Edward Zając wśród najodważniejszych

W tym dziale możesz wklejać linki do artykułów poświęconych Ustce i dyskutować na temat tego, jak postrzegają Ustkę media.

Moderator: DKS

Edward

Re: Edward Zając wśród najodważniejszych

Post autor: Edward » wtorek, 26 marca 2013, 08:21

Moja decyzja startu w JESTER CHALLENGE 2014 jest już obecna w żeglarskich mediach:
http://www.kulinski.navsim.pl/art.php?id=2170&page=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Wiadomość tą powtórzyły inne strony:
http://www.zagle.com.pl/artykul/czytaj/ ... nty,12416/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://sailbook.pl/artykul/2487-samotny ... -startowej" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrowienia
Edward "Gale" Zając
Załączniki
Grisslan.jpg
Grisslan.jpg (43.18 KiB) Przejrzano 2810 razy

Edward

Post autor: Edward » wtorek, 2 kwietnia 2013, 16:47

Ustecka syrenka doczekała się swojej prezentacji na najpopularniejszej stronie żeglarskiej - i to w dobrym towarzystwie syrenki kopenhaskiej.
http://www.kulinski.navsim.pl/art.php?id=2177&page=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrowienia
Edward "Gale" Zając

Edward

Post autor: Edward » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 17:32

Nareszcie wiosna i temperatura pozwala zacząć remont jachtów. Wydawało mi się, że już zakończyły się oficjalne wyróżnienia, jakie otrzymałem za swój atlantycki rejs. Jednak gdzieniegdzie jaszcze pamiętają.
W sobotę w Szczecinie będę prezentował zarówno ten rejs, jak i moje projekty na przyszłość; rejsy zaczynającego się sezonu oraz start w JESTER CHALLENGE 2014 z Plymouth do Newport w USA.
Dużą niespodzianką jest zaproszenie na uroczystość "Święta Flagi RP" w Pałacu Prezydenckim. Na wystawie z tej okazji, która będzie prezentowana przed Pałacem do połowy czerwca, swoją planszę będzie miał również mój rejs oceaniczny. Poniżej tekst zaproszenia:

Pan Edward Zając
Szanowny Panie,
Mam ogromną przyjemność poinformować Pana, że Kancelaria Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego włączyła uroczystość otwarcia Wystawy ?Biało-czerwona na morzach i oceanach?, która będzie eksponowana w dniach 2 maja ? 16 czerwca br. przed Pałacem Prezydenckim, do oficjalnych państwowych obchodów Dnia Flagi RP.
Jesteśmy zaszczyceni, że będziemy mieli przyjemność prezentacji niezwykłych dokonań polskich żeglarzy, w tym Pańskich, podczas tej ekspozycji. Jestem głęboko przekonana, że zgodnie z zakładanymi celami, Wystawa będzie znakomitą promocją osiągnięć wybitnych Polaków pod polską banderą oraz polskich symboli narodowych.
Bylibyśmy zaszczyceni, gdyby zechciał Pan zaszczycić nas swoją obecnością podczas uroczystości otwarcia Wystawy i wziąć udział w obchodach Dnia Flagi RP w Warszawie.
Na prośbę Kancelarii Prezydenta chcielibyśmy zaprosić Pana na spotkanie z Prezydentem Bronisławem Komorowskim i otwarcie Sali Chorągwianej w Pałacu Prezydenckim, które rozpocznie się 2 maja br. o godz. 10.30 oraz uroczystość inauguracji obchodów Dnia Flagi RP na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego, podczas której Prezydent Komorowski będzie wręczał, między innymi Bohaterom Wystawy, pamiątkowe flagi RP. Uroczystość ta rozpocznie się o godzinie 12.00, po czym Prezydent zwiedzi Wystawę i zapozna się z jej Bohaterami.
Z przyczyn organizacyjnych konieczne jest potwierdzenie Pańskiej obecności podczas tych uroczystości ? musimy bowiem przekazać Kancelarii Prezydenta listę gości, którzy wezmą w niej udział.
Z przyjemnością informuję także, że istnieje możliwość zaproszenia przez Pana osoby (osób) towarzyszących do udziału w uroczystości na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego, jednak w przypadku takiej chęci prosimy o podanie imion i nazwisk tych osób (lista będzie przekazana BOR zgodnie z obowiązującymi procedurami).
Pozwalam sobie także załączyć listę Bohaterów wystawy (zarówno rozumianych jako żeglarze, jak i jednostki, akcje i organizacje).
Liczę, że zechce Pan zaszczycić nas swoją obecnością; proszę o odpowiedź odnośnie możliwości wzięcia udziału w uroczystościach (obu, tj. spotkaniu z Prezydentem Komorowskim oraz wręczaniu flag, bądź tylko w tej drugiej) w terminie do 5 kwietnia br.
Jeszcze raz dziękując za wsparcie naszej inicjatywy pozostaję
z wyrazami szacunku
------------------------
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że w kurorcie o morskim obliczu ten mój rejs oraz związane z nim wyróżnienia nie są warte uwagi wśród licznych morskich atrakcji naszego miasta. Przekazuję więc te informacje tylko dla tych paru osób, które mają inne zdanie.
Edward "Gale" Zając
Załączniki
Rejs Roku 2012.jpg

