Reklama na plaży

W tym dziale prosimy o kierowanie pytań, na które chcielibyśmy uzyskać odpowiedzi od władz Ustki. Zadajemy pytania zrozumiałe. Bądź cierpliwy, nie na każde pytanie otrzymasz odpowiedź od razu.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Reklama na plaży

Post autor: Smerf Maruda » sobota, 27 grudnia 2008, 00:11

Dlaczego nie została sprzedana powierzchnia reklamowa na tzw. bramach przy zejsciu na plaże , całe lato były puste?
Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Awatar użytkownika
Przemysław Nycz

Re: Reklama na plaży

Post autor: Przemysław Nycz » poniedziałek, 29 grudnia 2008, 14:48

Powierzchnia reklamowa na bramach nie należy do miasta tylko do firmy zewnętrznej.
Takie samo pytanie zadałem na jednej z grudniowych komisji RM. Odpowiedzi udzielił Naczelnik Wydziału Promocji. To firma "zawaliła" sprawę. Z informacji od Naczelnika wynika, że miasto monitowało w tej sprawie i w sezonie 2009 firma "ma się poprawić" i znaleść reklamodawców.
Pozdrawiam
Przemek Nycz
/.../ nie jestem poprawny politycznie...

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » czwartek, 1 stycznia 2009, 13:01

Ale czy miasto miało z tego tytułu dochody?
Wynikałoby, że nie. :?
Jesli przesadzili z cenowa oferta, (za dużo chcieli zarobić) to problem tej firmy .

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » środa, 8 lipca 2009, 22:14

Czu miasto ma jakieś pieniądze ze stojących bram-banerów reklamowych ?

Obrazek

Awatar użytkownika
grooby

Post autor: grooby » czwartek, 9 lipca 2009, 16:34

@ smerf

Bramy zostały wykupione, do końca tygodnia pojawią się banery reklamowe.

Żeby było jasne od 1 lipca 2009 wyłącznym właścicielem tych powierzchni reklamowych jest moja firma VOLKY OUTDOOR MEDIA GROUP.
Banery będą tam wisiały do końca tygodnia.

Miasto otrzymało z tego tytułu stosowne wynagrodzenie, odpowiadające wielkości zamównia. Jedakże jego wysokość pozostaje tajemnica handlową, zgodnie przepisami polskiego prawa zawartymi w Ustawie KODEKS CYWILNY i na jej ujawnienie nie wyrażam zgody.

Pozdrawiam
Bartosz Kulmatycki
Proszę pomyśl o ochronie środowiska zanim wydrukujesz ten post

Adi

Post autor: Adi » czwartek, 9 lipca 2009, 16:40

hmm... był jakiś przetarg na te nośniki czy poszły w trybie bezprzetargowym?
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » czwartek, 9 lipca 2009, 20:21

grooby pisze:@ smerf

VOLKY OUTDOOR MEDIA GROUP.
Banery będą tam wisiały do końca tygodnia. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Miasto otrzymało z tego tytułu stosowne wynagrodzenie, odpowiadające wielkości zamównia. Jedakże jego wysokość pozostaje tajemnica handlową, zgodnie przepisami polskiego prawa zawartymi w Ustawie KODEKS CYWILNY i na jej ujawnienie nie wyrażam zgody.

Pozdrawiam
Bartosz Kulmatycki
Ale ostra oficjalna wypowiedz :lol:
Jak się jakiś radny uprze to zgodnie z ustawą ... otrzyma te informacje :D

No,no,no...

W poniedziałek 8 czerwca 2009 staliśmy się głównym operatorem 100 najlepszych lokalizacji powierzchni reklamowych w północnej Polsce.
Ustka, Rowy, Darłowo i inne

Wspólnie z naszymi Parterem (Imperion.pl - Agencja prowadzenia PROJEKTÓW o dużej stopie zwrotu) stworzyliśmy jedyne w Europie przebieralnie plażowe One Way Vision.

Mamy jeszcze kilka wolnych powierzchni (12m2 - każda).
Zaufały nam już: Plus, L'oreal, EA Video Games - SIMS 3

http://www.goldenline.pl/forum/outdoor- ... na2/987564" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.volky.pl/pl/o_nas/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » piątek, 17 lipca 2009, 16:39

Dzisiaj na PW otrzymałem wiadomość od forumowicza grooby.

"Szanowny Panie

W związku z rozprzestrzenianiem nieprawdziwych informacji ? insynuacji, dotyczących przetargu na przebieralnie plażowe żądam natychmiastowego zaprzestania rozprzestrzeniania takich informacji.
W wyjaśnieniu podaję, że zarówno przebieralnie, jak i bramy wejściowe na plażę należą do firmy Relax Media sp. z.o.o. z siedzibą w Szczecinie.
Bramy nie są i nigdy nie były własnością Gminy Miasto Ustka.

