Scieżki rowerowe w Ustce

W tym dziale prosimy o kierowanie pytań, na które chcielibyśmy uzyskać odpowiedzi od władz Ustki. Zadajemy pytania zrozumiałe. Bądź cierpliwy, nie na każde pytanie otrzymasz odpowiedź od razu.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Re: Scieżki rowerowe w Ustce

Post autor: elveez » poniedziałek, 28 maja 2012, 21:33

Skrót ma zmniejszyc czas dojazd u. Inaczej nie jest skrótem, a inną drogą. Spod Przyrodoleczniczego chce jechac Beniowskiego do Kosynierow nie naokoło Marynarki. Albo po płytach ul Perłową.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Charles Garnier

Post autor: Charles Garnier » sobota, 30 czerwca 2012, 19:26

Świetny jest wjazd na ścieżkę rowerową wzdłuż ulicy Bohaterów Westerplatte (droga krajowa nr 21), w której remont tak bardzo angażował się pułkownik burmistrz Olech. Długość tej ścieżki powala, ale jak jest to tylko nią można się poruszać.
O ile od północy jest normalny wyjazd na asfal, to od południa (przed wiaduktem) zjazd wygląda okropnie.

Jak na taką ścieżkę wjechać od strony południowej :?: :!: Nie dość, że pod górę, to jeszcze wysoki krawężnik i słupy w skrajni :!: :!: :!:

[1] :shock: Oczywiście następnym razem mógłbym nielegalnie wjechać na chodnik przy przejściu torowym i te kilkanaście metrów pokonać chodnikiem do ścieżki. Ale dla takiego nowicjusza, to nie widać z daleka, że jest ścieżka, a już napewno nie widać, że nie ma na nią jak wjechać :!:
[2] :shock: I tu następny problem. Jechać asfaltem wzdłuż tej ścieżki rowerowej nie wolno, bo jest ścieżka i ma obywatel tylko nią się poruszać. Ponadto jadąc asfaltem ewidentnie spowalniałbym ruch, wszakrze jest zakaz wyprzedzania.
[3] :shock: Zawrócić też nie można, bo podwójna ciągła linia.
[4] :shock: Nie sprawdziłem, czy nie ma przypadkiem znaku ''zakaz parkowania i zatrzymywania się'', w tej sytuacji nie mogę nawet zejść z roweru i pokonać wysokiego krawężnika, aby przepisowo pojechać tą super krótką ekstrahipermegawypasioną ścieżką rowerową z kostki polbrukowej :lol:

8) Pozdrawiam słonecznie z Ustki
Charles Garnier

Jeżeli sprawdzi się [4] to pozostaje tylko zamontować śmigła i wznieść się w przestworza :D

Oczywiście rozumiem, że ta ścieżka będzie niedługo robiona, ale ta zakała mostowa ma już kilkadziesiąt miesięcy, można było pomyśleć o tymczasowym zniżeniu krawężnika, czy wylewce do poziomu ścieżki. Tutaj nikt nie pomyślał: GDDKiA, wykonawca, burmistrz Gminy Miejskiej Ustka, nadzór drogowo-budowlany, urzędnicy...
Załączniki
westerplatte.jpg
westerplatte.jpg (180.67 KiB) Przejrzano 3373 razy

Awatar użytkownika
vinylos
Kontakt:

Post autor: vinylos » niedziela, 1 lipca 2012, 19:12

mam prawo przejechać ludzi chodzących po ścieżce rowerowej ? bo już mnie szlag trafia.. zamknę oczy i wjadę w dupę, dosłownie... :evil: o 3kołowcach już nie wspomnę, nie ma na to siły nawet..powiedzcie że mogę rąbnąć jednego czy drugiego to będę jeździł zadowolony :mrgreen:
<a href="http://www.w3schools.com">Visit W3Schools</a>

