Czy napradę musi coś sie wydarzyć aby

W tym dziale prosimy o kierowanie pytań, na które chcielibyśmy uzyskać odpowiedzi od władz Ustki. Zadajemy pytania zrozumiałe. Bądź cierpliwy, nie na każde pytanie otrzymasz odpowiedź od razu.

Moderator: DKS

marcelik

Czy napradę musi coś sie wydarzyć aby

Post autor: marcelik » środa, 30 sierpnia 2006, 08:10

ukarać mandatem źle zaparkowany samochód?

Witam, przynajmniej od czwartku na rogu ul. Jana z Kolna i Mickiewicza stoi zaparkowana vectra WZ44469. Stoi w ten sposób, że skręcając Jana z Kolna w Mickiewiczw w lewo nie widać samochodów jadących z prawej strony! Jadę tamtędy codziennie.
Jest juz po sezonie, są inne miejsca postojowe a gościu uparł się żeby dostać mandat. Tylko, że nasze słuzby się nie kwapią. Widziałem przejeżdżający patrol policji i straży miejskiej - niestety bez reakcji.
Co by było gdyby dosżło tam do wypadku? Czyja będzie wówczas wina? Przecież może tamtedy jechac karetka!

Awatar użytkownika
iw

Post autor: iw » środa, 30 sierpnia 2006, 08:36

marcelik - dobry temat

Uważam, że warto pociągnąć temat bezpieczeństwa na ulicach naszego miasta.Mnie szczególnie irytują w czasie jazdy wysokie krzewy przy ulicach np.ul.Wilcza, skrzyżowanie Wróblewskiego i Cisowej, cały plac Dąbrowskiego.Wiem, że wczasie jazdy należy zachować ostrożność ale tam szczególnie łatwo o tragiczną niespodziankę.
Myślę, że forum przegląda Straż Miejska lub ich zwierzchnik to warto takie miejsca pokazać a przy okazji - czy ograniczenie prędkości do 40 km/h kończy się jutro ?
Jak posiada się prawo do myślenia, tak również prawo do zdziwienia i pytania się...

maja

Post autor: maja » środa, 30 sierpnia 2006, 09:45

Ale przecież dyskusja na ten temat już była i jedynymi reakcjami Miasta były:
1. Zdjęcie "holowników ze znaków na Mickiewicza i zastąpienie ich tabliczkami "nie dotyczy chodnika"
2. Obszerne wyjasnienie Komendanta SM, że nie mają ludzi i mają dużo obowiązków (to w sezonie a teraz?)

ŻADNEJ reakcji nie zauważono, zarówno na forum jak i w terenie, ze strony policji.
Kwiestia nagminnego łamania zakazu postoju na Mickiewicza przy szpitalu też była... totalnie zignorowana przez wszystkich, którzy winni się tematem zająć...
"Nigdy nie śpij z większym od siebie wariatem" (II Prawo Hartleya)

Awatar użytkownika
iw

Post autor: iw » środa, 30 sierpnia 2006, 10:08

Reakcji nie było, może i nie będzie teraz ale "kropla drąży skałę" i trzeba o tym pisać .Jeżeli odpowiednie służby nie reagują to pytam się - po co one są .
Jak posiada się prawo do myślenia, tak również prawo do zdziwienia i pytania się...

Awatar użytkownika
masasza

Post autor: masasza » środa, 30 sierpnia 2006, 11:38

iw pisze:marcelik - dobry temat

czy ograniczenie prędkości do 40 km/h kończy się jutro ?

A wogóle obowiązywało :?: :?: :?: :?:
Chyba że na papierze.
Obrazek

Awatar użytkownika
iw

Post autor: iw » środa, 30 sierpnia 2006, 13:22

dla mnie tak skoro są znaki a jak dla innych to nie mnie oceniać

Rzecznik Prasowy
Kontakt:

Post autor: Rzecznik Prasowy » środa, 30 sierpnia 2006, 14:03

Oto wyjaśnienie, jakie uzyskałem od Straży Miejskiej:

1. Ograniczenie prędkości do 40 km/h obowiązuje w naszym mieście do 15 września.

2. Vectra ze skrzyżowania już zniknęła.

3. Roślinność na Placu Dąbrowskiego zostanie prześwietlona zgodnie z Państwa sugestią - stosowne polecenie zostało już wydane. W pozostałych miejscach nie bardzo mamy jasność, gdzie dokładnie dochodzi do ograniczenia widoczności. W tej sprawie najlepiej umówić się z Z-cą Komendanta Krzysztofem Stodołą telefonicznie - bezpłatny numer 986.