W związku z informacjami rozprzestrzenianymi na forum GP24 oraz na forum ustka.pl, żądam natychmiastowego sprostowania nieprawdziwych informacji jeszcze w dniu dzisiejszym.

Pana informacje uderzają z rzetelność i uczciwość firmy Volky potwierdzonymi certyfikatami Krajowego Rejestru Długów. W związku z powyższym żądam wpłaty kwoty 1000 zł na konto dowolnej organizacji charytatywnej i przesłanie na w/w mail potwierdzenia wpłaty.

Nadto informuję, że wszystkie Pana posty zostały zarchiwizowane i przekazane do Kancelarii Radców Prawnych Koterba, Maraszkiewicz, Szyca, Pankiewicz z siedzibą w Słupsku.
Kancelaria uzyskała moje pełnomocnictwo do reprezentowania firmy Agencja VOLKY w tej sprawie. Obecnie moi prawnicy wyliczają szkody, które swoimi nieprawdziwymi informacjami Pan wyrządził dobremu imieniu mojej firmy.
Wstępnie oszacowane odszkodowanie, którego będę żądał to kwota 50 000 zł.

W przypadku niesprostowania nieprawdziwych informacji nakażę podjęcie działań prawnych w dniu 20.07.2009.

Nie zmienia to moich żądań dotyczących wpłaty na cel charytatywny, który jest rekompensatą za rozprzestrzenianie nieprawdziwych informacji.

Pozdrawiam

Bartosz Kulmatycki
Creative Director"

Zapomniałeś napisać, jakie informacji są nieprawdziwe, skoro ja snułem tylko domysły
ponadto próbujesz wmawiać mi rzeczy których nie podałem.

Na Ratuszowych usteckich stronach w czerwcu ukazała się taka informacja.

Obrazek

9 lipca na forum grooby pisał tak:

"http://www.ustka.pl/forum2/viewtopic.ph ... 175#p58175"]http://www.ustka.pl/forum2/viewtopic.ph ... 175#p58175
grooby pisze:@ smerf

Żeby było jasne od 1 lipca 2009 wyłącznym właścicielem tych powierzchni reklamowych jest moja firma VOLKY OUTDOOR MEDIA GROUP.
Banery będą tam wisiały do końca tygodnia.

Pozdrawiam
Bartosz Kulmatycki
Moja odpowiedz brzmiała tak:
Smerf Maruda pisze:Ale ostra oficjalna wypowiedz :lol:
Jak się jakiś radny uprze to zgodnie z ustawą ... otrzyma te informacje :D

No,no,no...

http://www.goldenline.pl/forum/outdoor- ... na2/987564" onclick="window.open(this.href);return false;"]http://www.goldenline.pl/forum/outdoor- ... na2/987564

Ze strony jak wyżej
W poniedziałek 8 czerwca 2009 staliśmy się głównym operatorem 100 najlepszych lokalizacji powierzchni reklamowych w północnej Polsce.
Ustka, Rowy, Darłowo i inne

Wspólnie z naszymi Parterem (Imperion.pl - Agencja prowadzenia PROJEKTÓW o dużej stopie zwrotu) stworzyliśmy jedyne w Europie przebieralnie plażowe One Way Vision.

Mamy jeszcze kilka wolnych powierzchni (12m2 - każda).
Zaufały nam już: Plus, L'oreal, EA Video Games - SIMS 3

http://www.volky.pl/pl/o_nas/
To do kogo należą w końcu bramy wejściowe?

Dużo, dużo niejasności w tej sprawie .
Mam nadzieje , że radni na najbliższej sesji, zobaczą tą umowę Miasto otrzymało z tego tytułu stosowne wynagrodzenie, odpowiadające wielkości zamównia

Pamiętamy również grooby, jak nie tak dawno pisałeś na forum usteckim , że pewnego radnego należałoby powieść. (później czy przedtem, straszyłeś Go sądem :D )

Najpierw pomyśl , później pisz.

Na razie wszystko, szkoda tak ładnej pogody.

Awatar użytkownika
grooby

Post autor: grooby » piątek, 17 lipca 2009, 17:27

W takim razie Twoje niejasności wyjaśni Sąd.

Ja za swoje wypowiedzi potrafiłem przeprosić i się podpisać.

Skoro Pan nie potrafi to jest mi przykro Panie Arturze Mazur.

