System naboru pracowników w Ustce :)

W tym dziale prosimy o kierowanie pytań, na które chcielibyśmy uzyskać odpowiedzi od władz Ustki. Zadajemy pytania zrozumiałe. Bądź cierpliwy, nie na każde pytanie otrzymasz odpowiedź od razu.

Moderator: DKS

PRAWDA

System naboru pracowników w Ustce :)

Post autor: PRAWDA » czwartek, 26 października 2006, 15:54

Mam pyt.związane z naborem nowych pracowników MGOPS/zainteresowani znają ten skrót/....ja pracuje tu juz kilka lat, posiadam wyższe wykszt.....a tu nagle przychodzi nowa pracowniczka / siostrzenica naszej miejskiej pani skarbnik/ wiek ok. 30 lat,-wykszt.srednie/pewnie sie doucza:) / i juz od pierwszych dni stwierdza że obejmie ważne stanowisko i nie ukrywa tego przed nikim !!! Czy to normalne takie wpychanie rodzin.....dla naszych urzedników pewnie TAK ...pewnie nie otrzymam odpowiedzi na moje pytanie :?: ...ale choć porusze problem... :twisted: [/list]

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » czwartek, 26 października 2006, 19:20

zgłoś się do prokuratora i zrób taśmy jak begerowa ;-)
ObrazekObrazek

kaczorek

Post autor: kaczorek » czwartek, 26 października 2006, 21:48

Sprawa wymaga wyjaśnienia . Być może to zatrudnienie jest uzasadnione i pokrewieństwo z skarbnikiem nie ma tu znaczenia . Głos powinien zabrać ktoś bardziej zaznojomiony z urzędem .

maja

Post autor: maja » piątek, 27 października 2006, 07:33

W normalnym kraju (a Polskę do takich zaliczyć raczej nie można) na wszelkie stanowiska w administracji i spółkach związanych z administracją rządową/samorządową ogłasza się konkursy, których wyniki z uzasadnieniami są później ogólnodostępne... Ale to u nas jeszcze dłuuuuugo nie zaistnieje.
Wszystko idzie w odwrotnym niż powinno kierunku... likwidacja Służby Cywilnej i konkursów na stanowiska kierownicze w administracji... Tak, chyba moje wnuki normalności doczekają...
"Nigdy nie śpij z większym od siebie wariatem" (II Prawo Hartleya)

Awatar użytkownika
HAP

Post autor: HAP » piątek, 27 października 2006, 08:23

Droga PRAWDO,
Mam nadzieję, że swój post napisałaś z kawiarenki internetowej, albowiem w innym wypadku Twoja tożsamość jest już znana (komu trzeba)...
Tak to w praktyce wygląda.
Pozdro dla Admina :)

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » piątek, 27 października 2006, 09:36

Drogi HAPie
Po co ludzi straszysz ?? Jak na razie nikomu nic się nie stało przez że coś na forum napisał. Sugerujesz coś czy jak??
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
HAP

Post autor: HAP » piątek, 27 października 2006, 09:50

Tak, sugeruję.

Zarejestrowałem się na forum niezbyt dawno i nikomu o tym nie mówiłem. Jakież było moje zdziwienie, gdy dwóch znajomych spotkawszy mnie, stwierdziło coś w rodzaju: "no to się kolega na forum udziela". Jeden dał mi do zrozumienia skąd ma takie informacje, a drugi pracuje w Urzędzie.

Za to co tutaj piszę, nie mam się czego wstydzić. Nie obrażam nikogo. Nie zmyślam. Nie atakuję.
Ale przyznam, że głupio się poczułem, gdy uświadomiłem sobie, jak wygląda poufność tej mojej aktywności na forum.