Edward

Post autor: Edward » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 17:39

Zdjęcia bardziej odpowiednie dla Dnia Flagi RP.
Edward
Załączniki
Polska flaga w Marinie Brest.jpg
Polska flaga w Marinie Brest.jpg (159.39 KiB) Przejrzano 2695 razy
Na trasie.jpg
Na oceanie.jpg

Edward

Post autor: Edward » wtorek, 16 kwietnia 2013, 20:53

Na stronie Jurka Kulińskiego opublikowano dalsze szczegóły dotyczące Święta Flagi u Prezydenta RP. Jest też lista osób, które w dniu 2 maja wezmą udział w tej uroczystości. Link:
http://www.kulinski.navsim.pl/art.php?id=2187&page=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Znacznie większą niespodzianką stało się dla mnie zaproszenie na spotkanie z Prezydentem w Dniu Konstytucji - 3 Maja. Poniżej treść tego zaproszenia.

Szanowny Panie,
przed chwilą otrzymałam z Kancelarii Prezydenta mail, który pozwolę sobie zacytować: ?3 maja w Ogrodach Prezydenckich w godzinach lekko popołudniowych obędzie się coroczne spotkanie Prezydenta z zaproszonymi na nie ważnymi gośćmi ze świata polityki, biznesu, sportu, kultury itp. Wczoraj dostałam informację, ze Głowa Państwa chciałaby również wystosować zaproszenie do Bohaterów Państwa Wystawy. Zaproszenie w dniu 3 maja jest szczególnym wyróżnieniem okazanym ze strony Prezydenta i na ogół różne środowiska mocno zabiegają aby w tym dniu być zaproszonym do Pałacu. Osoby towarzyszące wchodzą w grę tylko w przypadku pomocy dla osoby zaproszonej?.

To ogromnie prestiżowe wyróżnienie, byłoby zatem znakomicie, gdyby zechciał Pan wziąć w nim udział. Oficjalne imienne zaproszenia wręczę Państwu 2 maja przy okazji uroczystości z okazji Dnia Flagi, jednak zaproszenie to proszę traktować jako oficjalne, mimo bardzo roboczego sformułowania cytowanego maila.
Byłabym zobowiązana za informację, czy będzie Pan brać udział także w tym spotkaniu. Sprawa nie jest tak pilna, jak poprzednio ? ale to zawsze znaczące ułatwienie organizacyjne.

Pozdrawiam serdecznie
Izabella Kiriczok
Prezes

Treść zaproszenia również na stronie Jurka Kulińskiego:
http://www.kulinski.navsim.pl/art.php?id=2186&page=0" onclick="window.open(this.href);return false;

Wydaje mi się, że mój komentarz jest tu zbędny. Oczywiście gdyby ktoś potrzebował wyjaśnień, to jestem do dyspozycji.
Edward "Gale" Zając
Załączniki
HOLLY w Praia.jpg
HOLLY w Praia.jpg (160.22 KiB) Przejrzano 2661 razy
Blisko Brestu.jpg
Blisko Brestu.jpg (124.17 KiB) Przejrzano 2661 razy

Edward

Post autor: Edward » środa, 24 kwietnia 2013, 15:20

Przyznaję, że mam trochę tremy przed spotkaniem w Pałacu Prezydenckim. Przed chwilą otrzymałem program tej uroczystości:

