Nowe kamery internetowe

Tutaj możesz zgłosić problemy techniczne dotyczące działania forum.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Nowe kamery internetowe

Post autor: DKS » sobota, 5 grudnia 2009, 08:55

Szanowni forumowicze,

Miło mi poinformować, że działają już dwie nowe kamery internetowe (na latarni i obrotowa na promenadzie). Dzięki nowym urządzeniom znacznie poprawiła się jakość obrazu.

Oby kamery działały poprawnie, konieczne jest pobranie programu VLC media player, który można ściągnąć tutaj:

http://www.videolan.org/vlc/" onclick="window.open(this.href);return false;

Z kolei instrukcję instalacji można pobrać stąd:

http://www.ustka.pl/new/index.php?fm=kamera&fp=instr" onclick="window.open(this.href);return false;

Życząc miłego oglądania, zachęcam wszystkich do zamieszczania swoich opinii nsa temat działania nowych kamer.

Pozdrawiam serdecznie :D

Awatar użytkownika
iXik

Re: Nowe kamery internetowe

Post autor: iXik » sobota, 5 grudnia 2009, 09:24

faktycznie jakość niezła. a ta obrotowa to nie tylko się kręci. można nazwać ją nawet 'wścibską sąsiadką' co to wszystko chce wiedzieć :twisted: :twisted: :twisted:

na pewno zainteresuje turystów. może trochę przy długo stoi w niektórych pozycjach, a czas odświeżania... spodziewałem się już nieco bardziej płynnego ale to tylko takie marudzenie. jest ok :wink:
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Obrazek nie piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » sobota, 5 grudnia 2009, 10:49

Wrażenia mam podobne jak iXik, jakość obrazu zdecydowanie lepsza ale odświeżanie nadal nie tak do końca, chyba za mało klatek na sekundę. Generalnie krok naprzód choć minusem jest konieczność instalacji VLC. Z pewnością nie każdy życzy sobie zaśmiecać komputer programami nawet tak niedużymi jak VLC, które na co dzień nie są mu potrzebne. Bardzo możliwe, że sporo osób zwłaszcza turystów chcących jednorazowo czy bardzo okazjonalnie spojrzeć w usteckie kamery po prostu z tego zrezygnuje napotykając konieczność instalacji niepotrzebnego programu. Bierzmy też pod uwagę, że wielu zwłaszcza tych nieco starszych użytkowników komputerów i internetu na samo słowo "instalacja" dostaje gęsiej skórki i rezygnuje. Nie żebym szukał dziury w całym ale tak mi podpowiada logika.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » sobota, 5 grudnia 2009, 11:24

Panowie, obraz jest płynny, za słabe łącza macie... to jest mpeg4 i żaden system nie obsługuje tego bez odpowiedniego oprogramowania, także jak nie VLC to inny program z kodekami...
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » sobota, 5 grudnia 2009, 11:45

za słabe łącze? żartujesz? mam 25Mbps i filmy w dobrej jakości online oglądam... jeśli kamera nagrywa płynnie to może wysyła co którąś klatkę...
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » sobota, 5 grudnia 2009, 11:57

dumb pisze:Panowie, obraz jest płynny, za słabe łącza macie... to jest mpeg4 i żaden system nie obsługuje tego bez odpowiedniego oprogramowania, także jak nie VLC to inny program z kodekami...
Ja mam zwykłe łącze 2Mb/s podłączone tylko do jednego komputera, nie obciążonego ściąganiem żadnych plików z sieci ani niczym innym, ale jeśli to za mało, to nie wiem na jakie łącza liczysz dumb u zwykłych przeciętnych internautów chcąc zapewnić im płynność obrazu. :shock: Co do mpeg 4 to nie prościej proponować pobranie samego kodeka, który ma ok. 4MB a nie być może niechcianego programu, który ma 30MB? Może marudzę albo czegoś nie wiem, ale naprawdę nie chcę się czepiać.

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » sobota, 5 grudnia 2009, 12:13

dumb, żebyś nas źle nie zrozumiał. i tak cieszymy się znaczną poprawą, chcemy tylko zrozumieć czy da radę to jeszcze bardziej usprawnić. :wink:
Ronald Reagan

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » sobota, 5 grudnia 2009, 12:39

Streaming to pojęcie dosyć szerokie, gdyby to było tak proste to by było zrobione, niestety sam kodek to nie wszystko, protokół rtsp ma swoje ograniczenia i o ile puścić obraz z jakiegoś pliku typu avi (divx, xvdiv czy tam cokolwiek innego) jest banalne to streaming live już nie jest taki prosty, padło na VLC bo posiada ogromne możliwości, i jest dostępny praktycznie na wszystkie systemy operacyjne.

