Edward Zając wśród najodważniejszych

W tym dziale możesz wklejać linki do artykułów poświęconych Ustce i dyskutować na temat tego, jak postrzegają Ustkę media.

Moderator: DKS

Edward

Re: Edward Zając wśród najodważniejszych

Post autor: Edward » sobota, 11 maja 2013, 20:39

Logo mojego rejsu oceanicznego, zaprojektowane przez Jerzego Kulińskiego. Mnie się podoba.
Edward
Załączniki
JESTER samotny zajac na oceanieLOGO.jpg

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » niedziela, 12 maja 2013, 09:14

bardzo pozytywne jest, że mamy swiadomość korzystania z takich form promocji - poprzez logo. Te nawiązuje do stanu morza, małej łajby i pokazuje zwierzątko, które łatwo rozpoznajemy jako słynnego żeglarza. Jakby trochę popracować nad formą, to czemu nie!:)

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » niedziela, 12 maja 2013, 11:30

Włodzimierz Siudek pisze:bardzo pozytywne jest, że mamy swiadomość korzystania z takich form promocji - poprzez logo. Te nawiązuje do stanu morza, małej łajby i pokazuje zwierzątko, które łatwo rozpoznajemy jako słynnego żeglarza. Jakby trochę popracować nad formą, to czemu nie!:)
Już niech radny lepiej nie pracuje nad tym logo. :evil:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Edward

Post autor: Edward » poniedziałek, 13 maja 2013, 17:51

Nikt nie będzie poprawiał, bo nie jest to potrzebne. Logo zostało ciepło i z humorem przyjęte w środowisku żeglarskim, ma już pewną popularność i mnie też się podoba. Pod tym znaczkiem będę żeglował również w następnym JESTER w 2014 roku.
Edward "Gale" Zając

Edward

Post autor: Edward » środa, 15 maja 2013, 07:36

Surfując po internecie niekiedy spotykam nieznane mi zdjęcia i teksty dotyczące mojego żeglowania. Ostatnio na takie natrafiłem na stronie Yacht Klubu Polski w Londynie. Niespodzianka miła tym bardziej, że przedstawiciele tego klubu byli obecni na starcie w Plymouth.
Edward Gale Zając
Załączniki
Na starcie w Plymouth 2.jpg
Na starcie w Plymouth 3.jpg
Na starcie w Plymouth.jpg
Na starcie w Plymouth 4.jpg

Edward

Post autor: Edward » czwartek, 16 maja 2013, 07:59

Wspomniałem poprzednio, że niekiedy jestem zapraszany na spotkania. Właśnie otrzymałem parę fotek ze spotkania w szkole w Zaleskich.
Edward Zając
Załączniki
Zaleskie a.jpg
Zaleskie b.jpg
Zaleskie c.jpg

Edward

Post autor: Edward » czwartek, 16 maja 2013, 21:49

Nadal otrzymuję informacje o stronach, na których jest opis "Dnia Flagi RP" u Prezydenta.
http://www.zozz.com.pl/index.php/aktual ... anach.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Edward Zając

Edward

Post autor: Edward » poniedziałek, 20 maja 2013, 15:28

Od piątku do niedzieli trwały "Dni Darłowa", połączone z obchodami 701- lecia miasta. W piątek głównym akcentem był wernisaż malarstwa Witolda Lubinieckiego - pierwsza wystawa pośmiertna.
Sobota to święto żeglarskie - otwarcie nowej mariny połączone z ogólnopolskim otwarciem sezonu żeglarskiego. Parę fotek lepiej przedstawi te uroczystości.
Edward Zając
Załączniki
Wernisaż 4.jpg
Wernisaż plener 1.jpg
Marina.jpg
Marina 2.jpg

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 20 maja 2013, 18:43

W zasadzie taka Marina to kilkanaście pali i na nich ruchoma(suwana góra-dół) konstrukcja. Widziałem podobne, nawet starsze i troszkę lepsze zrobione na plastikowych beczkach z pomaranczowymi pływakami-odbojnicami. Serio Ustki nie stać nawet na coś takiego ? teraz kruszywko zalega.... "nie wiem kto tym dowodzi"

Przetarg, vat, "procent dla urzędnika", pozwolenia, druki, znaczki skarbowe, projekty, konsultacje... i robią się konkretne pieniądze.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » poniedziałek, 20 maja 2013, 19:58

