remont ul. Dunina

W tym dziale prosimy o kierowanie pytań, na które chcielibyśmy uzyskać odpowiedzi od władz Ustki. Zadajemy pytania zrozumiałe. Bądź cierpliwy, nie na każde pytanie otrzymasz odpowiedź od razu.

Moderator: DKS

tadek

remont ul. Dunina

Post autor: tadek » poniedziałek, 9 października 2006, 19:59

Panie Burmistrzu!
Czy zapowiadany remont ul. Dunina rozpocznie się do 16.10. i jaki jest przypuszczalny realny termin rozpoczęcia prac.
Bardzo dziękuję za odpowiedż.

trops

Post autor: trops » środa, 11 października 2006, 11:13

II połowa października. Odcinek do ulicy Reja jest bardzo krótki. Zostanie wykonany jeszcze w tym roku.

tadek

Post autor: tadek » środa, 11 października 2006, 12:06

czy jest to oficjalna odpowiedż miasta, czy przekazanie niepotwierdzonych informacji przez osoby prywatne?

Rzecznik Prasowy
Kontakt:

Post autor: Rzecznik Prasowy » piątek, 13 października 2006, 09:56

Zgodnie z umową prace na odcinku od Grunwaldzkiej do Reja mają się zakończyć 15 grudnia br. W umowie nie ma na natomiast terminu rozpoczęcia prac. To jest sprawa wykonawcy - Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego ze Słupska.

Ten zapowiada rozpoczęcie prac w przyszłym tygodniu i zapewnia, że nie będzie problemu z wywiązaniem się z umowy w terminie.
Tomasz Kościuczuk
Rzecznik Prasowy

tadek

Post autor: tadek » piątek, 13 października 2006, 13:12

Bardzo dziękuję za rzeczową odpowiedź.

Rzecznik Prasowy
Kontakt:

Post autor: Rzecznik Prasowy » piątek, 13 października 2006, 15:52

W poniedziałek rusza natomiast przebudowa skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej i Jagiellońskiej. Do końca listopada ma tam być rondo!

Pieniądze na przebudowę tego skrzyżowania i odcinka ul. Grunwaldzkiej zdobyło starostwo powiatowe z programu Gambit. Są to pieniądze przeznaczone na przebudowę niebezpiecznych rozwiązań komunikacyjnych.

http://www.ustka.pl/ustka.html?id=1658& ... 69&sid=263
Tomasz Kościuczuk
Rzecznik Prasowy

chlopak_z_ustki

Post autor: chlopak_z_ustki » piątek, 13 października 2006, 21:29

czy rondu nadana bedzie jakas nazwa?

maja

Post autor: maja » sobota, 14 października 2006, 02:09

Rondo im. M.N.N.W. i W. (Miłośników Nadawania Nazw Wszystkim i Wszystkiemu) :roll:
"Nigdy nie śpij z większym od siebie wariatem" (II Prawo Hartleya)

kaczorek

Post autor: kaczorek » wtorek, 14 listopada 2006, 19:54

Przebudowa ul Dunina trwa . Ale chyba do końca roku nie zostanie zakończony .

Rzecznik Prasowy
Kontakt:

Post autor: Rzecznik Prasowy » środa, 15 listopada 2006, 09:53

Witam!

Nigdy nie pisałem, że przebudowa ul. Dunina zakończy się w tym roku. To jest termin na przebudowę odcinka tej ulicy od skrzyżowania z ul. Gruwnwladzką do skrzyżowania z ul. Reja. Pozostała część ma się zakończyć do sezonu 2007.
Tomasz Kościuczuk
Rzecznik Prasowy

mika
Kontakt:

Post autor: mika » niedziela, 19 listopada 2006, 13:50

Skoro jesteśmy już przy budowie dróg wiec może się spytam kiedy zrobione zostaną ulice Harcerska i Morska ? Ile czasu można brnąć w błocie ... ponieważ wysypanie żużlu powoduje jedynie to że kałuże tworzą sie metr dalej ... może i nie jest to centrum miasta ale nadal jest to Ustka. Ja nic nie mówie kto zawsze przed wyborami obiecuje zająć się tym ... a pożniej w swoich ulotkach łaskawie zamieszcza informacje, że przedstawił problem na zebraniu rady miasta, czy nie prościej napisać prosto z mostu za 10 lat niż może za rok... albo że się tym zajmę, może by tak troszke szczerości?