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » niedziela, 1 lipca 2012, 19:53

vinylos pisze:mam prawo przejechać ludzi chodzących po ścieżce rowerowej ? bo już mnie szlag trafia.. zamknę oczy i wjadę w dupę, dosłownie... :evil: o 3kołowcach już nie wspomnę, nie ma na to siły nawet..powiedzcie że mogę rąbnąć jednego czy drugiego to będę jeździł zadowolony :mrgreen:
Masz prawo robić z takim pieszym co zechcesz.Kopać , gwałcić.Jest w tym wypadku "twój". Oczywista oczywistość.:wink:
Musi być jedynie kobietą , najlepiej starszą lub gościem mniejszym dużo od ciebie.Najlepiej przedszkolakiem.W innym przypadku może zaboleć :lol: :mrgreen:
.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
vinylos
Kontakt:

Post autor: vinylos » niedziela, 1 lipca 2012, 20:15

Pytam się poważnie..bo w momencie kiedy muszę zjeżdżać na trawnik ze ścieżki rowerowej żeby przejechać, to coś jest chyba nie tak.. gwałcić nie mam zamiaru, co najwyżej narobić kilka siniaków, pedały mam z metalowymi pinami więc mogę też trochę poobdzierać piszczele 8)
Na trakcie solidarności w odcinku tym pagórzystym naprawdę można komuś krzywdę zrobić, prędkość jest nie mała przy zjeździe a hamulców nie mam a nawet gdybym miał to nie mam ochoty ich używać bo chcę się rozpędzić żeby podjechać pod następną górkę..kto wymyślił żeby w ogóle robić ścieżkę rowerową razem z tą dla pieszych, przecież wiadomo że to koliduje, nikt poważny nie ma nawet ochoty iść tymi niewymiarowymi schodami, bo co 2 kroki trzeba jeden mniejszy robić więc automatycznie każdy złazi na rowerową, 90% to babcie które nie słyszą nawet pisku opon, kiedy mi prawie bębenki popękały no i wjechałem w nią, przeżyła, opieprzyłem ją jeszcze i pojechałem, ludzie się dziwnie patrzyli nie wiem na kogo na mnie czy na nią bo chyba nie jestem jakiś dziwny że jadę ścieżką rowerową ? ;)

Jak w wyścigach WRC, czasem jakiś cielak wyskoczy na trasę.. :?

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » niedziela, 1 lipca 2012, 20:35

Te babcie to w ogóle plaga.Kiedyś to zawsze siedziało w domu i gadało przez okno albo płot.Zawsze jak mam przerwę w pracy punkt 12:00 i idę po piwo i fajki to taka akurat idzie na zakupy.Szuka w portmonetce 1/2 h te grosiki , trzęsie się a jak burknę to się jeszcze bezczelnie głupio gapi.Głuche to i ślepe i tylko narzeka a najgorzej to w aptece.Wszystko można im sprzedać ale gadania przy tym:wink:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » poniedziałek, 2 lipca 2012, 04:05

mam prawo przejechać ludzi chodzących po ścieżce rowerowej ?
Według przepisów pieszy ma pierwszeństwo na ścieżce.............. :mrgreen:

Zapytasz:To po c...j sciezka rowerowa?
NIe wiem.
Dla pieszych.
A z punktu widzenia rowerzysty zasady te zawarte są w art. 33:
1. Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Kierujący rowerem, korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
vinylos
Kontakt:

Post autor: vinylos » poniedziałek, 2 lipca 2012, 10:20

Toś mnie pocieszył tym paragrafem :|

Ale tym razem pójdę za władzą i nie będę kierował się tym czym należy, tylko tym na co mam ochotę :lol:

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » poniedziałek, 2 lipca 2012, 10:51

Mirek pisze:
mam prawo przejechać ludzi chodzących po ścieżce rowerowej ?
Według przepisów pieszy ma pierwszeństwo na ścieżce.............. :mrgreen:

Zapytasz:To po c...j sciezka rowerowa?
NIe wiem.
Dla pieszych.
A z punktu widzenia rowerzysty zasady te zawarte są w art. 33:
1. Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Kierujący rowerem, korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.
Nie do końca tak to się interpretuje. Zacytowałeś paragraf odnoszący się do ciągu pieszo-rowerowego oznaczanego znakiem Obrazek
Natomiast na trakcie Solidarności mamy znak Obrazek Który wyraźnie rozgranicza pasy ruchu pieszych i rowerów... Na pasie rowerowym na prawie jest rower, na pasie pieszym pieszy ma pierwszeństwo, a rowerzysta ma obowiązek dostosować się do ruchu przechodniów pod ściśle określonymi warunkami opisanymi w KRD.

