Edward Zając wśród najodważniejszych

W tym dziale możesz wklejać linki do artykułów poświęconych Ustce i dyskutować na temat tego, jak postrzegają Ustkę media.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Topilzin

Re: Edward Zając wśród najodważniejszych

Post autor: Topilzin » czwartek, 3 stycznia 2013, 21:37

Jak tam dałeś radę Edward? Szprechasz trochę po angielsku?
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Edward

Post autor: Edward » czwartek, 3 stycznia 2013, 22:02

Z językami u mnie słabo, ale jakoś wszędzie się dogaduję, nawet przez radio. Na szczęście słownictwo żeglarskie opiera się głównie na angielskim. Niestety, nas uczyli głównie rosyjskiego...
Edward Zając

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » sobota, 5 stycznia 2013, 18:07

Wyciąłem kawałek wywiadu z Olbrychskim.Akurat w temacie niejako.
A jak to zabieranie bogatym wygląda we Francji, w której miał pan okazję mieszkać?

- We Francji François Mitterrand (prezydent Francji w latach 1981-95 - red.) też zaczął podobnie jak obecnie François Hollande. Sam byłem tego świadkiem.

- Jak?

- Byłem w stanie wojennym we Francji. Po nakręceniu jednego filmu akurat nie miałem kolejnej propozycji, więc wynająłem willę na wybrzeżu, między Cannes a Niceą. Jak tylko tam przyjechałem, to moim oczom ukazała się masa pięknych jachtów. Pomyślałem więc, że rano pójdę i obejrzę je z bliska.

- Ale następnego dnia jachtów już nie było. Pomyślałem: może wszyscy popłynęli na regaty. Poszedłem na sam brzeg. Tam spotkałem tłumy portowych robotników w niebieskich dresach chodzących w koło, wściekłych i palących goluazy (papierosy). Od nich dowiedziałem się wszystkiego.

- O co chodziło?

- Otóż w nocy weszła w życie ustawa Mitterranda o podwyższeniu "parkingowego dla jachtów" we francuskich zatoczkach. Co więc zrobili francuscy milionerzy? Zwinęli jachty i popłynęli do Hiszpanii czy Portugalii. Bez pracy pozostało pół miliona ludzi na francuskich wybrzeżach.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » niedziela, 6 stycznia 2013, 09:41

Topilzin pisze:Szprechasz trochę po angielsku?
Szprechasz to po niemiecku, po angielsku to chyba spikasz? :D
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Edward

Post autor: Edward » niedziela, 6 stycznia 2013, 17:54

Topilzin: inną reakcją na takie socjalistyczne zarządzenia było też przerejestrowywanie jachtów do innych krajów. To dotyczy obecnie wszelkiej działalności - przy obecnych warunkach każdy szuka najlepszego miejsca dla swojego rozwoju. We Francji szybko wycofano się z z głupich pomysłów dotyczących żeglarstwa. Skutki nie dały długo na siebie czekać - żeglarstwo stało się sportem narodowym i francuskie jachty startują i zwyciężają na morzu nawet z Anglikami.
Oczywiście na Bałtyku warunki nie są tak sprzyjające, ale wystarczy porównać Kappeln - naszego partnera. Tam chyba większość pracujących mieszkańców ma zatrudnienie związane z żeglarstwem. Pisałem o tym, mówiłem - ale u nas zrozumienie takich oczywistości to odległa przyszłość.
Edward Zając

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » poniedziałek, 7 stycznia 2013, 20:45

Edward pisze:ale wystarczy porównać Kappeln - naszego partnera. Tam chyba większość pracujących mieszkańców ma zatrudnienie związane z żeglarstwem.
I oczywiście żadnych uwarunkowań naturalnych zasadniczych dla rozwoju żeglarstwa i wszystkiego co z nim związane między Kappeln i Ustką nie widzisz? :shock:

Edward

Post autor: Edward » poniedziałek, 7 stycznia 2013, 22:27

Celestyn: chyba nie liczysz na to, że napiszę tu cały wykład na temat różnic między różnymi regionami Europy, wynikających ze stanu rozwoju gospodarczego, kultury morskiej i innych uwarunkowań decydujących o takiej a nie innej pozycji żeglarstwa?
Problemem jest, że my nie wykorzystujemy nawet tego, co jest możliwe w naszych warunkach. I nie są to jakieś obiektywne uwarunkowania! Mam trochę wiedzy na ten temat, jestem w Radzie Armatorskiej i na bieżąco opiniujemy ustawy i rozporządzenia dotyczące morskich spraw, niekoniecznie ściśle żeglarskich. W sobotę znowu mieliśmy w Gdańsku spotkanie, bo w ministerstwie coś pokręcili. Nie siedzę tylko w Ustce przy komputerze...
I, dla jasności, całą działalność robimy na własny koszt.
Edward Zając

