Straż miejska a środki przymusu

W tym dziale prosimy o kierowanie pytań, na które chcielibyśmy uzyskać odpowiedzi od władz Ustki. Zadajemy pytania zrozumiałe. Bądź cierpliwy, nie na każde pytanie otrzymasz odpowiedź od razu.

Moderator: DKS

miras66

Straż miejska a środki przymusu

Post autor: miras66 » środa, 4 kwietnia 2007, 11:02

[/b]witam mam pytanie czemu w naszym miescie straż miejska nie ma broni gazowej czy palnej są ci ludzie sa naprawdę narażeni na duże ryzyko przy interwencjach w innych miastach turystycznych straż miejska posiada środki przymusu a u nas nie ,, czemu''. Myśle że zaden z panów który siedzi za biurkiem nie ma pojecia o takich interwencjach szkoda ludzi.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 4 kwietnia 2007, 11:08

czy aby przyjrzales sie dobrze ?
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

miras66

Post autor: miras66 » środa, 4 kwietnia 2007, 11:48

sprawdziłem nie posiadają. A narkomanów, młodocianych przestępców przybywa którzy maja noże, pałki itd. Pisze o tym bo na ulicy widzę częściej straż miejska niż policje śmieszne ale prawdziwe. A policja napewno zarabia wiecej niz oni.

Awatar użytkownika
WielkiBrat

Post autor: WielkiBrat » środa, 4 kwietnia 2007, 12:25

Miras66
Poczytaj najpierw o powodach powołania SM i ich ustawowych zadaniach.
Celem SM nie jest prewencja w dosłownym tego słowa znaczeniu.
Można ich nazwać "gwardią przyboczną" Rady Miasta i mają wypisywać mandaty za łamanie prawa lokalnego. Od egzekwowania prawa ustawowego jest Policja. Ta też jest od posiadania broni, pałek, gazu i radarów.
Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 4 kwietnia 2007, 12:54

chodzilo tu chyba o to, ze w razie czego zaatakowany z nienacka straznik jest pozbawiony jakiejkolwiek obrony ( pies czy agresywny przechodzen ) brakuje wtedy czasu na powiadamianie policji.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
WielkiBrat

Post autor: WielkiBrat » środa, 4 kwietnia 2007, 13:06

Taka dyskusja jest prowadzona w parlamencie od paru lat.
Czy SM powinna być dozbrojona na kształt Policji czy Straży Granicznej.
Osobiście uważam, że uzbrojeni po zęby pogranicznicy, patrolujący ulice razem z Policją, robią wrażenie większe od samej Policji. Nie wspominając o "światłości umysłu", czego niestety policjantom i strażnikom czasem brakuje.
Ale wracając.
Mamy kilka służb mundurowych, których kompetencje nakładają się.
Skutek jest taki, że żadna nie robi niczego. Niestety.
Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 4 kwietnia 2007, 13:35

Po czesci masz racje Wielki bracie. Po czesci ..bo to policja robi co chce
Obrazek

Awatar użytkownika
Qazar

Post autor: Qazar » środa, 4 kwietnia 2007, 18:58

hmmm z tego co wiem to pierwszym środkiem przymusu jest "użycie siły fizycznej" więc coś tam mają...

mika
Kontakt:

Post autor: mika » środa, 4 kwietnia 2007, 19:32

WielkiBrat pisze: Osobiście uważam, że uzbrojeni po zęby pogranicznicy, patrolujący ulice razem z Policją, robią wrażenie większe od samej Policji.
To chyba dlatego ze jak widzimy policje spacerujaca to albo jest wyjscie na zakupy, spacer rekreacyjny itp i nie zwracamy na nich wiekszej uwagi chociaz ich widok to nawet moze na ulicy zaskoczyc :D a jak ida ze straza graniczna to juz moze oznaczac ze cos sie stalo i kogos szukaja.
A tak serio to tez mam takie wieksze wrazenie na ich widok, ale to tylko wrazenia, inaczej sie patrzy na sama policje a policje ze straza.

Ciamek

Post autor: Ciamek » niedziela, 8 kwietnia 2007, 08:01

Dla mnie możnaby zlikwidować całkowicie taką instytucję, jak Straż Miejska i prezekazać pieniążki na etaty dla policji. Z tymi drugimi nie ma takich problemów, jak z czarnuchami, którzy ciągle szukają głupot, by wystawić komuś mandat...Poza tym nie znają przepisów, a to wiem z doświadczenia...

jaskuł

Post autor: jaskuł » niedziela, 8 kwietnia 2007, 23:27

a dzięki takim wypowiedziom jak twoje ciamek wypadałoby straż zachować, bo widac że robią to co do nich nalezy... a o to nie można się czepiać.

ODPOWIEDZ