Nowe kamery internetowe

Tutaj możesz zgłosić problemy techniczne dotyczące działania forum.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Re: Nowe kamery internetowe

Post autor: dumb » środa, 3 marca 2010, 19:14

dobra krótka piłka "may"

druga dobra krótka piłka - to jest problem firefoxa

trzecia dobra krótka piłka - wogóle nic nie powinno działać z niczym, zapodaj jakieś inne rozwiązanie, to znajdę Ci również że coś "may crash"

ps. Czytałeś kiedyś do końca ulotkę np. Witaminy c? Zobacz ile tam jest "may"...
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » czwartek, 4 marca 2010, 01:02

@dumb nie wnikając, kto ma większa wiedzę, ale ile jest strumieniowania na formatach wmv a ile na vlc?
Skoro sie coś robi, to należy sprawdzić, czy będzie chodzić dobrze. Poza tym, vlc jest też tylko pluginem do firefoxa. Więc tak czy siak wywali tego wmp. A niektórzy korzystają tylko z ff, olewając całkiem inne przeglądarki. To tak jakbym miał ładowac sobie realmedia player, quicktime player i jakiś payerek do odtwarzania flv. Zasyfienie dysku.
A jeżeli jest błąd, to należałoby uwzględnić jego skorygowanie, czyż nie?
Zresztą, nie wpieprzam się adminom w robotę, róbcie jak chcecie. Mnie to wali.
" (...) możliwość, by miastem rządzili wybierani szacowni członkowie społeczności, którzy obiecają, że nie będą się wywyższać ani przy każdej okazji zdradzać publicznego zaufania, natychmiast stała się tematem żartów w całym mieście"
T.Pratchett

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » czwartek, 4 marca 2010, 06:42

i tym optymistycznym akcentem, zakończmy te dywagacje w temacie "may"

ps. Ja korzystam z firefoxa i nic mi sie nie wywala, do formatu wmv to nie trzeba nic instalować? Uwierz mi, że szukałem optymalnego rozwiązania jakiś czas i uważam, że to jest dobre. Vlc nie jest pluginem do firefoxa tylko ma plugin do firefoxa a to jest różnica.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » czwartek, 4 marca 2010, 14:23

Owszem, trzeba zainstalować wmpplugin. A vlc traktuje jako plugin do ff. I po zainstalowaniu wmpluginu też mi wywala błąd. Później było google co b to jakoś rozwiązać i natrafiłem na stronę, do której linka wkleiłem, co by nie było, że to tylko moja konfiguracja jest wadliwa.
Ja tylko zgłosiłem Ci zaistniały problem. Co wy z tym zrobicie, to już wasza sprawa.
" (...) możliwość, by miastem rządzili wybierani szacowni członkowie społeczności, którzy obiecają, że nie będą się wywyższać ani przy każdej okazji zdradzać publicznego zaufania, natychmiast stała się tematem żartów w całym mieście"
T.Pratchett

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » czwartek, 4 marca 2010, 14:57

tak jeszcze dla ścisłości wmv służy do strumieniowania plików a nie live stream, kamery supportują mpeg4 i mjpeg. Transkodowanie live tego strumienia do microsoftowych wynalazków to co najmniej jakieś core quad 2.93 i wątpie żeby dało radę, więc logicznym rozwiązaniem było rtsp over http i po stronie klienta jakiś programik do obsługi (quicktime, vlc, windows media player), no i zgadnij, który wpiera najwięcej przeglądarek, jest na najwięcej systemów operacyjnych, i nie potrzebuje osobnych kodeków i transkodowania streamu ?

Dzięki temu rozwiązaniu można kamery oglądać nie tylko na stronie www ale bezpośrednio używając vlc, wystarczy wklepać adres i port.
Transkodowałem stream do windows media player i obraz był tragiczny

Zobacz tu: http://www.videolan.org/streaming-features.html

Cały czas pracuję nad innym rozwiązaniem, ale ciężko znaleźć coś co będzie działało nawet na komórkach i bez instalowania czegokolwiek.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Leonardo Santi

Post autor: Leonardo Santi » poniedziałek, 26 grudnia 2011, 04:54

Mimo dużej ciekawośći, jak mam instalować te wszystkie wtyczki to mi sie odechciewa oglądania :/. Chociaż rozumiem, że cieżko jest to obejść : )

ODPOWIEDZ