Seriale

Literatura, kino, teatr. Poleć przeczytaną przez Ciebie książkę, podyskutuj o sztuce, napisz recenzję filmu. Podziel się z innymi swoją twórczością.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
iXik

Seriale

Post autor: iXik » niedziela, 6 marca 2011, 18:19

jest temat o filmie, czas na temat o serialach, to one w ostatnich kilku latach zaczęły mocno naciskać na czas antenowy i swoją jakością dopracowania dorównały niektórym filmom.

jako że nie oglądam prawie wcale polskich produkcji, nie orientuję się co teraz leci na różnych kanałach, to nie będę się o nich wypowiadał.

za to ogarniam dość sporą scenę seriali ameryki północnej głównie stanów ;]
mogę pocieszyć fanów prison breake'a iż dziś w nocy o godzinie 4 nad ranem naszego czasu za oceanem zostanie wyświetlony pilotażowy odcinek serialu 'breakout kings'

jest on tworzony przez tych samych twórców i na 100% wraca w nim postać T-baga jako jednego z czarnych charakterków ;] ogólnie serial opowiadać ma o czwórce skazańców którzy są zdolni do ucieczek, ale mają szansę swoje imię nieco oczyścić i pomagają lokalnym kryminalnym łapać zbiegłych więźniów... czy coś w tym stylu. oglądając trailery na yt można wywnioskować, że zapowiada się niezłe show ;] opowiem jutro rano jak obejrzę, jakie wrażenia...

enjoy

jeśli macie seriale do polecenia lub podyskutowania o ulubionych służę swoją 'oczytaną w temacie' wiedzą ;]
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Obrazek nie piszę poprawnie po polsku

pieroog

Re: Seriale

Post autor: pieroog » niedziela, 6 marca 2011, 19:10

no rzeczywiscie fajnie sie zapowiada, tez sobie potem zobacze.

Ja z seriali lubie njabrdziej SF czyl Stargate w rioznych postaciac, lostow lubilem ogladac, sanctuary i inne takie.

Komedie tez lubie jak how i met your mother czy the big bang theory

jeszcze fringe , true blood, dexter, shield i nei pamietam co jeszcze :)
NoBody is perfect,my name is NoBody...

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » niedziela, 6 marca 2011, 19:46

aktualnie możecie mnie pytać o seriale z poniższej listy
jeśli jeszcze trwają to znaczy że jestem na bieżąco ;]
i niezbyt przepadam za polskim lektorem, wolę oryginały. prawdopodobnie dlatego, że większość najnowszych sezonów nie leciała jeszcze na polskich kanałach a mi się nie chce na nie czekać

10 Things I Hate About You
Accidentally on Purpose
Archer
Battlestar Galactica
Blue Mountain State
Bones
Breaking Bad
Californication
Caprica
Cougar Town
Defying Gravity
Dexter
Eureka
Firefly
Friends
Glee
Gravity
Grey's Anatomy
Happy Town
Harper's Island
Hellcats
Heroes
House
How I Met Your Mother
Joey
Life Unexpected
Lost
Nikita (ta nowa)
Nurse Jackie
Off The Map
Prison Break
Psych
Rizzoli & Isles
Rookie Blue
Roswell
Royal Pains
Running Wilde
Scrubs
Sherlock
Shit My Dad Says
Smallville
Spartacus: Blood And Sand
Spartacus: Gods of the Arena
Supernatural
That 70s Show
The Big Bang Theory {?}
The Cape
The Listener
The Mentalist
The Middle
The Vampire Diaries
The Walking Dead
V
Warehouse 13
White Collar

jestem w trakcie przerabiania 22ch sezonów Simpsonów ;] 17. season in progress

jeśli jakiegoś serialu nie ma to nie znaczy że go nie znam tylko, że np. zacząłem i po kilku odcinkach rzuciłem bo mnie nudził lub się nie podobał, albo zacząłem, przerwałem, i zwyczajnie nie miałem czasu go jeszcze nadrobić jak np. My Name Is Earl, Fringe, Numb3rs, Samantha Who? albo CSI:Miami...

tak dorywczo oglądanych nieco starszych znam też trochę więc myślę że se pogadamy ;]
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Awatar użytkownika
Platichthys_flesus

Post autor: Platichthys_flesus » niedziela, 6 marca 2011, 20:09

V i Fles polecają:

Mad Men - obyczajowy, którego akcja rozgrywa się w na przełowmie lat 50/60 ubiegłego wieku. Głownymi bohaterami są pracownicy agencji reklamowej. Podejrzewam, że gdyby nie Mad Men nie byłoby rozkloszowanych sukienek za kolano w każdej siecówce w ubiegłym roku ;-) Zdobywca Złotego Globu. Za nami 4 sezony, czekamy na 5. Polecam dla wydziału promocji ;-)

Boardwalk Empire (tytuł polski Zakazane Imperium, emitowany na HBO) - również obyczajowy. Jak narazie 1 sezon. Rozgrywa się w Stanach w Atlantic City (taka Ustka, tylko na miarę ich możliwości ;-)) w momencie wprowadzenia prohibicji.

Community - komediowy, opowiadający o grupce osób studiujących w community collage (nie wiem jak odnieść go na nasz grunt, ale coś w rodzaju średniej rangi uczelni prywatnej). W rolach głownych m.in. Chevy Chase i pół Polak pół Hindus Danny Pudi, którego postać od czasu do czasu rzeknie coś w naszym ojczystym języku. Przyjemnie się ogląda.
http://www.pustamiska.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nic trudnego zrobić coś dobrego
Konsument głosuje portfelem

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » niedziela, 13 marca 2011, 18:46

Spartacus: Gods of the Arena
To smiga na HBO.
Wczoraj obejrzałem drugi odcinek -podoba mi sie!
Walki gladiatorów niezłe.
Klimat filmu ma cos w sobie.
Nie ma szerokiej perspektywy ale dobrze sie ogląda.

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
inkwizytor

Post autor: inkwizytor » niedziela, 13 marca 2011, 19:29

"The Walking Dead" fachowo podane żywe trupki.
No i jeszcze brytyjski klimat, serial BBC "Luther" - psycho-kryminal.
Obrazek

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » poniedziałek, 14 marca 2011, 00:21

'gods of the arena' jest prequelem 'blood and sand' ma tylko 6 odcinków i został nakręcony zamiast drugiego sezonu bo tytułowy spartakus walczy z rakiem... walczy dalej więc odłożony drugi sezon blood and sand powstanie już z innym aktorem w tytułowej roli. final 'gods..' był bardzo zaskakujący ;] polecam go nie przegapić, pięknie domyka prequel do początku;]

nie lubię takich zagrań, uwypuklają chciwość, szczególnie gdy serial ma dużą oglądalność a faktycznie ma

'the walking dead' też był niezły trzymał w oczekiwaniu z odcinka na odcinek :wink:
Ronald Reagan

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » poniedziałek, 14 marca 2011, 14:12

Ja dorzucę

Dr Who,
Hustle ( coś w stylu żądła; występuje aktorka, która grała w 2 sezonie Dextera ),
Z archiwum X ( obecnie się biorę za 5 sezon; nawet nie wiedziałem, że to ma 9 sezonów ),
za iXikiem Firefly ( ponoć będzie kręcony dalszy ciąg, Chris Zuckerberg się zaofiarował, że zasponsoruje :) )
Eureka, Warehouse 13 ( dla fanów steampunka, genialne gadżety :))
Nieśmiertelna ( w planach ).

Jak na razie to tyle :)
" (...) możliwość, by miastem rządzili wybierani szacowni członkowie społeczności, którzy obiecają, że nie będą się wywyższać ani przy każdej okazji zdradzać publicznego zaufania, natychmiast stała się tematem żartów w całym mieście"
T.Pratchett

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 14 marca 2011, 14:28

Walking dead - po 4 odcinku lekka pompa byla zombiaki juz bardziej smieszyly chociaz sam serial zaczal sie dosc interesujaco
Jericho - zaprzestano produkcji - o nowym podziale wladzy w usa wymuszonej atakiem atomowym na 13 stanow. Szkoda ze nie wyszlo wiecej bo byl interesujacy.

