Żurawik w usteckim porcie dla żeglarzy

W tym dziale możesz wklejać linki do artykułów poświęconych Ustce i dyskutować na temat tego, jak postrzegają Ustkę media.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Mirek

Żurawik w usteckim porcie dla żeglarzy

Post autor: Mirek » środa, 1 maja 2013, 19:10

Obrazek

http://www.strefabiznesu.gp24.pl/artyku ... podarowany" onclick="window.open(this.href);return false;
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Re: Żurawik w usteckim porcie dla żeglarzy

Post autor: elveez » niedziela, 2 czerwca 2013, 20:32

Oto sie dzieje wola....
Załączniki
DSC_8711.jpg
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » wtorek, 9 grudnia 2014, 19:53

jak tam z tym żurawikiem? ta 'kawiarenka' na wizkach będzie realizowana?

dysponuje ktoś mapą zasadniczą tego terenu do celów informacyjnych?
bo nie wiem jak się ma ten spichlerz do całości...
Załączniki
ŻurawikUstka printscreen.png
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Obrazek nie piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
iw

Post autor: iw » sobota, 10 stycznia 2015, 22:24

Ciekawe wizje P. Teodorowicza na temat wykorzystania tego obiektu szczególnie w kontekście planów budowania mariny, a może chodzi tylko o to aby wyremontować a później korzystnie (lub ulgowo) sprzedać.
Mam nadzieję, że nowy Burmistrz będzie dokładnie przyglądał się radosnej twórczości niektórych Naczelników - patrz budowa ronda na Słupskiej bez chodników dla pieszych, budowa skrzyżowania k/Lidla w perspektywie obwodnicy na dodatek bez prawidłowego oświetlenia, naprawa ul. Wczasowej wyłącznie wzdłuż posesji Grand Lubicz pomimo deklaracji napraw cząstkowych deklarowanych na sesjach RM i zapisanych w dokumentach, opóźnienie rozpoczęcia budowy basenu portowego chyba tylko po to aby mógł funkcjonować projekt związany z dmuchanymi zabawkami etc, etc
Jak posiada się prawo do myślenia, tak również prawo do zdziwienia i pytania się...

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 12 stycznia 2015, 12:53

Z tego co się orientuję Grand Lubicz za własne środki nałożył nowa warstwę asfaltu.
A w żurawiku miało mieć tymczasowo siedzibę UKS Opty.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
iw

Post autor: iw » poniedziałek, 12 stycznia 2015, 20:48

elveez pisze:Z tego co się orientuję Grand Lubicz za własne środki nałożył nowa warstwę asfaltu.
A w żurawiku miało mieć tymczasowo siedzibę UKS Opty.
Wczasowa - może się mylę ale chyba na sesjach RM p. Kurowski tłumaczył to inaczej
Żurawik - a co po tym tymczasowy w świetle planów budowania mariny z pełnym zapleczem dla żeglarzy_ - na sprzedaż dla znajomych "królika"?
Jak posiada się prawo do myślenia, tak również prawo do zdziwienia i pytania się...

Awatar użytkownika
Bakłarzan

Post autor: Bakłarzan » środa, 21 stycznia 2015, 21:00

Przy tym żurawiu nikt nie będzie chciał stawiać swoich jachtów za duży rozkołys :|
https://pl.fotolia.com/id/81447590

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » poniedziałek, 16 lutego 2015, 19:46

Trzecia umowa na modernizację ŻURAWIKA portowego, utworzenie centrum żeglarskiego, zakłada zakończenie prac do 15 maja 2015, niestety, plac budowy został przekazany w dniu 27 stycznia 2015, tzn 3,5 miesiąca póżniej po terminie umownym. Wykonawca tym samym, bez kar umownych może realizować tę umowę do 31 sierpnia 2015r, będziemy aneksować termin rozliczenia środków unijnych do 30 września 2015. Obecny termin rozliczenia tych środków to 30 czerwca 2015. W dniu 7 lutego otrzymaliśmy informację, że firma ELPORT w dniu 15 stycznia 2015 dokonała wpisu do księgi wieczystej, budynek żurawika jako swoją własność. Wczoraj złożyliśmy apelację do sądu, na ten wpis. Zaistniała sytuacja, zmusza nas do powiadomienia Urzędu Marszałkowskiego o tym zdarzeniu. Obecna sytuacja może doprowadzić do cofnięcia dotacji unijnej, tym samym, do wycofania się miasta z zawartej umowy z NAVIMOREM. Może to oznaczać konieczność poniesienia przez miasto kar umownych.
https://www.facebook.com/graczyk.jacek" onclick="window.open(this.href);return false;
Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » poniedziałek, 16 lutego 2015, 21:14

no to genialnie...

moja wizja:
Plansza Żurawik iXik.jpg
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Awatar użytkownika
Bakłarzan

Post autor: Bakłarzan » wtorek, 17 lutego 2015, 07:34

projek ciekawy ale źle to wygląda na tle tego molocha i starych opon ;)
https://pl.fotolia.com/id/81447590

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » wtorek, 17 lutego 2015, 08:52

Wizja fajna, ale wchodzi na tereny Euro Industry 8)
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » wtorek, 17 lutego 2015, 22:35

@maj
ty nazwiesz to molochem, a bardzo lubiany i szanowany dr inż. arch. Bartosz Macikowski z katedry Katedra Historii, Teorii Architektury i Konserwacji Zabytków na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej pochodzący ze Słupska ze śwatełkiem w oku, fascynacją w głosie i gigantycznym zaciekawieniem dostrzegającym liczne detale na fasadzie elewatora odpowie, że niesamowity obiekt na skalę krajową, może nawet europejską z całą pewnością warty zachowania, zabytek architektury przemysłowej jakich niewiele...

kwestia podejścia
pewien artysta wykazał się photoshopowym wandalizmem i zbeszcześcił arcydzieło epoki modernizmu by pokazać, że gdy obiekt jest zniszczony ludzi wydają się nie dostrzegać piękna i wartości architektury

Villa Savoye autorstwa Le Corbusiera

Obrazek

Obrazek

http://www.metropolismag.com/Point-of-V ... sterpiece/
Ronald Reagan

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » środa, 18 lutego 2015, 08:41

iXik pisze:@maj
ty nazwiesz to molochem,
Dla ścisłości nie ja to nazwałem molochem, a Bakłarzan :wink: Ale jestem w stanie wybaczyć to faux pas.