A jak już jestem na Forum to takie pytania do Władz:
1. Czy park Chopina jest dostępny dla rowerów (ścieżka rowerowa). Bo znaki poziome mówią co innego, pionowe? Zakaz wjazdu... a wielokołowce i tak robią co chcą.... a Straż Miejska kasuje na potęgę nieprawidłowo parkujące wozy i nie ma czasu na łapanie dzieciaków :wink:
2. Czy w parku za Dajaną jest jakakolwiek ścieżka rowerowa? Z barku jakiegokolwiek oznakowania wnioskuję, że ścieżki NIE MA

Czy Miasto ma jakąkolwiek mapkę WSZYSTKICH ŚCIEŻEK ROWEROWYCH w Ustce? Takie nieco żartobliwe pytanie.... :P
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
vinylos
Kontakt:

Post autor: vinylos » wtorek, 3 lipca 2012, 12:12

Pozwoliłem sobie zamontować kamerę i przejechać się traktem na promenadę..

Obrazek

Wcieliłem się w turystę, miłośnika pedałowania i przedstawiam swoje myśli na temat sytuacji tam napotkanych..
proponuję przejść na stronę youtube i obejrzeć filmik w większym okienku aby napisy były czytelne :)

logo do pobrania tutaj http://desmond.imageshack.us/Himg401/sc ... es=landing

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » piątek, 7 września 2012, 09:23

Wkrótce mija 6 lat jak powstał ten wątek. A wróciłem do niego przy okazji googlowania innego zagadnienia (sukces wątek z ustka.pl Google wypluło jako pierwszy :wink: )
No i, skoro już kliknąłem, to jakaś taka dziwna refleksja mnie naszła.... Wątek założony w 2006 roku... Ówczesny Rzecznik niejaki T.K. zarzekał się, że docelowo coś tam... A w perspektywie lat docelowo dalej w Ustce jest burdel ze ścieżkami... Brak spójnej sieci ścieżek... Zasadniczo - tych ścieżek nie przybyło, bo to co ustanowiono 6 lat temu zaniedbano i pomimo robienia czegoś nowego, ubyło starych niekonserwowanych dróg (tudzież ciągów pieszo-rowerowych)...
Parafrazując pewną wypowiedź "Jak jeździć Panie Burmistrzu? Jak jeździć?"
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
midnitebiker

Post autor: midnitebiker » środa, 12 września 2012, 02:32

Czy ktoś mógłby mi racjonalnie wytłumaczyć pojawienie się żółtych barier na chodniku i ścieżce rowerowej na skrzyżowaniu Grunwaldzka - Armii Krajowej?

Obok pasy bez zaznaczonej części dla rowerzystów (będzie łapanka na przejeżdżających?)

Sezon się skończył, banknoty przeliczone, a lokalnym matkom polkom wózkowiczkom i reszcie użytkowników można urozmaicić korzystanie z chodnika/ścieżki.
Doszło tam do jakiegoś wypadku? Czy paniska z gminy musiały przepuszczać pieszych i to ich tak gryzło, że wbetonowali bariery?
Każdy się boi pedałów i tego, że sam może zostać pedałem. Na dłuższą metę jest to męczące
? może wszyscy powinniśmy zostać pedałami i odetchnąć?

