Edward Zając wśród najodważniejszych

W tym dziale możesz wklejać linki do artykułów poświęconych Ustce i dyskutować na temat tego, jak postrzegają Ustkę media.

Moderator: DKS

Artur Mazur

Re: Edward Zając wśród najodważniejszych

Post autor: Artur Mazur » poniedziałek, 17 grudnia 2012, 20:36

Edward pisze:Bruner: co ma wspólnego z wolnością takie zastrzeżenie: "Zabrania się publikacji w jakiejkolwiek formie wszelkich fotografii i filmów wykonywanych na "użytek domowy" na terenie 9 BAS-u . Każdy uczestnik wycieczek przed zwiedzaniem obiektów fortyfikacyjnych dobrowolnie zobowiązuje się do przestrzegania w/w zasad".
Mnie to przypomina najgorsze czasy PRL.
Pozdrawiam
Edward Zając
Bruner często nie wie co robi i pisze ,
ale lepiej go nie denerwować .

PS: Nie wiedziałem , że w tym żeglarskim temacie jest tyle ciekawych postów,
forum pustakowe przelatuje po łebkach. (ktoś wrzucił posty na GP24)

Edward

Post autor: Edward » poniedziałek, 17 grudnia 2012, 21:41

Jestem zaskoczony reakcją p. Brunera. Wszedł na temat poświęcony moim działaniom, zamieścił tu swój link. Poszedłem tym śladem i znalazłem ten bulwersujący zapis. Liczyłem, że otrzymam jakieś jego uzasadnienie.
Jestem pozytywnie nastawiony do wszelkich inicjatyw podnoszących atrakcyjność naszego miasta. Takiej odpowiedzi nie spodziewałem się. Pamiętam lata, gdy w dzień przysięgi można było na terenie Centrum fotografować i filmować wszystko; następnego dnia zabronione, tajne. I to mi się przypomniało, gdy przeczytałem ten tekst.
Edward Zając

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » poniedziałek, 17 grudnia 2012, 22:22

Edward pisze:Nasze miasto nareszcie ma się odwrócić twarzą do morza - stać się miejscowością morską, a nie tylko leżącą nad morzem. Tak się reklamujemy, a rzeczywistość?
Każda jednostka wodowana czy wyciągana z wody powinna wypełnić taki druk. Dotychczas wypełniały go tylko kutry, ale w tym roku rozszerzono ten wymóg na inne jednostki. Dotyczy wszystkich, więc również jachtów, skuterów wodnych i kajaków ...
Edward Zając
Co dalej z tym śmieciem?

Papier nazywa się "zgłoszeniem" a tekst zaczyna od prośby.

Swistek powinien nazywać się prośbą.Do tego pewnie jeszcze uprzejmą?

Może ktoś podać godność łaskawców , tego doradcy i inspektora co to może zezwolić lub nie czy to tajemnica państwowa. :mrgreen:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » wtorek, 18 grudnia 2012, 00:06

Edward pisze:Jestem zaskoczony reakcją p. Brunera. Wszedł na temat poświęcony moim działaniom, zamieścił tu swój link. Poszedłem tym śladem i znalazłem ten bulwersujący zapis. Liczyłem, że otrzymam jakieś jego uzasadnienie.
Jestem pozytywnie nastawiony do wszelkich inicjatyw podnoszących atrakcyjność naszego miasta. Takiej odpowiedzi nie spodziewałem się. Pamiętam lata, gdy w dzień przysięgi można było na terenie Centrum fotografować i filmować wszystko; następnego dnia zabronione, tajne. I to mi się przypomniało, gdy przeczytałem ten tekst.
Edward Zając
A najciekawsze jest to , że BAS to już teren lasów państwowych, zdjęto wszelkie ogrodzenia ,
każdy może tam wejść , robić zdjęcia do bólu , a nawet "pobawić się w chowanego z karabinkiem" .