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » wtorek, 8 stycznia 2013, 20:38

Edward pisze:Celestyn: chyba nie liczysz na to, że napiszę tu cały wykład na temat różnic między różnymi regionami Europy, wynikających ze stanu rozwoju gospodarczego, kultury morskiej i innych uwarunkowań decydujących o takiej a nie innej pozycji żeglarstwa?
Problemem jest, że my nie wykorzystujemy nawet tego, co jest możliwe w naszych warunkach. I nie są to jakieś obiektywne uwarunkowania! Mam trochę wiedzy na ten temat, jestem w Radzie Armatorskiej i na bieżąco opiniujemy ustawy i rozporządzenia dotyczące morskich spraw, niekoniecznie ściśle żeglarskich. W sobotę znowu mieliśmy w Gdańsku spotkanie, bo w ministerstwie coś pokręcili. Nie siedzę tylko w Ustce przy komputerze...
I, dla jasności, całą działalność robimy na własny koszt.
Edward Zając
Odpowiedź nie na temat - pytałem nie o rzeczy wtórne tylko o podstawową determinantę - uwarunkowania naturalne.

Edward

Post autor: Edward » wtorek, 15 stycznia 2013, 11:05

Dzisiaj rano otrzymałem taki e-mail od Krzysztofa Baranowskiego:

Witaj Edwardzie,
chciałbym uzyskać potwierdzene, że przyjedziesz 6 lutego do Warszawy odbierać statuetkę i napić się dobrego wina :)
Muzeum Sportu i Turystyki wychwyciło, że jesteś pierwszym laureatem, który po raz drugi odbiera statuetkę i zasugerowało, czy byś nie zechciał jednej z nich przekazać właśnie do wyeksponowania w Muzeum?
--
pozdrawiam
krzysztof baranowski

Gdy przeczytałem to z jedną znajomą to pośmieliśmy się; czyżby ze mnie taki dziadek, że tylko do Muzeum?
Edward "Gale" Zając

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » wtorek, 15 stycznia 2013, 19:01

czyżby ze mnie taki dziadek, że tylko do Muzeum?
Sprawdz czy nie masz na sobie patyny....... :)
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Edward

Post autor: Edward » wtorek, 15 stycznia 2013, 21:34

Mirek: muszę od czasu do czasu coś zrobić, aby nie widziano we mnie tylko emeryta. Gdybyś wiedział, jak niektórych denerwuje ta strona ...
Edward

Edward

Post autor: Edward » niedziela, 20 stycznia 2013, 22:22

Nie zawsze tak na poważnie: DYPLOM POKUTNY! Szczegóły na stronie:
http://www.kulinski.navsim.pl/art.php?id=2140&page=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrowienia
Edward "Gale" Zając

Edward

Post autor: Edward » wtorek, 22 stycznia 2013, 11:00

Dla leniwych, któzy nie mają ochoty wchodzić na stronę Kulińkiego.
Edward
Załączniki
dyplom 2.jpg
dyplom 2.jpg (132.06 KiB) Przejrzano 2692 razy

Edward

Post autor: Edward » piątek, 8 lutego 2013, 22:50

W środę pojechałem do Warszawy, aby w Centrum Olimpijskim otrzymać statuetkę nominacji na "Żeglarza Roku 2012". Główną nagrodę wziął kpt. Cichocki za rejs dookoła świata, ale znaleźć się w piątce nominowanych też sprawiło mi przyjemność. Również w poprzednim roku miałem podobne wyróżnienie - nominacja na "Żeglarza Roku 2011". Statuetka z ubiegłorocznej nominacji jest teraz eksponowana w Muzeum Sportu.
Edward Zając
Załączniki
DSCF1110.JPG

Edward

Post autor: Edward » sobota, 9 lutego 2013, 18:15

Na stronie Jurka Kulińskiego jest umieszczony opis gali żeglarskiej "Żeglarz Roku 2012". Zapraszam. Adres:
http://www.kulinski.navsim.pl/art.php?id=2149&page=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Edward Zając