Proszę o emotikon z oklaskami:-)
Tomasz Kościuczuk
Rzecznik Prasowy

Awatar użytkownika
iw

Post autor: iw » środa, 30 sierpnia 2006, 15:15

do Rzecznika
wyjaśniam:
przy ul.Wilczej (na wysokości śp.stoczni ), na skrzyżowaniu Cisowa i Wróblewskiego krzewy wg. mnie są za wysokie - wystarczy tylko tam pojechać samochodem.Z samochodu SM trochę inaczej to wygląda ale nie wszyscy takimi jeżdżą
cdn

marcelik

Post autor: marcelik » środa, 30 sierpnia 2006, 16:00

[quote="Proszę o emotikon z oklaskami:-)[/quote]

:lol: - nie mam z oklaskami?

maja

Post autor: maja » czwartek, 31 sierpnia 2006, 10:19

Dla Rzecznika niech sobie coś wybierze zależnie od nastawienia do sprawy:
1. Obrazek 2. Obrazek 3. Obrazek 4. Obrazek

A ciagnąc ten temat, prosba raczej do policji i do rowerzystów. Najpierw do tych drugich... zwłaszcza dojeżdżajacych do pracy rano...
Od jakiegoś czasu o 6-tej rano jest już ciemno i jazda bez jakiegokolwiek oświetlenia z tyłu to czyste szaleństwo. Koszmarnie wygląda sytuacja, kiedy w światłach autobusu, 5 metrów przed pojazdem nagle z ciemności wyłania się postać na rowerze. Dzisiaj byłem świadkiem jak nieoswietlony rowerzysta/-tka/ omijał stojący na poboczu samochód i w tym samym czasie pojawił się za nim autobus... nie trzeba konczyć wątku.

No i do policji... może zamiast co rano stać na rogatkach Ustki radiowozik puściłby się przed szóstą trasą do Słupska i przynajmniej zwrócił uwagę cichociemnym rowerzystom.

Awatar użytkownika
iw

Post autor: iw » czwartek, 31 sierpnia 2006, 10:57

Warto zwrócić też uwagę na sprawę oświetlenia ulic.Cieszę się, że mamy dużo zieleni mieście ale bezpieczeństwo jest chyba sprawą nadrzędną.Wystarczy przejechać się np. ul.Grunwaldzką (na całej długości)aby poczuć adrenalinę-wyłaniający się z mroku ludzie, niewidoczne znaki to jak sport ekstremalny.

maja

Post autor: maja » czwartek, 31 sierpnia 2006, 13:53

@iw
A coś miało być robione z drzewami w zeszłym roku. Ale chyba Miasto przyjęło stanowisko nr 4 (patrz wyżej) i stwierdziło, że wkrótce problem sam sie rozwiąże (jesień)

Awatar użytkownika
iw

Post autor: iw » czwartek, 31 sierpnia 2006, 14:04

A może Rzecznik nam odpisze.Czekam z niecierpliwością

marcelik

Post autor: marcelik » piątek, 1 września 2006, 08:39

Jezeli już mówimy o sytuacjach, które moga doprowadzić do nieszczęścia to podaję temat do rozwiązanie (na przyszły sezon): mam na mysli wszędobylkie, koszmarne i bardzo niebezpieczne gokarty.
Bardzo często widziałem szaleńców na chodnikach którzy wjeżdżali w ludzi. Drugim typem szaleńców są ci, którzy udają sie na spacerek ulicami naszego miasta. Rozumiem, że mozna ich spotkac na przymorskich ulicach ale co robi np. 4-osobowa rodzina beztrosko sobie jadąca ul. Słupską lub Wróblewskiego! Wszyscy wiedzą jaki jest ruch w sezonie!
Może przy wydawaniu zezwoleń właścicielom tych "pojazdów" należy zwócic im uwagę co można a czego nie, albo postawić jakieś znaki zakazu (he, he ale wczasowiczów przecież zakazy nie obowiązują).

Awatar użytkownika
iw

Post autor: iw » piątek, 1 września 2006, 08:58

@marcelik
Bardzo ważne spostrzeżenie nt. tych dziwnych pojazdów.Warto sprawdzić jak to działa w Jarosławcu bo tam widziałem odpowiednie znaki zakazu.
Należałoby też skierować pytanie do naszej Policji i Straży Miejskiej:
"Czy takie pojazdy praktycznie nie przystosowane do poruszania się po ulicach (np. brak oświetlenia i dobrych hamulców nie mówiąc o delikatnej konstrukcji) spotykane na terenie całego miasta w sezonie letnim powodują wzrost zagrożenia dla wszystkich uczestników ruchu drogowego
i w związku z tym będą ograniczenia w korzystaniu z nich ??"

