Zachodnia strona Ustki według BEZ - RADNYCH

W tym dziale prosimy o kierowanie pytań, na które chcielibyśmy uzyskać odpowiedzi od władz Ustki. Zadajemy pytania zrozumiałe. Bądź cierpliwy, nie na każde pytanie otrzymasz odpowiedź od razu.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Kubian

Zachodnia strona Ustki według BEZ - RADNYCH

Post autor: Kubian » poniedziałek, 7 grudnia 2009, 17:58

Mam pytanie czy radni myślą tylko o jednej stronie miasta ?
http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /705912177" onclick="window.open(this.href);return false;

Szkoda gadać :evil: Czy tylko Wschodnia strona się liczy a Zachodnia jest jakaś upośledzona czy co :evil: jeśli chodziłoby o Wschodnią stronę radni zrobili by wszystko by był remont :evil: Ciekawi mnie czy mieszkańcy zachodniej strony ochoczo pójdą na wybory skoro TAKIE OSOBY !!! po kasę się ustawiają jako pierwsze a mieszkańców zachodniej strony mają głęboko w d... :evil:
Nie bójmy się gonić za marzeniami

Dziewczyna jest jak piękny kwiat kwitnie wiosną wspomagana przez strumień pięknych słów pomagających jeszcze bardziej rozkwitnąć w piękno oczarowujące cały świat ;)

Włodzimierz Siudek

Re: Zachodnia strona Ustki według BEZ - RADNYCH

Post autor: Włodzimierz Siudek » poniedziałek, 7 grudnia 2009, 20:13

Kubian, a gdzie jest mowa o radnych w artykule?

Awatar użytkownika
Kubian

Post autor: Kubian » poniedziałek, 7 grudnia 2009, 20:21

Nie będzie remontu ul. Darłowskiej w Ustce przez opieszałość urzędników
Kurort stracił szansę na gruntowny remont ulicy Darłowskiej w ciągu najbliższego roku. Urzędnicy miejscy z Ustki zawalili sprawę, ale udają, że nic wielkiego się nie stało.

oto cytaty z artykułu ;)

Dziewczyna jest jak piękny kwiat kwitnie wiosną wspomagana przez strumień pięknych słów pomagających jeszcze bardziej rozkwitnąć w piękno oczarowujące cały świat ;)

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » poniedziałek, 7 grudnia 2009, 20:33

Kubian, czy Tobie się w głowie przewróciło? od kiedy radny jest urzędnikiem? - jesli dobrze zrozumiałem tok Twojego myślenia, to tak myślisz, że radny to ratuszak, ale tak nie jest. Urzędnikami są wiceburmistrz, skarbnik miasta, naczelnicy wydziałów, pracownicy wydziałów, inspektorzy i wiekszość tych co pracują w Ratuszu. Czy radny Siudek pracuje w Ratuszu? Natomiast jesli chodzi o burmistrza to jest urzędnikiem, choc wybranym w wolnych wyborach.

Awatar użytkownika
Kubian

Post autor: Kubian » poniedziałek, 7 grudnia 2009, 20:42

Hmm to może pan radny wyjaśni mi i innym mieszkańcom zachodniej strony miasta co z tą Darłowską w końcu ? Czy Prusak pisze głupoty czy ktoś zawalił a może artykuł jest wyssany z palca a może remont będzie niebawem ?

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » poniedziałek, 7 grudnia 2009, 21:59

Nie do konca znam przyczyny, dlaczego chodnik wypadł z realizacji myślę, że red. Prusak jest najbliżej faktów, więc pozostaje mi zaufać jego dociekaniom, mnie jest przykro, tym bardziej, że wspólnie z radnym Brzóska skladalismy wnioski i Rada zabezpieczyła środki na ten cel w imieniu Rady Rodzicow w sprawie bezpieczeństwa dzieci dochodzących do szkoły. Wniosek ponowiliśmy przed dwoma tygodniami. Pozostaje mi podziekować gp, że temat zechcial podjąć.