Edward

Post autor: Edward » wtorek, 18 grudnia 2012, 00:38

Żadna tajemnica: specjalistą d/s portu w Urzędzie Miasta jest p. Karaś, pełniący równocześnie funkcję prezesa Słowińskiej GR.
Kto jest w Kapitanacie Ustka inspektorem d/s ochrony środowiska - nie wiem, nigdy nie miałem zaszczytu poznać.
No i Kapitanem Portu jest p. Rączka, mający na tym stanowisku kilkadziesiąt lat doświadczenia.
Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie nie będzie już problemu z tym dokumentem.
Właściwie odpuściłem tą sprawę, bo w Radzie Armatorskiej mamy poważniejsze problemy. Pani Ministra Sportu przedstawiła do konsultacj nowy system stopni żeglarskich i motorowodnych, w Ministerstwie Infrastruktury też szykują nowe rozporządzenie. To są sprawy decydujące o możliwościach rozwoju rekreacji wodnej w naszym kraju.
Edward Zając

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » wtorek, 18 grudnia 2012, 19:26

@ Topek
Może jutro będzie pracował dla mnie.
Masz dla mnie jakąś ofertę? :)

Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » wtorek, 18 grudnia 2012, 19:40

rzecznik pisze:@ Topek
Może jutro będzie pracował dla mnie.
Masz dla mnie jakąś ofertę? :)

Pozdrawiam serdecznie
Na razie masz Jacku jeszcze job choc slabo platny ale jest. :lol:

Jak sie zwolnisz czy ciebie zredukuja to pomyslimy. :lol:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » wtorek, 18 grudnia 2012, 20:39

Edward pisze:Żadna tajemnica: specjalistą d/s portu w Urzędzie Miasta jest p. Karaś, pełniący równocześnie funkcję prezesa Słowińskiej GR.
Kto jest w Kapitanacie Ustka inspektorem d/s ochrony środowiska - nie wiem, nigdy nie miałem zaszczytu poznać.
No i Kapitanem Portu jest p. Rączka, mający na tym stanowisku kilkadziesiąt lat doświadczenia.
Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie nie będzie już problemu z tym dokumentem.
Właściwie odpuściłem tą sprawę, bo w Radzie Armatorskiej mamy poważniejsze problemy. Pani Ministra Sportu przedstawiła do konsultacj nowy system stopni żeglarskich i motorowodnych, w Ministerstwie Infrastruktury też szykują nowe rozporządzenie. To są sprawy decydujące o możliwościach rozwoju rekreacji wodnej w naszym kraju.
Edward Zając
Czyli pan Karaś ,(genarał Zaruski będzie go straszył po nocach , może nawet udusi) ratuszak , podwładny boormiszcza jest jednym z tych , którzy zażyczyli sobie aby proszono ich o zgodę.Tak mówi świstek.
W zamyśle może się niezgodzić na wodowanie kajaka.Przecież nie tak dawno już to wszystko przerabialiśmy. :mrgreen: Ciekawe według jakiego prawa będę nakładane mandaty jeśli się to oleje a tego jestem pewny. :lol:

Letnia stolica Polski jak zwykle w ten sposób ( message poszła już w kraj) zwiększa swoją popularność w sportach wodnych i konkurencyjność wśród nadmorskich kurortów .Po spustoszeniu miejskiej kasy przyszedł czas aby robić kupę we własne gniazdo.Co wam panie i panowie ta Ustka złego uczyniła że tak ją katujecie.?

Jeśli ktoś nie wie dlaczego jest tak jak jest i wszystko się zwija to powyżej macie jedną z odpowiedzi + konkretne nazwiska.

Edward

Post autor: Edward » środa, 19 grudnia 2012, 01:03

Topilzin: to jest tylko drobny przejaw tego, dlaczego Ustka znajduje się w gronie gmin najbiedniejszych, otrzymujących z tego tytułu dotację do budżetu. Jest oczywiste, że Ustka zsuwa się po równi pochyłej. Wie o tym każdy, kto potrafi logicznie myśleć i analizować fakty. Każdy, kto potrafi porównać nasze miasto z innymi miejscowościami na Wybrzeżu.
Edward Zając

Adi

Post autor: Adi » środa, 19 grudnia 2012, 09:54

Edwardzie, prawda jest taka, że nie ma już ratunku dla Ustki. Jeszcze dwa trzy lata temu, można było spróbować, produkowałem się na forum i na różnych spotkaniach, dziś jest już za późno, między innymi dlatego odpuściłem sobie. Mógłbym to szerzej uzasadniać dlaczego czarno to widzę, ale już nie chce mi się. Teraz możemy się już tylko bezsilnie przyglądać jak to miasto dogorywa, choć żal, że tak się stało bo jednak mimo że nie jestem stąd, jest ono częścią mojego życia.
No, ale jest tyle ciekawszych zajęć dookoła.
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Edward

