Krwawienie dziąseł

Tutaj można rozmawiać na dowolny temat. Można też wklejać linki do interesujących stron.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Topilzin

Re: Krwawienie dziąseł

Post autor: Topilzin » środa, 30 listopada 2011, 16:37

Polecam irygator do zębów.O niebo lepszy niż nić dentystyczna.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

karelz

Post autor: karelz » czwartek, 1 grudnia 2011, 07:51

A co to jest ten irygator? Nić dentystyczna była dla mnie irytująca - więcej mi to bólu sprawiało niż by cokolwiek z tego wynikało.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 1 grudnia 2011, 08:08

A co to jest ten irygator?
http://www.google.com/search?hl=pl&q=ir ... 8gOCo6juDQ" onclick="window.open(this.href);return false;

W dobie google i internetu takie pytaina powinny byc na wymarciu.

Obrazek
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

karelz

Post autor: karelz » piątek, 2 grudnia 2011, 07:52

Wolę na takie wydatki na razie się nie decydować. Jeśli faktycznie dotychczas wykorzystywana metoda nie przyniesie zadowalających efektów to dopiero pomyślę nad takimi inwestycjami. Zależy mi na szybkiej poprawie, ale równocześnie nie chcę pochopnie się decydować na takie sprzęty.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 2 grudnia 2011, 08:54

Irygator to koszt rzedu 100-200 zł i zaleca sie stosowanie przy roznych dolegliwosciach. Zakup nastepuje dopiero kiedy dentysta zaleci.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
falcorman
Kontakt:

Post autor: falcorman » piątek, 2 grudnia 2011, 22:15

szczotkuj zęby i potem płucz dodatkowo płynem (ja preferuje te na bazie alkoholu ). ja w ten sposób poprawiłem kondycje dziąseł.
BE THE CHANGE YOU WANT TO SEE IN THE WORLD !
Obrazek Nie zawsze piszę poprawnie po polsku.
To co się skończyło, nigdy się nie zaczęło a to co się zacznie - nigdy się nie skończy.

Awatar użytkownika
Villa Banita
Kontakt:

Post autor: Villa Banita » sobota, 3 grudnia 2011, 03:37

"Od wielu lat mam problemy z dziąsłami. Są nadwrażliwe i często krwawią. Ale co się dowiedziałam od lekarza - krwawiące dziąsła to zwykle skutek nieodpowiedniego dbania o nie, raczej niż ich samej nadwrażliwości. Bolą, krwawią, więc się ich nie czyści tak, jak się powinno. Zbierają się bakterie, powstaje wokół szyjek płytka bakteryjna, zapalenie i znowu krwawią. I tak w kółko. Jest oczywiście na to sposób, sprawdzony przeze mnie i w 100% skuteczny: kupujesz szczoteczkę miękką (koniecznie!) do zębów, pastę Elmex lub Lacalut na problemy z dziąsłami oraz płyn do płukania jamy ustnej antybakteryjny Eludril i do tego nić dentystyczną. Codziennie min. 2 x dziennie szorujesz zęby szczoteczką i pastą aż do bólu - będzie boleć i krwawić ale musisz je dobrze wyszorować. Szorujesz zęby i dziąsła też, zwracając szczególną uwagę na szyjki - tam trzeba szorować najintensywniej. Następnie czyścisz ząbki nicią dentystyczną, płuczesz Eludrilem. W ciągu dwóch tygodni problem powinien ustąpić. Ale musisz szorować je długo i starannie, zarówno ząbki jak i dziąsła. Jak tylko wyeliminujesz jedzące cię bakterie i płytkę bakteryjną, skończy się ból, krwawienie i stan zapalny:) Gwarantuję ci, że tak będzie, bo sama przechodziłam to samo. Swoją drogą - nie bagatelizuj problemu ani nie pieść się nad sobą (boli, krew to nie będę szorować i podrażniać), bo mnie lekarz nastraszył parodontozą. Samemu można to zwalczyć i zadbać o swoje ząbki i dziąsła. Powodzenia!" :)
Zapraszam na blog między innymi o Ustce- http://ustka.jimdo.com/blog" onclick="window.open(this.href);return false;
Społeczność mieszkańców i sympatyków miasta Ustki w Google Plus- https://plus.google.com/u/0/communities ... 6410733843" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotograficzne eksploracje amatorów- http://zadymable.frix.pl/tematy/71754/fotografika" onclick="window.open(this.href);return false;

karelz

Post autor: karelz » poniedziałek, 5 grudnia 2011, 07:51

Na razie dzięki za wasze porady. Z płynu nie będę korzystał - chyba że Ajona nie da efektów.
Pastę z tych specjalistycznych już mam, więc nie będę kupował kolejnej.
Co do sprzętu - jeśli faktycznie dentysta zaleci to zainwestuje.

