znalezione w internecie :)

Tutaj można rozmawiać na dowolny temat. Można też wklejać linki do interesujących stron.

Moderator: DKS

Obserwator
Kontakt:

znalezione w internecie :)

Post autor: Obserwator » środa, 11 października 2006, 15:16

Obserwator
Kontakt:

Post autor: Obserwator » środa, 11 października 2006, 15:43

maja

Post autor: maja » czwartek, 12 października 2006, 10:41

Obrazek
Ma usteckie forum swojego Kuciaka... ma i Ustka.
"Nigdy nie śpij z większym od siebie wariatem" (II Prawo Hartleya)

Edward

Post autor: Edward » piątek, 13 października 2006, 07:41

Obserwatorowi życzę dalszych sukcesów w poszukiwaniu moich wypowiedzi w dyskusjach internetowych. Mogę podać adresy ogólnopolskich grup dyskusyjnych, na których wypowiadam się w sprawach dotyczących szerszych zagadnień niż twórczość naszego usteckiego poety.
Prusińskiego uważam za człowieka z dużym talentem. Gdyby potrafił trochę stonować swój temperament, to mógłby wiele zrobić dla promocji naszego miasta. Po tym wspaniałym wieczorze autorskim (był naprawdę świetny i przez dwie godziny nikt się nie nudził) namawiałem go, aby stworzył w Ustce kabaret, nawet w oparciu o Dom Kultury. Z początku nawet zapalił się do tego, ale to by wymagało systematycznej pracy, gdy on miota się od pomysłu do pomysłu i nie bardzo wie, gdzie jest jego miejsce.
Edward Zając

jaskuł

Post autor: jaskuł » poniedziałek, 12 lutego 2007, 22:42

"Przez pomyłkę żydokomuna w osobie Kwaśniewski Aleksander vel Izaak Stoltzman przesłał antyżydokomuniście ten dokument. Pomylił się chłopak..."

Edward, piękna promocja nszego miasta :twisted: Jak zawsze popierałem tu Twoje stanowisko, tak tego za diabła :evil: nie zrozumiem.

Edward

Post autor: Edward » wtorek, 13 lutego 2007, 11:06

Jaskuł, co ma ze mną wspólnego cytat z tekstu czy wypowiedzi p. Prusińskiego? Na te tematy nie wypowiadam się, podobnie jak na większość tematów politycznych, nie związanych bezpośrednio z Ustką.
Natomiast poza usteckim forum prowadzę dość szeroką działalność dotyczącą spraw morskich, szczególnie żeglarstwa morskiego. Ale nawet tam, jeśli atakuję posłów czy ministrów za głupotę czy uleganie naciskom różnych grup, działającym wbrew interesom regionu czy całego kraju, robię to z zachowaniem obowiązujących zasad. W innym wypadku miałbym spore kłopoty z prawnikami tych polityków.
Jeśli obserwujesz moje wypowiedzi na tym forum, to rzeczywiście przypisanie mi takiego tekstu jest trochę szokujące.
Edward Zając

jaskuł

Post autor: jaskuł » wtorek, 13 lutego 2007, 11:27

Edwardzie, przecież nie przypisałem Tobie tego cytatu!!!
Po przeczytaniu tekstu w poodanym linku, każdy wie że są to słowa p. Prusińskiego.

Przyrównałem może trochę zbyt skrótowo jego wypowiedź do Twojej opinii:

"Prusińskiego uważam za człowieka z dużym talentem. Gdyby potrafił trochę stonować swój temperament, to mógłby wiele zrobić dla promocji naszego miasta",

której to nie mogę zrozumieć.

Edward

Post autor: Edward » wtorek, 13 lutego 2007, 14:00

Swojej opinii o p. Prusińskimskim nie wycofuję. Kiedyś zaskoczyło mnie, że jego wiersze były umieszczone w antologii współczesnej poezji polskiej, obok osób cieszących się największą sławą: Papieża, Szymborskiej... Był tam jedynym autorem z Ustki, a może nawet z regionu słupskiego.
To, że p. Prusiński ma też swe drugie oblicze, nie jest tematem, który chciałbym publicznie roztrząsać. Proszę tylko wziąć jedno pod uwagę: człowiek pozbawiony możliwości rozwoju, zmuszony do wegetacji poniżej poziomu minimum socjalnego, ma prawo do goryczy i szukania winnych swej sytuacji.
W każdym pokoleniu trafiają się ludzie, którym coś w duszy gra. Przewertuj historię: ilu poetów, pisarzy czy malarzy żyło w skrajnej nędzy i dopiero po śmierci zdobywali uznanie? I idąc dalej: czy ma on powody, aby pozytywnie oceniać ludzi wśród których żyje lub władze wszelkich szczebli?
Edward Zając