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » poniedziałek, 7 grudnia 2009, 22:50

primo
pan szanowny re[d]aktor prusak przeredagował skrótowo swój własny artykuł, który umieścił na innej stronie, wiec jeśli o niego chodzi to pewnie ma wiarygodne źródła. taka plotkara wiejska trochę z niego...

secundo
? Do końca tego roku powstanie sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Darłowskiej i Zubrzyckiego ? mówi Jan Olech, burmistrz Ustki.
ta zniewaga krwi wymaga... zubrzyckiego/darłowska wg studiu komunikacji ma być rondo, i to duże... nienawidzę jak kładą asfalt żeby zaraz potem rozryć i pokleić kładąc kanalizę i nienawidzić będę jak będą stawiać i marnować kasę na światła w miejscu gdzie i tak będzie rondo, tego tam się nie uniknie! głupcy marnujący pieniądze! ktokolwiek odpowiedzialny... dzieci to nie wymówka, już dawno myśląc o budowie szkoły tzreba było zebrać pieniądze i zrobić coś raz a porządnie <grzmi>

tertio
strona zachodnia prawdopodobnie odbiłaby sobie gdyby ten potencjał personalny z kościelniaka bardziej się udzielał. wbrew pozorom w domkach mimo, że na dużej powierzchni to mało ludzi mieszka, a na wydmie jest dużo mieszkań pustych poza sezonem. cała nadzieja, że odbije się to w następnych wyborach, za większym udziałem nowo zamieszkałych w wojskowych blokach. pandziksa naszą wtyczką, może sprawnie zadziała po sąsiadach :wink:

quarto
sprawę samego gapiostwa nawet nie chcę komentować...

quinto
pomidor...
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Obrazek nie piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Kubian

Post autor: Kubian » środa, 2 czerwca 2010, 17:49

Odświeżę troszkę temat :twisted: Czy mógłby mi odpowiedzieć któryś z naszych radnych na kilka pytań 8)
1) Kiedy będzie można zobaczyć robotników montujących sygnalizację świetlną na ul Darłowskiej ?
2) Za ile lat/wieków ? można się spodziewać ,że ruszy budowa drugiej przeprawy przez rzekę ?
3) Czy miasto planuje jakieś rozmowy z zarządcą drogi (Darłowską) odnośnie jakiś terminów ewentualnego remontu ?

Za odpowiedź któregoś z panów radnych na jakiekolwiek z powyższych pytań byłbym wdzięczny 8)

P.S
Jakiś czas temu w TVP (wiadomości) była informacja o tym że w jakimś mieście jedyna przeprawa przez rzekę była remontowana bodajże i mieszkańcy jednej strony mieli podstawianego busa tylko do najbliższego przystanku. Nie chciałbym by ta sytuacja ( lub podobna ) wydarzyła się w naszym mieście dlatego proszę "wszech mocną radę" :twisted: postarali się jak najszybciej rozwiązać ten komunikacyjny problem w mieście. Na co przydadzą się wyremontowane drogi skoro w przypadku remontu/zawaleniu się mostu wodnego ze starości praktycznie 1/3 ,miasta będzie odcięta od reszty :mrgreen:

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » środa, 2 czerwca 2010, 19:44

1. Sygnalizacja na przejściu dla pieszych na Zubrzyckiego wg słów burmistrza miała być gotowa 15 maja ( jest to jeden z kolejnych terminów, które Pan Burmistrz był uprzejmy obiecać). W świetle mojej wiedzy są jeszcze przeszkody, ale szczegółów nie znam.
2. W grę wchodzą dwie poważne możliwości:
- droga wschód - zachód ( Zubrzyckiego - Słupska), termin zależy od własciciela tj. GDDKiA. Wnioskowałem by burmistrz pisemnie lub w inny sposób wystąpił z naciskiem na konieczność budowy, ale w odpowiedzi burmistrz na sesji powiedział mi, że dzwonił do nich, ale mu odpowiedzieli, że do 2012 roku to niemożliwe. Moim zdaniem, przy takiej determinacji Pana Burmistrza nie będzie to możliwe jeszcze około 20 lat.
- kładka, most przez rzekę w porcie. Burmistrz podjął działania projektowe, sądzę jednak, że wobec braku pieniędzy i wspólników do budowy, nie zaproponuje tej inwestycji w najbliższym budżecie i w kilku następnych też. Może się jednak mylę.
3. Darłowska. Jest to droga wojewódzka. Z ostatniej rozmowy ( 20 maja - na moja prośbę) Pani naczelnik z właścicielem przeprowadzone jedynie będa doraźne naprawy i wykonane przejście dla pieszych na wys. Narutowicza. Innych działań nie przewiduje właściciel z uwagi na brak środków.

