"Kawa czy herbata" będzie nadawany z Ustki

W tym dziale możesz wklejać linki do artykułów poświęconych Ustce i dyskutować na temat tego, jak postrzegają Ustkę media.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Juma

Re: "Kawa czy herbata" będzie nadawany z Ustki

Post autor: Juma » sobota, 22 czerwca 2013, 21:05

Bakłarzan pisze:,
hehe przeczytaj co napisałeś :p
opisałeś wszystko co znajduje sie po za Pustka nie opisujesz niczego w tym zadupiałym mięcie :)
Nic Tu Nie Ma !
Jedyne czym możemy sie pochwalic to bunkry :p patrz oczami turysty :) wszyscy chcą zobaczyć właśnie to miejsce ! Reszta jest dla zabicia reszty czasu ja nie wiem w jakim wy świecie żyjecie KOMUNA już dawno minęła zmieńcie tok myślenia kierujcie sie na młodzież :!:
Nie napiaj się tak bo Ci żyłka pęknie :)
Myślisz, że kiedykolwiek będziesz miał w Ustce Disneyland a może stadion na 40 tys. ludzi na którym rozgrywane będą mecze w ramach Ligi Mistrzów, albo koncerty jakiegoś Bon Jovi czy jak nie lubisz takiej muzyki to może Black Sabbath.
Ustka zawsze bedzie mały miasteczkiem z typowymi problemami małych miasteczek. Jakoś nie domagasz się w Ustce Uniwersytetu czy też innej wyższej uczelni - pomyśl dlaczego.
Piszesz, że trzeba kierować się na młodzież. Chciałem Ci wyjaśnić, że młodość jako taka nie jest żadną wartością. Jak będziesz miał taki stosunek do życia jaki demonstrujesz, to za ileś tam lat będziesz zgorzkniałym zgredem narzekającym na wszystko i wszystkich:)
I co ma do tego komuna?
Bardzo lubie Twoje miateczko.
Pozdrawiam
J

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » sobota, 22 czerwca 2013, 21:33

Nie napiaj się tak bo Ci żyłka pęknie
Myślisz, że kiedykolwiek będziesz miał w Ustce Disneyland a może stadion na 40 tys. ludzi na którym rozgrywane będą mecze w ramach Ligi Mistrzów, albo koncerty jakiegoś Bon Jovi czy jak nie lubisz takiej muzyki to może Black Sabbath.
Ustka zawsze bedzie mały miasteczkiem z typowymi problemami małych miasteczek. Jakoś nie domagasz się w Ustce Uniwersytetu czy też innej wyższej uczelni - pomyśl dlaczego.
Piszesz, że trzeba kierować się na młodzież. Chciałem Ci wyjaśnić, że młodość jako taka nie jest żadną wartością. Jak będziesz miał taki stosunek do życia jaki demonstrujesz, to za ileś tam lat będziesz zgorzkniałym zgredem narzekającym na wszystko i wszystkich:)
I co ma do tego komuna?
Bardzo lubie Twoje miateczko.
Pozdrawiam
J
Bez kitu ktoś musiał CI to napisać ....
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Juma

Post autor: Juma » sobota, 22 czerwca 2013, 22:09

elveez pisze: Bez kitu ktoś musiał CI to napisać ....
Oczywiście, zleciłem to Ickowi Adamkiewiczowi.
A tak na marginesie - studia studiami ale dobrą podstawówkę trzeba skończyć :)
J

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » niedziela, 23 czerwca 2013, 00:55

Bakłarzan pisze: hehe przeczytaj co napisałeś :p
opisałeś wszystko co znajduje sie po za Pustka nie opisujesz niczego w tym zadupiałym mięcie :)
Nic Tu Nie Ma !
Jedyne czym możemy sie pochwalic to bunkry :p patrz oczami turysty :) wszyscy chcą zobaczyć właśnie to miejsce ! Reszta jest dla zabicia reszty czasu ja nie wiem w jakim wy świecie żyjecie KOMUNA już dawno minęła zmieńcie tok myślenia kierujcie sie na młodzież :!:
Tak, to prawda. Porażające, jak bardzo staracie się widzieć coś, czego nie ma, tak bardzo, że zaczynacie widzieć miraże. JAKIE usteckie atrakcje istnieją REALNIE? Spójrzcie oczami turystów, dokładnie tak, wszystko w temacie.

