Dlaczego nie ma linku na naszemiasto ??

Tutaj możesz zgłosić problemy techniczne dotyczące działania forum.

Moderator: DKS

Kazimierz B.
Posty: 207
Rejestracja: czwartek, 24 marca 2005, 13:50

Dlaczego nie ma linku na naszemiasto ??

Post autor: Kazimierz B. » poniedziałek, 2 stycznia 2006, 21:14

Dlaczego zlikwidowano na stronie www.ustka.pl link do strony www.ustka.naszemiasto.pl

Czyżby pojawiały się artykuły nie pomysli burmistrza??

Sekretarz
Posty: 12
Rejestracja: środa, 19 maja 2004, 13:33

Dlaczego...

Post autor: Sekretarz » czwartek, 5 stycznia 2006, 10:23

Zespół odpowiedzialny za zawartość oficjalnej usteckiej strony www.ustka.pl zawsze chętnie współpracuje z różnymi podmiotami i organizacjami, czasem umieszczając na stałe lub na pewien czas logo lub link tego podmiotu na stronie.

Jak łatwo było zauważyć od startu naszej strony 17 maja 2003 r. pojawiały się różne loga i linki, przeważnie na głównej stronie. Było nawet logo Open Office - pakietu biurowego, z którego korzysta ponad połowa urzędników usteckiego ratusza (nota bene dzięki temu i zastosowaniu bezpłatnego Linuksa na stacjach roboczych zaoszczędziliśmy kilkadziesiąt tysięcy złotych z pieniędzy podatników). Był link umożliwiający zarejestrowanie się do lekarza, jest "Żyj kolorowo", "GS" - dzięki tej firmie mamy możliwość oglądania obrazu z kamer na promenadzie. Logo lokalnej prasy pojawiało się i znikało. Podejmowaliśmy próby tego typu współpracy z prasą od ok. 2 lat, ale nigdy nie udało się uzyskać efektu równomiernej współpracy ze wszystkimi (by nikogo nie wyróżniać).

Ponieważ pozostałe (oprócz Dziennika Bałtyckiego) gazety nie zareagowały i nie zgłosiły chęci tego typu współpracy (miniportalu usteckiego w ramach własnej strony gazety), uznaliśmy, że nie należy nikogo wyróżniać i pozostaną na www.ustka.pl tylko takie linki, jakie widać dzisiaj. Ale także to będzie się zmieniać, bo nasza strona musi być żywa, aby nie była nudna.

Nadal jesteśmy otwarci na taką współpracę.

Być może wrócimy do tego typu współpracy z lokalną prasą jeśli będzie odzew gwarantujący:
- przejrzystość zasad współpracy,
- obecność wszystkich lokalnych gazet dla zachowania zasady równego traktowania wszystkich mediów,
- oparcie współpracy o jasno sprecyzowaną umowę.

Obiektywizm i jasne zasady są najlepszym gwarantem dobrej współpracy z każdym podmiotem.

Mamy nadzieję, że takie postawienie sprawy nie naraziło nikogo na trudności w dostępie do informacji.

Zespół odpowiedzialny za redakcję strony www.ustka.pl dokłada starań by informacje przedstawiane na tej stronie w sposób rzetelny i obiektywny przedstawiały sytuację w Urzędzie i Mieście. Bardzo chętnie przyjmujemy wszelkie sygnały o błędach, które usuwamy tak szybko jak to możliwe oraz staramy się w sposób możliwie pełny i wyczerpujący informować o wydarzeniach w mieście i stanowisku władz miasta w sprawach publicznych.

Z poważaniem

Antoni Gruba
Sekretarz Miasta Ustki

:wink:

ODPOWIEDZ