Moim zdaniem, most się nie zawali, to nie jest problem. Problemem jest wzrastający ruch na tym odcinku i coraz częstsze korkowanie się tych arterii oraz paraliż komunikacyjny. :)

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 2 czerwca 2010, 19:56

Obrazek

GDDKiA posmiala sie z Ustki. Zaden wzor tabliczki z kierunkowskazem nie pasuje do dopuszczonego wzoru. Pozniej dam tresc pisma Jakim cudem to wisi ? Skoro nie mozna takich tabliczek zamieszczac ? I ktora lapie sie pod kryteria. Podpowiem... royal sie nie lapie, to samo te z osiedlami i policja.
:evil:
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » środa, 2 czerwca 2010, 21:29

Myślę że czas aby z zachodniej Ustki wyodrębnić oddzielne miasto co faktycznie już jest lub lepiej wieś.Niskie podatki i 5-osobowy Ratusz.
Sam zysk.Jest kilka zakładów , infrastruktura i możliwości której Ustka wschodnia nie ma.
Po co ci , którzy tam mieszkają mają dokładać do "wschodu".W dupie.Skoro nie ma żadnego zainteresowania ze strony władz to lepiej od razu secesja.
Czekam na propozycje nazwy nowego miasta.
Jest Darłowo i Darłówko będzie Ustka i Ujście.Konkurencja pobudza biznes.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

JKUstka

Post autor: JKUstka » czwartek, 3 czerwca 2010, 09:30

Włodzimierz Siudek pisze:Innych działań nie przewiduje właściciel z uwagi na brak środków.
Czyżby tam też kryzys? Czy złe zarządzanie? To mieszkaniec musi mieć wysprzątanie posesje, odnawiane elewacje, odsnieżanie poza posesją do osi jezdni. Kogo obchodzi, ze nie ma kasy?
A władza stopnia wyzszego wystarczy, ze powie, ze nie ma pieniędzy.
Nie ma pieniędzy dziś, nie miała rok temu, dwa lata temu ile sie cofać. A może wogóle nie ma koncepcji dlatego nie przewidziane sa srodki dla tej ulicy?
Dłubiemy nie w tym miejscu.

Kubian świateł na ul. Darłowskiej długo nie zobaczysz a może i dłużej.
Chociaż rozwiązałyby wiele problemów strony zachodniej:
Bezpieczne przejście z jednej strony na druga dzieci maszerujących z gminy, Magierowa, nowo powstającego osiedla. Nieszczęśliwy wypadek z udziałem dziecka to kwestia czasu.
Światła umożliwiłby włączenie do ruchu samochodów wyjeżdżających z ul. Zubrzyckiego. Wilczej, Stoczni, osiedla Na Wydmie, portu Zach. Gdy czerwone wstrzymuje ruch na ul. Darłowskiej można byłoby włączyć się do ruchu z dróg podporządkowanych.
Ochroniłyby rozjeżdżanie nowopowstałe drogi osiedla kwiatowego nieprzystosowane do takiego natężenia ruchu.
Od 3 lat z inicjatywy Rady Rodziców SP1 organizowane były spotkania i debaty w tej sprawie z udziałem stron. Wysłano wiele pism. Na chwile obecną powstaną nieznaczne doraźne rozwiązania.
Od 5 lat toczy się dyskusja nad ul. Darłowską na tym forum efekt jest jak widzisz.
Trzeba naprawdę ludzi zdeterminowanych, aby temat pchnąć do przodu. Mimo, że droga jest wojewódzka przepychanki kompetencyjne trwają. Przytoczę, Topka do póki nie będzie trupa jest dobrze. Do póki most nie runie jest dobrze. (Wyciszono runięcie mostu kolejowego do portu nie ma winnych zaniedbań) Most na rzece nie jest dozorowany. Kiedy były ostatnie przeglądy?
Już 25 lat temu stwierdzono konieczność remontu mostu. Co się zmieniło w tym czasie w konstrukcji mostu?
25 lat temu nie było takiego nasilenia ruch kołowego jak obecnie. Popatrz tylko ile TIR-ów przelatuje tą trasą, ile jest na postoju w byłej Stoczni. Możemy się usypiać.
Nie ma działań planistycznych, wymusza się doraźne działania a to są tylko rozwiązania tymczasowe i niestety na czas nieokreślony.
Ul. Darłowska to problem nieczyszczonych rowów meliorujących, to zapadające się skraje
jezdni, brak chodnika po stronie nowobudowanego osiedla.
Brak planów koncepcyjnych dla tego terenu. Jakby Ustka nie była atrakcja regionu.
Traktowana jak zadupie przez władze samorządowe regionu