Widzę, że odruchowo się jeżycie na takie dictum; co dowodzi jedynie tego, jak bardzo popadacie w tzw. wyparcie. A wypieracie, bo wiecie, że to racja, ale tego nie akceptujecie.

A skoro nie akceptujecie, to zamiast niekonstruktywnie zaprzeczać i wyliczać fatamorgany, zacznijcie moze konstruktywnie działać na rzecz zmiany status quo. Pan Barnowski pokazał, jak to się robi, Grabarz pokazał, jak to się robi. Zmiana rzeczywistości zaczyna się od wyrażenia niezgody na stan obecny, a twierdząc, że Ustka to chromolony turystyczny cud nad Bałtykiem i na serio w to wierząc, wyrządzacie miastu niepowetowaną krzywdę, bo zapewniacie stagnację.

Ustka jest marną pipidówą, gdzie się wyżej nerek nie podskoczy? Tak. Trzeba to zmienić. Czas start, jak zaczniecie teraz, to Wasze dzieci jeszcze na tym zdążą skorzystać.
"Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem."
Gottfried Wilhelm Leibniz

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » niedziela, 23 czerwca 2013, 10:15

JAKIE usteckie atrakcje istnieją REALNIE
Określ co to dla ciebie atrakcje ale nie wyjeżdżaj z takimi , które są domeną dużych miast.

Te , które opisałem poprzednio jak morze , plaża , rzeka , lasy i wydmy w zasięgu ręki to pewnie atrapy rozumiem.
Większość miasteczek tej wielkości w Polsce nie jest tak atrakcyjna.To że dużo można zrobić i trzeba to wiadomo nie od dziś i wałkujemy temat od lat.
Burmistrz obiecał pomost dla kajaków i będę o tym przypominał.Radny Zając jako wodniak widzi możliwości i naciska.Dla mnie to niezrozumiałe żeby Słupia leżała "odłogiem".To tylko jeden z wielu tematów.Jest dużo popisu dla pionierów jak pan Barnowski.
Powtarzam , wszystko jest w tym miasteczku blisko jak rzut beretem.Trzeba pomieszkać kilka lat w wielkim mieście aby to docenić.

Takich "atrakcji" jak ta poniżej też na całe szczęście brakuje.

http://www.faz.net/aktuell/politik/ausl ... 41107.html" onclick="window.open(this.href);return false;
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » niedziela, 23 czerwca 2013, 13:01

Topilzin pisze:
JAKIE usteckie atrakcje istnieją REALNIE
Określ co to dla ciebie atrakcje ale nie wyjeżdżaj z takimi , które są domeną dużych miast.

Te , które opisałem poprzednio jak morze , plaża , rzeka , lasy i wydmy w zasięgu ręki to pewnie atrapy rozumiem.
Tak, są, ale co jest UNIKALNEGO, co by odróżniało Ustkę od masy pozostałych polskich nadmorskich miejscowości? Bunkry, Warhead. Och i Syrenka, oczywiście. To już coś, ale czy to wystarczy, by skusić do przyjazdu do akurat do Ustki, a nie gdziekolwiek indziej? Za mało, zwłaszcza w świetle tego, że ceny pobytu w Ustce są porównywalne do tych na Krecie (jak doniósł znajomy, który był i tu i tam).
Większość miasteczek tej wielkości w Polsce nie jest tak atrakcyjna.To że dużo można zrobić i trzeba to wiadomo nie od dziś i wałkujemy temat od lat.
Zgadza się. Właśnie postuluję wałkowanie miast wałkonienia i samozadowolenia. I precyzowanie. "Dużo można zrobić" - niekonstruktywne. "Można zrobić TO, oraz TO" - konstruktywne.
Burmistrz obiecał pomost dla kajaków i będę o tym przypominał. Radny Zając jako wodniak widzi możliwości i naciska.Dla mnie to niezrozumiałe żeby Słupia leżała "odłogiem".To tylko jeden z wielu tematów.Jest dużo popisu dla pionierów jak pan Barnowski.
Powtarzam , wszystko jest w tym miasteczku blisko jak rzut beretem.Trzeba pomieszkać kilka lat w wielkim mieście aby to docenić.
Z naciskania pana radnego nic nie wynika wedle moich obserwacji. Jedną rzeczą jest lobbowanie na sesjach rady miejskiej i przelewanie z pustego w próżne, a co innego zakasanie rękawów i realna praca na rzecz danego projektu.