Ustka to nie Darłowo i nie ma takich wyrunków na marinę.Mam na myśli koszty.
Można natomiast zagospodarować brzegi Słupi dla prywatnych i nie tylko przystani.Wszelkiej maści motorówki.W rachubę wchodzą też mieczówki z łamanymi masztami jak na Mazurach.Koleś tak wpływał Pisą na Wielkie Jeziora M. choć ona dużo mniejsza.
Zacząć z urzędu od spraw prawnych.Chodzi mi o dostęp do wód płynących.Polskie prawo dziwaczne i niespójne albo jego interpretacja.Wyjaśnić te sprawy i udostępnić działki za dzierżawą.Tu wykarczować tam umocnić.Zabezpieczyć dojazdy.Coś w rodzaju funkcjonujących od dziesiątek lat działek ale już bez pomidorów itd.
Wiele miast i gmin już jest w tym temacie daleko i to z gorszymi warunkami niż Ustka.Jak widzę ten śmietnik pomiędzy dwoma mostami na rzece to mi się niedobrze robi.Rzeka rwąca o zmiennym poziomie to i się sama czyści. :mrgreen:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Edward

Post autor: Edward » wtorek, 21 maja 2013, 08:26

Diagnoza tego, dlaczego Ustka w sprawach morskich i wodnych wyraźnie została w tyle, nie jest prosta. Nawet przykład zwykłej przystani kajakowej wskazuje, jak trudno w naszym mieście realizować jakiekolwiek inwestycje, nawet najbardziej słuszne, służące rozwojowi miasta i o stosunkowo niewielkim koszcie. Z drugiej strony są pomysły, które są realizowane natychmiast - jednak nie dotyczy to spraw morskich czy wodniackich. Zresztą nawet przykład ścieżek rowerowych też nie jest budujący.
Natomiast co do uwarunkowań, to rzeczywiście Darłowo ma większe możliwości rozwoju. Dlaczego jednak w Ustce dopuszczono do takiego ograniczenia terenu, dlaczego nie wykorzystuje się istniejących możliwości - to zbyt skomplikowany temat i raczej nie jest to dyskusja na Forum.
Edward Zając

Edward

Post autor: Edward » wtorek, 21 maja 2013, 08:26

Diagnoza tego, dlaczego Ustka w sprawach morskich i wodnych wyraźnie została w tyle, nie jest prosta. Nawet przykład zwykłej przystani kajakowej wskazuje, jak trudno w naszym mieście realizować jakiekolwiek inwestycje, nawet najbardziej słuszne, służące rozwojowi miasta i o stosunkowo niewielkim koszcie. Z drugiej strony są pomysły, które są realizowane natychmiast - jednak nie dotyczy to spraw morskich czy wodniackich. Zresztą nawet przykład ścieżek rowerowych też nie jest budujący.
Natomiast co do uwarunkowań, to rzeczywiście Darłowo ma większe możliwości rozwoju. Dlaczego jednak w Ustce dopuszczono do takiego ograniczenia terenu, dlaczego nie wykorzystuje się istniejących możliwości - to zbyt skomplikowany temat i raczej nie jest to dyskusja na Forum.
Edward Zając

Edward

Post autor: Edward » poniedziałek, 27 maja 2013, 17:28

Otrzymałem płytę z "oficjalnymi" fotkami z wizyty w Pałacu Prezydenckim. Oto niektóre z nich.
Edward
Załączniki
Fot. 1.jpg
Fot. 2.jpg
Fot. 3.jpg
Fot. 4.jpg

kaczorek

Post autor: kaczorek » poniedziałek, 27 maja 2013, 17:39

Zamieszczanie takich zdjęc na stronie miejskiej powinno odbywac sie poprzez rzecznika burmistrza.Przezydent Polski w sposób oczywisty promuje Ustkę ,a dzieje się to poza plecami Burmistrza . Oj, nieładnie ,nieładnie .