Piszę tu, bo jak zapewnia Rzecznik w/w służby przeglądają nasze forum

maja

Post autor: maja » piątek, 1 września 2006, 09:42

@iw
Generalnie Miasto moze jedynie sugerować/prosić o wycinkę, bo droga jest powiatowa.

A gokarty? chyba odpowiednie służby winny przegonić je z chodników na ulice i ścieżki rowerowe. Zresztą w/w. pojazdy w kilku miejscach w parku na Chopina skutecznie zniszczyły trawniki...

Rzecznik Prasowy
Kontakt:

Post autor: Rzecznik Prasowy » piątek, 1 września 2006, 09:52

1. Drzewa
W sprawie drzew przy ul. Grunwaldzkiej interweniowałem w zeszłym roku w powiecie - to droga powiatowa. Drzewa zostały częściowo prześwietlone. Również teraz przypomnę im więc o pięknie oświetlonych koronach drzew.

2. Gokarty
Gokarty to temat rzeka. Burmistrz podjął wiele starań, aby ograniczyć poruszanie się nimi w mieście. Straż Miejska i Policja zwracała szczególną uwagę na kierowców tych pojazdów. W świetle przepisów o ruchu drogowym są to jednak najwyraźniej rowery, a tych nie chcemy przecież wyrzucać z miasta.

Największe straty spowodowane gokartami widać w parku Chopina. Piesi i rowerzyści takiego spustoszenia nie są w stanie zrobić. Myślę, że w przyszłym roku można by wprowadzić zakaz poruszania się 3- i 4-kołowcami w tym miejscu. Przynajmniej w tym miejscu.
Tomasz Kościuczuk
Rzecznik Prasowy

Awatar użytkownika
iw

Post autor: iw » piątek, 1 września 2006, 11:07

Do wszystkich:
"Gokart - mały pojazd silnikowy, czterokołowy, służący głównie do wyścigów na torze kartingowym".
Nam życie "umilają" rowery(Prawo o ruchu drogowym - definicja roweru)
a co do Jarosławca - o zakazie dla wielokołowców wiem z relacji kolegi - zapalonego "prawdziwego" rowerzysty

barmanik

Post autor: barmanik » poniedziałek, 4 września 2006, 08:35

Skoro te "pojazdy" są rowerami muszą być wyposażone zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 31.12.2002 w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz ich niezbędnego wyposażenia, Dz. Ustaw 2003 nr 32 poz. 262:

Art. 53.
ust. 1. Rower powinien być wyposażony:
1.z przodu - w jedno światło barwy białej lub żółtej selektywnej;
2.z tyłu - w jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz jedno światło pozycyjne barwy czerwonej, które może być migające
3. w conajmniej jeden sprawnie działający hamulec;
4.dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku

Art. 56.
ust. 1. Światła pojazdu o których mowa w par. 53-55, powinny odpowiadać następującym warunkom:
1.światła pozycyjne oraz światła odblaskowe oświetlone światłem drogowym innego pojazdu powinny być widoczne w nocy przy dobrej przejrzystości powietrza z odległości co najmniej 150 m;
2.powinny być umieszczone nie wyżej niż 900 mm i nie niżej, niż 350 mm od powierzchni jezdni;
[...]
5.światła czerwone nie mogą być widoczne z przodu, a światła białe (żółte selektywne) - z tyłu.
ust. 2. Dopuszcza się umieszczanie świateł odblaskowych barwy żółtej samochodowej:
1.na bocznych płaszczyznach kół pojazdu, o którym mowa w par. 53-55, z tym zastrzeżeniem, że z każdego boku pojazdu powinny być widoczne dwa światła: jedno umieszczone na kole przedniej osi, a a drugie - na kole tylnej osi.
2.na pedałach roweru i motoroweru

Z moich sobotnich obserwacji wynika, że żaden "pojazd" nie ma świateł, mają tylko odblaski!

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » poniedziałek, 19 marca 2007, 07:10

Czy długo jeszcze (mija drugi rok... i kolejna kadencja Władz) musimy prosić o prześwietlenie drzew na ulicy Grunwaldzkiej od świateł do OSiR-u. Niedługo na drzewach urosną liście i po raz kolejny na chodniku będzie ciemno jak....
(Oj. Bo zadam pytanie przez BIP :wink:)
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

ODPOWIEDZ