Dyskusje o herbie czas zacząć.

Moderator: DKS

Ustka powinna mieć herb:

Nr 1 - obecny ustecki herb
6
30%
Nr 2 - nowo projektowany herb
12
60%
Trzeba zaprojektować zupełnie coś nowego
2
10%

Liczba głosów: 20

Awatar użytkownika
masasza

Dyskusje o herbie czas zacząć.

Post autor: masasza » wtorek, 12 kwietnia 2005, 11:19

Obrazek

Obrazki powyżej przedstawiają obecny herb Ustki i nowo projektowany.
Oba herby są wyróżnione numerami po to aby łatwiej sie dyskutowało.

Niestety nie posiadam oryginalnej elektronicznej wersji nowo projektowanego herbu dlatego jest on lekko rozmyty ale w oryginale kolory są bardziej wyraziste a lini ostrzejsze tak że prosze to wziąść pod uwage podczas oceny.

Prosiłbym o opinie czy wogóle powin ien byc zmieniany, czy jeli tak to w tej formie, lub inne sugestie na ten temat.

Do wstawienia tego postu zainspirował mnie dzisiejszy Dziennik Bałtycki który niestety przedstawił projekt koncepcyjny który niewszedł do dalszych prac.

Aktualnym projektem jest ten obecnie przedstawiany nr 2

Obserwator
Kontakt:

Post autor: Obserwator » piątek, 15 kwietnia 2005, 12:17

Wysłany: Sob Mar 12, 2005 11:09 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Witaj Lewed
Masz świętą racje, Ustka wspaniale by wyglądala, gdyby tak powiesić flagi i herby, zwłaszcza w dni uroczyste. Niestety herb Ustki nie ma żadnych znamion heraldycznych. Na pewno czytałeś jaką burze wywołały próby "poskładania tego w jedną całość". Część Radnych chciała aby zawodowy heraldyk naniósł poprawki i wtedy na wszystkich oficjalnych dokumentach, drukach itd widniał by jeden i ten sam herb. To co się teraz bowiem dzieje to woła o pomstę do nieba. Każdy kto ma komputer i trochę zdolności robi na własne potrzeby herb, a tak być nie powinno. Idąc dalej. Wydział Promocji oraz LOT sprzedawał by flagi, herb Ustki co było by dodatkową pamiątką dla turystów.
Niestety pomysł ten nie wzbudził wśród części radnych zainteresowania (z promocją u nich na bakier) a rozgłos jaki powstał koło tego dzięki Pani Ambasador zniweczył wszelkie plany z tym związane, gdyż opacznie zrozumiano intencje pomysłodawcy. (dla przypomnienia: chodziło o poprawki heraldyczne a nie wielkość biustu Syrenki)
Zbliża się teraz 70 rocznica nadania praw miejskich, na naszych domach, szkołach itd powinna powiewać flaga Polski i Ustki. Niestety daleko nam jeszcze do Duńczyków czy Szwedów. A może nie czujemy się Polakami, Ustczanami...
Może młodzi mieszkańcy naszego miasta (jeżeli stąd nie wyjadą) będą otwarci na nowe pomysły i zrozumieją to co dziś dla niektórych "starszych" niezrozumiałe.

pozdrawiam Krzysztof

masasza jestem za drugą wersją Herbu, jest dużo ładniejszy i ciekawszy, jeśli masz jakiś wpływ na działania związane ze zmianą herbu to działaj :!: Śledze w prasie sytuacje ze zmianą herbu i nasuwa mi się jedno jeszcze na usta. NIECH RADA NIE DA SIĘ JEDNEJ RADNEJ, KTÓRA NIE MA POJĘCIA O CZYM MÓWI :!: :!: :twisted:

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » niedziela, 17 kwietnia 2005, 09:05

Poprosze aby syrenka na fot.2 była zwrócona w prawo jak na oryginale!!!
Popieram wersje nr.2 .Pozdro

Mk

Post autor: Mk » środa, 20 kwietnia 2005, 13:45

Zdecydowanie lepszy od starego.
Ryba świeża, ładnie rozwiane włosy i ten biust - marzenie.
Tylko chyba gorsza pogoda na morzu i statkiem bardziej rzuca.