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » poniedziałek, 27 maja 2013, 20:47

Ale wstyd , podać temu ... ręką :evil:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » poniedziałek, 27 maja 2013, 21:08

Co takiego niedobrego ten Bronek zrobił że niegodny smerfa?Nie pozwala ci znaleźć pracy? :lol: Jego poprzednik popełnił sepuku i zamordował 94 osoby.Do tego zniszczył mienie państwowe.To tylko niektóre z pomniejszych przestępstw.Inne były dużo gorsze. :evil:

Edward

Post autor: Edward » poniedziałek, 27 maja 2013, 21:45

Smerfowi już raz odpowiedziałem: niech swoim działaniem sprawi, że otrzyma zaproszenie od Prezydenta - i zobaczymy, czy wtedy odmówi przyjazdu lub podania ręki?
Kiedyś miałem podobny dylemat, gdy otrzymałem zaproszenie na spotkanie świąteczne przedstawicieli mediów z Premierem (nie tym obecnym). Mogę krytycznie oceniać sposób prowadzenia polityki, mogę reprezentować zupełnie inną opcję - jednak to oni zostali wybrani przez większość i reprezentują Rzeczpospolitą. Trzeba rozróżnić szacunek dla ich funkcji od krytycznego spojrzenia na sposób sprawowania władzy.
Dotyczy to również niższych szczebli władzy; krytycznie oceniam sposób rządzenia miastem przez obecnego burmistrza, ale to nie znaczy abym miał odnosić się do niego bez należnego szacunku.
Edward "Gale" Zając

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » poniedziałek, 27 maja 2013, 22:21

Trzeba rozróżnić szacunek dla ich funkcji od krytycznego spojrzenia na sposób sprawowania władzy.
Nasi wybrańcy robią kupę dziwnych i złych rzeczy że nie trzeba wymyślać fikcyjnych.Należy jedynie wartościować zaczynając od najgorszych czynów.Prezydent w chorym systemie dwuwładzy sprawuje się moim zdaniem należycie.
Nie jest to wielki format ale mniej szkodliwy dla państwa niż poprzednik.Nagradzając ludzi za rzeczywiste dokonania jak w wypadku Edwarda ma moje poparcie.Co do burmistrza , jest wybrany przez społeczeństwo i tego nie można kwestionować bo prowadzi to na manowce.
Vox populi vox dei.Są procedury , które mogą pozbawić go urzędu.Na dziś nie ma podstaw mimo że mam bardzo krytyczne zdanie .Dla mnie jako wybraniec stoi ponad każdym urzędnikiem , nawet ministrem i powinien zdawać sobie z tego sprawę i poustawiać jednego czy drugiego bo się panoszą.Do tego jednak trzeba formatu a tego nie ma niestety.
Ok w kwestii radaru poprawił się ale zobaczymy dalej.
Na kładkę kajakową , którą przyrzekł przed wyborami poczekam.

Edward

Post autor: Edward » piątek, 7 czerwca 2013, 02:23

Polityka, uroczystości, wyróżnienia - ale najważniejsze są jednak rejsy. Używane jachty tanieją, przynajmniej te z innych krajów. Coraz więcej żeglarzy realizuje marzenia o własnym jachcie. Nie zawsze jednak chcą je samotnie sprowadzić do Polski, jak to ja zrobiłem jesienią ub. roku.
Tak więc niekiedy trzeba pomóc koledze - żeglarzowi, który kupił jacht gdzieś w sztokholmskich szkierach - konkretnie w małej marinie Stora Vika.
Był to dla mnie pierwszy tegoroczny rejs, w dodatku od kilku lat po raz pierwszy nie płynąłem samotnie. Poniżej kilka zdjęć - opis rejsu później.
Edward "Gale" Zając
Załączniki
Vega.jpg
Vega.jpg (134.28 KiB) Przejrzano 1988 razy
Vega 2.jpg
Vega 2.jpg (131.5 KiB) Przejrzano 1988 razy
Vega 3.jpg
Vega 3.jpg (153.54 KiB) Przejrzano 1988 razy
Vega 4.jpg
Vega 4.jpg (150.91 KiB) Przejrzano 1988 razy

Edward

Post autor: Edward » środa, 12 czerwca 2013, 18:59

Wielu polskich żeglarzy jest zauroczonych pięknem skandynawskich szkierów. Parę zdjęć, które zrobiłem w czasie czerwcowego rejsu.
Edward
Załączniki
Szkiery 1.jpg
Szkiery 1.jpg (145.54 KiB) Przejrzano 1948 razy
Szkiery 2.jpg
Szkiery 2.jpg (172.07 KiB) Przejrzano 1948 razy
Szkiery 3.jpg
Szkiery 3.jpg (193.13 KiB) Przejrzano 1948 razy
Szkiery 4.jpg
Szkiery 4.jpg (144.84 KiB) Przejrzano 1948 razy

ODPOWIEDZ