Ustecka bohema

Literatura, kino, teatr. Poleć przeczytaną przez Ciebie książkę, podyskutuj o sztuce, napisz recenzję filmu. Podziel się z innymi swoją twórczością.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Topilzin

Ustecka bohema

Post autor: Topilzin » piątek, 9 listopada 2012, 22:45

Tak...takie coś jak bohema dodaje uroku nawet najbardziej zapyziałej mieścinie.Trzeba ją wspomagać a w każdym razie nie przeszkadzać.Taki jej urok powoduje że warto przyjechać i ciężko wyjechać.Trudno to przeliczyć na pieniądze ale jednak bezcenne.Miejsca pracy są ważne ale bez tego "czegoś" nie można istnieć.Nie można istnieć bez ciekawych ludzi.
Bohema nie zna pór roku.Po prostu jest.Dla mnie Grabarz i cała jego "ekipa" spełnia tą definicję niezależnie od tego czy muzyka się podoba czy nie.
Nawet Prostak ... mój ulubiony (bo jak to nazwać , skoro przeczytałem wszystkie jego wiersze) gdzieś tam podchodzi pod definicję.Powinien zostawić jednak politykę o której nie ma zielonego pojęcia.Bunkry ..czyli jednak coś można.Ostatnia inicjatywa z niemieckimi nagrobkami , fantastyczna.Lapidarium ... strzał w dziesiątkę , ksiądz i kościół tam gdzie powinni być.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
Mirek

Re: Ustecka bohema

Post autor: Mirek » niedziela, 11 listopada 2012, 08:58

Dla mnie Grabarz i cała jego "ekipa" spełnia tą definicję niezależnie od tego czy muzyka się podoba czy nie.
Pewnie.
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » piątek, 18 października 2013, 16:14

Drzewo genealogiczne Prostaka sięga 5,5 tys. lat wstecz.Co tam bezdzietny gen.Sowiński przy tym.
Mam informacje z pewnego źródła że jeden z tych 19-stu Austriaków mieszka w Ustce.Podobieństwo niesamowite. :roll:
Samego Oetziego wygnano z wioski za bazgranie naskalnych erotyków.W drodze do Ustki zasłabł bidula i zamarzł w Alpach.Tyle fakty , reszta to interpretacje. :lol: 8)

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/odnalez ... lodu/1phce" onclick="window.open(this.href);return false;
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

chlopak_z_ustki

Post autor: chlopak_z_ustki » piątek, 18 października 2013, 18:12

Jak zobaczyłem ten temat to po ułamku sekundy w głowie pojawiło się skojarzenie - Prostak. :lol:

Zablokowany