jaskuł

Post autor: jaskuł » wtorek, 13 lutego 2007, 22:14

Edward opanuj się! co ma niezadowolenie z władzy do wykrzykiwania na rynku antysemickich haseł.

wielu ludzi na tym forum jest niezadowolonych, co niektórzy są nawet zgorzkniali... ale jakoś nie czytam tu, że cała władza to Żydzi, których powinno się wywalić do Izraela.

chyba brak Ci tu obiektywizmu :oops:

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » środa, 14 lutego 2007, 12:41

Edku, jako człowiek po pedagogice, pozwól, że niezgodzę się z Twoja tezą, że "człowiek pozbawiony możliwości rozwoju, zmuszony do wegetacji poniżej poziomu minimum socjalnego, ma prawo do goryczy i szukania winnych swej sytuacji". Łatwo jest innych obarczać swoim niepowodzeniem, szukać innych, to proste, ponieważ odsuwa się myślenie, że za własne życie i wybory odpowiadam SAM. Dzisiaj komuna nie przeszkadza w realizowaniu się, jest wolność o którą ktoś zabiegał, więc pora odejść o koncepcji że są jacyś inni i oni w czymś przeszkadzają.

Edward

Post autor: Edward » środa, 14 lutego 2007, 13:27

Zwykle tak jest, że artyści, osoby utalentowane, bywają też ekscentryczne czy szokujące. Ostatnio zresztą stało się popularne, że aby zwrócić na siebie uwagę, to trzeba czymś szokować publikę. Nasz ustecki artysta wybrał taką drogę. A może nawet nie jest to świadomy wybór? Zamiast go osądzać, może lepiej mu pomóc?
Włodek, co do wolności, to między ciągle powtarzanym banałem a rzeczywistością jest wielka różnica. Właśnie zajmuję się tym tematem: wolnością podejmowania decyzji, wolnością żeglowania na czym chcę, gdzie chcę i z kim chcę. W tym temacie w Polsce niewiele zmieniło się od podobno minionego ustroju. W kwestii swobody żeglowania w Europie możemy porównać się jedynie do Rosji - bo nawet Białoruś jest bardziej liberalna. Może dopiero UE wymusi jakieś zmiany, ale za ile lat? Teraz, aby korzystać ze swobody, musimy uciekać pod bandery innych państw. Pod banderą szwedzką, angielską czy nawet niemiecką to rzeczywiście ja decyduję, ja podejmuję ryzyko i ja odpowiadam. W Polsce ja odpowiadam, ale decyzję podejmuje urzędnik, niekoniecznie mający wiedzę większą ode mnie. I z tym coraz więcej osób nie chce się zgodzić. Czy to nie absurd: wieszam na jachcie obcą banderę i mogę bez przeszkód płynąć choćby dookoła świata. Stawiam polską i tym samym jachtem, z tym samym wyposażeniem, nie mogę wypłynąć nawet na redę. Dlaczego urzędnik z góry zakłada, że Polak jest głupszy od Anglika, Szweda czy Niemca, że nie potrafi logicznie myśleć? Dlaczego Konstytucja daje nam wolność, a ustawy niższego rzędu ograniczają nasze prawa w sposób restrykcyjny?
Tak więc Włodku, nie zawsze warto do muchy strzelać z armaty. Wolność wyboru to zbyt obszerny i ... śliski temat.
Edward Zając

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 16 lutego 2007, 22:05

Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
MYSZ

Post autor: MYSZ » piątek, 2 marca 2007, 08:22

Robi wrażenie...

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 2 marca 2007, 11:55

Co armia wiezie do Afganistanu
Co zabierze ze sobą armia do Afganistanu? Próbował to ustalić reporter RMF FM w miejscu, do którego pod osłoną nocy docierają pilnie strzeżone wojskowe transporty.