MIEJSCOWY

STRAŻ MIEJSKA

Post autor: MIEJSCOWY » środa, 27 kwietnia 2005, 21:10

SŁYSZELIŚCIE ŻE STRAŻ MIEJSKA UJĘŁA I DOPROWADZIŁA OSOBĘ POSZUKIWANĄ KTÓRA W DNIU DZISIEJSZYM UCIEKŁA Z KOMISARIATU POLICJI W USTCE.TO CHYBA DOBRY WYNIK DLA NICH,POTRZEBA NAM WIĘCEJ TAKICH OSÓB JAK ONI.TYLKO JEST JEDEN PROBLEM ,WIDZIELIŚCIE CZYM ONI JEŻDŻĄ?
[/b]

trops

herb

Post autor: trops » czwartek, 28 kwietnia 2005, 21:33

Praca nad herbem naszego miasta to bardzo dobry kierunek działania Rady Miejskiej.Herb i jego pochodne maja wiele zastosowań zwlaszcza w prpblematyce promocyjnej. Jestem gorącym zwolennikiem tych działań i życzę powidzenia oraz skutecznego zakonczenia sprawy zaangażowanym w ten projekt Radnym.Cieszę się bardzo, że juz niebawem rozstaniemy sie z tym antyheraldycznym kiczem, rysunkiem wykonanym ręka dziecka a nie artysty z cenzusem. Tak trzyma jestem z Wami. Poczułem tchnienie jakiegoś smaku w tym mieście.

Dorota

Post autor: Dorota » piątek, 6 maja 2005, 15:04

Wreszcie w Radzie znależli się Rajcy, którzy mają pojęcie o promocji i mądrze patrzą na tę problematykę. Myślę, że zysków z tego tytułu będzie więcej niż strat a sprawiedliwość do radnych, którzy pracują nad tym projektem przyjdzie, to tylko kwestia czasu.Ludziom należy pokazywać, że w życiu można inaczej, lepiej i madrzej widzieć wiele spraw w naszym mieście.
Zyczę powidzenia w realizacji tego projektu. Jestem oczywiście za projektem Nr 2 .

Gość

Post autor: Gość » niedziela, 8 maja 2005, 17:53

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Gość

Post autor: Gość » środa, 11 maja 2005, 09:56

??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Edward

Herb

Post autor: Edward » sobota, 14 maja 2005, 10:46

Jedna uwaga,dla ścisłości: pierwotna wersja herbu Ustki, przedstawiona na tarczy "Umierającego wojownika" (park, ul. Szopena) nie została wykonana ręką dziecka. Wilhelm Granzow ukończył berlińską Akademię Sztuk Pięknych. Faktem jest jednak, że jego herb "poprawiono".
Edward Zając

trops

herb

Post autor: trops » sobota, 14 maja 2005, 22:41

Szanowny Panie Edwardzie
Mowiąc o herbie wykonanym ręką dziecka miałem oczywiście na myśli herb obecnie używany a nie ten z pomnika Umierającego Wojownika. To jak Pan wspomniał dzieło Wilhelma Grantzowa i nikt nie kwestionuje jego wykształcenia, choc moim skromnym zdaniem pejzażystą był kiepskim.

batman

Post autor: batman » poniedziałek, 16 maja 2005, 22:00

Miejmy nadzieję że syrenka numer 2 przejdzie, bo na 1 to nie mogę już patrzeć!! niepełnosprawny już ładniej namaluje......:)

Edward

Herb

Post autor: Edward » czwartek, 2 czerwca 2005, 18:18

Wczoraj niepełna Komisja Kultury (zebrana w trybie alarmowym) spotkała się z projektantem nowego herbu i dodatków do niego (flagi, sztandary, proporce, pieczęcie). Projekty pozytywnie zaopiniowano większością głosów. Do przyjęcia projektu potrzebna jest jeszcze uchwała całej Rady (większością głosów).
Edward