Dexter - wiadomo - nic nie trzeba komentowac.
Fringe - cos jak archiwum X - niektore odcinki ciekawe inne wrecz przeciwnie

obecje jade True blood (sok dla wampirow)
Vampire diaries - pokolenia vampirow ukrywajace sie wsrod ludzi - calkiem ciaga
V - o Annie i koloni przybyszow planujacych podboj ziemi

Madmen - niestety nie uradzilem nudy.
Live on mars - calkiem w pytke o detektywie ktory mial zapasc i ocknal sie myslami 30 lat wczesniej jednak wciaz napotyka ludzi z poprzednich czasow.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » niedziela, 3 kwietnia 2011, 12:31

przetrawiłem te niepełne dwa sezony 'comunity' z polecenia fles i v ;]
chevy nie robi na mnie wrażenia ale "siadej" i "poszekaj chwileszke" już dawało mi dużo satysfakcji
a każdy odcinek oglądałem z niesamowitym wyczekiwaniem ostatniej sceny, której gag wprowadzał mnie w świetny humor na długie godziny
'troy and abed in the mooooornin' :mrgreen:
Ronald Reagan

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 23:16

Szykuje się nowy, atrakcyjny serial fantasy: "Gra o tron". Pierwszy odcinek był bardzo interesujący i robiący ochotę na jeszcze.
" (...) możliwość, by miastem rządzili wybierani szacowni członkowie społeczności, którzy obiecają, że nie będą się wywyższać ani przy każdej okazji zdradzać publicznego zaufania, natychmiast stała się tematem żartów w całym mieście"
T.Pratchett

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » wtorek, 19 kwietnia 2011, 09:05

mnie trailer wcale nie ruszył :roll:
poza zauważalną różnicą budżetową oddzielającą serial od pokrewnych z gatunku, które zazwyczaj poprzestają na pelerynie i aktorach...
nie wiem co więcej poza kroplą akcji może zaoferować niż np. rodzina tudorów
Ronald Reagan

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » wtorek, 19 kwietnia 2011, 13:24

Mi się spodobał pierwszy odcinek. To dopiero początek, zobaczymy jak będzie dalej. W sumie to narobił mi ochoty na książkę :)
A zamiast Tudorów, to prędzej się zabiorę za Borgiów - wydaje mi się ciekawszy.
T.Pratchett

Awatar użytkownika
falcorman
Kontakt:

Post autor: falcorman » sobota, 7 maja 2011, 22:22

A ja polecam jeszcze "The Event" :)
BE THE CHANGE YOU WANT TO SEE IN THE WORLD !
Obrazek Nie zawsze piszę poprawnie po polsku.
To co się skończyło, nigdy się nie zaczęło a to co się zacznie - nigdy się nie skończy.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » sobota, 26 listopada 2011, 19:51

2011 update:

- Boardwalk Empire
- Vampire diaries
-True blood
-Terranova

Kto i na jakim advansie oglada?

poza konkurencja...
Deperate housewifes ?
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

chlopak_z_ustki

Post autor: chlopak_z_ustki » sobota, 26 listopada 2011, 19:58

elveez pisze:2011 update:

- Boardwalk Empire
- Vampire diaries
-True blood
-Terranova

Kto i na jakim advansie oglada?

poza konkurencja...
Deperate housewifes ?
Boardwalk jestem po 1 sezonie, ode mnie ten serial ma jak narazie 9/10 :) Ponadto cisnę The Walking Dead (chociaż ten 2 sezon jakiś słabszy) i Fringe. Jericho - szkoda że zaprzestano produkcji. Obejrzane: Archiwum X (często powracam), Twin Peaks, Lost, Kompania Braci, Pitbull, dobre też było Heroes (ale do pewnego momentu) i kilka innych :) . Za jakiś czas zabiorę się za Terranove. Polecę jeszcze raczej mało znany mini-serial Sztorm Stulecia. http://www.filmweb.pl/serial/Sztorm+stulecia-1999-31781" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » niedziela, 27 listopada 2011, 01:04

Nie wiem co za debile oglądają seriale.Jakieś naukowe , historyczne czy o naturze to ok ale te mają 3-5 odcinków.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

chlopak_z_ustki

Post autor: chlopak_z_ustki » niedziela, 27 listopada 2011, 01:27

Topilzin pisze:Nie wiem co za debile oglądają seriale.Jakieś naukowe , historyczne czy o naturze to ok ale te mają 3-5 odcinków.
Ale jesteśmy gupi :(

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » niedziela, 27 listopada 2011, 01:34

Nigdy nie za późno chłopaku-... :lol: 8) :cry: :roll: :wink:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
v

Post autor: v » niedziela, 27 listopada 2011, 12:53

chłopak z Ustki:

:lol:

Zablokowany