Nasz reporter zobaczył tam transportery opancerzone „Rosomak”, sanitarki „Ryś” i Humvee. Jest też trochę starszego sprzętu. Podobno są również moździerze i granatniki z celownikami holograficznymi, ale zanim zdążył to sprawdzić, pojawiła się ochrona.

Statek ze sprzętem po wypłynięciu ze Szczecina, po kilkunastu dniach rejsu dotrze do portu w pakistańskim Karaczi. Potem do Afganistanu część transportu dotrze już drogą lądową albo amerykańskimi samolotami transportowymi C-17.

Humvee - mamy z francji pancerne samochody(odpowiednik Hummera) ?? ho ho coz za wiesci i felerne rosomaki - smiech
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 12 marca 2007, 12:28

Subject: FW: z moralem do zapamietania nie tylko na dzisiaj :)

Szefowie firmy wydawniczej staraja sie dowiedziec, dlaczego nikt nie zauwazyl, ze pracownik siedzial martwy przy biurku przez 5 dni zanim ktokolwiek zapytal czy dobrze sie czuje. George Turklebaum lat 51 zatrudniony jako "ktos tam" w nowojorskiej firmie od 30 lat; mial atak serca w biurze przy 23 innych pracownikach. Odszedl po cichu w poniedzialek, ale nikt tego nie zauwazyl do soboty rano, kiedy to sprzataczka zapytala go, czemu pracuje w weekend. Jego szef Eliot Wachiaski powiedzial: "George zawsze pierwszy przychodzil do pracy i ostatni wychodzil, dlatego nikt nie uznal za niezwykle, ze caly czas siedzi w tej samej pozycji i nic nie mówi zawsze bardzo absorbowala go praca i nie zadawal sie z nikim". Sekcja zwlok wykazala ze nie zyl od 5 dni; w chwili smierci pracowal nad ksiazka medyczna.

Powinienes od czasu do czasu szturchnac wspólpracownika zeby sprawdzic czy zyje.

Moral tej historii brzmi: nie pracuj zbyt ciezko, bo nikt i tak tego nie zauwazy :-)
Obrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » sobota, 17 marca 2007, 13:14

Obrazek

Awatar użytkownika
v

Post autor: v » niedziela, 18 marca 2007, 18:28

Witam,
podczas jednej z przechadzek po stronach internetowych last.fm (radio internetowe z możliwością słuchania spersonalizowanych według gustów kanałów, + rekomendacje serwisu, użytkowników, dobra jakość dźwięku i oczywiście nowe horyzonty dźwiękowe - jeśli ktoś jeszcze nie widział/słyszał pozwolę sobie polecić, ostecznie możliwości rzeczywistych i potencjalnych jest trochę więcej niż tylko już wymienionych) , zauważyłem, że Słupsk bardzo ładnie się organizuje jako muzyczna społeczność na wyżej wymienionej stronie last.fm/group/Słupsk, może mieszkańcow Ustki z forum zainteresowałoby podobne zgromadzenie i mozliwosc poznania innych poprzez ich gust muzyczny - to tylko pomysł, który chciałem tutaj pozostawić.

na koniec dodam, że od nie dawna last fm jest dostępne w polskiej wersji

pozdrawiam,
v

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 20 marca 2007, 06:38

http://wiadomosci.onet.pl/1505379,69,item.html

Ciepłownia w Doniecku we wschodniej Ukrainie straszy zalegających z opłatami za ogrzewanie mieszkańców miasta wizerunkiem... Józefa Stalina - podał w poniedziałek doniecki portal informacyjny "ostro.org".
- Towarzysze! To nie kino, to życie. Kto nie płaci za ciepło, zostanie ukarany - zwraca się Stalin do mieszkańców Doniecka z billboardów ustawionych w centrum miasta.

ho ho ....
Obrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 21 marca 2007, 18:30

Obrazek

Awatar użytkownika
v

Post autor: v » niedziela, 25 marca 2007, 18:26

Jeden z lepszych testów osobowości jakie można znaleźć w internecie; na poziomie ogólności, którym ujmuje odpowiedzi z formularza potrafi być całkiem dokładny - w każdym razie nie zła zabawa.

http://enneagram.pl/

i jakie są wasze typy ? :wink:

pozdrawiam.

Zablokowany