Żeby działało to bezboleśnie dla userów, potrzebny byłby transcoding live conajmniej do windows media playera (strata jakości - codec słaby) i drugiego formatu np. quicktime (też potrzebny program) lub jakiś inny. Fakt jest taki, że maszyna która to potrafi zrobić w locie to potęga, strumień musi być rozkodowany i zakodowany ponownie, zwróćcie uwagę ile trwa przerobienie np. filmu DVD na DIVX, tu musiałoby to się dziać online.

Producent kamer cały czas aktualizuje firmware, póki co jest tylko wsparcie dla IE, z czasem pewnie powstanie dla innych przeglądarek. Póki co VLC jest najlepszym rozwiązaniem, ale cały czas pracuję nad innymi...
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » sobota, 5 grudnia 2009, 12:59

I jaśniej w głowie.... :wink:

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
falcorman
Kontakt:

Post autor: falcorman » sobota, 5 grudnia 2009, 13:49

Co wy chcecie od VLC Media player. Jeden z najlepszych programów do odtwarzania tego czego inne nie potrafią wogle. Powinien być zainstalowany obowiązkowo na komputerze każdego szanującego się użytkownika oglądającego filmy na swoim komputerze :!: 8)
BE THE CHANGE YOU WANT TO SEE IN THE WORLD !
Obrazek Nie zawsze piszę poprawnie po polsku.
To co się skończyło, nigdy się nie zaczęło a to co się zacznie - nigdy się nie skończy.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » sobota, 5 grudnia 2009, 15:23

falcorman pisze:Co wy chcecie od VLC Media player. Jeden z najlepszych programów do odtwarzania tego czego inne nie potrafią wogle. Powinien być zainstalowany obowiązkowo na komputerze każdego szanującego się użytkownika oglądającego filmy na swoim komputerze :!: 8)
Z tego co przeglądałem internet to jest kilka innych programów o podobnych funkcjach do VLC nawet wyżej ocenianych i bardziej polecanych. Jednak nie ma się co wdawać na ten temat w dyskusję, bo zbyt wielką rolę w tej kwesti odgrywają indywidualne przyzwyczajenia i preferencje. Jak przewiduję dysputa na ten temat przerodziłaby się w coś w rodzaju wzajemnego udowadniania sobie wyższości koloru zielonego nad czerwonym i na odwrót :)

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 16 grudnia 2009, 13:49

Tylko obrotowa z gornej promki dziala poprawnie.
Obrazek
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » środa, 16 grudnia 2009, 16:08

elveez... nie załamuj mnie.. "Click for details"
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » środa, 16 grudnia 2009, 16:11

i jeszcze jedno zawsze sprawdz 2 razy zanim zaczniesz pisać posta, masz coś wpólnego z informatyką to chyba wiesz...
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 16 grudnia 2009, 18:04

"object not found"
Tak mam wszystko co trzeba zainstalowane 2 dni temu dzialalo... z kilku kompow sie lacze z ktorych ogladalem wczesniej, a teraz nic ani na viscie ani na xp a windows 7 - dwa ciemne ekrany....
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » środa, 16 grudnia 2009, 18:17

kłamiesz, wszystko jest ok
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
reja14

Post autor: reja14 » niedziela, 24 stycznia 2010, 14:05

Chyba kamery nie działają. Czy to dłuższa awaria ?
A może się mylę ?

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » poniedziałek, 25 stycznia 2010, 07:54

Kamery działają, nie ma tylko połączenia z nimi. Niestety w weekendy UM jest zamknięty i nie ma możliwości usunięcia usterki.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
reja14

Post autor: reja14 » poniedziałek, 25 stycznia 2010, 09:06

Dziękuję za informację.
Szkoda, bo chciałem się pochwalić będąc u znajomymch jak to w naszym mieście można w każdej chwili(jeżeli się ma internet) podglądnąć port, plaże.
Szczególnie w weekend, kiedy ma się więcej czasu na planowanie np. urlopu.

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » środa, 3 marca 2010, 13:59

Czy zanim wrzuciliście obraz z kamer na vlc sprawdzilisćie czy one nie powodują konfliktu z innymi strumieniami? :twisted:
Dobra, krótka piłka, vlc domyślnie ladowane w ff wywala wmv.
http://kb.mozillazine.org/Firefox_crash ... dia_Player
VLC Media Player

If you are using the VLC Media Player plugin, Firefox may crash when viewing WMV media. The VLC Media Player browser plugin conflicts with the Windows Media Player plugin, so you need to disable the plugin or remove the VLC plugin file "npvlc.dll" from the Firefox installation directory plugins folder, for embedded WMV files to play properly.
" (...) możliwość, by miastem rządzili wybierani szacowni członkowie społeczności, którzy obiecają, że nie będą się wywyższać ani przy każdej okazji zdradzać publicznego zaufania, natychmiast stała się tematem żartów w całym mieście"
T.Pratchett

ODPOWIEDZ