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » piątek, 17 lipca 2009, 23:52

grooby pisze:
Ja za swoje wypowiedzi potrafiłem przeprosić i się podpisać.
Sorry grooby , ale ja nie mam za co przepraszać. :!: :!: :!:

Czy masz odwagę nam wyjaśnić do kogo w końcu należały te bramy, do Twojej firmy czy Relax Media sp. z.o.o.
bo coś plącześ się w zeznaniach :?:

Ceniłem Cię za różne wypowiedzi między innymi o marce produktu itp.

ale po tym coś napisał,

Pana informacje uderzają z rzetelność i uczciwość firmy Volky potwierdzonymi certyfikatami Krajowego Rejestru Długów.

to marka twojej firmy, będzie mi się kojarzyła z tym , że nie masz długów , czyli zadłużenia potwierdzonymi certyfikatami Krajowego Rejestru Długów.

A jest wiele w Polsce firm znanych i podziwianych jeszcze z innych powodów, np: jakość, fachowość, doświadczenie , profesjonalizm.
Nie znam Twojej firmy i nie mogę jej w tych tematach oceniać , ale jeśli ty sam na I miejscu stawiasz brak długów, to wzbudza to u mnie duże zdziwienie.
:wink:

i sorry, ale mam pełne prawo do wypowiedzenia własnej opinii i żadna cenzura tu nic nie da

Awatar użytkownika
grooby

Post autor: grooby » sobota, 18 lipca 2009, 00:01

Szanowny Panie Mazur
Myślę, że powinniśmy zakończyć ten temat, bo Pan nie ma żadnych informacji, a Pana insynuacje są nie na miejscu, bo obraża Pan mnie, Burmistrza urzędników, Ustczan i moich klientów.
Najbardziej sprawiedliwie wyjaśnią wszystko Panu moi prawnicy i Sąd.
Uważam, że wzajemne osakażnie się, oraz Pana dewagiacje są nie na miejscu.
Wobec powyższego więcej komentarzy w tej sprawie nie bedzie.
Od tej pory wszelka korespondencję z Panem prowadzić będą prawnicy Kancelarii.

Pozdrawiam serdeczenie
Bartosz Kulmatycki

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » sobota, 18 lipca 2009, 21:52

Z uwagi , iż niektórzy czytelnicy forum usteckiego i GP24 traktują poważnie oskarżenia tego pana,
jestem zmuszony nadmienić, że jego oskarżenia są całkowicie bezpodstawne i mijają się z prawdą ,
- i to moja osoba jest w tej sprawie pokrzywdzona.

Oskarżeń względem mojej osoby są wyjustowane.

Ten Pan oskarża mnie o - cytat - "W związku z rozprzestrzenianiem nieprawdziwych informacji ? insynuacji, dotyczących przetargu na przebieralnie plażowe żądam natychmiastowego zaprzestania rozprzestrzeniania takich informacji.
W wyjaśnieniu podaję, że zarówno przebieralnie, jak i bramy wejściowe na plażę należą do firmy Relax Media sp. z.o.o. z siedzibą w Szczecinie.
Bramy nie są i nigdy nie były własnością Gminy Miasto Ustka.
...
...Obecnie moi prawnicy wyliczają szkody, które swoimi nieprawdziwymi informacjami Pan wyrządził dobremu imieniu mojej firmy.
Wstępnie oszacowane odszkodowanie, którego będę żądał to kwota 50 000 zł." :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Wyjaśnienie.

Na żadnym z forów nie podawałem informacji dotyczących:
- aspektu przebieralni powiązanych z jakąkolwiek firmą
- czyją własnością są tzw. bramy wejściowe i przebieralnie
- że bramy są własnością Gminy Miasto Ustka

Żądam sprostowania podanych przez Pana nieprawdziwych i wprost bezczelnych zarzutowi,
oraz przeprosin na forum GP24 i http://WWW.USTKA.PL" onclick="window.open(this.href);return false;

i również wpłacenia symbolicznej kwoty 500 zł na konto fundacji ?Mimo Wszystko? prowadzonej przez Annę Dymną. (wyższa kwota mile widziana :) )
(Numer konta znajdzie Pan tutaj http://www.mimowszystko.org/" onclick="window.open(this.href);return false; )

Oczywiście zastrzegam sobie prawo , żądania dodatkowego odszkodowania na moją rzecz , jeśli p. Bartosz Kulmatycki Creative Director nie wycofa się z tych bezpodstawnych oskarżeń w przeciągu najbliższych dni.