Ja dla odmiany od samego początku, jak tylko J. Malek o tym wspomniał, jestem za adaptacją elewatora na hotel. To jest bardzo ciekawa bryła, z której można wyszlifować piękny diament architektury, że tak górnolotnie pobluzgam metaforami :wink:

iXik - może w ramach wprawek - wzorem Xaviera Delory'a - mógłbyś spróbować odwrócić sytuacje i zwizualizować bryłę elewatora jako hotel?

Zasadniczo cały port jest opóźniony w inwestycjach o jakieś 30-40 lat. Żeby wszystko zaczęło stanowić urbanistycznie spójną całość, potrzeba jeszcze ogromnych pieniędzy i co najmniej 10-15-tu lat.
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Zimny

Post autor: Zimny » środa, 18 lutego 2015, 13:42

iXik
no ładny projekt, naprawdę ładny :wink:

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » czwartek, 19 lutego 2015, 19:19

@Zimny
dzięki :) szczerze mówiąc zajął mi zaledwie kilka dni, całkiem niezły efekt wyszedł na tak skąpy czas, byłem z siebie zadowolony jak kończyłem

@maj
elewator to grubsza sprawa.
po pierwsze nie mam inwentaryzacji, zrobienie jej nawet mając pozwojenie wstępu i posiedzenie nad odtworzeniem bryły, wyczyszczeniem jej z naleciałości i przybudówek i połączenie z jakąś nową bryłą np. wejścia głównego czy foyer to dużo czasu by pokazać coś ciekawego z zewnątrz. o rozwiązaniu funkcji w środku nawet nie wspominając. szczerze mówiąc przy pracy z żurawikiem zacząłem żałowac, że nie wziąłem sobie elewatora jako tematu na pracę dyplomową magisterską... no cóż. było minęło. hobbystycznie można się bawić wieczorami ale i tak potrzebaby jakichś materiałów :)

kiedyś wrócę do tematu, jak nikt inny się nie zainteresuje i elewator będzie jeszcze stał :P
Ronald Reagan

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » czwartek, 19 lutego 2015, 19:45

Byłem w elewatorze parę razy, mam kupę zdjęć i filmów , tylko brak czasu do wstawienia na stronę,
, tyle się dzieje ,
nie jestem specjalistą, ale chyba taniej i prościej , wyburzyć go i zbudować podobną bryłę ,
przy dzisiejszych przepisach, normach, pierdołach biurokratycznych,
remont może nie mieć sensu :?
Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » czwartek, 19 lutego 2015, 20:41

Smerf Maruda pisze:Byłem w elewatorze parę razy, mam kupę zdjęć i filmów , tylko brak czasu do wstawienia na stronę,
, tyle się dzieje ,
nie jestem specjalistą, ale chyba taniej i prościej , wyburzyć go i zbudować podobną bryłę ,
przy dzisiejszych przepisach, normach, pierdołach biurokratycznych,
remont może nie mieć sensu :?
Zgadzam się.Można zrobić z elewatora coś tylko po co?Są ograniczenia.Pusty plac i super miejsce nie ma żadnych.No może pieniądze i wizja.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 19 lutego 2015, 21:55

Znow pensjonat bez parkingu ? Hotel musi miec wymiary, tam beda "pokoje nieskategoryzowane" na glinianych nogach...
Wake up ..
Obrazek

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » czwartek, 19 lutego 2015, 22:04

Wyobraźcie sobie ...wpływasz do podziemi hotelu motorówką.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » piątek, 20 lutego 2015, 08:20

Topilzin pisze:Wyobraźcie sobie ...wpływasz do podziemi hotelu motorówką.
Widzicie?! Niby żart, ale jakby nad tym poważnie przysiąść to udałoby się stworzyć COŚ naprawdę efektownego. (przystań we wnętrzu elewatora)
Wiadomo, że prawie cały środek byłby do wymiany, jak np. w pierwszym Lubiczu, ale bryła powinna zostać zachowana. No i oczywistym jest, że EI-Port powinno dokupić wówczas tereny Hydronavalu dla zorganizowania parkingu (+ może parking na kawałku dachu z windą dla samochodów 8) )
Jeżeli "ktoś" na poważnie rozpatrywałby taką adaptację elewatora byłbym gotów stać się wówczas zaciekłym przeciwnikiem obecnych przymiarek do remontu "żurawika" i namawiałbym do stworzenia pozytywnej atmosfery dla odkupienia przez EI-port działek Hydronavalu i miejskiej, na której stoi "żurawik".
No ale na poważnie to raczej obecny właściciel nie zamierza ze swoimi terenami nic robić, wiec niech się dzieje co chce. Podejrzewam, że elewator podzieli los Algi...

W ogóle skąd ta nazwa "żurawik"? Przecież to - poza podobnym kształtem - nie ma nic wspólnego z dźwigiem. Tam była chyba stacja wentylatorów aspiracji do załadunku i rozładunku statków.

ODPOWIEDZ