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » piątek, 27 października 2006, 09:58

hehehe... a gdzie tu jest napisane że jesteś anonimowy??
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
HAP

Post autor: HAP » piątek, 27 października 2006, 10:28

Anonimowości brak - ale selektywnie. Ja nie wiem kim jesteś, dumb. Ale są tacy, co wiedzą :)

Najwyraźniej jednak niektórzy, jak choćby autorka tego wątku, są przekonani, że jakaś anonimowość jednak funkcjonuje. A tu ZONK!

Sekretarz

System naboru pracowników w Ustce

Post autor: Sekretarz » piątek, 27 października 2006, 15:07

Uprzejmie informuję wszystkie zainteresowane osoby, że zgodnie z przepisami o pracownikach samorządowych nabór na wolne stanowiska urzędnicze w Urzędzie Miejskim w Ustce odbywa się w drodze konkursu. Dotyczy to także osób zatrudnianych w jednostkach pomocniczych gminy oraz w gminnych (miejskich) jednostkach i zakładach budżetowych (art. 1 pkt 3 ustawy). Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej jest taką właśnie miejską jednostką.

W związku z tym, że od dnia 1 stycznia 2007 r. osobno będzie działał ośrodek pomocy społecznej dla miasta i i osobno dla gminy, Burmistrz Miasta przeprowadził konkurs na stanowisko kierownika MOPS (miejskiego). Konkurs został rozstrzygnięty. Wybrana osoba rozpocznie pracę jako kierownik MOPS od dnia 2 stycznia 2007 r. Pozostali pracownicy MOPS, którzy będą w nim pracowali od 2 stycznia 2007 r. to dzisiejsi pracownicy MGOPS. Pozostaną oni pracownikami MOPS po odejściu części pracowników do nowoutworzonego przez gminę Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Uprzejmie informuję, że Pani Skarbnik Miasta Ustki nie ma siostry, a więc nie może, z przyczyn obiektywnych, mieć siostrzenicy. Zatem informacja podana przez "PRAWDĘ" jest nieprawdziwa.
Istnieje tylko prawdopodobieństwo, że taka sytuacja rodzinna jest możliwa jeśli chodzi o Skarbnika Gminy Ustka lub systuacja opisana przez "PRAWDĘ" jest całkowicie nieprawdziwa. Nie leży jednak w moich kompetencjach sprawadzanie stanu rodzinnego osób, które nie są pracownikami samorządowymi MIASTA USTKI.

Podsumowując - z wyłączeniem kierownika MOPS pochodzącego z konkursu - pozostali pracownicy w MOPS (miejskim) będą wywodzili się z dzisiejszej kadry tej jednostki. Jeżeli będzie konieczne zatrudnienie kogokolwiek, konkurs w tej sprawie zostanie ogłoszony publicznie.

W sprawie informacji, jak będzie wyglądała sytuacja naboru do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, należy zwrócić się do obecnego kierownika MGOPS, który jak mi wiadomo obejmie funkcję kierownika w GOPS.

A tak na marginesie. Trzeba mieć mimo wszystko świadomość, że wprowadzenie zapisu o konkursowym naborze pracowników samorządowych nie pozbawiło Burmistrza ani kierowników jednostek pewnej swobody w wyborze kandydatów. Nadal ją mają, jednak muszą stosować obiektywne, mierzalne i możliwe do wykazania warunki konkursowe oraz informować na stronie BIP o postępowaniu konkursowym. Ustawodawca wyszedł bowiem z założenia, że nie można całkowicie pozbawić pracodawcy samorządowego swobody doboru kadry. Tym bardziej, że z roku na rok zadania realizowane przez pracowników samorządowych są coraz trudniejsze i wymagają od pracowników coraz wyższych kwalifikacji. A zatem dobór warunków konkursowych (jednak w granicach określonych ustawowo) należy do pracodawcy (burmistrza, wójta, kieronika jednostki).

Jeżeli jakiekolwiek sprawy z zakresu naboru są niejasne, bardzo chętnie udzielę dalszych wyjaśnień korzystając z forum. Jestem do dyspozycji także pod adresem: sekretarz @um.ustka.pl.