Post autor: Edward » środa, 19 grudnia 2012, 17:37

Adi: jest wiele powodów takiej sytuacji. Jednym z nich jest to, że na walki między sobą tracili energię ci, którzy mieli jakąś wiedzę na ten temat. Innym powodem jest to, że duża grupa mieszkańców, często nieświadomie, wspiera kierunek zmierzający do deprecjacji znaczenia naszego miasta. Część jest też podatna na propagandę sukcesu, dość skutecznie w Ustce realizowaną, i negatywnie reaguje na głosy krytyczne dotyczące stanu miasta. No i, powiedzmy sobie szczerze, część mieszkańców świadomie nie chce rozwoju, i to z bardzo różnych powodów. Jednym z nich jest obawa, że rozwój spowoduje napływ osób młodszych, bardziej wykształconych, potrafiących skutecznie działać - co może stanowić zagrożenie dla tych, których kompetencje nie idą w parze z zajmowanym stanowiskiem.
Co do przyszłości - dochodzi do mnie, że po ostatnich zmianach w Morpolu w niektórych kręgach wznoszą toasty za zwycięstwo nad prezesem Malkiem. Norweska spółka podobno przejęła wszystkie aktywa związane z Ustką. Wśród spodziewanych scenariuszy jest również ten pesymistyczny - zlikwidowanie produkcji w Duninowie. Jakie to mogłoby mieć konsekwencje dla naszego miasta - lepiej nie myśleć.
Pozdrawiam
Edward Zając

Edward

Post autor: Edward » poniedziałek, 24 grudnia 2012, 00:37

Powracam do właściwego tematu.
Tegoroczne rejsy zakończone, ale nie zostały zapomniane przez niektórych żeglarzy. Grupa żeglarzy ze Słupska zaprosiła mnie na wspaniałe przyjęcie w restauracji "Siódme Niebo". Wspomnienia i opowieści o rejsach trwały długo i zakończyły się po północy. Wręczono mi też piękną statuetkę.
Edward Zając
Załączniki
Od słupskich żeglarzy.jpg

Edward

Post autor: Edward » wtorek, 25 grudnia 2012, 12:24

Gdy piszę te słowa, mam przed sobą kolekcję nagród otrzymanych za samotne żeglowanie. Każda z nich ma swoją historię. Opisana wyżej nagroda od słupskich żeglarzy, nie związanych z klubami i żeglującymi nie tylko po Bałtyku, lecz również po różnych egzotycznych akwenach, jest świadectwem zmian w polskim żeglarstwie, w coraz większym stopniu opierającym się na żeglowaniu na prywatnych jachtach, za prywatne pieniądze.
Jakże śmiesznie wyglądają wysiłki żeglarskiego betonu, nadal usiłującego kreślić granice na wodzie, wydawać zezwolenia na to, gdzie i z kim wolno nam żeglować. Na szczęście działania "liberatorów", wsparte faktami, coraz częściej znajdują uznanie tam, gdzie powstają Parlamentarne Ustawy i Ministerialne Rozporządzenia. Jeszcze "na dole" jest opór, jeszcze niektórzy starają się pozostać "władzą" i nie potrafią zrozumieć, że powołani zostali aby służyć pomocą ludziam morza - również żeglarzom.
Zacząłem jednak od nagród będących miłym dodatkiem do żeglowania, świadectwem uznania za wykonywane rejsy. Tegoroczne rejsy, ten oceaniczny i ten z Zatoki Botnickiej, powiększają kolekcję pamiątek. Do tych już otrzymanych dochodzi wspaniała wiadomość otrzymana w przeddzień Świąt - nominacja do nagrody "Żeglarz Roku 2012". Mam już piękną statuetkę za nominację do tej nagrody w ubiegłym roku, więc powtórna nominacja jest dla mnie czymś wyjątkowym.
http://www.kulinski.navsim.pl/art.php?id=2122&page=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Odbierając w redakcji "Rzeczpospolitej" nominację z 2011 rok powiedziałem do mikrofonu, że w tym roku wypłynę na Ocean. Zrealizowałem ten plan.
Pozdrowienia Świąteczne
Edward "Gale" Zając
Załączniki
DSCF0568.jpg
DSCF0568.jpg (145.25 KiB) Przejrzano 1950 razy