Scenariusz Uroczystości:
- 10.00-10.10 spotkanie przed Pałacem Prezydenckim (Krakowskie Przedmieście 46/48) (formalności związane z wejściem do Pałacu chwilę trwają - jest to związane z procedurami bezpieczeństwa)
- 10.30 uroczystość otwarcia Sali Chorągwianej przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z udziałem zaproszonych Gości, w tym bohaterów Wystawy
- ok. 11.15 poczęstunek w Pałacu Prezydenckim
- 12.00 początek obchodów dnia flagi na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego, wręczenie flag bohaterom Wystawy
- ok. 13.00 przejście do wystawy
Powitanie Pana Prezydenta oraz zaproszonych Gości przez przedstawiciela Movida Conferences, krótka informacja na temat Wystawy, jej celów i bohaterów.
Przy planszy głównej Damian Święs ? pomysłodawca powie parę zdań na temat pomysłu. Następnie przy wybranych planszach będą ich bohaterowie, którzy opowiedzą bardzo krotko o zdjęciu lub przedsięwzięciu. W przypadku plansz, których bohaterowie będą nieobecni tę funkcję przejmą inne osoby.
OSOBY TOWARZYSZĄCE proszone są o przybycie od godz. 11.30 do 11.45 przed Pałac, aby uniknąć tłoku przy wchodzeniu na dziedziniec - tu też będzie BOR działał. Będę bardzo zobowiązana za poinformowanie zaproszonych przez Państwa osób o godzinie spotkania oraz o konieczności zabrania ze sobą dowodu tożsamości.
Po zakończeniu części oficjalnej, ok. godz. 14.00 z największą przyjemnością zapraszamy Państwa na ok. półtoragodzinne spotkanie przy kawie w gronie osób zaangażowanych w przygotowanie Wystawy.

Chcielibyśmy także poinformować Państwa, że 2 maja o godz. 19.30 odbędzie się na dziedzińcu Pałacu koncert, na który w imieniu Kancelarii Prezydenta serdecznie zapraszamy Bohaterów Wystawy z osobami towarzyszącymi.
Ważna informacja odnośnie 3 maja. Jak już Państwa informowałam, Prezydent Komorowski zaprasza Bohaterów Wystawy także na przyjęcie w Ogrodach Pałacowych, które rozpocznie się 3 maja o godz. 14.00. Zaproszenia imienne dla Państwa będziemy mieć ze sobą 2 maja i wówczas je Państwu przekażemy.

Jeszcze jedno: chciałbym wyjaśnić, że uczestnicy tego spotkania sami pokrywają koszty dojazdu, hotelu czy wyżywienia.
Edward "Gale" Zając

Edward

Post autor: Edward » środa, 24 kwietnia 2013, 23:00

Miejsce uroczystości.
Edward
Załączniki
Pałac Prezydencki.jpg
Pałac Prezydencki.jpg (5.01 KiB) Przejrzano 2593 razy

Edward

Post autor: Edward » wtorek, 7 maja 2013, 07:41

Wizyta w Pałacu Prezydenckim zakończona. Na najważniejszej stronie żeglarskiej jest krótki opis uroczystości w których wziąłem udział:
http://www.kulinski.navsim.pl/art.php?id=2202&page=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Wróciłem z otrzymaną od Prezydenta banderą jachtową (z certyfikatem). Praktyczny prezent, bo przygotowuję do wodowania jacht, który dotychczas pływał pod szwedzką banderą. Jacht ma już 40 lat, więc jest przy nim mnóstwo pracy. Na tym jachcie w 2014 roku mam wypłynąć w JESTER CHALLENGE z Plymouth do Newport w USA - taki prezent wymyśliłem sobie na 70 urodziny.[*]
Załączniki
Wspólne zdjęcie.jpg
Toast.jpg
Toast.jpg (140.77 KiB) Przejrzano 2559 razy

Edward

Post autor: Edward » wtorek, 7 maja 2013, 07:47

Jeszcze kilka dodatkowych fotek.
Edward
Załączniki
XXX.jpg
XXX.jpg (181.17 KiB) Przejrzano 2557 razy
Przed wejściem.jpg
Przed wejściem.jpg (188.47 KiB) Przejrzano 2557 razy
Przed moją planszą.jpg
Przed flagą Unii Polsko Litewskiej.jpg
Przed flagą Unii Polsko Litewskiej.jpg (177.95 KiB) Przejrzano 2557 razy
Czekoladowy orzeł.jpg

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » wtorek, 7 maja 2013, 08:22

Gratulacje.Fajne fotki.:)
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Edward

Post autor: Edward » czwartek, 9 maja 2013, 00:10

Będą następne.
Edward
Załączniki
X.jpg
X.jpg (154.36 KiB) Przejrzano 2523 razy

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » czwartek, 9 maja 2013, 09:51

Ten Komorowski to prawdziwy czy podstawiony Edwardzie bo ludzie różnie mówią?Inaczej wyglądał. :wink: :lol:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Edward

