Rewitalizacja za pieniadze TBS-u podoba się?

Tutaj można rozmawiać na dowolny temat. Można też wklejać linki do interesujących stron.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 7650
Rejestracja: wtorek, 5 kwietnia 2005, 21:39
Lokalizacja: HB 13

Rewitalizacja za pieniadze TBS-u podoba się?

Post autor: Mirek » czwartek, 27 października 2005, 12:16

Burmistrz Ustki ma taki pomysł aby stare budynki na starówce usteckiej zburzyć i odtworzyć za pieniądze TBS a pózniej sprzedac na wolnym rynku.Teoretycznie nikt nie traci.Jak Wam się podoba ten pomysł.Pilotazowo maja być tak odtworzone trzy budynki.Pozdro
Ps.Gdzie jest lista 40 budynków przeznaczonych do takiej rewitalizacji?
Miasto dorzuca 1700 m kw ziemi pod te budynki-to jest jego wkład.

Włodzimierz Siudek
Posty: 1993
Rejestracja: niedziela, 22 maja 2005, 09:34

Post autor: Włodzimierz Siudek » czwartek, 27 października 2005, 20:45

Niby wszystko w porządku, miasto daje aportem grunt pod tymi trzema budynkami, a TBS buduje i później jak deweloper sprzedaje, aport - o tyle zostaje pomniejszony wkład miejski w budowane bloki komunalne. Pomysł wydaje sie bez wad. Miasto nie ponosi ryzyka, ryzyko ponosi TBS, pewnie wiele nie zarobi, bo trudno będzie sprzedać budynek z narzuconą funkcją. Jest to rodzaj eksperymentu, bo i tak nie ma innego lepszego pomysłu, fundusze europejskie do 2007 są już zamknięte. Zawsze można zmienić sposób rewitalizacji, jesli byłyby jakies trudności przy realizowaniu przy takiej metodzie, ale nieraz ryzyko trzeba ponieść.
Uchwała została przyjęta glosami osiem za i cztery przeciw.

Lista budynków jest w dokumencie pod nazwą Lokalny Program Rewitalizacji, ktory też został dziś przyjęty na sesji jako uchwała do realizacji. Ten dokument jest efektem pracy P. Niklasa, a czlonkowie komisji ds rewitalizacji w ktorej jestem, składali wiele uwag wzbogacajacych dokument.

Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 7650
Rejestracja: wtorek, 5 kwietnia 2005, 21:39
Lokalizacja: HB 13

Post autor: Mirek » piątek, 28 października 2005, 07:35

Dzieki za szybka odpowiedz.Pozdro

Hubert Bierndgarski
Posty: 333
Rejestracja: środa, 14 września 2005, 08:51
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Hubert Bierndgarski » piątek, 28 października 2005, 10:15

Nie wiem jednak czy nie powinno sprzedawaç si´ przygotowanych budynków komunalnych obwarowanych zapisami w planie przestrzennym.

Miasto nie powinno inwestowac w rewitalizacje budynkow zadnych pieniedzy. Moim zdaniem dla rynku byloby najlepiej tak jak napisalem wyzej. Tym bardziej, ze jezeli chcemy ludzi zachecic do iwnestowania w Ustce ( a wiem, ze dla burmmistrza to jest wazniejsze niz zdobywanie pieniedzy z nieruchomosci) to powinnismy im to ultwic. Wiec raczej sprzedawac, a nie dzierzawic, bo moga sie z tym pozniej pojawiac problemy.

Po pierwsze budzet nie bedzie obciazony kosztami rewitalizacji budynkow, po drugie zostanie jednorazowo zasilony kwota sprzedazy budynku, a po trzecie, jezli rozwinie sie centrum miasta (knajpki, restauracje, pokoje itp) to kasa miejska bedzie systematycznie zasilana podatkami i occzywiscie oplata klimatyczna. Mozna dzisiaj mowic ze jest to ryzykowne, ale moim zdaniem o wiele mniej niz dzierzawic te budynki. Prwo wlasnosci bardziej mobilizuje do dzia?alnosci, a z tego co wiem plany przestzrenne jasno okreslaja charakter us?ug na tym terenie. Nie powinno wiec byc obaw, tym bardziej ze mozna dodatkowe warunki zapisac w akcie notarlanym.

Na zachodzie juz powoli robi sie tak ze mienie komunalne coraz mocniej oddawane jest w rece spolczenstwa, a miasto zajmuje sie jedynie sprawami strategicznymi.
(oczywiscie to tylko moj poglad i licze na dyskusje)
Hubert Bierndgarski

Włodzimierz Siudek
Posty: 1993
Rejestracja: niedziela, 22 maja 2005, 09:34

Post autor: Włodzimierz Siudek » poniedziałek, 31 października 2005, 07:32

Jak pisałem, burmistrz uważa , że jest to rodzaj eksperymentu, a w takim przypadku zebraną wiedzę w toku eksperymentu można wykorzystac bądź do utrzymania rozwiązania, bądź do korekty, bądź do zaniechania, ryzyko narazie jak pisałem niby niewielkie.

Kazimierz B.
Posty: 207
Rejestracja: czwartek, 24 marca 2005, 13:50

Post autor: Kazimierz B. » poniedziałek, 31 października 2005, 09:51

Już raz burmistrz zaoferował nam eksperyment w postaci likwidacji CRIP czy cos takiego. I na dzisiaj mamy ropierduche bo jest OSir ale bez dyrektora tylko jest p.o. bez jakichkolwiek planów rozwoju no chyba że zrobienie targowiska bo patrząc z jaka szybkością przybywa budek w koło Osi ru to do tego to zmierza.

MAmy promocje w urzedzie która aby zorganizowac impreze musi robic przetarg na firme obsługująca gdzie wcześniej robił to sam CRiP i nie było problemu.

No i jakie z tego wnioski wyciągnięto?? Żadne i tak będzie z tym pomysłem burmistrz powiedział i tak bedzie realizowane.

Włodzimierz Siudek
Posty: 1993
Rejestracja: niedziela, 22 maja 2005, 09:34

Post autor: Włodzimierz Siudek » niedziela, 6 listopada 2005, 20:53

No cóż, OSiR ma sie dobrze, ma dodatni wynik finansowy, nadwyżki przeznacza na remont starych struktur, jest zadbane, a latem odbyło sie wiele imprez. Tak naprawdę promocja przeniosła sie do urzędu, ale zakład budżetowy pozostał, dzięki stanowczej postawie Rady. To właśnie przykład reaorganizacji tego podmiotu świadczy o tym, ze nie wszystkie pomysły burmistrza będą realizowane.
Natomiast uwaga o organizowaniu imprez przez urząd poprzez przetarg uważam za słuszną, powoduje to pewne utrudnienia.

maja
Posty: 951
Rejestracja: środa, 27 lipca 2005, 12:53
Lokalizacja: Ustka

Post autor: maja » poniedziałek, 7 listopada 2005, 09:07

Może trochę zbaczam z tematu, ale padły słowa nt. OSiR-u więc, poraz któryś z kolei, proszę o ustosunkowanie się do tego:

http://www.ustka.pl/forum/viewtopic.php ... highlight=

Zadbany? Zapraszam na plac zabaw.
"Nigdy nie śpij z większym od siebie wariatem" (II Prawo Hartleya)

Zablokowany