zdjęcia Elveez wątek "Korki na Darłowskiej"

Zubrzyckiego jest w trakcie. Pośpiech nie wskazany WAKACJE za moment.
Światła zakupione , sterownie też chodzi jeszcze tylko o to by nie było kolizji z koniecznym kablowaniem a istniejąca siecią w drodze. Juz raz był problem odcięto łączność z wojskiem.
Wiele lat temu. Afera okrutna.
@ Kubian temat trzeba pilnować, bo bez presji mieszkańców zginie na nastepne lata.
Może, którys z Radnych wziąłby temat za pkt. honoru

Awatar użytkownika
Kubian

Post autor: Kubian » czwartek, 3 czerwca 2010, 10:32

Dziękuje panu radnemu za odpowiedzi :wink: JKUstka wiem ,że długo nie zobaczę ale zawsze można mieć nadzieję ,że któregoś pięknego dnia robotnicy się pojawią by zamontować długo wyczekiwane światła. Coraz częściej dochodzę do wniosku ,że Burmistrz ma za małe chęci by dokonać jakiś zmian w mieście :evil: Coś czuję ,że będzie trzeba się wybrać na najbliższą sesję by Burmistrza "zmotywować" by w końcu wziął się do pracy i dopilnował kilku naprawdę kluczowych spraw w mieście :twisted: Na co komu przyda się wyremontowana droga np na osiedlu kwiatowym czy w innej części miasta jak najważniejsze drogi w mieście nie będące własnością miasta są w kiepskim stanie w dodatku utrudniona jest komunikacja Wschodu z rozwijającym się Zachodem

Topilzin może dodatkowo zrobimy na forum konkurs "Jak najlepiej "zmotywować" Burmistrza do tego by skutecznie oraz szybko rozwiązał kilka kluczowych dla miasta problemów a nie tylko obiecywał, podawał terminy których nie dotrzymuje itp :twisted: odnośnie nazwy hmm może "Leśne zacisze" :wink: albo "Morska dziura" :twisted:

Taki przyszedł mi teraz pomysł można by zaprosić kilka osób z GDDKiA i już tu na miejscu pokazać im jak wygląda sytuacja komunikacyjna gdy np ludzie kończą pracę w koszarach, pokazać im jak będzie wyglądało miasto w czasie "ewentualnego" remontu mostu, pokazać im jak się żyje w mieście w którym nie ma aż tylu mieszkańców a komunikacja Wschodu i Zachodu jest utrudniona 8)

Można by dodatkowo spróbować nagłośnić sprawę wyniki nagłośnienia widać chociażby w Augustowie (budowa obwodnicy) :twisted:

JKUstka

Post autor: JKUstka » czwartek, 3 czerwca 2010, 13:50

Kubian pisze: jak najważniejsze drogi w mieście nie będące własnością miasta są w kiepskim stanie w dodatku utrudniona jest komunikacja Wschodu z rozwijającym się Zachodem
Jak ugryść te żabę. Miasto nie musi finansować drogi. Nie może sięgnąć nawet po finansowanie zewnetrzne.
Można poprosic Marszałka na Sesje RM musi to zrobić Przewodniczący RM. Radny W. Siudek prawdopodobnie na poprzedniej sesji coś proponował w tej materii. W tej materii należy włączyc wszystkich "ratuszaków" i tych z wyboru i tych zatrudnionych. Nie mozna im pozwolić na podrzucanie sobie gorącego ziemniaka. Winnym zaniedbań jest Zarząd Dróg Wojewódzkich a do egekwowania jest nasz SAMORZĄD definicja gdzieś wczesniej. Tracimy na zewnątrz podczas rozmów przy podziale wewnetrznym.
O ile ul. Wczasowa jest podnoszona przez Adi-ego i chce się sprawa zająć Radny Błądkowski a my sledzimy i oceniamy, wspieramy lub krytykujemy to może ul. Darłowska Kubian i Radny........
jest trzech Radnych na stronie zachodniej. A my sledzimy i oceniamy, wspieramy lub krytykujemy.
Nie zmienia to postaci rzeczy, że napieramy równiez na Ratusz na forum Usteckim.

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » czwartek, 3 czerwca 2010, 17:50

Darłowska jest ważna arteria komunikacyjną w mieście. Jednak strategia komunikacji wskazuje na konieczność nowych rozwiązań ( droga wschod - zachod). Jest gotowy MPZP Ustka rozwojowa z tym rozwiązaniem, reszta to lobbing ( albo jak chce i słusznie jku mobbing) na własciciela drogi. Osobiście nakłaniałem burmistrza, by uchwalić go jak najszybciej, by własciwe jednostki samoządu miały mozliwość dziania. Ale żeby go stosować nalezy właścicielowi w formie pisemnej i osobistego stawiennictwa np. na sesji sejmiku burmistrza miasta Ustka. To burmistrz reprezentuje miasto, które w tej materii zrobiło wszystko tzn. przygotowało się planistycznie.
O bieżących moich wnioskach dot. Darłowskiej nie wypadało mi pisać ale było ich sporo, od chodnika i kanalizacji już wykonanej, po nalewkę asfaltową, by woda spływała gdzie trzeba, po mniejsze, jak dziury na przejściu dla pieszych, usytuowaniu przejść dla pieszych, i inne. Dla mnie nie jest do końca jasne, dlaczego organ wykonawczy burmistrz niedostatecznie wykorzystuje swoje mozliwości monitowania, składania wnioskow w imieniu społeczności, wnoszenia o zabezpieczenie wpisów w strategii rozwoju województwa i środków w budżecie województwa. No ale skoro chodnik do Wodnicy, przy Darlowskiej wymagajacy wspolpracy jest problemem, to... :lol: Myślę, że to pytania z działu "pytania do burmistrza", który to dział jest, jak zauważamy jedynie, niby miejscem, w którym takie pytania maja odpowiedź.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 3 czerwca 2010, 19:44

który to dział jest, jak zauważamy jedynie, niby miejscem, w którym takie pytania maja odpowiedź.
szpilka wbita :twisted: :wink:
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

