Edward Zając wśród najodważniejszych

W tym dziale możesz wklejać linki do artykułów poświęconych Ustce i dyskutować na temat tego, jak postrzegają Ustkę media.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Mirek

Edward Zając wśród najodważniejszych

Post autor: Mirek » poniedziałek, 9 marca 2009, 13:52

http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /799871744" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Edward

Re: Edward Zając wśród najodważniejszych

Post autor: Edward » sobota, 28 marca 2009, 21:27

Nie bardzo wiedziałem, gdzie tą wiadomość umieścić, ale to jakby dalszy ciąg nagrody "Rejs Roku 2008". Miesięcznik ŻAGLE w numerze kwietniowym zamieścił sprawozdanie z uroczystości w Dworze Artusa oraz moje opowiadanie z tego rejsu (ze zdjęciami 3 strony). W sprawozdaniu napisano: "To już drugi zdobywca tego trofeum pochodzący z Ustki, bardzo popierającej żeglarstwo na środkowym Wybrzeżu".
Pozdrowienia
Edward Zając

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 14 kwietnia 2009, 11:09

Obrazek
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Edward

Post autor: Edward » sobota, 20 czerwca 2009, 11:37

Wczoraj wieczorem wróciłem z rejsu. Tym razem postanowiłem dopłynąć do naszego partnerskiego miasta - do Kappeln. Prawdopodobnie była to pierwsza wizyta jachtu z Ustki w naszym partnerskim mieście. Oczywiście, była to całkowicie prywatna wizyta.
Po równych trzech dobach żeglowania bez przerwy dotarłem do celu. Tuż przed sztormem, który zatrzymał mnie tutaj cztery dni. W powrotnej drodze odwiedziłem Świnoujście, ponieważ chciałem poprawić swój ubiegłoroczny rekord trasy do Gdańska. Niestety, znowu prognozy pogody zawiodły, a zamknięcie poligonu zmusiło mnie do przerwania rejsu i zawinięcia do Darłówka. Następnego dnia okrążyłem poligon i późnym wieczorem wpłynąłem do usteckiego portu na żaglach, bo silnik zawiódł.
Mam mnóstwo nowych tematów związanych z tym, co zobaczyłem w Kappeln i innych portach. Przepłynąłem samotnie ponad 600 mil morskich.
Edward Zając

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » sobota, 20 czerwca 2009, 14:08

Edward pisze:Mam mnóstwo nowych tematów związanych z tym, co zobaczyłem w Kappeln i innych portach.Edward Zając
panie edwardzie, niech pan śmiało rozwija tą myśl. infrastruktura i działania miejskie niemiaszków są warte polemiki na wielu frontach. mogą nas bardziej edukować niż my ich :wink:
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Obrazek nie piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » niedziela, 21 czerwca 2009, 13:52

Apropos powrotu Pana Edwarda, mialem przyjemnosc powitac u wejscia do portu :D

Obrazek
Obrazek
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Edward

Post autor: Edward » niedziela, 21 czerwca 2009, 18:11

Grunt to znaleźć się w odpowiednim miejscu i czasie ... Mółbyś przesłać te zdjęcia meilem na
ziemia_ustecka@poczta.onet.pl
Pozdrowienia
Edward Zając

Edward

Post autor: Edward » czwartek, 25 czerwca 2009, 09:42

Jeszcze co do powrotów z rejsu. W świnoujskiej marinie (ma Błękitną Flagę bywam z okazji uczestnictwa w regatach UNITY LINE. Tym razem wpłynąłem tam wracając z Kappeln. Potraktowano mnie jako honorowego gościa: zwolniono z opłat a na kei czekała już ekipa telewizyjna. Co prawda reporter nie miał pojęcia o żeglarstwie, ale wywiad można zobaczyć tutaj:
http://www.tvswinoujscie.pl/20090618452 ... odzie.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Umieściłem trochę sprostowań ale ogólnie to był miły akcent tego rejsu.
Edward Zając

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » czwartek, 25 czerwca 2009, 12:49

PS.Na grocie flaga Ustki?
Nie widac dobrze.

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Edward

Post autor: Edward » czwartek, 25 czerwca 2009, 14:09

Oczywiście, pod salingiem mam stale flagę Ustki, i to tę dużch rozmiarów. Nie tylko w porcie, ale i w morzu. Nawet mocne wiatry nie zdołały jej wytrzepać. W marinie w Kappeln zostawiłem im na pamiątkę flagę mniejszych rozmiarów.
Pozdrawiam
Edward

Edward

Post autor: Edward » czwartek, 25 czerwca 2009, 14:26

Na grocie jest herb i adres internetowy Ustki.
Edward

Edward

Post autor: Edward » środa, 22 lipca 2009, 11:19

Jestem w trakcie kolejnego rejsu. Wypnalem w sobote 11.07. Doplynalem do Olandii, skad przeplynalem do Visby na wyspie Gotland. Po oplynieciu Gotlandii chcialem dotrzec do Klajpedy na Litwie, ale sztorm cofnal mnie do Ventspils na Lotwie, po pieciu dniach zeglowania bez wplywania do portu. Starszym osobom Ventspils znany jest bardziej jako Windawa. To duzy, nowoczesny port oraz miasto jakby z innego swiata (trzy razy wieksze od Ustki). Wszystkie ulice maja nowa nawierzchnie, pisze to w Bibliotece Miejskiej wyposazonej tak, ze trudno sobie lepiej wyobrazic. Jednoczesnie na poczcie kupilem ostatnie 4 widokowki jednego rodzaju, przy bulwarze portowym prowadzacym do przystani promow pasazerskich (ponad 1 km) znalazlem jeden malenki kiosk z pamiatkami i jeden z napojami (soczki, kawa). Wspaniale drogi, olbrzymie parkingi, kilometry szerokich plaz - jednoczesnie cisza, spokoj, pustka - wszystko przygotowane dla turystow, ktorzy moze kiedys odkryja ten raj, bo teraz malo kto tu zaglada. Jedno trzeba przyznac - mieli geniuszy od wyciskania pieniedzy z UE... A sklepik spozywczy znalazlem dopiero drugiego dnia...
Przepraszam za brak polskich liter. Co prawda klawiatura ma dwie opcje, ale to lacinska i rosyjska.
Do zobaczenia w Ustce