Edward

Post autor: Edward » wtorek, 19 lutego 2013, 22:56

W sobotę 16 lutego odbyło się walne zebranie sprawozdawczo - wyborcze Stowarzyszenia Armatorów Jachtowych. SAJ to czołowa organizacja działająca na rzecz liberalizacji przepisów dotyczących głównie żeglarstwa. Zostałem wybrany do Rady Armatorskiej na kolejną kadencję. Więcej na stronie:
http://www.kulinski.navsim.pl/art.php?id=2153&page=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Edward Zając
Załączniki
SAJradaArmatorska2013[1].jpg

Edward

Post autor: Edward » wtorek, 5 marca 2013, 10:12

Od czwartku do niedzieli w halach Expo XXI w Warszawie trwały największe w Polsce Targi Żeglarskie "Wiatr i Woda". Wystawiano nie tylko ofertę dla żeglarzy czy motorowodniaków; dużą część stoisk zajęły firmy związane z kajakarstwem, wękarstwem i nurkowaniem. Swoją ofertę przedstawiały też niektóre miasta lub regiony - te, które w popieraniu wypoczynku związanym z wodą widzą dla siebie realne korzyści.
Byłem na targach od piąku do niedzieli - i to był jedyny ustecki element tej imprezy. Na zdjęciu fragment prezentacji prowadzonej przez Aleksandra Goska z TV Gdańsk i Waldemara Heflicha, naczelnego ŻAGLI. Prezentowano tych żeglarzy, którzy w najbliższy piątek będą otrzymywać w gdańskim Dworze Artusa ogónopolskie wyróżnienia.
Edward Zając
Załączniki
Targi 1.jpg

Edward

Post autor: Edward » sobota, 9 marca 2013, 17:17

W piątek 8 marca w Dworze Artusa w Gdańsku odbyła się 43 Gala Żeglarska "Rejs Roku 2012". Oczywiście główną nagrodę zgarnął kpt. Cichocki za rejs dookoła świata. Był jednak również akcent ustecki - otrzymałem od redakcji ŻAGLI nagrodę "Rejs Roku 2012" w kategorii małych jachtów. Takie wyróżnienie otrzymałem już w 2008 roku, a Romek Kwiatkowski w 2007 roku. Wątpię, czy któreś z miast może poszczycić się trzema takimi nagrodami.
Więcej informacji:
http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/ ... a-material" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.kulinski.navsim.pl/art.php?id=2163&page=0" onclick="window.open(this.href);return false;

Edward "Gale" Zając
Załączniki
Dwór Artusa 2013.jpg

Edward

Post autor: Edward » poniedziałek, 18 marca 2013, 21:46

W sobotę w pięknej sali widowiskowej Inkubatora Technologicznego w Słupsku odbył się finał XVII Konkursu Piosenki Marynistycznej "ŁAJBA" oraz konkursów towarzyszących. Byłem tylko jednym z honorowych gości, zaproszonych na tą imprezę - ale przyjemnie spędziłem tam parę godzin. Było kilka usteckich akcentów, chociaż jak na nasze nadmorskie położenie, to raczej niewiele. Ponieważ prowadziłem listę nagrodzonych, więc wykorzystałem mikrofon, aby w obecności parlamentarzystów i wielu znaczących osób wspomnieć o fatalnym stanie usteckiego portu. Trochę przez to podpadłem u niektórych vipów, którzy stwierdzili, że to wina bierności usteckich władz - Oni nie mieli możliwości riposty, ponieważ to ja miałem mikrofon a Oni byli na widowni.
Poniżej link do opisu imprezy przez Huberta Bierngardskiego.
Edward Zając
http://www.portalmorski.pl/inne/histori ... lajba2013-" onclick="window.open(this.href);return false;

Edward

Post autor: Edward » piątek, 22 marca 2013, 08:16

Regaty JESTER CHALLENGE odbywają się co dwa lata. Miejscem startu jest zawsze Plymouth w Anglii, natomiast metą przemiennie: raz wyspa Terceira na Azorach, raz w Newport (USA). Pomyślnie ukończyłem Jester Azores Challenge 2012 - jako pierwszy jacht pod polską banderą. Przy okazji odbierania wyróżnień za ten rejs mówiłem, że zgłosiłem swój udział w JESTER CHALLENGE 2014; taki prezent wymyśliłem sobie na przypadające przed startem moje 70 urodziny. Właśnie ukazała się lista startowa, na której jest również moje zgłoszenie. Oto link:
http://www.jesterinfo.org/jc2014entrylist.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam
Edward "Gale" Zając

ODPOWIEDZ