Strefa płatnego parkowania

W tym dziale możesz wklejać linki do artykułów poświęconych Ustce i dyskutować na temat tego, jak postrzegają Ustkę media.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Mirek

Re: Strefa płatnego parkowania

Post autor: Mirek » niedziela, 26 czerwca 2011, 13:42

Jak wytłumaczyć tym starym ramolom ze szkodzą mieszkańcom Ustki płatnymi parkingami?

Moze dać na ofiare ?
Zarżnąć małą owieczkę?

Ręce opadają.....i jeszcze te tłumaczenia ,że miasto musi zarabiać....
G......o musi.

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » niedziela, 26 czerwca 2011, 16:09

Mirek pisze: Ręce opadają.....i jeszcze te tłumaczenia ,że miasto musi zarabiać....
G......o musi.
Pozdro
Akurat zarabiać musi, tylko czy nie prościej (choć mniej populistycznie) było by nie umorzyć paru zapewne biednym właścicielom podatki, niż obciążać tym dodatkowym minusem w budżecie resztę mieszkańców?
Ale co tam, przecież ratuszaki mają gdzie parkować, bezpłatnie, ba, z gwarancją bo ochrona tuż tuż.
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.
Tępię przejawy absurdu, GRATIS!!

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » niedziela, 26 czerwca 2011, 16:54

maruda pisze: Ale co tam, przecież ratuszaki mają gdzie parkować, bezpłatnie, ba, z gwarancją bo ochrona tuż tuż.
Heh najprostsze rozwiązanie zrobić zbiorową akcję mieszkańców. Umówić się odpowiednią ilością osób i od samego rana do końca godzin pracy ratusza zmieniając się zajmować dokładnie wszystkie miejsca na parkingu ratuszowym np. przez tydzień. Od razu by się wyprostowało w niektórych pustych czerepach jakby ratuszacy musieli albo płacić całe dnie za parkowanie albo parkować nie wiadomo gdzie lub do pracy pieszo przychodzić. :mrgreen:
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » niedziela, 26 czerwca 2011, 19:39

Ale to wszystko pikuś w porównaniu do tego co dziś zobaczyłem.
Otóż, nasza wspaniała strefa płatnego parkowania, ma tak kuriozalne położenie, i jest tak niedbale zrobiona, że na ul. Zaruskiego, tylko parkingi przy ciągu głównym są w strefie parkowania, ale już główny parking nie, i jest dzierżawiony. Oczywiście opłata za parkowanie stosowna, 5pln za godzinke.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

@celestyn
Powiem Ci że to się da zrobić. w sumie tylko ze 30 minut trzeba by poświęcić.

Są chętni? potrzeba ze 20-30 osób.
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » niedziela, 26 czerwca 2011, 19:45

Ja zgłaszam akces do takiej akcji.

Aut trzeba z 30 szt aby mozna mówić o sukcesie-policze dokładnie.

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » niedziela, 26 czerwca 2011, 21:14

Ja tez mogę spokojnie od przed 7 do tej 7:30 postać troszkę swoim padłem.
A co.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » poniedziałek, 27 czerwca 2011, 10:50

Faktycz
Mirek pisze:Ja zgłaszam akces do takiej akcji.

Aut trzeba z 30 szt aby mozna mówić o sukcesie-policze dokładnie.

Pozdro
Faktycznie trzeba dokładnie policzyć miejsca parkingowe, a możliwe, że chętnych do takiej akcji znajdzie się więcej :mrgreen:
maruda pisze:Ale to wszystko pikuś w porównaniu do tego co dziś zobaczyłem.
Otóż, nasza wspaniała strefa płatnego parkowania, ma tak kuriozalne położenie, i jest tak niedbale zrobiona, że na ul. Zaruskiego, tylko parkingi przy ciągu głównym są w strefie parkowania, ale już główny parking nie, i jest dzierżawiony. Oczywiście opłata za parkowanie stosowna, 5pln za godzinke.
Nie wydaje mi się, żeby nie włączenie tego parkingu do strefy płatnego parkowania było niedbalstwem, raczej świadomym zamysłem. Ktoś w końcu musi na tym zarobić i po co to tym beneficjentem ma być miasto jak może być ktoś inny? Logika urzędnicza biednej Ustki :mrgreen:

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » poniedziałek, 27 czerwca 2011, 11:13

celestyn pisze: Nie wydaje mi się, żeby nie włączenie tego parkingu do strefy płatnego parkowania było niedbalstwem, raczej świadomym zamysłem. Ktoś w końcu musi na tym zarobić i po co to tym beneficjentem ma być miasto jak może być ktoś inny? Logika urzędnicza biednej Ustki :mrgreen:
Szlag, że tez ja głupi na to nie wpadłem :mrgreen:

Adi

Post autor: Adi » poniedziałek, 27 czerwca 2011, 14:44

Pewnie z dzierżawy terenu pod parking wpłynie do miasta więcej niż parkometrów. Przecież nie ma opcji, że ktoś się pasie na miejskim terenie kosztem miejskiej kasy 8) :wink: :mrgreen:
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » wtorek, 28 czerwca 2011, 11:57

Mówisz Adi że firma X zapłaci miastu i jeszcze zarobi, to chyba nasi specjaliści od liczenia jakoś zwykłego dodawania nie potrafią. :mrgreen:
A to ponoć magistry są. Specjaliści!

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » wtorek, 28 czerwca 2011, 14:05

Nikt nie weźmie ci w dzierżawę czegoś, co nie da zarobić.
Miasto dostanie swoją działkę, a i dzierżawca na tym skorzysta....

... chociaż ostatnio zacząłem się zastanawiać, czy w tak wziętym mieście wypoczynkowym jak Ustka stawki dzierżawy nie są za niskie...

Znajoma mi tak fajnie to zaprezentowała na bazie budki z lodami w centrum promenady, gdzie właśnie pracuje:
-Dzierżawa miesięczna ok. 10 tys.
-koszty eksploatacji, płac , amortyzacji sprzętu, podatki etc. = ok. 100 000
- sprzedaż dzienna około 4 000 gałek po 2 zł = 8 000
- sprzedaż miesięczna: 31 x 8000 = 248 000

Z tego miasto pozyskuje dla siebie 4% z dzierżawy i kilka procent z podatku ( o ile przedsiębiorca zameldowany jest w Ustce)

Nawet, jakby te dochody kształtowałyby się na poziomie 150 000, to i tak miasto na swoich terenach prawie nie zarabia... a podejrzewam, że nawet przy dwa razy wyższej dzierżawie w centrum promenady znajdą się chętni na dzierżawy sezonowe...
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Adi

Post autor: Adi » wtorek, 28 czerwca 2011, 14:35

Sugerujesz, że miasto powinno pogonić dzierżawców z promenady i założyć spółkę "Lodziarnie Miejskie"? Byłoby po kłopocie z dziurą budżetową.

Wracając do parkingów, być może miasto testuje zyskowność strefy płatnego parkowania, dlatego pozostałą część dzierżawi prywatnym operatorom, żeby w razie klapy strefy zapewnić sobie dochody z dzierżaw. Bo gdyby strefa była większa, to w przypadku klapy tej strefy, straty byłyby większe.
Choć jestem pewien, że samodzielne prowadzenie strefy płatnej przyniesie miastu większe jednostkowe zyski, niż dochód z dzierżawy miejsc pod płatne parkingi.
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 28 czerwca 2011, 14:55

Choć jestem pewien, że samodzielne prowadzenie strefy płatnej przyniesie miastu większe jednostkowe zyski, niż dochód z dzierżawy miejsc pod płatne parkingi.
Rodzi sie pytanie kiedy miasto zechce to sprawdzic :idea:
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » wtorek, 28 czerwca 2011, 22:19

Adi pisze:Sugerujesz, że miasto powinno pogonić dzierżawców z promenady i założyć spółkę "Lodziarnie Miejskie"? Byłoby po kłopocie z dziurą budżetową.[...]