Usteczkaa

Post autor: Usteczkaa » czwartek, 8 grudnia 2011, 14:21

No chyba że... ale czy jakiekolwiek zmiany widzisz? Kilka dni już działasz. Daj znać jeśli cokolwiek się poprawi.

karelz

Post autor: karelz » piątek, 9 grudnia 2011, 07:42

Na razie nic :(
Ale to może za szybko? Trzeba poczekać nieco dłużej. Jak myślicie?
Mija jakiś tydzień z hakiem. Zębów cały czas "pilnuję".

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 9 grudnia 2011, 08:24

Zapytam bez wnikania jakie efekty wizyty u stomatologa?
Obrazek

karelz

Post autor: karelz » poniedziałek, 12 grudnia 2011, 08:00

Jak na złość akurat wtedy wszystko było ok. Dentysta powiedział, że mam wrażliwe dziąsła i muszę o nie dbać. Przy tej paście mogę pozostać, zaproponował mi płyn do płukania i nić dentystyczną, a także następną wizytę kontrolną.

Usteczkaa

Post autor: Usteczkaa » wtorek, 13 grudnia 2011, 09:53

Bez urazy, ale trochę śmiesznie to brzmi ;-)
Kazał ci dalej myć pastą, kupić płyn i nić? To wszystko? Delikatnie mówiąc - dziwne.

Awatar użytkownika
falcorman
Kontakt:

Post autor: falcorman » wtorek, 13 grudnia 2011, 10:58

Pewnie w ramach profilaktyki NFZ.
BE THE CHANGE YOU WANT TO SEE IN THE WORLD !
Obrazek Nie zawsze piszę poprawnie po polsku.
To co się skończyło, nigdy się nie zaczęło a to co się zacznie - nigdy się nie skończy.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 13 grudnia 2011, 12:13

Delikatnie mówiąc - dziwne.
Jak mi tlumaczono i jest to w ulotkach choroby dziasel i nic wykluczaja sie poniewaz nic powoduje obkurczanie sie koncowek dziasel odslaniajac szyjki i tworzac trojkatne luki midzy podstawami zebow gdzie pokazuje sie pole dla kamienia i bakterii. Chyba ze to "taki" dentysta jak mi kiedys leczyl kly. Wszystko mozliwe.
Obrazek

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » wtorek, 13 grudnia 2011, 18:21

Może ma okres i to samo przejdzie.Linda z Deep Throat miała łechtaczkę w gardle.Fenomen znany od dawna i nie taki rzadki jak się powszechnie uważa.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

karelz

Post autor: karelz » środa, 14 grudnia 2011, 07:36

Mniejsza z tym - korzystam dalej z tego samego, ale jeśli do końca tygodnia nic się nie poprawi to już nie wiem...
Poszukam dobrego specjalisty, bo tak być nie może!

Usteczkaa

Post autor: Usteczkaa » czwartek, 15 grudnia 2011, 10:56

Cierpliwość kolego... Cierpliwość ponad wszystko, ale jeśli uważasz, że ta wizyta cokolwiek ci da to idź - może wtedy będzie lepiej? Powodzenia ;-)

karelz

Post autor: karelz » piątek, 16 grudnia 2011, 07:37

Ale ile można czekać...
Te kilka dni jeszcze sobie daję, ale jeśli nic się nie poprawi, to zostaje tylko pomoc dentysty.
Na pewno nie zostawię tego w ten sposób. Potrzebne są szybkie zmian ;/

karelz

Post autor: karelz » poniedziałek, 19 grudnia 2011, 07:47

Nie wiem czy wynika to z desperacji, ale krwawienie teraz się już nie pojawia - tj. nie było go wczoraj, ani dziś rano. W sobotę tylko przy myciu zębów się pokazało. Chyba w końcu cokolwiek się ruszyło. Nareszcie...

Zablokowany