Ch. Bukowski

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 12 września 2012, 08:10

Tuz obok tego przejscia istnieje wypozyczalnia 3 i 4-o kolowego syfu.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
midnitebiker

Post autor: midnitebiker » środa, 12 września 2012, 11:08

Jakoś nie dostrzegam związku. Też nie jestem fanem tych wehikułów, ale jest po sezonie, więc nikt tymi pseudogokartami nie jeździ, poza tym wypożyczalnia jest chyba legalna skoro przez całe lato działała.

Pytanie brzmi: dlaczego teraz i czemu to służy?
Nie wiem komu je zadać - to miejska inicjatywa, czy to już tereny gminy?
Każdy się boi pedałów i tego, że sam może zostać pedałem. Na dłuższą metę jest to męczące
? może wszyscy powinniśmy zostać pedałami i odetchnąć?

Ch. Bukowski

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » środa, 22 stycznia 2014, 21:15

Trup się ściele gęsto na trasie Ustka-Zimowiska.Co z trasą rowerowo-pieszą.Jakieś rozmowy Ustki z gminą?

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » czwartek, 23 stycznia 2014, 09:47

Topilzin pisze:Trup się ściele gęsto na trasie Ustka-Zimowiska.Co z trasą rowerowo-pieszą.Jakieś rozmowy Ustki z gminą?
Taaa... Wspólne modlitwy o to, żeby przypadkiem nikt o ścieżki za często nie pytał. :evil: Zwłaszcza przed wyborami.

Awatar użytkownika
falcorman
Kontakt:

Post autor: falcorman » piątek, 24 stycznia 2014, 20:38

Nie było, nie ma, wątpliwe, ze będzie
BE THE CHANGE YOU WANT TO SEE IN THE WORLD !
Obrazek Nie zawsze piszę poprawnie po polsku.
To co się skończyło, nigdy się nie zaczęło a to co się zacznie - nigdy się nie skończy.

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » piątek, 24 stycznia 2014, 20:59

Rodziny ofiar powinny zaskarżyć miasto i gminę.Jest wsród nich nawet jeden radny.
W lato droga krajowa jest jak autostrada.Ciężko jest nawet włączyć się do ruchu.Odcinek od Ustki do cmentarza w Zimowiskach powinien mieć chodnik dla pieszych ponieważ ludzie z takiej odległości aby zaoszczędzić pieniądze chodzą na piechote .Kosztowałby pewnie nie więcej niż bruk wokół kościoła.

Awatar użytkownika
falcorman
Kontakt:

Post autor: falcorman » piątek, 24 stycznia 2014, 21:05

albo przynajmniej przejście ze swiatlami jak w Bydlinie. Tam walczyli i wywalczyli.
BE THE CHANGE YOU WANT TO SEE IN THE WORLD !
Obrazek Nie zawsze piszę poprawnie po polsku.
To co się skończyło, nigdy się nie zaczęło a to co się zacznie - nigdy się nie skończy.

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » niedziela, 29 czerwca 2014, 10:52

Jakoś tak mi się przypomniało, przy okazji jazdy po mieście i z ciekawości wrzuciłem do google maps zapytanie:
https://www.google.pl/maps/@54.5795627, ... a=!5m1!1e3" onclick="window.open(this.href);return false;

Wyskoczył mi taki żałosny widok... niezmiennie obrazujący, że w Ratuszu NIKT z decydentów rowerem nie jeździ i nie ma zamiaru nic z tym tematem robić.
Uważam, że jedynym wyjściem w tej sytuacji jest po prostu całkowita likwidacja wszystkich quasi ścieżek rowerowych w mieście i skierowanie ruchu rowerowego na jezdnie. tworzenie kilkudziesięcio- kilkuset- metrowych porozrzucanych po całym mieście odcinków ścieżek jest zwyczajną dziecinadą i świadectwem zwykłego amatorskiego podejścia do tematu, albo zwyczajnie jego olewania.
Fakt, że gros dróg i chodników w mieście nie jest w administracji Ratusza, ale Powiatu, nie zwalnia władz miasta z odpowiedzialności za ucywilizowanie ruchu rowerowego w mieście.

ODPOWIEDZ