errorkowski

Post autor: errorkowski » czwartek, 3 czerwca 2010, 22:57

Spokojnie panowie spokojnie, sprawa Darłowskiej jest od dwóch lat w "załatwianiu". Podaję trochę danych o zarządzających ulicami w Ustce. Darłowska jako jedyna podlega Zarządowi Dróg Wojew. w Gdańsku. Natomiast GDACE podlega droga krajowa nr 21(Słupska. Dworcowa i Westerplatte aż do portu) choć personalnie odpowiadają za obie klasy dróg ci sami ludzie, szczególnie często przewija się nazwisko Kubiak. Za drogi powiatowe (Grunwaldzka, Plac Dąbrowskiego, Wróblewskiego, Wczasowa, Kopernika i Wczasowa odpowiada Zarząd Dróg Powiatowych w Słupsku. Bardzo mnie dziwią wpisy JKU, znam faceta i nie powinien mieć wiedzy którą serwuje na forum. Taką wiedzę mogą mieć tylko ratuszacy z umowy o pracę, lub z wyboru (niektórzy radni).
Jeśli się mylę to przeprosiny i wielki szacun za wiedzę i dociekliwość dla JKU. Dwa lata temu w Ratuszu podpisano porozumienie o remoncie ulicy Darłowskiej aż po granice miasta. Remont miał obejmować budowę chodnika wraz ze ścieżką rowerową oraz naprawę nawierzchni bitumicznej.W porozumieniu ustalono, że stroną wiodącą projektu będzie miasto Ustka, które wzięło na siebie ciężar sporządzenia projektu przebudowy.
W ubiegłym roku Ratusz zaplanował kwotę 100.000,- na tę inwestycję. Ale projektu nie zrealizowano. A to miało być podstawą do wpisania inwestycji do planu remontu dróg wojew. Jesienią ub.roku radny sejmiku Biernacki zauważył tę "wtopę" Ustki i poprosił mnie o interwencję w Ratuszu. Sprawę nagłośniłem na zebraniu mieszkańców Zachodu i efekt jest taki, że na odczepnego wpisano do tegorocznego budżetu tylko 50.000,- a projektu pewnie nie ma nadal. Przyznaję wam koledzy rację, że powinno się w pierwszej kolejności budować dojazd i dojścia dla pieszych przy osiedlach takich jak te będące w budowie przy ul.Darłowskiej a nie ma tego w tegorocznych planach miasta. Uliczki na Kwiatowym gdzie mieszka 6 rodzin mogą jeszcze poczekać. Art. 5 p.1 Ustawy o samorządzie dopuszcza tworzenie jednostek pomocniczych: sołectw czy w miastach dzielnic. Już w latach 90-tych na Zasłupiu były pomysły ekonomicznej separacji od miasta. Wiem,że w
sołectwach mają swój fundusz sołecki. Być może wyodrębniona dzielnica także mogłaby dysponować częścią budżetu na swoje najpilniejsze potrzeby. I jeszcze jedna informacja, po wyborach prezydenckich spróbujemy z radnym Siudkiem
zorganizować 100.000zł na projekt i realizację świateł na Darłowskiej (przy jedynce). Mam obiecaną pomoc z wojew. Oby
nie skończyło się tylko na obiecankach. Radny Błądkowski

JKUstka

Post autor: JKUstka » niedziela, 6 czerwca 2010, 16:49

Z jednej strony wpis Pana Radnego Krzysztofa Bładkowskiego mnie cieszy z drugiej nie pokoi.
Cieszy mnie, ze podaje informacje, o które prosiliśmy wcześniej. Cieszy mnie, ze deklaruje chęć prowadzenia tematu ul. Darłowskiej. Cieszy mnie, że chce odpolitycznić dyskurs i trzymać wątek.
Dzięki serdeczne.
Niepokoi wpis
errorkowski pisze: znam faceta i nie powinien mieć wiedzy którą serwuje na forum. Taką wiedzę mogą mieć tylko ratuszacy z umowy o pracę, lub z wyboru (niektórzy radni).
JKU jest to Nick, który zaistniał na Forum Usteckim w 2005r. Pan Burmistrz Graczyk miał zwyczaj raz w tygodniu rozmawiać z internautami.
Wszedłem po latach na Forum usteckie z racji Edwarda i zostałem. Jeżeli Pan Radny zna moje dane identyfikacyjne a nikomu nie przedstawiałem się to przepraszam skąd?
To juz jest trzeci wpis o niby wiedzy o danych użytkownika Forum. Drugi to Edward, który pisze:'\" znam Cię wiem, kim jesteś". Trzeci SM :"JKU to dobrze mi znany LK , czy JC.
Pewne uszczypliwe uwagi z mojej strony wynikają z tych skojarzeń, albo ze sobą rozmawiacie, albo macie wspólna strategię i wspólny cel. Czy są to przypadki?
Czasami podaje sie info, aby zobaczyć, jaki krąg zatoczy.
Z drugiej strony to stwierdzenie typu z serii "Radna Paściakowa" rozumiem, że to w pospiechu niefortunna sentencja.
Do rzeczy; przyglądam się sie w Ustce paru sprawom minęło tyle czasu, ze można było 3 krotnie zrobić studia podyplomowe.
Z przykrością stwierdzam, ze na bardzo wielu konsultacjach społecznych w tematach różnych widać było mieszkańców nie widać było Radnych. Wtedy wiedza może zaskakiwać.
Na Ul. Darłowskiej dzieje się coś nie od 2 lat a od otwarcia szkoły Nr. 1. Działania zostały zintensyfikowane 3 lata temu z inicjatyw Rady Rodziców. Zdeterminowani rodzice organizowali spotkania z władzami różnego szczebla. Zaniechań jest tle ile jest arogancji ze strony odpowiedzialnych za drogę. Na dziś nie ma strategii na tym obszarze w skali województwa. Są doraźne działania i takie pozostaną.
Światła na Darłowskiej to duży krok do przodu w organizacji ruchu an tej stronie miasta i bezpieczeństwa dzieci.