Poza tym Ustczanom brakuje umiejętności myślenia w dużych kategoriach. Pomost dla kajaków? O jaaaaaa. A może tak celować w zaebistą, słynną na cały Bałtyk marinę? Co to jest myślenie dużymi kategoriami i dlaczego ma sens? Popytajcie w Dolinie Charlotty. Krok pierwszy to eliminacja ze słownika takich słów jak "niemożliwe", "nie da się", "za trudne", "nieopłacalne" i pochodnych. A te słowa są chyba najczęściej używane w Ustce (od samej "góry" po sam dół) i dopóki to się nie zmieni, nie zmieni się tutaj na lepsze NIC. Zamiast "niemożliwe", myśleć: "trudne. Jak to zrobimy?". I pamiętać, że na każdy problem przypada conajmniej jedno rozwiązanie i zawsze jest o jedno wyjście z sytuacji więcej, niż się wydaje. I na Boga, przestać się bawić w koterie i kliki, a problem ten zdaje się dotykać tu wszystkich, od LOT, przez RM, aż po Qrzaykę, tylko zacząć działać WSPÓLNIE!!! Jeżeli Ustka zacznie być traktowana jako dobro wspólne, jako wartość większa od partykularnych interesików - wszystko będzie tu możliwe.
Takich "atrakcji" jak ta poniżej też na całe szczęście brakuje.

http://www.faz.net/aktuell/politik/ausl ... 41107.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Bo Prostak nie ma jeszcze pozwolenia na broń. :)
"Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem."

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » niedziela, 23 czerwca 2013, 15:32

Poza tym Ustczanom brakuje umiejętności myślenia w dużych kategoriach. Pomost dla kajaków? O jaaaaaa. A może tak celować w zaebistą, słynną na cały Bałtyk marinę? Co to jest myślenie dużymi kategoriami i dlaczego ma sens? Popytajcie w Dolinie Charlotty. Krok pierwszy to eliminacja ze słownika takich słów jak "niemożliwe", "nie da się", "za trudne", "nieopłacalne" i pochodnych. A te słowa są chyba najczęściej używane w Ustce (od samej "góry" po sam dół) i dopóki to się nie zmieni, nie zmieni się tutaj na lepsze NIC. Zamiast "niemożliwe", myśleć: "trudne. Jak to zrobimy?". I pamiętać, że na każdy problem przypada conajmniej jedno rozwiązanie i zawsze jest o jedno wyjście z sytuacji więcej, niż się wydaje. I na Boga, przestać się bawić w koterie i kliki, a problem ten zdaje się dotykać tu wszystkich, od LOT, przez RM, aż po Qrzaykę, tylko zacząć działać WSPÓLNIE!!! Jeżeli Ustka zacznie być traktowana jako dobro wspólne, jako wartość większa od partykularnych interesików - wszystko będzie tu możliwe.

Wajper to ustecki Donald Trump przewyższający tego nawet rozmachem a napewno żyłką rewolucyjną.:D .Takie postacie właśnie wyróżniają miasto na tle innych i są tą realną atrakcją. :lol: :lol: :lol:
Obawiam się że ktoś go nam podkupi i obudzimy się z ręką w nocniku. :wink:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Edward

Post autor: Edward » niedziela, 23 czerwca 2013, 17:06

Wypowiedzi Wajpera są bardzo ciekawe i lubię je czytać nawet wtedy, gdy mam na jakiś temat inne poglądy. Niekiedy brzmią one tak, jakby przyjechał do Ustki z jakiejś utopijnej krainy i realia małych miasteczek są mu całkowicie obce. Ja podobnie myślałem może w '80, może w '89 roku. Zetknięcie z realiami nie było przyjemne; przegrałem.
Edward Zając

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » niedziela, 23 czerwca 2013, 23:09