Edward

Post autor: Edward » wtorek, 25 grudnia 2012, 13:35

Tak odbierałem nominację do "Żeglarza Roku 2011" w redakcji "Rzeczpospolitej".
Edward Zając
Załączniki
Edward Zając.JPG

Edward

Post autor: Edward » sobota, 29 grudnia 2012, 10:32

Dla odmiany zamieszczam część felietonu wstępnego do grudniowego numeru ŻAGLI, autorstwa naczelnego redaktora Waldemara Heflicha. Miesięcznik ŻAGLE był jednym z patronów medialnych mojego rejsu.

12/2012: Waldemar Heflich - felieton: Marzenia, marzenia?Dodano:2012.12.23Autor:Waldemar Heflich/Archiwum "Żagli"Źródło:Miesięcznik "Żagle" 12/2012

W ciągu ostatnich tygodni sporo dyskutowaliśmy o tym, jak realizować żeglarskie marzenia, skoro pojawiają się na drodze kolejne lądowe rafy. Regulacje, licencje, patenty, nakazy i zakazy... Działalność rodzimych i zagranicznych polityków oraz działaczy sprawia wrażenie, że zawsze ktoś chce zarobić na żeglarzach i ich marzeniach!

Późną jesienią z kilkudniowego, samotnego rejsu z Zatoki Botnickiej do Ustki wrócił Edward ?Gale" Zając. Żeglarz znany doskonale z tegorocznej atlantyckiej wyprawy małym jachtem ?Holly" i udziału w Jester Azores Challenge. Tym razem kapitan przypłynął do kraju na swojej nowo zakupionej łódce typu Albin Vega długości 8,25 m. To wspaniała jednostka, której wyprodukowano kilka tysięcy sztuk. Na tego typu łódkach opływano świat, a ostatnio pokonano Przejście Północno-Zachodnie i przylądek Horn w rejsie non stop. Tak więc mamy w kraju dzielny morski jacht, który pomoże spełniać marzenia ambitnego żeglarza. Znając Edwarda i jego pasję, możemy być pewni, że w nowym sezonie wyruszy w kolejny wspaniały rejs. Choć budżet wyprawy jak zawsze będzie bardzo skromny, to marzenia i ambicje najwyższych lotów. Nowy jacht będzie nosił nazwę ?Holly II". Pomyślnych wiatrów!

Edward

Post autor: Edward » poniedziałek, 31 grudnia 2012, 14:15

Stary Rok też kończę przyjemną (dla mnie) wiadomością - 1 marca będę odbierał wyróżnienie "Rejs Roku 2012", przyznane przez redakcję miesięcznika ŻAGLE. Otrzymałem to wyróżnienie również za rejsy w 2008 roku, więc powtórna nagroda jest zaskoczeniem, bo nikt nie otrzymał jej dwukrotnie. Szczegóły:
http://www.kulinski.navsim.pl/art.php?id=2126&page=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam i życzę spełnienia marzeń w Nowym Roku.
Edward "Gale" Zając
Załączniki
Nagroda REJS ROKU 2008.JPG

Edward

Post autor: Edward » czwartek, 3 stycznia 2013, 10:36

W czasie regat o Puchar Poloneza kolega zrobił mi film, któryposłużył do promocji następnej ich edycji. Można go obejrzeć pod:

Pozdrowienia
Edward Zając

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » czwartek, 3 stycznia 2013, 16:52

Co ci tak fok śpiewa Edward? wybrałbyś go. :wink: :lol:

Edward

Post autor: Edward » czwartek, 3 stycznia 2013, 20:06

Nie miałem załogi, aby ją pogonić do roboty ... a sam wolę podziwiać widoki morza.
Edward

Edward

Post autor: Edward » czwartek, 3 stycznia 2013, 21:34

Zdjęcie HOLLY wykonane w czasie startu w Plymouth jest prezentowane na głównej stronie JESTER:
http://www.jesterinfo.org/index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Edward Zając

ODPOWIEDZ