuszy tegoz komisariatu, oraz jakis nieuzasadnionych osobistych urazow i kaprysow niektorych funkcjonariuszy w stosunku do nas.
Chcemy zeby prokuratura zajela konkretne stanowisko wobec tego wszystkiego co dzieje sie w Ustce!
Brak reakcji prokuratury na nasze oswiadczenie, a przy tym nie zaprzestanie gwalcenia naszych praw przez funkcjonariuszy MO i SB, bedzie uwazany przez nas jako akt niecheci niesienia pomocy nam. W takim razie bedziemy zmuszeni szukac pomocy w innych instytucjach w kraju i informowac je o takim stanie rzeczy.
Kopowski Sylwester Ustka ul. Grunwaldzka 12/67
Kuciak Edward Ustka ul. Kopernika 12/5
Rymarz Jerzy Ustka ul. Krasickiego 13
Strahl Wojciech Ustka ul. XX-lecia 3/42
Do wiadomosci: Kierownik Komisariatu MO w Ustce.
......

Awatar użytkownika
froggie

Post autor: froggie » sobota, 19 listopada 2005, 13:09

Jeżeli E.Kuciak pozwoli,
to może troszkę o jego roli
w tych smutnych wydarzeniach...
Dlaczego pan Kuciak teraz front zmienia?
Czy już zapomniał,
jak niejeden mu to wypomniał?
I gdy po jego do kraju powrocie
w twarz mu rzucano: ty komuszy pomiocie!
I zanim go straszną obarczono winą,
drapaka dał - do Kanady się zwinął.
Więc teraz, huncwocie -
nie taplaj innych w swym błocie!
Ostatnio zmieniony środa, 23 listopada 2005, 17:15 przez froggie, łącznie zmieniany 1 raz.

Edward Kuciak

Post autor: Edward Kuciak » sobota, 19 listopada 2005, 21:36

Froggie, nie wiem dla jakich "nieznanych sluzb" robisz, ale na pewno dla wrogich.
Nawet sie rymuje: Froggie to pomiot wrogi!
Ja na swoim blogu juz opisalem modus operandi takich jak ty,dlatego nie bede sie powtarzal.
Jak zauwazyles, ja na Sieci ide na otwarta przylbice. Nie oczekuje tego od ciebie, bo nie skladales przysiegi szlacheckiej. Ktora zreszta, nota bene dla historykow usteckich, zostala zatwierdzona przez Ustecki Sejmik Szlachecki na swoim pierwszyzm posiedzeniu w piatek, 9 stycznia 1993 r. ("Oswiadczenie Usteckiego Sejmiku Szlacheckiego", NA FALI, Nr 4 23-29 stycznia 1993 r.).
Zamiast macic z nienacka, dorabiac geby, robic kolo piora, wyskocz moze z jakims dowodami mojego "niepatriotyzmu", bo do tej pory to ja przedstawiam dowody, zrodla i swiadkow SWOJEJ DZIALALNOSCI WOLNEGO CZLOWIEKA POLAKA I USTCZANINA, a ty dalej w tej norce jak szczur tchorzliwy, jak ten twoj idol bagdacki Husainem zwany, ukrywasz sie za psia morda i wyszczekujesz glupoty.
Pozdrawiam serdecznie + bez urazu, ja tak dla emfazy poetycko-politycznej, Lewed z zimnoslonecznego Toronto + nieublagalna mysl, ze liscie trzeba zebrac.
......

Edward Kuciak

Post autor: Edward Kuciak » niedziela, 20 listopada 2005, 20:38

Zarzuty powazne to juz zaczeto mi stawiac w latach 70. ubieglego wieku w zniewolonej Polsce zwanej PRL-em.
Froggie jest wlasnie tworem tej filozofii. Wyznal kiedys na forum Newsweeka, ze pracowal 25 lat w SB. Dowiadczenie na pewno nie poszlo w las i dalej go uzywa operacyjnie na Internecie.
Chce mnie uciszyc na tym forum. I na pewno mu sie uda. Obym sie nie mylil
Pozdrawiam ze slonecznego Toronto, Lewed + slyszalem dzwonek z dolu, pora na strawe.
......

Marcin

Post autor: Marcin » poniedziałek, 21 listopada 2005, 10:30

Panie Froggie
Nieładnie się pan bawi.
Jak pan coś wiesz, to od razu kawę na ławę, a nie tak.

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » poniedziałek, 21 listopada 2005, 13:36

postawiono Panu poważne zarzuty a jako stały bywalec wielu forów, spotykałem się z podobnymi zarzutami formułowanymi wobec Pana, wielokrotnie

Nie róbcie sobie jaj!Pozdro

chlopak_z_ustki

Post autor: chlopak_z_ustki » wtorek, 13 grudnia 2005, 20:32

Jak działali usteccy opozycjoniści po rozpoczęciu stanu wojennego?jaka atmosfera była wtedy w Ustce, czy doszło do jakichś wielkich strajków?

Edward Kuciak

Post autor: Edward Kuciak » czwartek, 15 grudnia 2005, 03:01

Jakie zarzuty, jakie oskarzenie? Nie bede przeciez przed jakims slomozbutnym rzucajacym te oskarzenia udawadnial, ze nie jestem sloniem. Jakis zakompleksiony swoim pochodzeniem i wlasna historia buc, nie bedzie mi tu narzucal standardow zachowania.
Ja wyjechalem z raju zaraz po strajkach w 1980 roku. Nie wiem co sie dzialo w stanie wojennym. Po powrocie do ojczyzny w 1992 roku dochodzily do mnie sluchy, ze pan Majewski obecnie mieszkajacy w USA dzialal w podziemiu. Nawet ukrywal sie w Wytownie.
Z panem Majewskim chodzilem do LO w Ustce w latach 70.
Z 7-minusowego Toronto pozdrawia Lewed + mowia, ze jutro spadnie 15 cm bialego.
......

Awatar użytkownika
Edward Kuśka

Post autor: Edward Kuśka » czwartek, 15 grudnia 2005, 12:19

Edward Kuciak pisze:
Ja wyjechalem z raju zaraz po strajkach ...
Teraz wiemy czemu w Kuciaku taka duża wściekła -
wyjechał z raju a trafił do piekła!
Chciał sobie poprawić dolę,
a trafił w niewolę!
ps.
Kuciak, a tak między nami:
musiałeś wyjechać, boś miał wiele za uszami...
Więc tu nam nie podryguj -
zadano ci pytanie, to się nie wymiguj!

Edward Kuciak

Post autor: Edward Kuciak » sobota, 17 grudnia 2005, 14:43

Za uszami to mialem takich jak ty, komuchu.
......

uszczanka

Post autor: uszczanka » niedziela, 18 grudnia 2005, 18:26

Edward Kuciak pisze:Za uszami to mialem...
Uszy to Kuciak ma śpiczaste,
mocno owłosione no i parzaste.
Są one pokroju bardzo semickiego,
tak jak je mieli przodkowie jego.
Jak jestem w anatomii Kuciaka biegła i mądra,
to ma on parzaste nie tylko uszy ale miał i jądra.
Piszę o jądrach Leweda w czasie przeszłym,
bo ich używał w okresie zamierzchłym.
O ich istnieniu jeno pusty dźwięk mu przypomina,
gdy pędem biegnie do stróżówki, bo późna godzina...

Edward Kuciak

Post autor: Edward Kuciak » poniedziałek, 19 grudnia 2005, 04:44

Coraz bardziej anatomicznie zaczynasz znow nadawac, ty bolszewicki zboczencu seksualny okrywajacy swoje sprosne cielsko moherem?
......

Zablokowany