W tym co napisał Wajper jest wiele prawdy. Krótko podsumowując - program mocno obnażył słabość usteckiej oferty jeśli chodzi o atrakcje dla turystów. Ta słabość usteckiej oferty jest efektem zaściankowego, wąskiego i archaicznego sposobu myślenia usteckich decydentów i przedsiębiorców z branży turystycznej. To już nie te czasy gdy wystarczyło usypać grajdołek z piasku, przygotować niekoniecznie świeżą rybkę, by turyści się tłumnie w mieście pojawili i jeszcze chcieli drogo zapłacić. Niestety ta ustecka rzeczywistość się nie zmieni dopóki wszystkie próby działania na rzecz rozwoju i wzbogacenia oferty będą przechodzić przez ręce różnych członków "pusteckiej elity" i będą się musiały takiemu czy innemu "byznesmenowi", synowi, córce, żonie, mężowi, szwagrowi itp. jakiegoś miejscowego notabla lub "człowieka z towarzystwa" na boku opłacić.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » poniedziałek, 24 czerwca 2013, 22:21

A Mielno się rozwija
MIASTO BEACH CITY
Ma powstać na mierzei między Bałtykiem a jeziorem Jamno, po wschodniej stronie Mielna. Na 36 ha ziemi mają stanąć apartamentowce, hotele, lokale usługowe, handlowe, marina, obiekty sportowe i rekreacyjne, kulturalne, port dla małej floty. W sercu Beach City Knutsen chciałby wybudować pięciogwiazdkowy hotel z centrum konferencyjnym. Na wąskim pasie ziemi między jeziorem i morzem z każdego apartamentowca będzie widać oba akweny. Wartość całej wizji szacowana jest na 700 mln zł.
Cały tekst: http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,87 ... z2XAPqApjX" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Bakłarzan

Post autor: Bakłarzan » poniedziałek, 24 czerwca 2013, 22:45

Artur Mazur pisze:A Mielno się rozwija
MIASTO BEACH CITY
Ma powstać na mierzei między Bałtykiem a jeziorem Jamno, po wschodniej stronie Mielna. Na 36 ha ziemi mają stanąć apartamentowce, hotele, lokale usługowe, handlowe, marina, obiekty sportowe i rekreacyjne, kulturalne, port dla małej floty. W sercu Beach City Knutsen chciałby wybudować pięciogwiazdkowy hotel z centrum konferencyjnym. Na wąskim pasie ziemi między jeziorem i morzem z każdego apartamentowca będzie widać oba akweny. Wartość całej wizji szacowana jest na 700 mln zł.
Cały tekst: http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,87 ... z2XAPqApjX" onclick="window.open(this.href);return false;

cudooooo :P

tylko nasza PUstka jest 100 lat za murzynami i nie potrafi zrobić nic po za głupim chodnikiem
https://pl.fotolia.com/id/81447590

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » poniedziałek, 24 czerwca 2013, 22:47

Ma powstać.........................

tylko nasza PUstka jest 100 lat za murzynami i nie potrafi zrobić nic po za głupim chodnikiem
Bardzo drogim chodnikiem.

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » wtorek, 25 czerwca 2013, 22:03

Artur Mazur pisze: Cały tekst: http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,87 ... z2XAPqApjX" onclick="window.open(this.href);return false;
No i o to chodzi. O ten sposób myślenia i planowania mi chodzi. To nie utopia. To praktyczne zastosowanie bardzo prostej zasady, którą łatwo zrozumieć, ale bardzo trudno POJĄĆ, niektórzy ludzie nawet zdają się być do tego zupełnie niezdolni. Otóż, to nie rzeczywistość kształtuje myśli (jak twierdził Marks), ale na odwrót, rzeczywistość tworzona jest dzięki myślom.

Ok, to mi się spodobało:
Niekiedy brzmią one tak, jakby przyjechał do Ustki z jakiejś utopijnej krainy i realia małych miasteczek są mu całkowicie obce. Ja podobnie myślałem może w '80, może w '89 roku. Zetknięcie z realiami nie było przyjemne; przegrałem.
Temet nosce. "Znaj siebie". Określa się pan sam jako przegranego człowieka. Naprawdę wierzę, że widzi pan dookoła tylko same przeszkody, utrudnienia, czuje własną nikłość. I nie, drogi panie, to nie rzeczywistość pana złamała.