Edward Zajac

Awatar użytkownika
zfieszak
Kontakt:

Post autor: zfieszak » środa, 22 lipca 2009, 15:03

Wspaniałe, szerokie drogi z nową nawierzchnią...
Panie Edwardzie, rozmarza nas pan ;)
"You forgot Poland!"

Edward

Post autor: Edward » piątek, 31 lipca 2009, 14:55

W czwartek, o godz. 0,30, wpłnąłem do usteckiego portu kończąc swój najdłuższy samotny rejs. Praktycznie nawet nie wpłynąłem samodzielnie, lecz zostałem przyholowany przez kolegów - żeglarzy, pnieważ miałem uszkodzony silnik a kierunek wiatru nie pozwolił wejść na żaglach. W ciągu 18 dni rejsu opłynąłem Gotlandię przez cieśninę Faro Sund. Odwiedziłem tylko dwa porty: Visby na Gotlandii i Ventspils na Łotwie. Po wypłynięciu z Ventspils wpadłem w takie sztormy, że musiałem zrezygnować z odwiedzenia innych portów, tym bardziej z nieczynnym silnikiem.
Najpierw sztorm a później cisza sprawiły, że naruszyłem granicę rosyjską i zostałem zatrzymany przez ich kuter patrolowy, co traktuję jako dodatkową atrakcję.
Pozdrowienia
Edward Zając

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » sobota, 1 sierpnia 2009, 10:57

a później cisza sprawiły, że naruszyłem granicę rosyjską i
Ma Pan szczescie -20lat temu -pewnie zniknałby Pan na 20lat na ,,gościnej" ziemi ZSRR.

Pozdro

Edward

Post autor: Edward » sobota, 1 sierpnia 2009, 17:56

20 lat temu to nie wypłynąłbym z Polski na taką wycieczkę. Co ja piszę - jeszcze w 2006 roku, gdybym chciał płynąć w taki rejs pod polską banderą, to nie mógłbym nawet wypłynąć z portu...
Teraz i Rosjanie są już inni. Zresztą uważam, że dużo zależy od tego, jak my ich traktujemy. Chciałbym, aby we wszystkich krajach kontrole były tak grzeczne... To, że rosyjskie przepisy są idiotyczne, nie jest winą SG.
Edward Zając

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » sobota, 1 sierpnia 2009, 23:53

Edward pisze:, że naruszyłem granicę rosyjską i zostałem zatrzymany przez ich kuter patrolowy,
Nieobecność na sesji usprawiedliwiona 8)
Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Edward

Post autor: Edward » niedziela, 2 sierpnia 2009, 09:29

Fakt, wróciłem z rejsu po północy, ale na sesji byłem! Nie zabierałem głosu, bo coraz częściej dochodzę do wniosku, że nie ma to większego sensu. Zresztą to, co obecnie dzieje się w porcie, stało się dla mnie sprawą priorytetową.
Edward Zając

Edward

Post autor: Edward » niedziela, 9 sierpnia 2009, 09:35

Dzisiaj koło południa wypływam w następny rejs, tym razem na regaty UNITY LINE w których tradycyjnie uczestniczę.
W Usteckim porcie zostawiam bałagan związany z wprowadzeniem dla jachtów miejscowych i przypływających opłaty postojowej i tonażowej wielokrotnie wyższej od płaconej przez statki rybackie. Dyrektor Urzędu Morskiego tym wewnętrznym zarządzeniem rozbił realizowaną od kilku lat koncepcję promocji usteckiego portu. Wprowadzenie opłat w środku sezonu, gdy wszystkie wydawnictwa reklamowe oraz przewodniki i locje żeglarskie zapewniają o nie pobieraniu opłat w usteckim porcie, jest działaniem na którego potępienie trudno znaleźć słowa w kulturalnej wypowiedzi. Jest to działanie na szkodę naszego miasta, deprecjonowanie go we wszystkich krajach z których przypływają do nas jachty.
Zaznaczam: nie protestujemy przeciw pobieraniu opłat, ale przeciw ich wysokości oraz sposobowi wprowadzenia, godnym raczej dla afrykańkiego kacyka czy haraczownika a nie państwowego urzędu.
Edward Zając

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » poniedziałek, 10 sierpnia 2009, 19:25

Dyrektor Urzędu Morskiego tym wewnętrznym zarządzeniem rozbił realizowaną od kilku lat koncepcję promocji usteckiego portu.
Pisałem o UM pare lat temu.Oni(urzędnicy) są jeszcze w XX wieku.
Dla nich kazdy kto ma ,,łupinę pływającą" to krezus.

NIe bede się dalej denerwował bo jeszcze rzuce mięsem......

Pozdro

ODPOWIEDZ