Post autor: Edward » czwartek, 9 maja 2013, 17:41

W dawnych czasach włdcy miewali sobowtura, ale teraz chyba to by nie przeszło, bo dziennikarze by wypatrzyli...
A może po prostu para prezydencka schudła lub utyła - nie mam skali porównawczej, bo nie oglądam programów politycznych.
Edward Zając

Edward

Post autor: Edward » czwartek, 9 maja 2013, 19:42

Opis wizyty u Prezydenta jest na stronie:
http://www.kulinski.navsim.pl/art.php?id=2202&page=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Edward "Gale" Zając

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » czwartek, 9 maja 2013, 21:39

Widzisz Edwardzie , taki odważny rejs na łupińce już co tu dużo mówić niemłodego człowieka z ograniczonymi środkami to nie lada dokonanie.Może Teliga miał gorzej bo i polityka.Dobrze że odpowiednio uznano w PL na najwyższym szczeblu.Szkoda tylko że po perypetiach , które miałeś nie starczyło środków czy energii aby to odpowiednio-nowocześnie utrwalić.
Piszę tu o nagraniach wideo z samego rejsu ,przejazdu , transportu , rozmów na mecie(moje pytanie o twój angielski) itd.itp.Kamerka action HD pewnie zwróciłaby się miastu wielokrotnie.Dla mnie stracona szansa dla miasta i niejako dla ciebie .W dzisiejszych czasach sam wyczyn umyka a jak umyka to nie istnieje.
Fajne fotki z preziem ale ja osobiście cierpię na głód relacji z samego rejsu.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 9 maja 2013, 22:01

Ja takze pisałem wielokrotnie że poczytałbym coś w rodzaju pamiętników z rejsu. Ze sztormów szczególnie. Kiedyś napomknąłem "zrobić big ognisko po 22:00 na plaży koło molo - krąg o średnicy 40-50 m ognisko na 3 metry i np Radny Edward opowiadający o swoich wyprawach, Kubryk na przygrywke i grzane wino oraz herbata z rumem. Rzecznik spi chyba bo to niepierwszy pomysł tego typu ( rekord w calowaniu sie tez wisi od 10 lat na kołku ) W sylwestra polewaja szampana za free a to wiadomo ze lipna promocja. Mój sąsiad spędził sporo czasu pływając po morzach i oceanach również by wiele opowiedział...jakies 68 lat. Nie mówię juz o np: rybakach urodzonych w latach 40 tych.

p.s fotki niezłe, niedawno Prezydent powieział że stara się gościć tylko ludzi naprawdę tego wartych, by nie deprecjonować swojego urzędu. Gratuluję.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Edward

Post autor: Edward » piątek, 10 maja 2013, 00:32

Topilzin: odnoszę wrażenie, że zupełnie nie wiesz co naprawdę dzieje się w Ustce! Piszesz tak, jakbyś wczoraj zamieszkał w naszym pięknym
kurorcie o morskim obliczu (na reklamach).
Miałem telefon satelitarny i sprawozdania z rejsu ukazywały się w paru miejscach - nie tylko w Polsce. W promocji miejskiej i LOT-owskiej zostawiłem kontakt, gdzie mogą korzystać z moich informacji o rejsie. Pierwszeństwo miały media, które objęły patronatem mój rejs.
W różnych spotkaniach biorę udział - w W-wie, Szczecinie, Słupsku, ostatnio nawet w szkole w Zaleskich.
Zgadzam się: obecnie jeśli nie ma cię w mediach - to nie istniejesz. Jednak, mimo wszystko, jakoś jestem dostrzegany i doceniany w środowisku żeglarzy morskich. Ustecka promocja uznała, że mój rejs i otrzymane wyróżnienia nie są warte ich zainteresowania - i mieli prawo do takiej oceny.
Edward "Gale" Zając

Edward

Post autor: Edward » piątek, 10 maja 2013, 18:14

Jeszcze kilka fotek.
Edward
Załączniki
Broda rosła 3 miesiące.jpg
Broda rosła 3 miesiące.jpg (141.89 KiB) Przejrzano 2447 razy
photo 3 A. Caban.jpg
photo 3 A. Caban.jpg (123.87 KiB) Przejrzano 2447 razy
Żyrandol.jpg
Żyrandol.jpg (191.22 KiB) Przejrzano 2447 razy

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 10 maja 2013, 18:24

Edward pisze:Jeszcze kilka fotek.
Edward
Obrazek

Kapitan Igloo - PIerwsze skojarzenie ze zdjecia z broda :)
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » piątek, 10 maja 2013, 19:20

Zakładam że Edward Gale ma poczucie humoru i się nie obrazi.

Obrazek

ODPOWIEDZ