Dorota

Post autor: Dorota » piątek, 3 czerwca 2005, 14:24

Szanowny Panie Edwardzie !
Szanuję Pana jako człowieka . Jest Pan osobą, która ma wiele ciekawych pomysłów na nasze miasto, lecz sądząc po treści ostatniego Pana postu, że do tej inicjatywy nie odnosi się Pan zbyt przychylnie.Czyżby w tym mieście miały liczyć się tylko i wyłącznie Pana pomysły?. Tak na marginesie proszę spojrzeć na statystykę i odpowiedż będzie jasna. I jeszcze jedna uwaga sądząc po języku dużo postów w tej sprawie przysyłają ludzie młodzi i ich zdanie najbardziej mnie interesuje. Należałoby zostawić im narzędzia do dalszej pracy na rzecz tego miasta, bo to co w tej chwili mamy to intelektualna i promocyjna pustynia. Sam mówi Pan wiele o promocyjnej infantylności w naszym mieście. Moja dobra rada jako osoby doświadczonej życiowo " wspierajmy tych ludzi, którzy są autentyczni i chcą robić coś dla nas. Razem będziemy bogatsi o nowe wartości. Jeśli to moje odczucie co do Pana intencji było błędne to bardzo przepraszam...................... .

Awatar użytkownika
masasza

Post autor: masasza » piątek, 3 czerwca 2005, 17:27

Przycinanie do okienka sie zacieło czy co. trzeba przewijac prawo aby przeczytać tekst. Nie wiem czy to wina moje przegladarki czy tez tak macie????
Obrazek

Awatar użytkownika
Przemysław Nycz

Post autor: Przemysław Nycz » piątek, 3 czerwca 2005, 20:54

masasza pisze:Przycinanie do okienka sie zacieło czy co. trzeba przewijac prawo aby przeczytać tekst. Nie wiem czy to wina moje przegladarki czy tez tak macie????
Mam tak samo i jest to baaaaaaaaaaaaaaardzo denerwujące :!: A ze mnie przecież taki spokojny człowiek... :D

Edward

Herb

Post autor: Edward » poniedziałek, 6 czerwca 2005, 11:13

Do Doroty. Nie rozumię, dlaczego moja neutralność w jakiejś sprawie jest odbierana jako wystąpienie negatywne. Zdaję sobie sprawę, że mam opinię osoby wypowiadającej się zdecydowanie po którejś ze stron, niezależnie od czekających mnie z tego tytułu konsekwencji. Są jednak sprawy, do których trudno zastosować jasne kryteria. Osobiście - obecny herb nie podoba mi się, ale jestem za możliwie ścisłym trzymaniem się pierwowzoru Granzowa. Ciekawe by było dotrzeć do jego zapisków dotyczących idei przyświecających mu przy projektowaniu tego herbu, jego przemyśleń na ten temat.
Edward Zając

Wiesiek

Post autor: Wiesiek » poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 11:10

Chciałbym przedstawić swoją opinię na temat nowego herbu miasta. Być może, że się mylę, ale wydaje mi się, że projekt ten nie jest dopracowany i zawiera błędy. Na pewno kadłub w nowym projekcie jest gorszy od starego. Przede wszystkim wygląda na kadłub łodzi żaglowej a nie na kadłub fregaty. Ponadto dziób wygląda jak rufa i odwrotnie rufa jak dziób. Brak jest na dziobie nadburcia ( rufa zresztą też powinna mieć nadburcie oraz pawęż ). Bukszpryt jest wyprowadzony (przynajmniej tak to widać) gdzieś spod pokładu, tymczasem powinien stanowić jakgdyby przedłużenie stewy dziobowej. Myślę również, że w części dziobowej należałoby "podwiesić" kotwicę admiralicji. Na zakończenie jedna uwaga co do barw. Otóż uważam, że flagi wiatrowe i bandera powinny mieć barwy narodowe tzn. biało-czerwone. Dobrze byłoby, aby głos w tej sprawie zabrali fachowcy-ludzie morza, którzy z pewnością będą mieli dużo więcej do powiedzenia ode mnie, bowiem z morzem mam niewiele wspólnego, chyba tylko to, że mieszkam w Ustce. Pozdrawiam-Wiesiek.

Zablokowany