Wiesz, w sumie w trakcie pisania tego postu też się zastanowiłem nad taką opcją. Przyznasz, że całkiem sensowną... :wink: ... Chociaż... to, co ty nazywasz "Lodziarniami Miejskimi" Miasto zaczyna testować pod postacią "Stref Płatnego Parkowania"... Szkoda, że o parę lat za późno...

Miasto po to ma majątek, po to inwestuje w infrastrukturę, żeby na tym zarabiać. Udział Miasta w dochodach z dzierżaw MIEJSKICH terenów jest śmieszny. Promenada, parkingi to nie trawnik bez żadnych wygód, który można wydzierżawiać za grosze. Przez te obszary przewalają się ogromne pieniądze... A przewalają się dlatego, że Ustka dba o promenadę, drogi, dba o istnienie na turystycznej mapie Polski... Ponosząc 100% kosztów odzyskuje 5% z dzierżaw...
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 29 czerwca 2011, 07:59

Czy mi sie zdaje czy ratusz sciagnal kontrowersyjna tabliczke z godzinami parkowania ?
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » niedziela, 3 lipca 2011, 12:00

Płatne parkingi w Ustce funkcjonują od lat. Jeśli prywatnie da się na tym zarobić to urzędowo tym bardziej. Tu nie ma czego testować. Struktura komunikacyjna się zmieniła i każdy o tym wie. Kiedyś posiadanie auta to był luksus a na wczasy jeździło się pociągami i autobusami. Teraz ogromna większość turystów przyjeżdża indywidualnie swoimi samochodami. Logiczne jest, że te samochody trzeba gdzieś parkować. Oddawanie przez ratusz lwiej części zysków za płatne parkowanie dzierżawcom to kolejny przejaw urzędniczej niegospodarności i tyle. Nie ma się potem co dziwić, że kasa miejska jest pusta.

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » niedziela, 3 lipca 2011, 21:25

celestyn pisze:Płatne parkingi w Ustce funkcjonują od lat. Jeśli prywatnie da się na tym zarobić to urzędowo tym bardziej. Tu nie ma czego testować. Struktura komunikacyjna się zmieniła i każdy o tym wie. Kiedyś posiadanie auta to był luksus a na wczasy jeździło się pociągami i autobusami. Teraz ogromna większość turystów przyjeżdża indywidualnie swoimi samochodami. Logiczne jest, że te samochody trzeba gdzieś parkować. Oddawanie przez ratusz lwiej części zysków za płatne parkowanie dzierżawcom to kolejny przejaw urzędniczej niegospodarności i tyle. Nie ma się potem co dziwić, że kasa miejska jest pusta.
:shock:

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 4 lipca 2011, 08:19

Niedziela godz 19 - parking za scena na promce pusty. Za to na Mickiewicza, Sprzymierzencow, Slowiańskiej sie dzialo.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » wtorek, 5 lipca 2011, 09:38

Niedziela godz 19 - parking za scena na promce pusty. Za to na Mickiewicza, Sprzymierzencow, Slowiańskiej sie dzialo.

O to chodziło?

Ręce opadają.....

Pozdro

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 5 lipca 2011, 10:10

Rece opadaja bo narod glupi. Warszawiaki, Poznaniaki inne fczasowicze woza sie jak Emiry, ale 4 zł na parking szkoda, sam sie ozlopie piwa a dziecku zaluje 5 zł na gofra, 2 zl na kibel, najlepiej jeszcze zeby mu kazdy z drogi zjechal, a w knajpach bylo wszystklo za darmo.

Miejscowi nie lepsi, zamiast wykupic koperte w urzedzie to wystawia krzesla z domu na ulice blokuja po 3 miejsca parkingowe dla swoich wczasowiczow, mimo ze na podworku na 6 samochodow stoja 2

Polska.

p.s syndrom All inclusive - Polak po wakacjach z niewydolna watroba - wrocil z cieplych krajow, gdzie zarl jak swinia - obcokrajowcy nas nakrecaja i smieja sie ze jak by sie dalo to i do domu by zabral. Za darmo, to trzeba korzystac, a my sie z ruskich smiejemy.
Obrazek

ODPOWIEDZ