JKUstka

Post autor: JKUstka » sobota, 19 czerwca 2010, 02:33

Na ostatniej komisji gospodarki został poruszony temat świateł na ul. Darłowskiej również w aspekcie świateł wskazywanych przez Topka. Czyli Wasz wysiłek Panie i Panowie na Forum nie jest bagatelizowany, nasi Radni nie są bez - radni. Faktem jest, ze 80% Radnych jest niestety zainteresowana tylko Ustką Wschód o dziwo Radny Koski, Radny Bładkowski wspierają próby rozwiązywania problemy Ustki Zachód robiąc wynik 80%. Pytam, gdzie reszta Radnych Ustki Zach.?
Może trzeba iść tropem Topka i wskazówkami Radnego Krzysztofa i zadbać o wyłączenie Ustki Zach. z nowa nazwa, konkurs już ogłoszony na nazwę: np. Ustka Topikowo od pomysłodawcy.
Wracając do rzeczy: Na komisji konsternacja nikt nie wie, dlaczego od 7 lat nie założono sygnalizacji świetlnej przy moście na rzece.
Jest ogólnie wiadomo, że węzeł komunikacyjny tam funkcjonujący jest niezgodny z prawem (juz nie wliczam mostu niedozorowanego).
Problem nie jest w usteckim Samorządzie (pojecie ugodnione wcześniej)jest to skrzyżowanie dróg krajowej z wojewódzka od właścicieli tych dróg należy egzekwować właściwego rozwiązania z uwzględnieniem interesu mieszkańców.
KPK, jeżeli ktoś świadomie naraża na utratę zdrowia i mienia............. dlaczego nasz Samorząd bieżę to na klatę. Radny Krzysztof na życzenie forum napisał, kto za jaka drogę odpowiada
W czasie komisji stwierdzono, ze jest to trudność komunikacyjna typu letniego, można to rozwiązać doraźnym sterowaniem przez funkcjonariusza. Pewnie, że można. Kto będzie płacił?
Wszędzie tam, gdzie rozwiązania są doraźne stawia się doraźna sygnalizacje świetlną .

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » sobota, 19 czerwca 2010, 14:24

Dzieki JKUstka za Topikowo.Brzmi jednak prowincjonalnie.Lepiej już Saint-Topez czy jak kiedyś Eldorado. :wink:
W razie jakby już ktoś jednak światła awaryjne postawił w sezonie (cuda się zdarzają) to wcina sę w asfalt pętle magnetyczną.Koszta niewielkie.
Sygnalizacja wtedy jest aktywowana gdy samochód czeka.Na noc wyłączana jest całkowicie.Są jeszcze inne możliwości optymalizacji.
Po sezonie takie światła można przenieść w inne krytyczne miejsce.
Nie jest powiedziane że coś musi być drogie i na stałe.Ustka jest miastem sezonowym i wiele rozwiązań może być też takowych.
Czy to ruch jednokierunkowy ,parkingi czy kładka w porcie.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

ODPOWIEDZ