Mam nadzieję, że moje wyjaśnienie uspokoiło "PRAWDĘ" co do przejrzystości postępowania Urzędu i jednostek podległych.

Pozostaję z poważaniem.

Antoni Gruba
Sekretarz Miasta Ustki
:)

Sekretarz

Anonimowość na forum.

Post autor: Sekretarz » piątek, 27 października 2006, 15:52

Uprzejmie informuję, że Urząd Miejski w Ustce nie kontroluje korespondencji lub innych informacji związanych z wypowiedziami jakichkolwiek osób na tym forum (np. adres IP lub inne). Nikt, kogo wypowiedzi nie nauszają zasad określonych w regulaminie forum, nie musi się tego obawiać.

Urząd Miejski w Ustce zastrzega jednak sobie prawo do podjęcia działań zmierzających do ustalenia danych związanych z wypowiedzią na forum w sytuacji, gdy działalność takiego forumowicza zagraża bezpieczeństwu systemu informatycznego urzędu lub istnieje podejrzenie o popełnieniu przestępstwa (wtedy jesteśmy zobowiązani do złożenia stosownego zawiadomienia do właściwych organów). Jednak każdorazowo takie postępowanie - jeśli nastąpi - aby było uprawnione wymaga bezwzględnie mojej osobistej zgody.

Oświadczam, że ktokolwiek - administrator systemu lub inne osoby - narusza ww. zasady tj. pozyskuje i ujawniania komukolwiek tożsamość (lub informację pozwalającą ustalić tę tożsamość) osób wypowiadających się na tym forum lub inne informacje uzyskane poprzez dostęp do systemu informatycznego urzędu (uprawniony lub nieuprawniony) bez odpowiedniego upoważnienia - działa bez wiedzy i zgody mojej czy też burmistrza.

Każdy, kto wie o takich przypadkach i może je udowodnić proszony jest o informację na mail: sekretarz@um.ustka.pl lub kontakt osobisty w godzinach pracy urzędu.

Mam nadzieję, że opisany przez HAP-a incydent (jeśli był prawdziwy) nie spowoduje opustoszenia forum. Jest ono bowiem, moim zdaniem, nieocenionym źródłem informacji o sprawach i problemach ważnych dla mieszkańców Ustki, opinii o działaniach władz samorządowych i pomysłach na różne przedsięwzięcia mogące przyczynić się do rozwoju tego miasta.

Pozostaję z poważaniem.

Antoni Gruba
Sekretarz Miasta Ustki

Awatar użytkownika
WielkiBrat

Post autor: WielkiBrat » sobota, 28 października 2006, 11:45

Ustka jest na tyle małym miastem, że czasami nie można zatrudnić pracownika bez związku krwi z obecnie pracującymi.
Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » sobota, 28 października 2006, 16:12

Donoszę uprzejmie że wystąpiły koligacje rodzinne w Radzie miejskiej w kadencji 2002-2006 bowiem wybrani zostali dwaj bracia, nazwisk ze względów oczywistych nie moge podać........

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » sobota, 4 listopada 2006, 20:02

WielkiBrat pisze:Ustka jest na tyle małym miastem, że czasami nie można zatrudnić pracownika bez związku krwi z obecnie pracującymi.
buahahahaha

no tak...16tysiecy mieszkancow i nie ma kogo wybrac
Poroponowal bym sie zainteresowac iloscia osob bezrobotnych z wyzszym wyksztalceniem->czesto nawet kierunkowym!!

polewka roku jak dla mnie
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.
Tępię przejawy absurdu, GRATIS!!

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 2 stycznia 2007, 18:38

HAP co TY masz za kolegow ?? bac to sie powinien ten kto szwinde stroi w urzedzie a nie ten co ujawnia takie postepowanie...w urzedzie chyba sie jest osoba publiczna co narzuca pewna etykiete..jesli prawda klamie to nie dziwie sie ze mamy jesien zima :D
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

ODPOWIEDZ