================================================================
PS Przypomina mi to wszystko sławne Radio Erewań,

wiadomość ,
że złapano złodzieja rowerów,
a później sprostowanie , że to nie on ukradł , ale jemu ukradli rower ,
ale na pewno był zamieszany w kradzież roweru :)

Pozdrowienia

Smerf Maruda

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » niedziela, 19 lipca 2009, 01:28

Who cares.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » poniedziałek, 20 lipca 2009, 14:34

Ciekawa dyskusja, jednakże zwróce uwagę na dwa aspekty. Wydaje mi, że ustawa o dostępie do informacji publicznej pozwala na informacje o finansowych operacjach samorządu. Nie jest więc słuszne miom zdaniem twierdzenie, że Kodeks Cywilny pozwala na ich utajnienie poprzez oświadczenie jednej ze stron. Byłoby tak, jesli strony byłyby tylko partnerami, ale tu mamy do czynienia w z sytuacją, w której jedną ze stron jest samorząd. Zatem wykonując swą działalnośc kontrolną myślę, że Rada Gminy może kontrolować tryb, w jakim zostało zamówienie zrealizowane i oceniać skutki finansowe. Gdyby było inaczej nigdy nie dowiedzielibyśmy się, za ile jest wydzierżawiona plaża pod Baya Beach. Jest tak, ponieważ w grę wchodza środki publiczne i jawność działania samorządu.
A druga sprawa jest zupełnie groteskowa, ponieważ łatwo jest obrażać innych i sprowadzić zamknięcie tematu do przeprosin, a tu zastosować nadzwyczajne środki żądania w oparciu o Kodeks Cywilny. Ach, ta mentalność Kalego. Widzę między tymi dzialaniami dużą nieadekwatność.

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » wtorek, 21 lipca 2009, 07:55

Na mój prosty rozum należy rozdzielić dwie sprawy.

Pierwsza to odpowiedź na pytanie jaką kwotą firma - właściciel "bram" przy wejściach na plażę - zasila kasę miejską? W odpowiedzi na to pytanie firma reprezentowana przez "groobego" nie jest stroną i jej mieszanie w ten wątek jest całkowicie bezpodstawne. Podejrzewam, że właśnie ten aspekt sprawy będzie finalizowany na drodze sądowej (polubownej?)

Druga sprawa to zasady, na jakich poprzednia ekipa ratuszowa udostępniła miejsca reklamowe przy wejściach. Chyba, przez coś koło pięciu lat, te zasady nikomu nie przeszkadzały, bo nie dyskutowano nad nimi zbyt burzliwie.
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Adi

Post autor: Adi » wtorek, 21 lipca 2009, 13:44

Zgadzam się z radnym.
Dodam tylko, że generalnie miasto powinno uporządkować sprawę nośników reklamowych oraz ustalić klarowne i powszechnie dostępne zasady ich dzierżawy. Bo te same plakaty co 50 m to chyba zbyt dużo. Nawet specjalnie nie trzeba tego reklamować wystarczy informacja do lokalnych przedsiębiorców, sieci komórkowych, browarów. Trzeba by się zastanowić, czy dzielić się wpływami z pośrednikiem. Każdy reklamodawca i tak zamawia różnego rodzaju plakaty, więc spokojnie sam zagospodaruje te nośniki, jeżeli tylko zakontraktuje je odpowiednio wcześniej. Sam bym skorzystał z kilku nośników, przynajmniej w sezonie, jednak nie miałem odpowiedniej informacji w odpowiednim czasie. Skoro ma je pod sobą wydział promocji, można przyjąć zasadę, że wpływy z nośników zasilają budżet tego wydziału. Myślę, że suchy komunikat w czerwcu to zbyt późno, przecież trzeba opracować projekt reklamy, zlecić wykonanie... ja spinam sprawę reklam w miejscowościach nadmorskich najpóźniej w kwietniu.
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » wtorek, 21 lipca 2009, 14:34

Tam gdzie są wydawane publiczne pieniądze wszystko musi być jawne i jasne.
Wszelkie ewentualne niejasności dotyczące nośników reklam, mogą być wyjaśnione na najbliższej komisji w czwartek lub sesji 30 lipca.

{W tym także ewentualnych związków z tym firmy pana Bartosza (który wg. mnie, sam boleśnie strzelił sobie w nogę)}

Chyba znajdzie się jakiś radny lub radna zainteresowana, ile urząd zarabia na reklamach?

A urząd nie potraktuje ich jak zwykłych upierdliwych petentów i nie każe im czekać ustawowe 14 dni?

(a i szef promocji nie bedzie narzekał na za mały fundusz.)

Art. 13. 1. Udostępnianie informacji publicznej na wniosek następuje bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku

W poprzednich latach nikt nie interesował się poważnie tymi reklamami z powodu przerw wakacyjnych?
i małej aktywności radnych?

ODPOWIEDZ