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » niedziela, 19 listopada 2006, 15:27

Wiele razy mowiłem i pisałem, że wykonanie ulicy harcerskiej i morskiej jest zaplanowane w harmonogramie budowy ulic ( uchwala z kwietnia 2004), nie moglem obiecywać, że będzie wykonana za rok, ponieważ te ulice są na dalszym miejscu w harmonogramie, a ich realizacja zależy od uszanowania przez kolejne rady tej uchwały. W mojej ocenie, a trzeba wziąć pod uwagę umiarkowane tempo rozwoju miasta, realizacja tej inwestycji mogłaby sie odbyć okolo 2010 roku ( to tylko moja ocena). Możnaby spróbować wnioskować o zmianę, przyspieszenie ich realizacji, ale może sie to odbyć kosztem innych ulic po zachodniej stronie, a na to mogą nie zgodzić sie radni naszej strony, no i wzmogą się roszczenia radnych i mieszkańców strony wschodniej, by ich ulice wykonać. To już jest "ta nasza kuchnia samorządowa". Dodam, że w poprzedniej kadencji A. Wdowiarek aktywizował kilka głosów w radzie i podobnie ja, to wystarczało by wiele naszych wniosków bylo przyjętych. Dzięki temu opracowany jest harmonogram uwzględniający też potrzeby naszej strony. Jeśli to ruszymy, to niektóre ulice ( np. 9 marca, harcerska i morska) nie doczekaja sie realizacji w przewidywanym terminie.
Reasumując: utrzymać harmonogram i bezwzględnie egzekwować jego realizację.

mika
Kontakt:

Post autor: mika » niedziela, 19 listopada 2006, 15:53

Jednym slowem ulice Morska i Harcerska ma miasto w powarzaniu dlatego ze wschodnia czesc miasta jest waniejsza, nowe osiedla sa wazniejsze itp czyli obie ulice sa na nizszej pozycji w harmonogramie i pewnie pozostana tam na zawsze bo w kazdej chwili pojawiaja sie "wazniejsze" drogi do naprawy przy czym wymienione przezemnie drogi nigdy zrobione nie byly ... nie rozumiem dlaczego ulica Wilcza i Zeglarzy i inne na osiedlu sa zrobione a Morska i Harcerska zostaly ominiete. Czyli nawet przyblizony przez pana rok 2010 jest rokiem baaaardzo malo prawdopodobnym...

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » niedziela, 19 listopada 2006, 16:21

To pytanie dlaczego należy zadać tym , którzy byli przede mna, dlaczego niezakończyli wtedy ulic, gdy były po temu warunki ( lata 1997-2002). Drogi te , a sprawdzilem w uchwale sa na 35 i 36 miejscu w harmonogramie, więc daleko. Zobaczymy czy da się coś zrobić, choćby parę pozycji do góry, argumenty by sie znalazly, problemem są pieniądze, czy nowy burmistrz będzie tak aktywny jak Graczyk w pozyskiwaniu środków ze sprzedaży mienia i europejskich. Bo jak nie będzie pieniędzy to nawet harmonogram nie pomoże.

mika
Kontakt:

Post autor: mika » niedziela, 19 listopada 2006, 16:30

Pare pozycji czyli ile 2, 3 ... heh no nie wiem co to pomoże chyba tylko bedzie można sobie napisać, że sie przyśpieszylo budowe dróg o poł roku ... a co do zwalania wszystkiego na burmistrza to bez przesady ... radni też chyba maja tam coś do roboty oprócz brania kasy prawda ...