Edward

Post autor: Edward » wtorek, 25 czerwca 2013, 23:17

Wajper, nadal nie rozumiesz! O podobnych wizjach dotyczących Ustki słuchałem prawie 10 lat temu, gdy w chwili słabości zaczął snuć swoje marzenia prezes MORPOLU p. Malek. Pojedynczy człowiek, nawet formatu Malka, nic nie zrobi jeśli napotka na mur obojętności, nawet wrogości. Gdyby władze i mieszkańcy Mielna pokazały temu Szwedowi gest Kozakiewicza, to też nic by tam nie powstało. Ustkę też odwiedzali poważni inwestorzy...
Jeśli idzie o moją porażkę, to przegrały tylko moje marzenia dotyczące rozwoju Ustki. Cały czas miałem jednak wyjście rezerwowe - żeglarstwo morskie. Tutaj odnoszę sukcesy, coraz wyżej podnoszę sobie poprzeczkę, zdobywam uznanie w środowiskach, które są mi bliskie i które cenię. Na ile USTKA wykorzystuje te moje sukcesy do promocji, do nawiązywania różnych kontaktów, to już nie jest zależne od mojej woli.
Pozdrawiam
Edward "Gale" Zając

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » środa, 26 czerwca 2013, 18:12

Edward pisze:Wajper, nadal nie rozumiesz! O podobnych wizjach dotyczących Ustki słuchałem prawie 10 lat temu, gdy w chwili słabości zaczął snuć swoje marzenia prezes MORPOLU p. Malek. Pojedynczy człowiek, nawet formatu Malka, nic nie zrobi jeśli napotka na mur obojętności, nawet wrogości.
NONSENS! Potrafię wymienić wiele przykładów z autopsji na to, że nie ma pan racji. Wrogość? Obojętność? To mają niby być przeszkody? Ludzie to najbardziej podatne na manipulacje stworzenia na tej planecie! Każdy jest albo do obejścia, albo do kupienia, albo do usunięcia z drogi poprzez strach lub pochlebstwo. Zresztą, by daleko nie szukać, czy imć Laskowski nie pokazał snadnie, jak to się robi???

Nie mogę tego słuchać, to właśnie takie myślenie rozwala potencjał Ustki! Do przemyślenia, jedna z zasad z amerykańskich podręczników dla menadżerów: "ludzie zrobią dla ciebie wszystko, jeśli pokażesz im, ile na pracy dla ciebie zyskają".

"Mur wrogości" :D :D :D Dobre!!! To może od razu schowajmy się wszyscy w kącie, drżąc i kwiląc ze strachu i nie róbmy nic, bo jeszcze ktoś nas za to, o zgrozo, nie polubi lub, o terrorze, będzie przeszkadzał...
Gdyby władze i mieszkańcy Mielna pokazały temu Szwedowi gest Kozakiewicza, to też nic by tam nie powstało. Ustkę też odwiedzali poważni inwestorzy...
Tak, wiem. I nadziali się na niekompetentnych urzędasów. To osobny temat.
Na ile USTKA wykorzystuje te moje sukcesy do promocji, do nawiązywania różnych kontaktów, to już nie jest zależne od mojej woli.
Pozdrawiam
Edward "Gale" Zając
Znowu jeży mi się włos na karku. PAŃSKIE WŁASNE sukcesy oddaje pan w ręce innych ludzi i nawet nie dopilnuje pan, co się z nimi dzieje??? Nie wierzę, po prostu nie wierzę. Nie potrafię skomentować, ten sposób myślenia jest mi bardziej obcy od schematu rakiety balistycznej.

Edward

Post autor: Edward » środa, 26 czerwca 2013, 19:41

Wajper: odpisałem Ci na PW.
Edward

Awatar użytkownika
Bakłarzan

Post autor: Bakłarzan » niedziela, 30 czerwca 2013, 14:42

Ciekawe atrakcje które powinny znaleźć się w Ustce

http://www.dzikizachod.com.pl/galeria.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.hortulus.com.pl/ogrody-tematyczne.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.mhmg.gda.pl/oddzial/8/muzeum-bursztynu" onclick="window.open(this.href);return false;
https://pl.fotolia.com/id/81447590

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » poniedziałek, 1 lipca 2013, 17:01

Bakłarzan pisze:Ciekawe atrakcje które powinny znaleźć się w Ustce

http://www.dzikizachod.com.pl/galeria.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.hortulus.com.pl/ogrody-tematyczne.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.mhmg.gda.pl/oddzial/8/muzeum-bursztynu" onclick="window.open(this.href);return false;
Jak pisałem w innym wątku, przede wszystkim muzeum rybołówstwa. Bo to dziedzina przez wieki w sposób naturalny wpisująca się w to miasto i stanowiąca o jego charakterze.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

ODPOWIEDZ