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » niedziela, 19 listopada 2006, 18:08

Rozumiem Twoje rozżalenie, że ulice te nie zostana szybko wykonane, wiem, co to znaczy mieszkać przy szlakowej nawierzchni, lecz co do szans radnego w możliwości realizacji zadan raczej nie masz racji, radny nie ma władzy realnej, urzędu do dyspozycji, wraz z innymi tworzy prawo i kontroluje jego wykonanie, ale nic nie wykonuje, tu rola burmistrza. Najważniejsze, że by były pieniądze, bo pozostaje problem jak je podzielić, a tu już radny może nieco więcej.
Co do kasy, hm, w czasie gdy pracuję społecznie - nie zarabiam, więc dieta stanowi dla mnie zwrot tych niezarobionych pieniędzy, więc dlaczego radny ma pozbawiać środków do życia swojej rodziny? Temat ten szerżej omówiłem w art, w Ziemii Usteckiej przed dwu laty " Dieta radnego". Obawiam się, że gdyby nie ta dieta, nie mielibyśmy radnych na komisjach i sesjach, ale też zgodzę się z Tobą, że dla niektorych jest to comiesięczna pensja.

mika
Kontakt:

Post autor: mika » niedziela, 19 listopada 2006, 18:39

Hmm jesteśmy na Ty... i nie jestem rozżalona tylko nie lubie jak ktoś robi dobra mine do zlej gry. Wiec sobie zacytuje "radny nie ma władzy realnej, urzędu do dyspozycji, wraz z innymi tworzy prawo i kontroluje jego wykonanie, ale nic nie wykonuje, tu rola burmistrza" Skoro radny tworzy i kontroluje wykonanie to wladze jakas ma... zreszta po co by byli radni skoro nie maja wladzy... I nie zgodze sie z tym, że wszystko zależy od burmistrza i nie zgodze sie nigdy ze zwalaniem winy na niego. Skoro najmniejsza jednostka nie potrafi czegos zalatwic to ta najwyzsza tym bardziej sie tym nie zainteresuje, bo uzna to za niwazne. Czyli bedac radnym rezygnuje sie ze swojej pracy dotychczasowej i jest sie wylacznie radnym? I pensja radnego to jedyny dochód takiej osoby? A co do art. w Ziemi Usteckiej to gazeta ta jest dość cieżko dostepna jak dla mnie i w rece mam ja moze raz na rok ...

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » niedziela, 19 listopada 2006, 20:33

Myślę, że zgodzimy sie co do tego, że drogi o ktorych rozmawiamy sa dla Ciebie bardzo ważne i chciałabyś by je jak najszybciej wykonać, jako radny będę poszukiwał możliwości i środków by to uczynić, ufam, że stanie się to możliwe przy akceptacji członków nowej rady.

Obserwator
Kontakt:

Post autor: Obserwator » niedziela, 19 listopada 2006, 21:11

@Włodku,
Pamiętaj, że jesteś Radnym Miasta Ustki. Liczę, że w tej kadencji również rozsądnie podejdziesz to tematu remontu i budowy dróg i nie będziesz w grupie osób, które np. obalą poprzednią uchwałę aby walczyć o remont drogi, ulicy na "swoim" osiedlu aby tylko przypodobać się mieszkańcom konkretnej ulicy.

mika
Kontakt:

Post autor: mika » niedziela, 19 listopada 2006, 21:16

Nie tylko dla mnie sa wazne ... nie lubie myslec tylko o sobie .. te ulice sa tez wazne pewnie dla wielu matek ktorych dzieci lubia sie w tych kaluzach na tych ulicach taplac hehe i dla turystow ktorzy podczas letnich deszczy w nich tona :) przyznam ze fajnie sie na to patrzy ale jest troszke ciezej jak sie nie da z domu wyjsc bo czlowieka zalewa :/ Ja jakbym byla w radzie zajelabym sie tez tym przepieknym placem po zachodniej stronie przy wejsciu na 2 molo ... jak sie czlowiek tam nie potknie to jest cud ... pozatym w porownaniu z promenada to sa dwa swiaty chociaz dolna promenada tez nie wyglada ciekawie. Ale jak znam Ustke i cale te rzady nic sie nie zmieni, no moze za jakies 20 lat niestety jestem realistka nie marzycielka jak niektorzy...

ODPOWIEDZ